Licencja
Moderator: Pomocy?!
Posty: 6
• Strona 1 z 1
Licencja
Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.5; Windows 98; Win 9x 4.90)
Witam wszystkich
Czytalem licencje jednak objasnienia o kodach, modyfikacjach i czego dotycza sa malo zrozumiale wiec chcialbym poruszyc kwestie na forum.
Tworze strone internetowa - cala, lub jakas czesc (rozumiem ze wtedy zapis w pliku jest kodem) za pomoca Nvu. Czy legalnie mozna ta strone wykorzystywac do celow reklamowych lub sprzedawac jako produkt? Domyslam sie ze mozna to zrobic zgodnie z licencja MPL jednak ciezko jest sie w niej polapac. Moze jest na forum ktos biegly w tych sprawach. Które punkty regulaminu to reguluja i co trzeba zrobic aby operacja byla w pelni legalna? A moze kod o ktorym mowa w licencji dotyczy samego programu Nvu a nie strony ktora sie za jego pomoca stworzy?
Czytalem licencje jednak objasnienia o kodach, modyfikacjach i czego dotycza sa malo zrozumiale wiec chcialbym poruszyc kwestie na forum.
Tworze strone internetowa - cala, lub jakas czesc (rozumiem ze wtedy zapis w pliku jest kodem) za pomoca Nvu. Czy legalnie mozna ta strone wykorzystywac do celow reklamowych lub sprzedawac jako produkt? Domyslam sie ze mozna to zrobic zgodnie z licencja MPL jednak ciezko jest sie w niej polapac. Moze jest na forum ktos biegly w tych sprawach. Które punkty regulaminu to reguluja i co trzeba zrobic aby operacja byla w pelni legalna? A moze kod o ktorym mowa w licencji dotyczy samego programu Nvu a nie strony ktora sie za jego pomoca stworzy?
- Jam
Re: Licencja
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Macintosh; U; Intel Mac OS X; pl; rv:1.8.1.4) Gecko/20070509 Camino/1.5 (MultiLang)
Jam pisze:Które punkty regulaminu to reguluja i co trzeba zrobic aby operacja byla w pelni legalna? A moze kod o ktorym mowa w licencji dotyczy samego programu Nvu a nie strony ktora sie za jego pomoca stworzy?
Licencja MPL zezwala na korzystanie z programu zarówno do celów niekomercyjnych jak i niekomercyjnych.
Kod, o którym mowa w licencji, to kod programu, nie przechodzi w żaden sposób na dokumenty tym programem utworzone. Byłoby to dość nienormalne (w równoległej sytuacji: prawa do stron stworzonych we FrontPage'u miałby mieć Microsoft? absurd!).
Krótko mówiąc - oczywiście, że możesz ze swoim kodem zrobić co tylko chcesz, to w jakim edytorze kod napisałeś, nie ma żadnego znaczenia.
Jeśli więc stronę w Nvu napisałeś zupełnie sam, to nic nie musisz robić, żeby była legalna.
- marcoos
- Moderator
- Posty: 2227
- Z nami od: 12 października 2002, 10:25
- Lokalizacja: Wrocław
Re: Licencja
Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.5; Windows 98; Win 9x 4.90)
marcoos pisze:
Licencja MPL zezwala na korzystanie z programu zarówno do celów niekomercyjnych jak i niekomercyjnych.
Znaczy chyba do celow niekomercyjnych i komercyjnych? Prawda?
- Jam
Re: Licencja
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl; rv:1.8.1.4) Gecko/20070515 Firefox/2.0.0.4
Dostałeś już odpowiedź. Ile razy masz zamiar pytać o to samo? 
Masz pytanie? Tu są odpowiedzi 
- E2rd
- Moderator
- Posty: 3937
- Z nami od: 26 marca 2002, 23:16
Posty: 6
• Strona 1 z 1
Kto jest online
Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], Bing [Bot], Google [Bot]