MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

NVU, KompoZer - nie mogę pozbyć się odstępów w tabelach

Tematy specyficzne dla edytora stron Nvu i Kompozytora Stron z pakietu Mozilla

Moderator: Pomocy?!

NVU, KompoZer - nie mogę pozbyć się odstępów w tabelach

Postautor: AbuseArt » 07 kwietnia 2010, 20:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.1.8) Gecko/20100214 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.5.8

Witam!

Robię strony internetowe taką techniką, że w Inkscape szykuję jakby screen strony, a potem tnę to na takie elementy, które po ułożeniu w tabelce utworzą normalnie działającą stronę.

Czy w KompoZer, NVU jest w ogóle możliwość złożenia takiej strony? Mój problem polega na tym że tabela się rozjeżdża, w każdym polu pojawia się odstęp pod obrazkiem, który skutecznie zabija moją koncepcję. Na Front Page z łatwością robiłem takie "luźne tabelki". Na KompoZer/NVU nie mogę. Próbowałem już ustawiać wielkość każdego pola tabeli na dokładny rozmiar odpowiadającego jej obrazka. Zmieniałem pozycję treści w polu; top, center, bottom... To akurat nonsens bo taka strona zawsze jest większa niż tabelka 3x3... Ogólnie nie mogę tego zrobić...

ps. czy da się ustawić obrazek- TŁO pola tabeli??

Proszę o pomoc :(
AbuseArt
 
Posty: 2
Z nami od: 07 kwietnia 2010, 20:24

Odp: NVU, KompoZer - nie mogę pozbyć się odstępów w tabelach

Postautor: Grzegorz » 07 kwietnia 2010, 20:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.3a4pre) Gecko/20100405 Minefield/3.7a4pre

1. Tabelki nie powinny służyć do układania elementów strony. Chyba, że nie tylko zawartość, ale i kod strony ma reprezentować średniowiecze.
2. FrontPage to zmora standardów internetowych, na szczęście jest już praktycznie nie używany. Skoro porzuciłeś program generujący wadliwy kod (zupa tagów), porzuć także jego wady i nie wracaj do tego typu metod.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: NVU, KompoZer - nie mogę pozbyć się odstępów w tabelach

Postautor: AbuseArt » 08 kwietnia 2010, 07:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.1.8) Gecko/20100214 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.5.8

Nie każda strona jest portalem, często dane wprowadza się raz, a treści mają charakter stały. Nie jest potrzebny żaden cms ani flash. Na czym oparta powinna być według Ciebie taka strona?
AbuseArt
 
Posty: 2
Z nami od: 07 kwietnia 2010, 20:24

Odp: NVU, KompoZer - nie mogę pozbyć się odstępów w tabelach

Postautor: dexter » 08 kwietnia 2010, 08:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.3a4pre) Gecko/20100406 Minefield/3.7a4pre

Na div-ach i css oczywiście.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30


Wróć do Edytor stron Nvu

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: