MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

tło obrazkowe

Tematy specyficzne dla edytora stron Nvu i Kompozytora Stron z pakietu Mozilla

Moderator: Pomocy?!

tło obrazkowe

Postautor: adabis » 25 lutego 2008, 22:39

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

<body
style="background-image: url(Collageoffractalsetsposzerzony.PNG);"
p="">
<table
style="color:

Dlaczego nie wyświetla się tło obrazkowe? Ścieżki do obrazków wyśietlanych jako obrazki powodują prawidłowe ich wyświetlanie, natomiast tła obrazkowe nie są wyświetlane.

Dlaczego zwęża się ramka podczas pisania tego tekstu?
adabis
 

Re: tło obrazkowe

Postautor: Gość » 25 lutego 2008, 23:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

adabis pisze:<body
style="background-image: url(Collageoffractalsetsposzerzony.PNG);"
p="">
<table
style="color:

a co to? - kodu nie przypomina. Twój obrazek też ma rozszerzenie pisane wielkimi literami?
Gość
 

Postautor: Gość » 26 lutego 2008, 08:52

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Jest to wycinek kodu wygenerowanego automatycznie przez NVu. Jak Twoim zdaniem powinien wyglądać poprawny kod? Również nazwa pliku obrazka wraz z rozszerzeniem jest wstawiona automatycznie; zmiana wielkości w tym przypadku nie ma wpływu. Jeśli potrafisz rozwiązać ten problem, to proszę Cię o podanie rozwiązania, bo szperanie po samouczkach jest dość żmudnym i czasochłonnym zajęciem i zastosowanie pewnych formuł w nich prezentowanych wiąże się ze znajomością pewnych podstaw, a ja wolałbym się zająć zadaniami, które bardziej mnie fascynują.
Gość
 

Postautor: Tomek » 26 lutego 2008, 18:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.12) Gecko/20080218 Ubuntu/7.10 (gutsy) Firefox/2.0.0.12

Nie podawaj nigdy wycinka kodu - chyba że chcesz odpowiedzi też jako wycinek. Czyli np.
Masz błąd dokładnie tut

pierwsza podstawowa rzecz do sprawdzenia już została podana przez gościa: Collageoffractalsetsposzerzony.PNG - a nie powinno być Collageoffractalsetsposzerzony.png ?

Jeśli chcesz szczegółowej odpowiedzi - podaj cały kod albo adres strony.

Po drugie - niestety - na tym forum WYMAGAMY sięgnięcia do "samouczków" i wykazania własnej inicjatywy, a tym bardziej poznania podstaw (nikt ci nie każe posługiwać się płynnie php) - bez tego na każdym kroku będziesz miał problemy ze swoją stroną.

Natomiast kompletnie nie wiem o co ci chodzi z tą ramką?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Gość » 26 lutego 2008, 23:02

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Owszem, przyznaję rację. Rzecz w tym, że zawsze sięgam do samouczków zanim zadam pytanie na forum (to już rzeczywiście musi być ostateczność, choć oczywiście nie oznacza to, że nie poradziłbym sobie; to kwestia czasu) i staram się rozwiązać problem samodzielnie; inicjatywy do samodzielnej pracy mi nie brakuje, jednak praca z NVu stała się czasem dość irytująca i jako laik w dziedzinie tworzenia stron internetowych dostrzegam konieczność znajomości kodów do tego stworzonych, by uzyskac to, co chcemy, a nie to, co oferuje ten, czy ów program. Być może po ukończeniu bieżących studiów bardziej zainteresuję się dziedziną informatyki.
Zmieniłem duże litery na małe w kodzie, co nie przyniosło efektu; ponownie zapisałem obrazek z małymi literami, ponownie opublikowałem i bez zmian.
Gdy piszę tekst w tej ramce, to po wprowadzeniu każdego znaku zmniejsza się szerokość tej ramki, aż do wąziutkiego paska, w którym już nie widać wprowadzanego tekstu.
adamzapora.republika.pl
Chciałbym też umieścić na tej stronie prezentację tak, aby była wyświetlana jako pokaz slajdów.
Dlaczego na pierwszej stronie tekst zdefiniowany czcionką Mathematica nie wyświetla się w tej czcionce?
Gość
 

Postautor: Tomek » 27 lutego 2008, 07:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.12) Gecko/20080218 Ubuntu/7.10 (gutsy) Firefox/2.0.0.12

Co do strony - na serwerze nie znajduje tego pliku: Collageoffractalsetsposzerzony.png - na 100% go wrzuciłeś na serwer
Kolejna sprawa - czcionka - zgodnie z specyfikacją: http://www.w3.org/TR/CSS21/fonts.html#p ... ont-family nie ma takiej grupy czcionek. I jak na razie brak jest możliwości osadzenia bezpośrednio własnej czcionki na stronie (ale poczytaj o sIFR) - niby w specyfikacji jest możliwość, ale żadna przeglądarka tego nie obsługuje.
Co do prezentacji - powerpoint? Zapomnij - niemożliwe... Ale możesz wykorzystać flasha.... lub poszukać w googlach "ajax presentation".

Co do pisania w tej ramce - nic takiego się nie dzieje - masz coś nie tak ze swoją przeglądarką...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Gość » 27 lutego 2008, 22:20

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Rzeczywiście. W okienku wyświetlającym opublikowane pliki brakuje tego pliku. Dlaczego nie jest opublikowany tak samo jak pozostałe obrazki? Czyżby wymagał odrębnych poleceń, jak np. "embed", które to użyłem do opublikowania pliku pdf?
Gość
 

Postautor: Tomek » 29 lutego 2008, 14:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9b3) Gecko/2008020514 Firefox/3.0b3

nie wymaga żadnych poleceń - po prostu NVU nie nadaje się za bardzo do publikacji stron - lepiej użyć do tego normalnego klienta ftp czy choćby totalcommandera
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Gość » 02 marca 2008, 16:09

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Dostałem już zaliczenie, niemniej mam nadzieję stworzyć w przyszłości własną stronę w oparciu już o znajomość kodu. Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam.
Gość
 


Wróć do Edytor stron Nvu

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: