MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Zdalny kalendarz na serwerze FTP.

Tematy specyficzne dla kalendarza Sunbird i Lightning

Moderator: Pomocy?!

Zdalny kalendarz na serwerze FTP.

Postautor: my_key » 22 czerwca 2011, 19:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:5.0) Gecko/20100101 Firefox/5.0

Witam wszystkich.

Mam pewien problem. Chciałem stworzyć sobie zdalny kalendarz aby móc kontrolować zadania.
Wykonałem następujące czynności:
1. stworzyłem kalendarz lokalny i dodałem zadanie,
2. wyeksportowałem kalendarz i otrzymałem pliki .ics
3. wgrałem plik na serwer (posiadam własny serwer) do przykładowej lokalizacji http://www.domena.pl/kalendarze/kalendarz.ics
4. nadałem prawa 777 (zapis, odczyt i wykonanie) zarówno dla katalogu "kalendarze" jak dla pliku "kalendarz.ics"
5. stworzyłem w TB kalendarz zdalny podając lokalizację jw., zadania się dodały bez problemu i kalendarz został stworzony
6. do tej pory wszystko był ok, problem zaczął się jak chciałem dodać nowe zadanie, zadanie dodałem jednak otrzymałem błąd "MODIFICATION_FAILED" i nowe zadanie nie chce się zaktualizować w kalendarzu na serwerze.

Czy ktoś może jest w stanie pomóc mi rozwiązać ową sytuację? Jak to zrobić żeby działało poprawnie?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam.
my_key
 
Posty: 3
Z nami od: 22 czerwca 2011, 19:34

Odp: Zdalny kalendarz na serwerze FTP.

Postautor: Mirek » 22 czerwca 2011, 20:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.18) Gecko/20110614 Firefox/3.6.18

W temacie piszesz FTP, ale w treści wygląda, że podajesz lokalizację na serwerze www. W każdym razie rzuć okiem tu: http://www.mozilla.org/projects/calenda ... ote_server
Kiedyś przy pomocy WebDAV zrobiłem coś takiego dla testu - więc potwierdzam, że się da.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Zdalny kalendarz na serwerze FTP.

Postautor: my_key » 22 czerwca 2011, 22:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:5.0) Gecko/20100101 Firefox/5.0

Problem rozwiązany....
Oczywiście podawałem złą lokalizację, adres www a nie ftp.
Szukałem rozwiązania a udało mi się rozwiązać dopiero po napisaniu posta.

Pozdrawiam.
my_key
 
Posty: 3
Z nami od: 22 czerwca 2011, 19:34

Odp: Zdalny kalendarz na serwerze FTP.

Postautor: my_key » 02 listopada 2011, 16:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:7.0.1) Gecko/20100101 Firefox/7.0.1

Witam ponownie! Chciałbym wznowić temat.
Po kilku miesiącach pracy na zdalnym kalendarzu pojawiły się problemy. Przy dodawaniu zadania występuje problem i znikają już wcześniej zapisane zadania.
Jak uniknąć takiej sytuacji?
Wydaje mi się, że problem pojawia się właśnie przy pracy na zdalnym pliku.
Ma ktoś jakieś sensowne rozwiązanie? A może jakieś inne, bardziej bezpieczne i stabilne rozwiązanie na zdalny kalendarz.
my_key
 
Posty: 3
Z nami od: 22 czerwca 2011, 19:34


Wróć do Kalendarz Sunbird i Lightning

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: