MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

jeszcze raz kolorowanie skaldni

Tematy specyficzne dla edytora stron Nvu i Kompozytora Stron z pakietu Mozilla

Moderator: Pomocy?!

jeszcze raz kolorowanie skaldni

Postautor: dlugipass » 20 grudnia 2002, 03:52

Przeglądarka: -

Witam.
Powiem odrazu, ze jestem lamerem. A pytanie brzmi jak sprawic by mozilla 1.2.1 a dokladnie KS kolorowal skladnie. Odpowiedzi typu "zrob to" nizadowola mnie. Zadowola mnie za to takie odpowiedzi : krok po kroku, a jesli trzeba gdzies wpisac jakis kod lub skrypt to podajcie gdzie i jak. Jezeki nieda sie tego zrobic w KS to poleccie mi jakis inny program do tego . Taki by kolorowal skadnie, i mial przelaczanie z klawiatury miedzy podgladem a zrodlem. I na boga nie podawajcie jako przyklad takiego programu : Microsoft FrontPage , Pajaczek lub EditPlus bo sa jak dla mnie (lamera)do kitu. Ogolne thx za pomoc.


dlugipass :)
dlugipass
 

Kolorowy świat www

Postautor: Wojciech » 21 grudnia 2002, 11:06

Przeglądarka: -

Nie wiem, czy moja rada Cię usatysfakcjonuje: do ręcznej edycji kodu używam Vim (dostępny do Wingrozy i do Lina, pięknie koloruje kody), a do podglądu efektów używam Mozilli, oraz innych "wiodących" przeglądarek - żeby nie tworzyć stron "Mozilla only". Co prawda trzeba w takim przypadku zawsze zapisać dokument w Vim a potem odświeżyć widok w Mozie, ale nie jest to chyba jakaś wielka niedogodność. Możesz spróbować jeszcze Dreamweavera Macromedii (ale starsze wersje też nie miały kolorowania składni), a pod Linem Bluefish, z tym, że błękitna ryba nie ma wewnętrznego podglądu (sprawdź najnowsze wersje).
Co do wewnętrznego podglądu, mam pewne wątpliwości - jeśli chcesz zobaczyć, jak naprawdę Twoja strona będzie wyglądała w rzeczywistej przeglądarce - tak czy owak musisz ją obejrzeć przy pomocy tego docelowego programu.
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy! :)
Ostatnio zmieniony 21 grudnia 2002, 17:18 przez Wojciech, łącznie zmieniany 1 raz
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Re: jeszcze raz kolorowanie skaldni

Postautor: Domel » 21 grudnia 2002, 13:06

Przeglądarka: -

O ile mi wiadomo nie ma kolorowania (nie liczac w przegladarce Widok/Zrodlo strony). Mnie tez to denerwuje, blad jest zgloszony w bugzilli i miejmy nadzieje, ze szybko zostanie rozwiazany.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gość » 21 grudnia 2002, 16:56

Przeglądarka: -

Jeśli szukasz jakiegoś w miarę prosego, kolorowalnego edytorka html (z kreatorami itp) to polecam Polski produkt jakim jest Kicia. Jak dobrze pamiętam (bo używałem jej dawno temu, ale pozostały pozytywne wspomnienia) jest w niej nawet spis składni html'a (zapewne niezbyt zgodny z W3C). Pracowało mi sie w niej bardzo przyjemnie więc polecam serdecznie :) choć nie wątpię że są lepsze... oby jak najszybciej dodali kolorowanie do kompozytora...
pozdrawiam
sir_yoki (który nie ma na tej maszynie hasła na konto i nie chce mu sie go odzyskiwać 8) )
Gość
 

Postautor: dlugipass » 22 grudnia 2002, 23:11

Przeglądarka: -

witam. Ogolne dzieki za odzew i pomoc w poszukiwaniu edytorow z kolorowaniem . narazie
dlugipass
 


Wróć do Edytor stron Nvu

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: