MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Problem z Tabbrowser Extension PL - nie otwiera nowych panel

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Problem z Tabbrowser Extension PL - nie otwiera nowych panel

Postautor: psz » 12 listopada 2004, 11:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Nie otwiera mi się okno/panel po kliknięciu na powiększeniach obrazków zamieszczonych w newsach na http://newsroom.chip.pl/ (tych oznaczonych małymi plusami), np. tutaj http://newsroom.chip.pl/news_117606.html Co ciekawe w artykułach archiwalnych z czasopisma już się otwierają (może mają inny kod JavaScript?).

Ktoś wie, jak poprawić konfigurację Tabbrowsera? Używam najnowszej wersji (jak na dziś) z Polskej Bazy Rozszerzeń.
psz

Z nami od: 12 listopada 2004, 11:08

Postautor: Niemcu.MD » 25 stycznia 2005, 18:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041217

Szczerze mówiąc ja w mojej mozilli widzę tylko dwa plusiki: Pod newsem w opcjach: Wstecz i Do góry. Nie wiem, może to wina mojej przeglądarki..?
Jeżeli nie działa coś to musisz bardzo dokładnie sprawdzić wszystkie ustawienia, a w szczególności "Zaawansowane". ustawienia tego roaszerzeniai są dosyć bogate i łatwo coś przeoczyć.

Z drugiej strony może to być jakiś błąd.

Otóż ja mam taki problem z tym rozszerzeniem..[/url]
Niemcu.MD

Z nami od: 25 października 2004, 15:18

Postautor: psz » 25 stycznia 2005, 18:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Już sobie z tym problemem poradziłem... Tabbrowser gryzł się w jakiś sposób z Adblock'iem ... wyłączenie Adblock'a pomagało. Założyłem sobie profil ponownie. Teraz wydaje się działać dobrze :)
psz

Postautor: Niemcu.MD » 26 stycznia 2005, 08:49

Masz na myśli blokowanie popupów? I czy ponowne tworzenie profiilu było u Ciebie konieczne?
Ja wynalazłem kolejny problem: http://www.posti.pl/main.php -> Kliknij środkowe okienko z zaleceniem pójścia do lasu, lub zmiany stacji radiowej i Na mapce znajdź "Dom Gry" i kliknij.
Po chwili pojawi się kilka kolorowych linków do wyboru. Kliknij któryś.
U mnie problem polega na tym, że nie mogę otworzyć tych linków. nic sie po prostu nie dzieje.

Wcześniej spotkałem się z linkiem (też na Posti), który był przesunięty. Widoczny był w jednym miejscu, a łapka pojawiała się pare wysokości wyżej (ale działał).

Ja u Ciebie z tą Posti?
Niemcu.MD

Postautor: psz » 26 stycznia 2005, 10:42

Nie, Adblock nie zajmuje się blokowaniem popupów, to wykonuje bezpośrednio Firefox.

Założenie nowego profilu pomogło na mój problem z popupami na Chip-ie.

Co do Twojej instrukcji na stronie Posti:
dostaję w górnej części okienka FF informację, że popup został zablokowany, i z resztą jest to poprawne zachowanie, bo skąd niby FF ma wiedzieć, że kliknąłeś na cokolwiek ... Flash nie informuje przeglądarki o takich rzeczach.

Po kliknięciu na informacji, mogę sobie ręcznie wywołać popup'a, zlikwidować komunikat (i to zapewne Ciebie dotyczy) ablo dopuścić popupy na danej stronie.
psz

Postautor: Niemcu.MD » 26 stycznia 2005, 13:33

Masz rację co o tego flesha. Natomiast kiedy zezwalam moailli na otwarcie okienka pochodzącego z owej domeny, ona i tak uparcie je blokuje. W Netscapie nie ma tego problemu i nie miałem go również w moailli przes zainstalowaniem rozszerzenia.

Coś poradzisz?
Niemcu.MD

Wróć do Rozszerzenia dla pakietów SeaMonkey i Mozilla Suite