MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Wtyczka - sledzenie etapow dostarczenia wiadomosci.

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Wtyczka - sledzenie etapow dostarczenia wiadomosci.

Postautor: awesomeone » 22 września 2009, 16:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3 (.NET CLR 3.5.30729)

Witam,
Po przejrzeniu całego forum, tudzież katalogu wtyczek, postanowiłem uderzyć z pytaniem do bardziej doświadczonego Koleżeństwa ;)

Szukam wtyczki, która umożliwiłaby automatyczne generowanie informacji zwrotnej do mnie (bez wiedzy adresata wiadomości), że przykładowo:
1) mail został dostarczony na serwer odbiorcy,
2) mail został odebrany/odczytany przez odbiorcę.

Jeśli ktoś spotkał się z taką funkcjonalnością, będę wdzięczny za info w tej kwestii :)
Pozdrawiam :)
awesomeone
 

Postautor: Tomek » 22 września 2009, 18:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.1.3) Gecko/20090910 Ubuntu/9.04 (jaunty) Shiretoko/3.5.3

1. jeśli nie został dostarczony na serwer dostaniesz informację zwrotną z serwera - albo o nieprawidłowym adresie, albo przepełnionej skrzynce, albo o niedozwolonym załączniku.
2. przy wysyłaniu maila zaznacz w opcje - Żądaj potwierdzenia wiadomości. Możesz to też ustalić w konfiguracji kont. Jednak jeśli adresta nie ptowierdzi odebrania nie otrzymasz żadnej informacji.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Gość » 22 września 2009, 18:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3 (.NET CLR 3.5.30729)

Oczywiście, w razie niemożliwości dostarczenia jest odpowiedź zwrotna, że korespondencja nie dotarła i oczywiście, mogę poprosić o potwierdzenie, a adresat może je wysłać, ale nie musi. Nie o to jednak pytałem :)

Wiem, że istnieją narzędzia, które - PODKREŚLAM - automatyzują proces informowania o tym, co dzieje się z wysłanym mailem, poza wiedzą adresata i ciekaw jestem, czy któraś z wtyczek T. umożliwia takie 'ukryte' niejako śledzenie losu mojej wysyłanej korespondencji.

Pozdrawiam ;)
Gość
 

Odp: Wtyczka - sledzenie etapow dostarczenia wiadomosci.

Postautor: sfienty » 09 marca 2010, 08:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Mam podobny problem, ale nie chodzi mi o to , aby sprawdzić czy ktoś olał mojego maila, tylko czy na pewno go otrzymał. Nie wszystkie serwery mają opcję "buk maila".
Nie wysłanie potwierdzenia to jedno, ale nie otrzymanie maila to drugie.
Proszę o pomoc.

edit: lub czy jest wtyczka/rozszerzenie, które pokaże w jakiś sposób (np. ikona, fajka, strzałka), że nie otrzymano potwierdzenia odbioru (jeżeli potwierdzenie odbioru było zaznaczone w wysyłanym mailu) - coś w formie grupowania maili wg adresata i tematu, ale nie chcę aby potwierdzenie było jako mail przyklejony do wysłanego. Na potwierdzenia mam filtr i do osobnego folderu, ale jak nie otrzymam potwierdzenia to chciałbym mieć jakiś znak. Czekam na pytania
sfienty
 
Posty: 35
Z nami od: 24 lutego 2007, 08:37


Wróć do Rozszerzenia dla Thunderbirda

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: