MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Rożnica statusów w GCAL Lightening/WWW

Tematy specyficzne dla kalendarza Sunbird i Lightning

Moderator: Pomocy?!

Rożnica statusów w GCAL Lightening/WWW

Postautor: mimisiek » 19 listopada 2007, 14:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.9) Gecko/20071025 Firefox/2.0.0.9

Witam,

Zaobserwowałem mały problem z GCAL. Udostępniam kalendarz znajomym, z opcją do wyświetlania wszystkiego. Tworząc nowe zdarzenie w gcal przez www, pozycja automatycznie widoczna jest dla wszystkich którym udostępniłem kalendarz. Tworząc zdarzenie przez Lightning, pozycja wyświetla się jako "Zajęty", bez tytułu i bez opisu. Doszedłem do wniosku że problem wynika z tego że defaultowym typem zdarzenia w przypadku gdy tworze pozycję przez Lightninig jest "Prywatne", podczas gdy przy tworzeniu zdarzenia przez WWW, parametr ten jest nie wypełniany (brak jakiegokolwiek statusu).
Pytanie: Czy istnieje możliwość ustawienia Lightning / Provider for GCal, tak aby przy tworzeniu nowego zdarzania parametr Prywatność nie był ustawiany ?

Pewnym rozwiązaniem jest ustalanie tego parametru na status publiczne, ale wtedy to zdarzenie jest widoczne dla wszystkich internautów.
Używam Thunderbirda 2.0.0.6, Lightning 0.7, Provider for Google Calendar 0.3
mimisiek
 

Re: Rożnica statusów w GCAL Lightening/WWW

Postautor: obthorn » 19 listopada 2007, 18:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9b1) Gecko/2007110904 Firefox/3.0b1

mimisiek pisze:Doszedłem do wniosku że problem wynika z tego że defaultowym typem zdarzenia w przypadku gdy tworze pozycję przez Lightninig jest "Prywatne", podczas gdy przy tworzeniu zdarzenia przez WWW, parametr ten jest nie wypełniany (brak jakiegokolwiek statusu).


Znany błąd

mimisiek pisze:Pytanie: Czy istnieje możliwość ustawienia Lightning / Provider for GCal, tak aby przy tworzeniu nowego zdarzania parametr Prywatność nie był ustawiany ?


Pewną wskazówkę możesz znaleźć tutaj. Chodzi o edycję wartości w prefs.js
obthorn
 
Posty: 136
Z nami od: 15 września 2006, 09:32
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Kalendarz Sunbird i Lightning

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: