MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Lightning dodawanie załączników do zadań i wydarzeń

Tematy specyficzne dla kalendarza Sunbird i Lightning

Moderator: Pomocy?!

Lightning dodawanie załączników do zadań i wydarzeń

Postautor: Gość » 30 kwietnia 2010, 19:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 ( .NET CLR 3.5.30729)

Tworząc nowe zadanie lub wydarzenie można dodać załącznik: "Podaj adres strony internetowej lub miejsce położenia dokumentu". Podanie adresu strony jest proste, ale jak podać miejsce położenia dokumentu? Chciałbym dodać plik doc, pdf lub jakiś inny i nie wiem jak to zrobić?
Gość

Odp: Lightning dodawanie załączników do zadań i wydarzeń

Postautor: Mirek » 30 kwietnia 2010, 22:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100315 Firefox/3.5.9 (.NET CLR 3.5.30729)

Można korzystając z linków do lokalnych zasobów jak np.:
Kod: Zaznacz cały
file:///E:/Moje Dokumenty/jakis_tam_plik.odt
Mirek
Moderator

Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Postautor: Gość » 30 kwietnia 2010, 23:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 ( .NET CLR 3.5.30729)

Mirek [PL] pisze:Można korzystając z linków do lokalnych zasobów jak np.:
Kod: Zaznacz cały
file:///E:/Moje Dokumenty/jakis_tam_plik.odt

Jak wpiszę adres www to po kliknięciu od razu otwiera stronę www, a jak wpisuję to co mi podałeś to wyskakuje mi okienko: wybierz aplikację do otwarcia. Nie można zrobić tego jakoś prościej, np. przeciągnąć i upuścić plik, albo żeby otwierało się okno katalogu, folderu i wybrać plik, i aby od razu po kliknięciu otwierał tak jak stronę www? W Outloku ta opcja działa świetnie, można dołączyć każdy rodzaj pliku doc, pdf, avi itp. i od razu otwiera. Nie chcę Outloka, wolę TB. Może jest jakiś dodatek usprawniający?
Gość

Postautor: Mirek » 01 maja 2010, 02:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100315 Firefox/3.5.9 (.NET CLR 3.5.30729)

Można w Edytorze ustawień przestawić network.protocol-handler.warn-external-default na false i będzie otwierało od razu (ale to ustawienie dotyczy całego TB, więc po wyłączeniu tego zabezpieczenia wypadałoby jeszcze bardziej uważać na to, co się otwiera). Przeciągania i upuszczania czy odpowiedniego okienka dialogowego do załączania plików nie ma, a sposób z linkami file:///... jest jedynie obejściem problemu, które właściwie wymyśliłem czytając Twojego posta, a o którym z tego co widzę nie wspominają nawet twórcy i ludzie komentujący to rozszerzenie.
Pliki tak "załączone" nie są nigdzie kopiowane - załączany jest właściwie tylko skrót do wskazanego pliku - więc trzeba pamiętać, żeby go nie skasować/przenieść/przemianować.
Póki co, dla małego ułatwienia, można pokombinować nad dodaniem np. do menu kontekstowego dla plików w systemie operacyjnym jakiegoś skryptu tworzącego odpowiednią ścieżkę file:/// do danego pliku i kopiującego ją do schowka. Z tego co widzę, to backslashy \ ukośników wstecznych w ścieżce nie trzeba zamieniać na slalshe / ukośniki.
Albo pisać do twórców rozszerzenia...
Mirek
Moderator

Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Wróć do Kalendarz Sunbird i Lightning