MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

import kalendarza outloka do lightning (thundebird)

Tematy specyficzne dla kalendarza Sunbird i Lightning

Moderator: Pomocy?!

import kalendarza outloka do lightning (thundebird)

Postautor: Xey » 10 października 2007, 12:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.7) Gecko/20070914 Firefox/2.0.0.7

Witam, Właśnie szczęśliwie zakończyłem migracje poczty z MS Outlook do Thunderbirda 2.0.0.6 + lightning

niestety wbrew FAQ, helps itp. nie udalo mi się przenieść danych z kalendarza.

póbowałem przez .csv ( Win, DOS) - thunder zachowuje sie na poczatku OK - odnajduje plik i importuje ( przynajmniej odpala sie status bar) tyle, że danych jakoś jednak nie ma w kalendarzu.
Nie wywala błędu, alertu.

czy macie jakieś doświadczenia ? sugestie ?

Pzdr
MK
Xey
 

Postautor: obthorn » 10 października 2007, 19:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.7) Gecko/20070914 Firefox/2.0.0.7

Najlepiej wyeksportuj kalendarz outlooka do ics. Możesz użyć:
1)outlook2ical
2)iAppoint
3)Outport
Lightning i Sunbird obecnie importują dane csv tylko z angielskiej i duńskiej wersji outlooka (błąd)
obthorn
 
Posty: 136
Z nami od: 15 września 2006, 09:32
Lokalizacja: Wrocław

import kalendarza outlooka do lightning (sunbird)

Postautor: JaT » 04 lipca 2009, 08:58

Przeglądarka: Opera/9.64 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.1.1

Jeżeli masz Outlooka 2007, to możesz łatwo wyeksportować kalendarz otwierając go i w panelu "Moje kalendarze" klikasz prawym na "Kalendarz", a następnie "Zapisz jako" i tworzysz plik ICS. Na kolejnym okienku ustawiasz, co chcesz eksportować, można wszystkie wpisy.

Taki plik ICS bardzo ładnie się importuje w Sunbirdzie, niestety nie w Lightning ale to nie problem, można je przecież przerzucić. Co ciekawe, nawet wpisy cykliczne przechodzą bez problemu, czego nie da się zrobić poprzez CSV.

Powodzenia!
JaT
 


Wróć do Kalendarz Sunbird i Lightning

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: