MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Thunderbird + Lightning, problem z wysyłaniem potwierdzeń

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Thunderbird + Lightning, problem z wysyłaniem potwierdzeń

Postautor: rafal66 » 16 czerwca 2009, 10:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10 (.NET CLR 3.5.30729)

Witajcie,

mam tandem Thunderbird i Lightning.
Działa ok. Jednak mam problem z potwierdzeniami spotkań. Kiedy dostaje zaproszenie na spotkanie, potwierdzam (np. akceptuje) co powoduje wysłanie maila potwierdzającego i umieszczenie terminu w kalendarzu Lightninga.
Problem w tym, że mail potwierdzający zawsze jest wysyłany z domyślnej skrzynki, a nie z tej na którą przyszło zaproszenie.
Mam 6 skrzynek i często na dwie z nich dostaje zaproszenia - teraz przed potwierdzeniem zaproszenia otrzymanego na jedną z nich muszę przełączać "skrzynkę domyślną" na tą z której potwierdzenie ma wyjść.
Czy da się na to coś poradzić? Może da się jakoś zmienić, żeby Lightning przy wysyłaniu potwierdzeń nie korzystał ze skrzynki domyślnej?

pozdrawiam,

R.
rafal66
 

Postautor: Grzegorz » 16 czerwca 2009, 21:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1b99) Gecko/20090605 Firefox/3.5b99 (.NET CLR 3.5.30729)

A korzystasz ze zdalnego kalendarza? Ja mam kalendarz i maila od Google i jak dostaję zaproszenie, to potwierdzenie leci z właściwego maila. Być może jeśli kalendarz jest lokalny, to Lightning "nie wie" skąd odpowiedzieć?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: rafal66 » 19 czerwca 2009, 13:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10 (.NET CLR 3.5.30729)

Kalendarz jest lokalny. Nie synchronizuje go z serwerem. Jak zostaje zaproszenie od kogoś kto ma outlooka to lighting je rozpoznaje i wszystko gra.
Tyle, że odpowiedź wysyła z domyślnego adresu thunderbirda, a przydałoby się żeby wysyłał z tego na który wiadomość przyszła (w sumie to odpowiedź na konkretnego maila z zaproszeniem).
Na razie radzę sobie przełączaniem domyślnej szkynki.

R.
rafal66
 


Wróć do Rozszerzenia dla Thunderbirda

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: