MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Automatyczne rozwijanie komentarzy na YT (i nie tylko)

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

Automatyczne rozwijanie komentarzy na YT (i nie tylko)

Postautor: tomek2 » 08 marca 2023, 10:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/110.0

Bardzo mnie denerwuje gdy programista wpada na pomysł, że wszystko musi być malutkie, np. małe okienka, w których jedynym moim zajęciem jest przewijanie tekstu (zamiast czytać jak normalny człowiek), oraz automatycznie zwinięte komentarze, które też mi dają zajęcie i w każdy z nich muszę kliknąć żeby dalej móc czytać. O ile jeszcze długie komentarze rozumiem, że są zawijane, to już w ogóle nie rozumiem mody na zawijanie 1-2 linijek w 4-linijkowym komentarzu.

Miałem kiedyś w FF dodatek do YT (jeszcze sprzed rewolucji z dodatkami), który nie dość, że ładował mi od razu wszystkie komentarze (bez potrzeby przewijania strony), to jeszcze każdy z nich był już od razu rozwinięty, i można się było skupić na czytaniu.

Czy może macie coś podobnego u siebie? Trochę szukałem zarówno w dodatkach, ale także i w skryptach dla Tampermonkey.
Zachowały mi się też na dysku tamte stare skrypty do Greasy/Tampermonkey i próbowałem je użyć.
Niestety żadne z tych starszych już nie działają.
Szukam czegoś podobnego ale działające z nowym FF.
tomek2
 
Posty: 51
Z nami od: 26 listopada 2015, 00:02

Odp: Automatyczne rozwijanie komentarzy na YT (i nie tylko)

Postautor: melstrik7 » 16 lipca 2023, 15:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/114.0.0.0 Safari/537.36

Przeszukaj oficjalne sklepy z dodatkami dla swojej przeglądarki, takie jak Chrome Web Store dla Google Chrome lub Mozilla Add-ons dla Firefox. Możesz użyć wyszukiwarki, aby znaleźć dodatki, które pomogą zwiększyć rozmiar okien, automatycznie rozwijać komentarze lub dostosowywać inne elementy interfejsu przeglądarki. Spróbuj znaleźć aktualne skrypty dla Tampermonkey na stronach takich jak Greasy Fork (https://greasyfork.org/). Te strony zawierają wiele skryptów stworzonych przez społeczność, które mogą poprawić i dostosować różne aspekty stron internetowych. W niektórych przeglądarkach istnieją wbudowane opcje do dostosowywania interfejsu. Na przykład w przeglądarce Firefox możesz wypróbować rozszerzenia takie jak "Styl" (dawniej znane jako "Stylish"), które pozwalają tworzyć własne style CSS do dowolnych stron. Być może istnieje narzędzie lub rozszerzenie specjalnie stworzone dla programistów, które pozwala dostosować wygląd i zachowanie środowiska programistycznego. Sprawdź oficjalne strony dedykowane programistom i społeczności deweloperów.
melstrik7
 
Posty: 1
Z nami od: 16 lipca 2023, 15:41

Odp: Automatyczne rozwijanie komentarzy na YT (i nie tylko)

Postautor: krystian3w » 16 lipca 2023, 17:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/115.0

Aleś skomentował xD :lol:.

tomek2 pisze: Trochę szukałem zarówno w dodatkach, ale także i w skryptach dla Tampermonkey.
melstrik7 pisze: Przeszukaj w ... Mozilla Add-ons dla Firefox



tomek2 pisze: Trochę szukałem zarówno w dodatkach, ale także i w skryptach dla Tampermonkey.
melstrik7 pisze: próbuj znaleźć aktualne skrypty dla Tampermonkey na stronach takich jak Greasy Fork


W 4 miesiące raczej mała szansa, że na obu platformach powstał od zera dodatek/skrypt od tak.
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1928
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Automatyczne rozwijanie komentarzy na YT (i nie tylko)

Postautor: dexter » 16 lipca 2023, 17:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/117.0

Sam nie sprawdzałem, jak to działa => https://greasyfork.org/en/scripts/39719 ... o-comments
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Automatyczne rozwijanie komentarzy na YT (i nie tylko)

Postautor: krystian3w » 16 lipca 2023, 18:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/115.0

Niby już jest lipa: https://greasyfork.org/en/scripts/39719-youtube-expand-all-video-comments/discussions/175957

U mnie nie umie klikać w "pokaż więcej" by było od razu wszystko dla każdego komentarza zwłaszcza takich co to używają do spoilerowania = nie chce zapamiętać się zaznaczone "expand all comments".
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1928
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Automatyczne rozwijanie komentarzy na YT (i nie tylko)

Postautor: Renato10 » 18 lipca 2023, 00:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/114.0.0.0 Safari/537.36

Rozumiem, że niektóre rozwiązania interfejsowe mogą być frustrujące, szczególnie gdy ograniczają czytelność i wymagają dodatkowego klikania czy przewijania. Niestety, rozwijanie komentarzy lub zawijanie ich na zbyt małe okienka może być preferencją programistów lub wynikiem ograniczeń projektowych.

Jeśli chodzi o przeglądarki internetowe, takie jak Firefox, istnieją dodatki lub rozszerzenia, które mogą pomóc w dostosowaniu wyświetlania stron do twoich preferencji. Chociaż nie jestem w stanie dostarczyć dokładnych skryptów do rozszerzeń, mogę podać kilka ogólnych sugestii, które mogą Ci pomóc:

Styl użytkownika (Userstyle): Możesz poszukać stylów użytkownika (Userstyle) lub utworzyć własne, które zmieniają wygląd i układ stron internetowych. Dzięki nim możesz dostosować wyświetlanie komentarzy lub innych elementów na stronach, tak aby bardziej odpowiadało twoim preferencjom.

Dodatki do przeglądarki: Sprawdź w sklepie z rozszerzeniami dla przeglądarki Firefox, czy istnieją dodatki, które umożliwiają łatwiejsze rozwijanie komentarzy lub automatyczne wyświetlanie wszystkich komentarzy na stronach internetowych.

Skrypty dla Tampermonkey/Greasy: Próbuj dalej szukać aktywnych skryptów lub skryptów, które działają z najnowszymi wersjami przeglądarek, takich jak Tampermonkey lub Greasemonkey. W czasie, skrypty te mogą być aktualizowane lub nowe mogą być tworzone przez społeczność.

Pamiętaj jednak, że używanie nieoficjalnych dodatków, skryptów czy modyfikowanie stron może narażać Cię na potencjalne problemy z bezpieczeństwem, kompatybilnością lub naruszenie regulaminu użytkowania witryn. Bądź ostrożny i korzystaj tylko z wiarygodnych i zaufanych źródeł, jeśli decydujesz się na instalowanie rozszerzeń lub modyfikacje interfejsu.

Zawsze warto również zgłaszać swoje uwagi dotyczące doświadczenia użytkownika na stronach internetowych, jeśli jest to możliwe. Twórcy witryn mogą brać pod uwagę opinie użytkowników w celu ulepszania swoich projektów i dostosowania ich do potrzeb i preferencji użytkowników.
Renato10
 
Posty: 1
Z nami od: 17 lipca 2023, 13:24

Odp: Automatyczne rozwijanie komentarzy na YT (i nie tylko)

Postautor: dexter » 18 lipca 2023, 07:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/117.0

Dear ChatGPT: rzuciłeś się na ten problem jak szczerbaty na suchary, ale te odpowiedzi nie są w najmniejszym stopniu pomocne.

https://platform.openai.com/ai-text-classifier
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Automatyczne rozwijanie komentarzy na YT (i nie tylko)

Postautor: tomek2 » 25 sierpnia 2023, 22:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/116.0

Jeżeli to kogoś interesuje to znalazłem skrypt do TamperMonkey:
https://greasyfork.org/en/scripts/433360-nova-youtube

Jest tam opcja m.in. do rozwijania komentarzy. Działa na 80-90% komentarzy.
Nie mam pojęcia czemu większość jest rozwijana, a jakiś mały odsetek trzeba klikać ręcznie.
Jednak pomimo tego i tak warto, bo z reguły większość (a często wszystkie) są już przez niego rozwinięte :)

Mam sporo skryptów i nie wiem czy jakiś inny jeszcze nie wspomaga tego rozwijania, ale wydaje mi się, że chyba wystarczy ten Nova Youtube.
A tak przy okazji, to ten skrypt ma tak wiele innych ciekawych opcji, że bez niektórych nie potrafię już teraz korzystać z YT.

OK, chwila sprawdzania co tam jeszcze mam i jest jeszcze jedno cudo wśród tych skryptów do TamperMonkey:
https://greasyfork.org/scripts/472144-youtube-tweaks

Tylko, że ten w/w link już jest nieaktywny i wydaje mi się, że skrypt zmienił nazwę i teraz jest to:
https://greasyfork.org/en/scripts/44780 ... web-tweaks

Tutaj też jest opcja do rozwijania komentarzy.
Tak więc w obu skryptach mam tę opcję włączoną.
Ale na 99% jestem pewny, że wystarczy tylko ten pierwszy wymieniony (Nova Yotube).
tomek2
 
Posty: 51
Z nami od: 26 listopada 2015, 00:02


Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: