MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Publikacja strony głównej i podstron

Tematy specyficzne dla edytora stron Nvu i Kompozytora Stron z pakietu Mozilla

Moderator: Pomocy?!

Publikacja strony głównej i podstron

Postautor: Ker » 09 maja 2007, 18:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3

Witam

Korzystając z Nvu stworzyłem piękną Stronę Główną oraz kilka podstron - Oferta, Kontakt, Współpraca. Oczywiście potworzyłem przy pomocy odnośników połączenia pomiędzy Menu na Stronie Głównej do tych 3 podstron - działa to wszystko idealnie (na moim komputerze, jako 4 pliki html).
I teraz pojawił się mój mój problem - a mianowicie co wpisać w poszczególnych polach okna "Opublikuj Stronę", aby to wszystko działało również w internecie.
Mam wykupioną domenę i miejsce na serwerze, np. www.nvu.org, mam adres ftp, hasło login - z tym nie mam problemu.
W związku z tym 3 podstrony powinny mieć adres odpowiednio:
www.nvu.org\oferta
www.nvu.org\kontakt
www.nvu.org\wspolpraca
Tylko co w wpisać w oknie "Opublikuj Stronę" w polach:
"Nazwa Miejsca"
"Informacja o miejscu"
w przypadku Strony Głównej o adresie przykładowym www.nvu.org i w przypadku tych 3 podstron.
Nie wiem po prostu gdzie w programie Nvu ustala się adres internetowy pod jakim mają być wyświetlane poszczególne strony www - w komputerze są one u mnie pozapisywane jako np. strona główna, oferta, itp.
A jak zrobić aby mój plik html "strona główna" pojawiał się w internecie pod adresem np. www.nvu.org (oczywiście to przykład - nie chciałbym na razie ujawniać nazwy domeny, którą wykupiłem). Podobnie jak zrobić aby mój plik "oferta" pojawiał się w internecie jako www.nvu.org\oferta?
Mam po prostu problem z publikacją - tak mi się wydaje - chyba że gdzieś wcześniej narzuca się adres internetowy strony, ale co wtedy wpisać w tych miejscach w oknie "Opublikuj stronę"?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Gorąco pozdrawiam
Ker
 

Postautor: Tomek » 09 maja 2007, 19:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3

1. naciśnij pomoc-> spis tematów i zobacz co masz pod publikuj
2. :)
z uwag...
jeśli twoja domena to www.kotek.pl to adres HTTP strony domowej powinien wyglądać:
http://www.kotek.pl/index.html

Swoją główną stronę nazwij index.html - umożliwi to po otworzenie twojej strony po prostu po wpisaniu www.kotek.pl

Jeśli zaś chodzi o pozostałe (czyli www.nvu.org/oferta...)
Musiałbyś utworzyć na serwerze folder o nazwie oferta, wrzucić do niego plik oferta.html ze zmienioną nazwą na index.html!
Poza tym - NVU nie za bardzo się nadaje do takich rzeczy. Przydałby ci się program do obsługi FTP - najpopularniejsze to TotalCommander i np FileZilla
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Ker » 09 maja 2007, 23:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3

Dziękuję bardzo, bardzo za podpowiedzi i pomoc.
Popróbuję, ale... :oops:
nie mogę obiecać, że jeszcze nie zwrócę się z prośbą o pomoc :-?.
Czytałem Pomoc w Nvu - uwierz, że naprawdę wiele razy :)
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Ker
 

Nazwa strony głównej i podstron.

Postautor: Ker » 10 maja 2007, 13:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3

tomasiek pisze:Swoją główną stronę nazwij index.html - umożliwi to po otworzenie twojej strony po prostu po wpisaniu www.kotek.pl

Jeśli zaś chodzi o pozostałe (czyli www.nvu.org/oferta...)
Musiałbyś utworzyć na serwerze folder o nazwie oferta, wrzucić do niego plik oferta.html ze zmienioną nazwą na index.html!


Swoją stronę główną nazwałem index.html - zgodnie z Twoją radą - jeszcze raz bardzo dziękuję.
Natomiast mam pytanie odnośnie pozostałych - czy jeśli na serwerze umieszczę podstrony: Oferta.html, Kontakt.html, Współpraca.html - korzystając z Total Commandera - to nie będzie działać? Po co tworzyć oddzielne foldery na każdą z nich?
A jeśli utworzę te 3 foldery - to czy w nich mam umieścić tylko po jednej podstronie? Czy muszę zmieniać nazwę każdej z nich na index.html (mam szereg wzajemnych odnośników porobionych - przy zmianie nazwy powstanie niezły bałagan) - czy nie mogą się te podstrony nazywać oferta.html, kontak.html i wspolpraca.html i tam zostać umieszczone na serwerze?
Serdecznie z góry dziękuję za odpowiedź.
Gorąco pozdrawiam
Ker
 

Postautor: dexter » 10 maja 2007, 13:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3

Oczywiście, że będzie działać.

Następnym razem musisz jednak precyzyjniej opisać problem, bo potem jesteś błędnie rozumiany.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Postautor: Tomek » 10 maja 2007, 13:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3

to będzie działać - ale wtedy adres do oferty będzie wyglądał np. www.kotek.pl/Oferta.html (unikałbym dużych liter i polskich znaków) a ty chciałeś www.kotek.pl/oferta.

Dobrze rozumiesz - w każdym folderze tylko jeden plik... ale możesz pogubić się ze ścieżkami.... ;)

Ja na twoim miejscu spokojnie bym je zostawił w postaci takiej:
index.html
oferta.html
kontakt.html
bez zabawy w katalogi. Po prostu tak jest wygodniej w twoim przypadku.

(są oczywiście inne metody, działające na poziomie serwera - przy wykorzystaniu .htacces albo php - i dynamicznie zmieniające nazwę... ale to już wyższa szkoła jazdy...)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Opublikowanie strony głownej

Postautor: Ker » 11 maja 2007, 03:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3

Drodzy Koledzy
tak jak przypuszczałem - mam jednak problem wynikający z mojej całkowitej indolencji :oops: jeśli chodzi o strony www :oops: , a zależy mi na jak najszybszym opublikowaniu z wielkim trudem stworzonej strony:cry: .

Zacząłem od rzeczy wydawałoby się najprostszej - próby publikacji strony głównej - plik nazwałem zgodnie z Waszymi radami index.html.

W oknie "Ustawienia miejsc publikacji" wpisałem:
"Nazwa miejsca publikacji" - www.kotek.pl
"Informacja o miejscu - Adres HTTP strony domowej" - http://www.kotek.pl/ (oczywiście to przykład - wpisałem nazwę zgodnie z wykupioną domeną)
"Adres serwera": ftp://ftp.superhost.pl/ (z ich hostingu korzystam)
+ oczywiście otrzymany login i hasło.

Następnie przeszedłem do okna "Publikuj" i wpisałem:
"Nazwa miejsca" - www.kotek.pl
"Tytuł strony" - www.kotek.pl
"Nazwa pliku" - index.html
oraz w drugiej zakładce:
"Nazwa miejsca" - www.kotek.pl
"Adres HTTP strony domowej" - www.kotek.pl
"Adres serwera": ftp://ftp.superhost.pl/
+ otrzymany login i hasło.

Wcisnąłem opublikuj i po chwili otrzymałem komunikat, że publikacja zakończyła się powodzeniem :D.
Tylko jedno pytanie - dlaczego w po uruchomieniu Mozilli lub Internet Explorera i wpisaniu adresu www.kotek.pl - nie ma mojej strony pod tym adresem (www.kotek.pl) ? :cry: ?:cry:?

Dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość ale włożyłem tyle pracy i nieprzespanych nocy w wykonanie tej strony oraz poniosłem koszty związane z wykupieniem domeny i hostingu, więc proszę zrozumcie moją namolność :-?.
Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
Ker
 

Komunikat Internet Explorera

Postautor: Ker » 11 maja 2007, 03:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3

Aha - po wpisaniu adresu www.kotek.pl Internet Explorer wyświetla mi następujący komunikat zamiast stworzonej z zaangażowaniem i w mękach :lol: strony głównej:

"Witryna sieci Web odrzuciła żądanie pokazania tej strony sieci Web
HTTP 403
Najbardziej prawdopodobne przyczyny:
Ta witryna sieci web wymaga, aby użytkownik się zalogował.

Możesz spróbować wykonać następujące czynności:
Przejdź do poprzedniej strony.

Więcej informacji

Ten błąd (HTTP 403 — Dostęp zabroniony) oznacza, że program Internet Explorer połączył się z witryną sieci Web, ale nie ma uprawnień do wyświetlenia strony sieci Web."


Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc
Ker
 

Odp: Publikacja strony głównej i podstron

Postautor: Kjaf1 » 18 stycznia 2010, 19:29

Przeglądarka: Opera/9.63 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.1.1

Witam, zrobiłem stronę w kEDzie. Założyłem również konto na stronie http://lua.pl/ wgrałem na serwer poprzez TC stronę główną która sie otwiera poprawnie (ale bez muzyczki, która też wrzucona jest na serwer) www.felusiowie.lua.pl ale podstrony nie otwierają się poprawnie. Przy ładowaniu wyskakuje błąd:
Próbujesz odwiedzić adres c:%5CDocuments%20and%20Settings%5CFelusiowie%5CPulpit%5CProjekt%20strony%5CKontakt%205.html, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę.
Upewnij się, czy połączenie internetowe jest aktywne i sprawdź, czy inne aplikacje wymagające tego połączenia działają prawidłowo.
Czylipodaje lokalizacje z pulpitu. Moje pytanie jak umiesćić podstrony na serwerze żeby się otwierały? Skąd wziąć lokalizację dla podstron z serwera?
Kjaf1
 

Odp: Publikacja strony głównej i podstron

Postautor: Tomek » 18 stycznia 2010, 19:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

1. co to ma wspólnego z nvu i oprogramowaniem mozilli? Nic....
2. stosujesz ścieżki prowadzące do pulpitu - stosuj ścieżki prowadzące do plików na serwerze (oczywiście je tam umieść) - czyli np: http://www.felusiowie.lua.pl/historia.html
3. http://www.kurshtml.boo.pl ma wszystkie odpowiedzi.
4. właściwie po pkt. 1 powinno polecieć do dev/null jako niezwiązane z tematyką forum... ale ponieważ jestem na liście testerów ked :) to dostałeś 2+3
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52


Wróć do Edytor stron Nvu

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: