MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

[charset=us-ascii] Który program tego nie zmienia?

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

[charset=us-ascii] Który program tego nie zmienia?

Postautor: Mateusz SSJ8 » 27 czerwca 2009, 10:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.11) Gecko/2009060215 Firefox/3.0.11

Z powodu ostatnich kłopotów ze stroną zamierzam do tworzenia plików HTML używać innego programu niż MS Word. Czy jest jakiś program, który spełnia moje wymagania? Oto one:
*Musi podobnie jak MS Word mieć możliwość tworzenia pliku strony internetowej (*.htm, *.html) w widoku podglądu strony.
*Musi tworzyć stronę podobnie jak Word, ale z zachowaniem w miarę wszystkich wymogów dokumentacji HTML (i nie psuć strony internetowej powstającej z tego pliku po wysłaniu go w internet).
*Musi być darmowy

Zastanawiam się, czy OpenOffice spełnia te wszystkie wymagania, oraz czy jest możliwosć skofigurowania go, żeby formatował cudzysłów tak jak Word to robi. Was proszę o wymienienie tych programów, a ja w międzyczasie spróbuję poszukać o tym informacje. Gdyby ktoś chciał prywatnie, może mi tylko pocztą, ale z drugiej strony proszę i jego o wypowiedzenie się tutaj, bo mogę nie być jedynym, który ma ten problem.

PS.
Mateusz SSJ8
 

[dokończenie]

Postautor: Mateusz SSJ8 » 27 czerwca 2009, 10:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.11) Gecko/2009060215 Firefox/3.0.11

...Niebawem może przejdę na inny system i jeśli to sie stanie, pożegnam się z Windowsem, bo mój komputer w chwili obecnej jest nie do użytku.
Mateusz SSJ8
 

Re: [charset=us-ascii] Który program tego nie zmienia?

Postautor: Grzegorz » 27 czerwca 2009, 12:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090624 Firefox/3.5

Mateusz SSJ8 pisze:Z powodu ostatnich kłopotów ze stroną zamierzam do tworzenia plików HTML używać innego programu niż MS Word.

To dobrze, bo zupy własnych, niestandardowych tagów jakie tworzy Word czy FrontPage są ciężkostrawne dla każdej przeglądarki (nawet najnowszego IE).
Mateusz SSJ8 pisze:Czy jest jakiś program, który spełnia moje wymagania? Oto one:
*Musi podobnie jak MS Word mieć możliwość tworzenia pliku strony internetowej (*.htm, *.html) w widoku podglądu strony.
*Musi tworzyć stronę podobnie jak Word, ale z zachowaniem w miarę wszystkich wymogów dokumentacji HTML (i nie psuć strony internetowej powstającej z tego pliku po wysłaniu go w internet).
*Musi być darmowy

Edytory WYSIWYG to nie najlepsze rozwiązanie. Najlepiej korzystać tylko ze sprawdzania poprawności i kolorowania składni, zaś kodowaniem zająć się samodzielnie.

Mozilla ma NVU i KompoZera, ale tego typu programów jest bardzo dużo, skorzystaj z Google, poczytaj, pooglądaj, wypróbuj i znajdź coś, co Ci najbardziej odpowiada.

Mateusz SSJ8 pisze:Zastanawiam się, czy OpenOffice spełnia te wszystkie wymagania, oraz czy jest możliwosć skofigurowania go, żeby formatował cudzysłów tak jak Word to robi.

Dlaczego tak upierasz się przy stosowaniu pakietów biurowych do produkcji stron WWW. To jakbyś chciał koparką nakładać ziemniaki na talerz - da się, ale nie od tego są koparki...

Mateusz SSJ8 pisze:Was proszę o wymienienie tych programów, a ja w międzyczasie spróbuję poszukać o tym informacje.

Zacznij od lektury poradników dla początkujących webmasterów i kursów HTML. Unikaj artykułów napisanych przed 2005 rokiem.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Tomek » 27 czerwca 2009, 13:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1) Gecko/20090620 Ubuntu/9.04 (jaunty) Shiretoko/3.5

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=22&filtr=1

Grzegorz już wszystko powiedział w tym temacie - może poza jednym:
Mateusz SJ8 pisze:Niebawem może przejdę na inny system i jeśli to sie stanie, pożegnam się z Windowsem

Domyślam się że na Linuksa?
jeśli tak - to tam wybór jest jeszcze mniejszy ;) Użytkownicy Linuxa są raczej dokładni i sami grzebią w kodzie i nie znoszą zupy tagów...

A co do pytania - zadanego dla utrudnienia (chyba) w temacie wątku - żaden normalny program nie zmienia tego ca sam wpiszesz. A że Word zmienia - cóż - sam go wybrałeś - a to faktycznie koparka do zupy.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52


Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: