MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

sygnatura - automatyczna zmiana cd

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

sygnatura - automatyczna zmiana cd

Postautor: pin54 » 25 marca 2010, 12:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.2) Gecko/20100316 Firefox/3.6.2 (.NET CLR 3.5.30729)

Nowy topic ponieważ poprzedni został zamknięty - treść ze szczególnym przeznaczeniem dla moderatora który tego dokonał.


1. "Poza tym dziesiątki razy tłumaczyliśmy już jak należy odpisywać "

Sposób cytowania w korespondencji wewnątrz firmy, w której pracuję nie był głównym tematem posta więc fragment Twojej wypowiedzi tego dotyczący jest w zasadzie nie na temat. Jednak podejmując oftopową polemikę, mogę jedynie Twoją uwagę zwrócić na to, że sposób przekazywania wiadomości w zastosowaniu biznesowym* jest zwykle jednak nieco odmienny (wykształcony pewnie przez wile lat przez domyślne ustawienia Outlooka) - cytuje się całe wiadomości i nie odpowiada na fragmenty. Email po trwającej miesiąc korespondencji byłby kilkunasto/kilkudziesięcio stronicowym wydrukiem - pozwala to np. na przekazanie w jednym mailu całej korespondencji dodatkowej osobie pozwalając jej w łatwy sposób zapoznać się z historią w chronologicznym porządku i nie wymaga każdorazowo przewijania wiadomości na sam dół w celu sprawdzenia aktualnej treści. Praktyka pokazuje*, że gro kontrahentów z całego świata korzysta z Outlooka na domyślnych ustawieniach lub innych programów domyślnie cytujących "nad" nie mając zielonego pojęcia o historii usenetu i panujących niegdyś zasadach. Próba przekonania ich do zmiany tego przyzwyczajenia to zwykłe zawracanie Wisły kijem. Oni nawet nie wiedzą jak to przestawić w oprogramowaniu, więc dzięki ciągłym próbom przekonania adresatów do zmiany upodobań można w ich oczach co najwyżej stracić, a nie zyskać - a to z kolei jest istotna sprawa jeżeli korespondent jest np. klientem !
Zasady usenet'owe miały zapewne na celu usystematyzowanie korespondencji czego wynikiem była przejrzystość informacji. W tym przypadku jeżeli tylko 5% korespondentów pisze "zgodnie z zasadami" tnąc cytaty i odpowiadając pod, wprowadza jedynie zaburzenia w strukturze i chaos! Korespondencja email jest tylko narzędziem do komunikacji, a nie filozofią życiową. Sposób komunikacji dobieram tak, aby przekaz był jasny i zrozumiały dla moich adresatów, jeżeli muszę cytować nad to to robię. Jeżeli koresponduję na grupach dyskusyjnych tnę cytaty i odpowiadam pod.
Podsumowując: ja doskonale wiem jak trzeba odpisywać: jasno i zrozumiale z zachowaniem przejrzystej struktury chronologicznej - i to wszystko.

*to są moje doświadczenia i moi korespondenci z różnych zakątków świata. Jeżeli Twoi odpisują pod cytatem to odpisuj im pod cytatem.

2. "Skorzystaj z forumowej wyszukiwarki - zacznij od sygnatura lub podpis"

Zrobiłem to zanim napisałem pierwszy post. Mało tego, zrobiłem to ponownie po Twojej odpowiedzi sądząc, że za pierwszym razem przegapiłem wielokrotnie powtarzające się i oczywiste rozwiązanie mojego problemu. Niestety - odpowiedzi nie znalazłem. Nie wykluczam, że gdzieś "tam" ona jest, ale najwyraźniej nie powtarza się i jej znalezienie jest stosunkowo trudne (o ile w ogóle tam jest) więc nie rozumiem skąd Twoja odpowiedź. Podejrzewam, że nie zadałeś sobie nawet trudu dokładnego przeczytania (ze zrozumieniem) mojego pytania, a Twoja odpowiedź dotyczyła "jak wstawić sygnaturkę?" - w tym wypadku proponuję nieco opanowania na przyszłość przed zamykaniem tematów i przemyśleń nad swoją funkcją bo zaszczyt bycia moderatorem to zaszczyt możliwości pomocy innym a nie prezentowania władzy. Być może właśnie jako moderator przedstawiłeś to co sam mi (domyślnie) zarzuciłeś - lenistwo.

Niemniej jeżeli się mylę to byłbym niezmiernie wdzięcznych gdybyś jednak zechciał pomóc bardziej bezpośrednio i wkleił link do rozwiązania które miałeś na myśli, ponieważ nie jestem w stanie go odnaleźć.

Pozdrawiam
Pin54
pin54
 
Posty: 57
Z nami od: 09 listopada 2007, 10:08

Odp: sygnatura - automatyczna zmiana cd

Postautor: dexter » 25 marca 2010, 13:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.3a3pre) Gecko/20100315 Minefield/3.7a3pre

Dokładnie takiego rozwiązania, o jakie ci chodzi, to nie ma. Ale wypróbuj te rozszerzenia:

Signature switch
SmartTemplate
Signature
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: sygnatura - automatyczna zmiana cd

Postautor: pin54 » 25 marca 2010, 14:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.2) Gecko/20100316 Firefox/3.6.2 (.NET CLR 3.5.30729)

1. próbowałem wczoraj, ale trzeba by ręcznie zmieniać - wolałbym tego uniknąć
3. tu chyba będzie tak jak w 1.
2. zapowiada się dobrze, zaraz będę próbował coś z niego wykrzesać. dam znać czy coś z tego wyszło.

Dzięki.
pin54
 
Posty: 57
Z nami od: 09 listopada 2007, 10:08

Odp: sygnatura - automatyczna zmiana cd

Postautor: Grzegorz » 25 marca 2010, 20:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.3a4pre) Gecko/20100324 Minefield/3.7a4pre

dexter pisze:Dokładnie takiego rozwiązania, o jakie ci chodzi, to nie ma. Ale wypróbuj te rozszerzenia (...)

Wszystko to już padło nie raz na forum. Nie bez powodu zamknąłem poprzedni temat.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: sygnatura - automatyczna zmiana cd

Postautor: pin54 » 26 marca 2010, 12:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.2) Gecko/20100316 Firefox/3.6.2 (.NET CLR 3.5.30729)

GrzegorzJZD pisze:Wszystko to już padło nie raz na forum. Nie bez powodu zamknąłem poprzedni temat.


Dziwne...przeszukałem jeszcze raz wszystkie wyniki z kluczem sygnaturka i sygnatura i nie udało mi się znaleźć anie jednego tematu który dotyczyłby automatycznej (nie ręcznej) zmiany (nie usunięcia) sygnatury w odpowiedzi na email. Przeszukałem także w poszukiwaniu smarttemplate oraz "smart template" - bo akurat on się tutaj sprawdza wyśmienicie - brak wyników. Pozdrawiam moderatora.

Jeszcze raz dzięki dexter za linka.
SmartTemplate działa jak należy. Jeżeli jeszcze ktoś potrzebuje "zoutlookować" jakieś konto w TB (jedno, nie koniecznie od razu wszystkie to polecam).
Ustawiamy konto na:
Podczas tworzenia cytuj oryginalną wiadomość
rozpocznij odpowiedź powyżej cytatu
Odznaczamy:
Dołączaj syganturkę przy odpowiadaniu
Dołączaj sygnaturkę przy przekazywaniu

Ustawiamy sobie standardowo sygnaturkę tekstową lub html (będzie używana przy tworzeniu nowych wiadomości) - albo można się potem bawić w ST

W ustawieniach SmartTemplate dajemy:
New: odznaczamy ptaszka (nie będzie używane)

Reply i Forwared zaznaczamy:
use html - można dać txt jak ktoś woli
replace new line with BR
use instead of standard quote header (można używać standardowych jak ktoś woli)

W okienko Replaying message wklejamy np: coś takiego:
Kod: Zaznacz cały
<p style="font-family: Tahoma; font-size: 12px">
</br>
</br>
Z poważaniem/Kind Regards</br>

Imię Nazwisko
Stanowisko</br>

( ewentualnie telefon itp. to jest ta nasza skrócona "sygnatura"<br> )
_______________________________________________
<B>From:</B> %from(name)% [mailto:%from(mail)%]
<B>Sent:</B> %datelocal%
<B>To:</B> %to(name)% [mailto:%to(mail)%]
<B>Subject:</B> %subject%
</p>


I podróba outloka gotowa - swoją drogą do czego to doszło, żeby w porządnym programie jakieś niedoróbki podrabiać :)
pin54
 
Posty: 57
Z nami od: 09 listopada 2007, 10:08

Odp: sygnatura - automatyczna zmiana cd

Postautor: dexter » 26 marca 2010, 13:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.3a3pre) Gecko/20100315 Minefield/3.7a3pre

pin54 pisze:swoją drogą do czego to doszło, żeby w porządnym programie jakieś niedoróbki podrabiać :)


To nie jest niedoróbka, tak wygląda koncepcja tej aplikacji. Podobnie jak w Firefoksie, sam program jest podstawą, którą użytkownik rozwija za pomocą wybranych rozszerzeń. Do stworzenia sygnaturki wystarczą opcje w ustawieniach kont, bardziej wymagający użytkownicy skorzystają z templatek, niektórzy doinstalują jedno z rozszerzeń: Smart Template, Signature Swich, Stationery czy jeszcze inne, które im bardziej odpowiada. Z pewnością, listy takich możliwości nie nazwałbym "niedoróbką".
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: sygnatura - automatyczna zmiana cd

Postautor: pin54 » 26 marca 2010, 14:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.2) Gecko/20100316 Firefox/3.6.2 (.NET CLR 3.5.30729)

Pisząc niedoróbka nie to miałem na myśli :) Często (stanowczo zbyt często) pomagam wszystkim w pracy w konfiguracji outlooka bo są jakieś problemy (np. wyskakujące okno przy każdorazowym wysyłaniu wiadomości) - zainstalowane najświeższe service packi, wszystko skonfigurowane poprawnie - tak samo jak na komputerze obok, a i tak coś nie gra. Ogólnie cały pakiet Office zawiera mnóstwo błędów, które pojawiają się z niewiadomych przyczyn na przypadkowych komputerach i czasami znikają też bez wyraźnej przyczyny. Ale to już totalny OT i nie to forum :)

EDIT:
Dopiero teraz zrozumiałem o co chyba Tobie chodziło...i najwyraźniej Ty mnie też nie zrozumiałeś :P
Pisząc "w porządnym programie niedoróbki podrabiać" miałem na myśli "w Thuderbirdzie podrabiać Outlooka" :)
pin54
 
Posty: 57
Z nami od: 09 listopada 2007, 10:08


Wróć do Rozszerzenia dla Thunderbirda

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: