MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Czy uBlock Origin gryzie się z mBankiem?

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

Czy uBlock Origin gryzie się z mBankiem?

Postautor: głupi kaowiec » 17 sierpnia 2016, 07:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:48.0) Gecko/20100101 Firefox/48.0

Zmieniłem ostatnio ABP na uBlock Origin, ustawiłem na nowo filtry i część stronek nie działa mi tak, jak powinna. Koronnym przykładem jest mbank.pl, gdzie wcale nie mogę się zalogować:
Obrazek
Nie jest lepiej na np. orange.pl, gdzie po zalogowaniu nie jestem w stanie czegokolwiek zrobić na stronie. Kombinowałem z wyłączaniem kolejnych filtrów/opcji/ustawień mogących potencjalnie mieć na to wpływ - póki co bez rezultatu.
Moja aktualna konfiguracja:
http://sprunge.us/dcbJ
Ktoś ma jakiś pomysł, co bym mógł jeszcze zmienić?
głupi kaowiec
 

Odp: Czy uBlock Origin gryzie się z mBankiem?

Postautor: Garu » 17 sierpnia 2016, 09:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Masz tych zewnętrznych filtrów sporo, a niektóre się nakładają.
Adblock, ublock, - to tylko blokują elementy stron, które włażą. Ależ można mieć blokowanie reklam z tymi:
Moje filtry
Anti-Adblock Killer | Reek
EasyList
POL: polskie filtry do Adblocka i uBlocka

Najważniejsze jest blokowanie szpiegostwa, malware, przekierowań i innych elementów, zanim się załadują. A do tego wystarczy rozszerzenie Disconnect. https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/disconnect/
A co z reklamami? I tak 95% ich nie zobaczysz. Te bezpieczne, parę na krzyż, to się gdzieś pojawią.

Rozumiem, że nie chcesz reklam, ale za dużo blokujesz.
Bez uBlocków wszystko śmiga, szybko działa, nawet buczy, nawet na stronach ciężkich. Z uBlockiem Originem też disconnect dużo blokuje, bo to inny etap blokowania.
Nic lżejszego nie ma...
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Czy uBlock Origin gryzie się z mBankiem?

Postautor: głupi kaowiec » 17 sierpnia 2016, 22:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:48.0) Gecko/20100101 Firefox/48.0

No i gitara, zestaw podany powyżej w zupełności starczy. Działa mBank i jeszcze parę innych stron, które sprawiały problemy przy zbyt dużej ilości filtrów (pamiętam, że wcześniej orange.pl nie było w pełni funkcjonalne, jeszcze jakieś pomniejsze fora itp.) no i reklam nie oglądam.
A tym Disconnect też się pewnie zainteresuję, już dość długo odkładam w czasie generalne porządki na PC, ale póki co cały czas mam inne priorytety. Teraz najważniejsze, że mogę z banku korzystać, nie samym kompem człowiek żyje, a przynajmniej taki w moim wieku... ;)
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.
głupi kaowiec
 


Odp: Czy uBlock Origin gryzie się z mBankiem?

Postautor: krystian3w » 31 stycznia 2024, 20:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:122.0) Gecko/20100101 Firefox/122.0

https://private-user-images.github ...


Ten obrazek jest na prawdę prywatny, nie działa poza twoim PC/kontem GitHub (lub prywatną grupą w organizacji GitHub).

Najlepiej namierzcie listę co utrudnia logowanie - nie każdy ma konto w mBanku by naprawić błąd jak jest np. w Polskie filtry elementów irytujących / Polskie filtry RODO-Ciasteczkowe / Polski suplement do Fanboy Social / Sama lista Fanboy Social (aka EasyList Social).
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1929
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27


Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: