MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

[JS] Wybór kategorii a'la Allegro

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

[JS] Wybór kategorii a'la Allegro

Postautor: trejder » 14 grudnia 2008, 11:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4

Witam,

Czy ktoś zna projekt / przykład lub wie jak zrobić dynamiczny wybór kategorii w JavaScripcie - taki sam, jaki jest w Allegro: http://www.allegro.pl/new_item_cat.php?new=1 (adres dostępny tylko dla posiadających konto w Allegro, po zalogowaniu się)?

Od razu mówię, że w rozwiązaniu, które mam na myśli nie będzie więcej niż trzy poziomy kategorii (dwa podpoziomy), więc nie jest mi potrzebne "przeskakiwanie" list z jednego combo do drugiego, gdy potrzeba wyświetlić czwarty i kolejny poziom wyboru. W zupełności wystarczy mi jedynie taki mechanizm, w którym użytkownik klikając (wybierając) jedną opcję w combo A, ma wyświetlane w combo B listę podpoziomów związanych z wyborem, a wybierając tam coś, ma do combo C ładowaną listę opcji drugiego podpoziomu - również związaną z wyborem.

Nie udało mi się nic takiego znaleźć w Google, bo przyznam szczerze, że za bardzo nie wiem, czego szukać lub jak sformułować zapytanie. A wygrzebanie tego w kodzie JS z Allegro (o ile w ogóle możliwe) przerasta moje umiejętności! :/
trejder
 
Posty: 197
Z nami od: 20 stycznia 2005, 15:31
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gość » 09 stycznia 2009, 08:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.0.4) Gecko/2008111318 Ubuntu/8.10 (intrepid) Firefox/3.0.4

Gość
 

Postautor: trejder » 09 stycznia 2009, 08:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

Dzięki! Co prawda "live-demo" i pobieranie już nie działa (post sprzed roku), ale zawsze można kod "wygrzebać" z treści artykułu. Dzięki jeszcze raz!
trejder
 
Posty: 197
Z nami od: 20 stycznia 2005, 15:31
Lokalizacja: Katowice


Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: