MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

ktory blocker dla blok. smieci (w ff, ale nie tylko)?

Tematy związane z mobilną wersją przeglądarki Firefox

Moderator: Pomocy?!

ktory blocker dla blok. smieci (w ff, ale nie tylko)?

Postautor: covo » 22 lipca 2018, 12:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.6

ff mobile, ale - przy okazji - jednak wezmy to szerzej: co do blokowania smieci? (w ff tradycyjnym wiadomo - np. ublock, disconnect)
czy przegladarki mobilne maja takze swoje, "jakby" dla nich dedykowane blockery? np. specjalnie dla smasung internet widze:
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.adblockplus.adblockplussbrowser
ale np. dla wszystkich przegl. : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adguard.android.contentblocker

co lepiej stosowac?
1.

zdecydowanie blockery dedykowane dla konkretnej mobilnej przegladarki?
czy to raczej hucpa i
2.
sa jakies po prostu dobre blockery pasujace i do ff, i (np.) do samsung internet / chrome....
Jesli sa takie - ktore to sa? co zdecydowanie podpowiadacie?
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: ktory blocker dla blok. smieci (w ff, ale nie tylko)?

Postautor: krystian3w » 22 lipca 2018, 13:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; rv:61.0) Gecko/20100101 Firefox/61.0

W Firefox to bym raczej jednak zainstalował uBlock Origin, Disconnect nie próbowałem sprawdzać czy działa z Firefoksem mobilnym - niby wersja WebExtension (5.18.21) powinna działać w Firefox Mobile 48+.

https://addons.mozilla.org/pl/android/addon/disconnect/versions/5.18.21

Opcjonalnie możesz pomyśleć o czymś co działa na wszystkie aplikacje np.:


Co do skuteczności tych dwóch dedykowanych blokerów, przypominających dodatek do przeglądarki ("Adguard Content Blocker", "Adblock Plus for Samsung Internet - Browse safe.") w Samsung Internet Broswer lub Yandex, to tak średnio to wychodzi i dla mnie blokowanie nie było zadowalające już samych reklam.
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1923
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: ktory blocker dla blok. smieci (w ff, ale nie tylko)?

Postautor: covo » 25 lipca 2018, 19:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.9.0

dzisiaj stan spraw jest taki:
tytulem eksperymentu zdecydowalem sie sprawdzic samsung internet - powiedzmy, ze czytalem ok opinie, ze samsungowi wyszedl towar. Zobaczymy; i tak przegladarki uzywam raczej sporadycznie... A ze mam tel samsungowy, to w natywnym pakiecie jest i ta przegladarka.
i zdecydowalem sie zrezygnowac ze wszystkich blockerow na rzecz jednego: Blokada. Moze dlatego, ze ma b. czytelne listy filtrow (wiele ich jest, do wyboru, skutecznosc wiekszosci znam, bo od lat stosuje w pliku host w windowsach), moze i dlatego, ze wyszedl z fabryki xda... Jakies znaczenie ma i to, ze Blokada ma ponoc blokowac nie tylko przegladarkowe sprawy, ale i aplikacyjne. Zobacze w praniu jaka skutecznosc Blokady...
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: ktory blocker dla blok. smieci (w ff, ale nie tylko)?

Postautor: meridiam » 26 października 2018, 16:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:63.0) Gecko/20100101 Firefox/63.0

Ja mam adblock i radzi sobie bardzo dobrze, wystarczy wgrać dobre filtry
meridiam
 
Posty: 29
Z nami od: 26 października 2018, 15:18

Odp: ktory blocker dla blok. smieci (w ff, ale nie tylko)?

Postautor: covo » 28 października 2018, 00:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.6

adblock - nie przepuszcza reklam
- w aplikacjach?
- w internecie (przegladarka, np. samsung int. browser)?
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02


Wróć do Przeglądarka Firefox Mobile

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: