MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Kompresja grafik przeglądarki i zmiana user-agenta?

Tematy związane z system operacyjnym Firefox OS

Moderator: Pomocy?!

Kompresja grafik przeglądarki i zmiana user-agenta?

Postautor: Shelby » 12 września 2013, 00:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:23.0) Gecko/20100101 Firefox/23.0

Witam,

Czy przeglądarka internetowa systemu posiada jakiekolwiek opcje dotyczące kompresji obrazków i sposobu, w jaki przeglądarka się przedstawia (jawnie tych opcji nie ma, ale gdzieś zaszyte...chyba...być muszą)? Otóż niesamowicie się zawiodłem przeglądarką internetową i to na tyle, że nie włączam jej wcale, a to przecież smartfon internetowy - przeglądarka w obecnej formie wręcz pożera monstrualnie transfer na umór, gdyż wszystko jest obsługiwane, skrypty, wielomegabajtowe zdjęcia witryn it. Po prostu płakać idzie nad stanem konta po obejrzeniu 2-3 stron, i jeszcze bardziej wściekać się można na przeglądarkę, bo pakiety internetowe operatorów ani nie są tanie, ani spore. W przeliczeniu ile przeglądarka zjadła mi w 5 minut, to pakiet 500MB zużyłbym w 20 dni, sprawdzając tylko samą pocztę i odwiedzając jeden, dwa serwisy na stronie głównej (gdzie te czasy, kiedy dzięki Opera Mobile można było pół książki w internecie za 10gr tansferu). Dodatkowo przeglądarka nie zgłasza się jako mobilna, więc serwisy internetowe od razu z automatu walą pełną wersję strony (nawet te, które wersję mobilną mają, no ale przeglądarka nie rozgłasza się jako mobilna, więc sama się nie włączy).

Reasumując:

- Czy/gdzie mogę dokopać się do ustawień kompresji zdjęć na stronach www/wyłączenia skryptów jak JavaScript
- Gdzie mogę zmienić user-agenta przeglądarki, aby była mobilna, przez co witryny ją mającą, załadują z automatu swoją wersję mobilną

Czy system w ogóle ma możliwość wgryzienia się w niego od strony użytkownika, bym to wykonał (a'la rootowanie jak w Androidzie, potem jakiś file manager i cały system możemy pozmieniać)?

Przyznam, że system internetowy jak FOS zaliczył spory faux pas brakiem takich rzeczy. W takim stadium to będzie się bajońskie sumy na pakiety u operatorów tracić i straci sens wchodzenie w internet spod FOX, bo taniej i lepiej będzie wejść do niego z laptopa/tabletu/wyłącznie poprzez Wi-Fi itd :x W tym tempie to w parę dni FOX zje mi więcej transferu niż zużyłem przez ostatnie 3 lata na smartfonach z Operą (poważnie) :?

Proszę o szczerą odpowiedź jeśli ktoś ma taką wiedzę - na ten moment jeśli nic nie da się zrobić, mam jeszcze 7 dni aby oddać telefon bez konsekwencji do operatora, bo zbankrutuję przez internet w FOS... :(
Shelby
 
Posty: 13
Z nami od: 12 września 2013, 00:02

Odp: Kompresja grafik przeglądarki i zmiana user-agenta?

Postautor: Radoslaus » 13 września 2013, 12:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:23.0) Gecko/20100101 Firefox/23.0

Wydaje mi się, że przeglądarka zgłasza się jako mobilna. Jeżeli tylko jakaś witryna posiada taką wersje to zawsze otwiera mi się w wersji mobilnej. Może podaj jakąś konkretną stronę dla przykładu.
Pozostałych ustawień ja przynajmniej nie znalazłem...
Radoslaus
 
Posty: 11
Z nami od: 29 lipca 2013, 17:05

Odp: Kompresja grafik przeglądarki i zmiana user-agenta?

Postautor: chris_ » 14 września 2013, 12:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0

W tej chwili nie ma takich opcji.

O jakie strony chodzi ? U mnie na większości stron, tam gdzie jest to możliwe, przełącza się na wersję mobilną bez problemu.

W FOS brakuje jeszcze wielu rzeczy, ale to problem Twoich oczekiwań. W tym stadium rozwoju skupiono się bardziej na dodaniu/dopracowaniu podstawowych rzeczy i eliminowaniu błędów.

Jedynym Twoim rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji internetu "bez limitu".
chris_
 
Posty: 1
Z nami od: 14 września 2013, 11:16

Odp: Kompresja grafik przeglądarki i zmiana user-agenta?

Postautor: Shelby » 15 września 2013, 14:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:23.0) Gecko/20100101 Firefox/23.0

Strony, które na Operze Mobile lub Mini zawsze wchodzą jako mobile, a pod FOS pełne:

http://www.dobreprogramy.pl/
http://osworld.pl/

Na niektórych zauważyłem, że niby wskoczyło samo na mobilną wersję, ale to potwierdza tylko moje przypuszczenie, że pod Firefoxem systemowym nie działa to jeszcze najlepiej (jak wiele innych rzeczy zresztą...).
Shelby
 
Posty: 13
Z nami od: 12 września 2013, 00:02


Wróć do System operacyjny Firefox OS

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: