MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych filtrów

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych filtrów

Postautor: beata072 » 07 listopada 2017, 04:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

http://grafmag.pl/artykuly/kolory-w-pro ... y-czarnej/ - kiedy mam włączony uBlock, znika treść artykułu i nie wiem jak mam ją odblokować:
https://i.imgur.com/PtRvNvC.png - strona z włączonym uBlockiem
https://i.imgur.com/QI3PsAV.png - tak wygląda po wyłączeniu uBlocka
Nie wiem jak znaleźć konkretny filtr odpowiadający za blokadę treści artykułu. Próbowałam poprzez "zbadaj element" ale nic mi to nie powiedziało :( Nie wiem nawet, w jaki sposób wyłącza się poszczególne filtry. W Adblocku można było wyświetlić listę blokowalnych elementów. Na tej liście na czerwono były zaznaczone elementy zablokowane i każdą blokadę można było wyłączyć klikając w krzyżyk. W dzienniku żadań uBlocka są pozycje zaznaczone na czerwono, ale nawet nie wiem, co zrobić, aby wyświetlić tylko zablokowane wpisy lub uporządkować je tak, aby te zablokowane były pokazywane na początku listy. W Adblocku było to możliwe. Tym bardziej nie wiem, jak na chwilę odblokować wybrany element, aby sprawdzić, który jest odpowiedzialny za blokowanie treści artykułu. Jest tam wprawdzie na górze jakiś "x" oraz gumka, ale ów x jest nieaktywny, natomiast kliknięcie w gumkę powoduje, że cała lista znika. Nie wiem również, jak można wyłączać wybrane filtry z zasubskrybowanych list, np. Easy list. W Adblocku było to łatwe, w uBlocku w ogóle nie znajduję takiej opcji. Mogę jedynie popatrzeć sobie na wykaz filtrów z wybranej listy, ale nic nie mogę tam usunąć ani odznaczyć. Tymczasem metodą prób i błędów (odznaczając i zaznaczając poszczególne subskrypcje) odkryłam, że za blokadę treści odpowiada lista: polskie filtry do Adblocka i uBlocka. Jednak mogę tylko wyłączyć całą listę
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Garu » 07 listopada 2017, 08:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0

Problem jest w POL: polskie filtry do Adblocka i uBlocka - 0dznacz i z ublockiem originem włączonym - pojawi się artykuł. Chodzi o .dying-links:first-child z wykop.

To jest tak: - Mam winpatrol plus i tam mogę dodać do blokowania ciasteczek .dying-links:first-child - potem wchodzę na stronkę i nawet po wyłączeniu ublocka - brak artykułów, bo winpatrol od razu usuwa.
A skąd to ciasteczko? Z przejdź do dziennika żądań. Trochę poklikać i jest - http://prntscr.com/h778e3
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 07 listopada 2017, 08:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Garu - nie wiem czy przeczytałeś cały mój poprzedni post, ale napisałam tam, że chodzi właśnie o POL: polskie filtry do Adblocka i uBlocka. Problem w tym, że nie wiem jak mam odznaczyć/wyłączyć pojedynczy filtr z tej listy. Nie wiem też, w jaki sposób mam samodzielnie odnajdywać filtry w takich sytuacjach. Nigdy bym nie pomyślała, że wykop ma coś wspólnego z zablokowaniem artykułu na całkiem innej stronie. Nic z tego nie rozumiem :/ W jaki sposób udało Ci się to odkryć? Potrzebuję wędki, nie ryby ;) Czy w uBlocku da się sortować filtry z dziennika żądań tak, aby np. w pierwszej kolejności wyświetlały się tylko te zablokowane (rozumiem, że to te na czerwono?)? I do czego służy ten znaczek x na górze po lewej w dzienniku żądań? Po najechaniu kursorem nie wyświetla się do niego żadna podpowiedź :(

@Edycja:
OK, widzę że edytowałeś posta. Znalazłam ten filtr na liście w dzienniku żądań, ale gdybyś mi nie podał, to by było jak szukanie igły w stogu siana. W dodatku wcale nie jest na czerwono, tylko na żółto. No i nadal nie wiem, jak mam ten 1 filtr usunąć lub wyłączyć. Mogę wyłączyć tylko całą tę listę, a przecież nie o to chodzi. Próbuję jakoś ogarnąć tego uBlocka, bo do tej pory używałam Adblocka. Niestety nie jest łatwo. Może jest jakaś instrukcja PL, z której się dowiem, o co chodzi w tym dzienniku żądań (np. na co jest ten nieaktywny x) i jak wyłączać pojedyncze filtry (nie całe listy)?
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Gość » 07 listopada 2017, 09:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.100 Safari/537.36 OPR/48.0.2685.52

https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/issues - zgłoś stronę to poprawią może w ciągu 1 dnia.
Gość
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 07 listopada 2017, 09:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Czyli nie ma innego sposobu? Nie da się wyłączać pojedynczych filtrów z zasubskrybowanej listy? W Adblocku się dało...
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Gość » 07 listopada 2017, 09:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.100 Safari/537.36 OPR/48.0.2685.52

Mogę wyłączyć tylko całą tę listę, a przecież nie o to chodzi. Próbuję jakoś ogarnąć tego uBlocka, bo do tej pory używałam Adblocka. Niestety nie jest łatwo. Może jest jakaś instrukcja PL, z której się dowiem, o co chodzi w tym dzienniku żądań (np. na co jest ten nieaktywny x) i jak wyłączać pojedyncze filtry (nie całe listy)?


Kosmetyczne jest ciężko wyłączyć, w dzienniku zdarzeń nie ma opcji by je ignorwać, z kolei nie działa dopisanie w własnych filtrach do uszkadzającego "badfilter" - wycofał https://github.com/gorhill/uBlock/commit/aae97b85350cc175e3cf7da1611c5639a7b0810d
Gość
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Gość » 07 listopada 2017, 10:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.100 Safari/537.36 OPR/48.0.2685.52

Czyli nie ma innego sposobu? Nie da się wyłączać pojedynczych filtrów z zasubskrybowanej listy? W Adblocku się dało...


Możesz ręcznie chyba tylko przekopiować listę i wyciąć ten zepsuty i chyba raz na dzień sobie aktualizować (bo częściej nie ma po co jak nie ma aktualizacji).

Można wkleić by np. na pastebin.com i sobie edytować jak założysz konto.


___

Taka na około funkcja by mieć namiastkę Adblock Plus (wersja WebExt chyba też to uraciła :| )
Gość
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 07 listopada 2017, 10:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

To niefajnie :( A co z sortowaniem w dzienniku żądań? Da się posortować wg rodzaju zablokowanego elementu albo tak, aby zablokowane były na początku listy? Czy dobrze rozumiem, że zablokowane są tylko elementy oznaczone na żółto i czerwono?
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Gość » 07 listopada 2017, 10:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.100 Safari/537.36 OPR/48.0.2685.52

Sortować nie można za bardzo tak, ale można włączyć drzewo strony przyciskiem obok odświeżania i metodą prób i błędów zobaczyć co blokuje element i na ile wróciła funkcjonalna strona.

Jednak po zamknięciu znika odblokowany element.

___

Nie znalazłem jaki filtr dokładnie wywala, na pewno nie ten od wykopu, bo nie mam go w dzienniku zdarzeń.


https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/issues/4333
Gość
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 07 listopada 2017, 10:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Dzięki, to drzewo faktycznie może być pomocne. Nie klikałam w to wcześniej, bo nie wiedziałam co to :P Powinny się jakieś podpowiedzi do tych przycisków wyświetlać...
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Gość » 07 listopada 2017, 10:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.100 Safari/537.36 OPR/48.0.2685.52

Jak coś to wymuś usunięcie pamięci podręcznej (ikona kosza) dla polskiego głównego filtru i potem przycisk aktualizuj :idea:, już Majki poprawił.
Gość
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 07 listopada 2017, 10:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Zaktualizowałam, teraz jest OK :)
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Gość » 07 listopada 2017, 10:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

Dużo przydatnych informacji o dzienniku żądań:
https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/The-logger
Gość
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 07 listopada 2017, 10:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Dziękuję :)
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Gość » 07 listopada 2017, 18:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

To mnie zawsze odrzucało od uBlocka. Nie dość że zablokowane elementy strony są w nowej karcie, a nie na dole w okienku jak w AP, to jeszcze trzeba było odświeżyć stronę, żeby te elementy się wyświetliły, bo po wejściu jest pusto. W dodatku jedne na czerwono, inne na żółto a trzecie na biało. O ile w AP można kolejno sprawdzać i wyłączać łatwo wpis, który blokuje za dużo i odświeżyć stronę, to tu znalezienie zbyt inwazyjnego wpisu blokowania graniczy z cudem. Jakieś pojedyncze i podwójne + lub dwa --. To samo dodanie elementu w AP jest łatwe, a tu nie wiadomo czy to ma być filtr dynamiczny czy statyczny.

Dlatego używam nadal Adblock Plus 2.8.2, bo to najłatwiejszy w użyciu program, najbardziej intuicyjny. A już wersja 3.0 to tragedia. Upodobniona do Ublocka, tylko że w niej nawet nie można zobaczyć zablokowanych elementów na danej stronie. Wyświetla tylko liczbę zablokowanych wpisów i to wszystko. Przecież to jest niekompletny program.
Gość
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 08 listopada 2017, 06:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

@up: nie miałam jeszcze do czynienia z najnowszą wersją Adblocka, bo wciąż używam FF 49, ale uBlock faktycznie jest trudniejszy w obsłudze. Mimo to chyba przy nim zostanę, skoro Adblock i tak schodzi na psy. Główny powód zmiany jest taki, że Adblock zauważalnie bardziej obciążał przeglądarkę i spowalniał wczytywanie obrazków w wyszukiwaniu grafiki Google. Ponadto nie radził sobie ze stronami, które blokowały treść dopóki nie wyłączyło się Adblocka, pomimo dodania stosownego filtra. uBlock jakoś lepiej sobie z tym radzi.
Martwi mnie jednak, że coraz więcej jest stron, które wykrywają blokery reklam i blokują treść do ich wyłączenia. Coraz więcej jest też stron, w których kod ukrywanych elementów nieustannie się zmienia, przez co nie da się ich skutecznie zablokować :( Przykładowo na takim Facebooku Adblock i uBlock są dosyć bezużyteczne. Na szczęście jest F.B.Purity.
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: marcinooo » 08 listopada 2017, 09:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/D743

beata072 fakt, rzeczywiście uBO dla niektórych trochę odstaje pod względem wygody od ABP i jest trudniejszy, ale nadrabia to szybkością i funkcjonalnością i skutecznością - o wiele więcej się na nim zablokuje reklam itp., a ABP staje się ostatnio mało skuteczny w walce z reklamami itp. a skuteczność to też czynnik bardzo ważny, dlatego coraz więcej ludzi przerzuca się na uBO.

A odpowiedzi na twoje pytania odnośnie obsługi uBO znajdują się w części instrukcji obsługi uBO dotyczącej dziennika żądań, podanej przez gościa:

Gość pisze:Dużo przydatnych informacji o dzienniku żądań:
https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/The-logger


Zresztą już 4 miesiące temu skarżyłaś się na uBO i podałem ci link do instrukcji obsługi w tym wątku viewtopic.php?f=24&t=49171


Jednak 4 miesiące na przeczytanie instrukcji to widać dla ciebie za mało, a może nie umiesz czytać po angielsku?

Tu masz instrukcję obsługi uBO w łamanej polszczyźnie czyli przerzuconą przez tłumacz Google - ( https://translate.google.com/?hl=pl ), wiem, że to nie idealne tłumaczenie, ale lepszy rydz niż nic, jakbyś nie wiedziała, to w tym tłumaczu można nie tylko wkleić tekst do przetłumaczenia, ale nawet link do strony i wtedy przetłumaczy całą stronę...:

https://translate.googleusercontent.com ... TPar0Ma5iA

A tu konkretną sekcję dotyczącą dziennika żądań uBO:
https://translate.googleusercontent.com ... 2RzZA86XDw


beata072 pisze:Nie wiem nawet, w jaki sposób wyłącza się poszczególne filtry.
Problem w tym, że nie wiem jak mam odznaczyć/wyłączyć pojedynczy filtr z tej listy.
Czyli nie ma innego sposobu? Nie da się wyłączać pojedynczych filtrów z zasubskrybowanej listy?
No i nadal nie wiem, jak mam ten 1 filtr usunąć lub wyłączyć.



W skrócie klikasz np. na -- lub ++ przy danym elemencie i ci wyskoczy menu i tam jest dużo możliwości zablokowania/odblokowania, wtedy tworzy ci się filtr w zakładce "Moje filtry"

https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/ ... ng-filters (Tworzenie filtrów)
https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/ ... rk-filters (Statyczne filtry sieciowe)

beata072 pisze:Czy w uBlocku da się sortować filtry z dziennika żądań tak, aby np. w pierwszej kolejności wyświetlały się tylko te zablokowane (rozumiem, że to te na czerwono?)? I do czego służy ten znaczek x na górze po lewej w dzienniku żądań? Po najechaniu kursorem nie wyświetla się do niego żadna podpowiedź :(

To niefajnie :( A co z sortowaniem w dzienniku żądań? Da się posortować wg rodzaju zablokowanego elementu albo tak, aby zablokowane były na początku listy? Czy dobrze rozumiem, że zablokowane są tylko elementy oznaczone na żółto i czerwono?


Jakoś "da się" nie do końca może tak ale podobnie:
https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/ ... ger-output
(Filtrowanie danych wyjściowych rejestratora)

beata072 pisze:Da się posortować wg rodzaju zablokowanego elementu


Po prostu wpisujesz (bez cudzysłowów):
wpisujesz np. "|image|" to ci pokaże same obrazki
wpisujesz np. "costam" to ci pokaże żądania zawierające "costam"

beata072 pisze:Czy dobrze rozumiem, że zablokowane są tylko elementy oznaczone na żółto i czerwono?


Tak, np.:
wpisujesz "|--" to ci pokaże wszystkie zablokowane żądania (czerwone)
wpisujesz "|dom|" to ci pokaże wszystkie zablokowane żądania (żółte)
wpisujesz "|++" to ci pokaże zielone (whitelist)

Można łączyć:
wpisujesz "|-- || |dom|" to ci pokaże i żółte i czerwone

Możliwości i kombinacje są ogromne, okupione pewnym wysiłkiem zrozumienia i nauczenia się, ale gdy już się ogarnie to jest bajer.
marcinooo
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: marcinooo » 08 listopada 2017, 09:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/3B35

Mała uzupełnienie:

marcinooo pisze:W skrócie klikasz np. na -- lub ++


lub na puste pole (prostokąt)

A dokładniej:
-- oznacza element zablokowany (kolor czerwony) więc klika się to wtedy gdy chce się odblokować element zablokowany
++ oznacza element przepuszczony (whitelist) (kolor zielony) więc klika się to wtedy gdy chce się zablokować element przepuszczony
puste oznacza element zarówno niezablokowany jak i nieprzepuszczony (kolor biały), taki z którym nic nie zrobiono, więc klika się to wtedy gdy chce się zablokować / przepuścić element
marcinooo
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 08 listopada 2017, 09:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

marcinooo pisze:Tu masz instrukcję obsługi uBO w łamanej polszczyźnie czyli przerzuconą przez tłumacz Google - ( https://translate.google.com/?hl=pl ), wiem, że to nie idealne tłumaczenie, ale lepszy rydz niż nic, jakbyś nie wiedziała, to w tym tłumaczu można nie tylko wkleić tekst do przetłumaczenia, ale nawet link do strony i wtedy przetłumaczy całą stronę...:
https://translate.googleusercontent.com ... TPar0Ma5iA
Wyobraź sobie, że potrafię używać translatora i korzystam z niego od bardzo dawna, więc nie musiałeś się wysilać.

marcinooo pisze:W skrócie klikasz np. na -- lub ++ przy danym elemencie i ci wyskoczy menu i tam jest dużo możliwości zablokowania/odblokowania, wtedy tworzy ci się filtr w zakładce "Moje filtry"
Źle zrozumiałeś. Pytałam o to, jak szybko włączyć/wyłączyć blokadę wybranego elementu, a nie o to jak tworzyć filtry. Ponadto wyłączenie pojedynczych filtrów np. z Easy list czy innej zasubskrybowanej listy jest w ten sposób niemożliwe, a to właśnie te filtry sprawiają problemy.

marcinooo pisze:
beata072 pisze:Da się posortować wg rodzaju zablokowanego elementu

Po prostu wpisujesz (bez cudzysłowów):
wpisujesz np. "|image|" to ci pokaże same obrazki
wpisujesz np. "costam" to ci pokaże żądania zawierające "costam"
O filtrowaniu wiem, sama je zauważyłam, ale to nie jest to samo co sortowanie.

marcinooo pisze:Mała uzupełnienie:
marcinooo pisze:W skrócie klikasz np. na -- lub ++

lub na puste pole (prostokąt)
A dokładniej:
-- oznacza element zablokowany (kolor czerwony) więc klika się to wtedy gdy chce się odblokować element zablokowany
++ oznacza element przepuszczony (whitelist) (kolor zielony) więc klika się to wtedy gdy chce się zablokować element przepuszczony
puste oznacza element zarówno niezablokowany jak i nieprzepuszczony (kolor biały), taki z którym nic nie zrobiono, więc klika się to wtedy gdy chce się zablokować / przepuścić element

Dzięki za info, myślę, że teraz już sobie poradzę
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: marcinooo » 08 listopada 2017, 10:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/DA44

beata072 pisze:Wyobraź sobie, że potrafię używać translatora i korzystam z niego od bardzo dawna, więc nie musiałeś się wysilać.


beata072 sorry nie chciałem cię urazić czy coś, ja się przecież domyślam, że możesz wiedzieć o translatorze, ale tego nie wiem i pewny nie jestem, bo skąd mam wiedzieć, dlatego zaznaczyłem "jakbyś nie wiedziała" być może to zbyt ostre sformułowanie i źle się wyraziłem, może powinienem był napisać "jeślibyś nie wiedziała" lub "w razie jeślibyś nie wiedziała" albo "tak na wszelki wypadek jeślibyś nie wiedziała" albo "pewnie wiesz ale na wszelki wypadek jeślibyś nie wiedziała bo "....

beata072 pisze:Źle zrozumiałeś. Pytałam o to, jak szybko włączyć/wyłączyć blokadę wybranego elementu, a nie o to jak tworzyć filtry. Ponadto wyłączenie pojedynczych filtrów np. z Easy list czy innej zasubskrybowanej listy jest w ten sposób niemożliwe, a to właśnie te filtry sprawiają problemy.


W uBO nie ma niestety możliwości wyłączania/włączania filtrów w taki wygodny sposób jak w ABP też niestety sam nad tym ubolewam, próbowałem autorowi uBO wytłumaczyć, żeby wziął pod uwagę i ulepszył wygodę uBO na wzór ABP, ale autor uBO jest trochę zabetonowany na zmiany dotyczące wygody i ma obsesję na punkcie wydajności, może dlatego wciąż ABP jest najpopularniejszy...w uBO jeśli chcesz wyłączyć filtr to tylko poprzez utworzenie filtru wyjątku (filtr whitelistujący) - pojawi się on w zakładce "Moje filtry" , gdy chcesz z powrotem zablokować, to po prostu usuwasz ten filtr z zakładki "Moje filtry", no niestety takie to upierdliwe.


beata072 pisze:O filtrowaniu wiem, sama je zauważyłam, ale to nie jest to samo co sortowanie.


Domyślałem się, ale niestety w uBO nie da się posortować od góry do dołu, dlatego podałem alternatywę, również nad tym ubolewam i też na to zwróciłem uwagę gdy przesiadłem się na uBO.

beata072 pisze:Dzięki za info, myślę, że teraz już sobie poradzę


Spoko, jeszcze tylko jedno ważne uzupełnienie, tych filtrów z pustym prostokątem/polem ale żółtych - nie da się w ten sposób zablokować, bo menu się zwyczajnie nie rozwinie, trzeba samemu iść do zakładki "Moje filtry" i dodać ręcznie filtr whitelist czyli np. gdy mamy na żółto zablokowany element filtrem: ##.ytd-search-pyv-renderer to dajemy "małpę" za pierwszy podwójny krzyżyk czyli tworzymy filtr #@#.ytd-search-pyv-renderer wtedy filtr przestanie działać i już w loggerze go nie zobaczymy - uwaga powtarzam nie zobaczymy - czyli nawet n czerwono go nie będzie! To niestety kolejna przypadłość uBO...
marcinooo
 

Następna

Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: