MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox - Edycja Gazeta.pl

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Firefox - Edycja Gazeta.pl

Postautor: irekc » 07 grudnia 2004, 23:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Cześć!

Na początku przepraszam za opóźnienie w temacie, miałem trochę innych obowiązków. Zakładam nowy wątek, żeby nie robić zamieszania - tutaj proszę o umieszczanie propozycji i zgłoszeń na temat aktualnego projektu Firefox/Gazeta.pl. No to zaczynamy :-)

Oto informacje jakie zebrałem z dotychczasowej korespondencji - są to plany na pierwszą wersję (jeżeli czegoś brakuje - Gandalf popraw mnie):

1) Jako baza dla produktu zostanie użyty Firefox 1.0 w wersji polskiej

2) Zmiana domyślnego motywu - tu obiecano pomoc ze strony grafika z gazeta.pl - ale na pewno będzie potrzebna osoba do zmontowania tej skórki

3) W skład pakietu wchodzić będzie rozszerzenie obsługujące pocztę na gazeta.pl (ala GMail Notifier) - być moze będzie potrzebna pomoc ze strony gazeta.pl dot. obsługi modułu poczty na www + ktoś od nas do dostosowania/zrobienia rozszerzenia

4) rozszerzenie do obsługi blogowania (propozycja - JustBlogIt) - tutaj tylko włączenie rozszerzenia z domyślnymi opcjami do blox.pl

5) Dodatek do obsługi RSS - został wybrany Sage

6) Projekt posiadałby własny zestaw wyszukiwarek, zakładek i ustawioną strone startowa (lista zakładek i wyszukiwarek z gazeta.pl + ew. nasze propozycje)

7) Jeden pakiet/rozszerzenie ugazetowiające oryginalnego firekoksa (aby nie sciągać kilku Mb)

8') Projekt posiadałby własną nazwę (Firefox - edycja Gazeta.pl? Firefox z Gazeta.pl?) - tutaj piłka jest raczej po stronie portalu

9) Projekt posiadałby stronę w ramach serwisu gazeta.pl. (ala http://serwisy.gazeta.pl/linki/0,0.html - prosta i przejrzysta na
będą głównie osylacze do nas i link do pobierania programu. Ew. opis czym tak naprawde jest ta przegladarka w sensie, z czego sie sklada, w jakich wersjach itp.)

10) Raczej bez przeładowania innymi dodatkami - to zostawiamy użytkownikom

11) Support - forum Firefoksa na gazeta.pl przed premierą przeglądarki w celu "przygotowania" tematu.

12) banery także z pomocą grafika z gazeta.pl - jak już coś będzie gotowe

Jak widzicie potrzebny będzie ktoś do dostosowania tematu graficznego, oraz pomoc speców od dodatków. Proponuję na początku zająć się dodatkiem do poczty i integracją pozostałych - lerock, piecu - czy ktoś z was może pomóc?
Nie pamiętam kto robił skórkę do gazelli - nie się dopisze do tego wątku - jego pomoc także będzie mile widziana. Z mojej strony na początek tyle, dopiszcie swoje uwagi i propozycje, ja przeczytam jeszcze raz całą korespondencję i sprawdzę czy coś mi nie umknęło ;)

irekc
irekc
 
Posty: 257
Z nami od: 12 lipca 2002, 12:41
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gandalf » 08 grudnia 2004, 03:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041107 Firefox/1.0

Nie mam raczej nic do dodania wzgledem samego produktu, wiecej zas wzgledem samej organizacji pracy.

Przede wszystkim, nie chcemy pozwolic aby projekt sie rozlal, gdzies poplatal i zagubil. W celu unikniecia tego wprowadzamy kilka scislych tematow formalnych dotyczacych prac nad projektem. Jesli komus z Was one nie odpowiadaja, nie ma zadnych nakazow pracy przy nim, ale prosze, nie przeszkadzajcie nam pracowac :)

1) Projekt jest wykonywany przez grupę AviaryPL przy współpracy z portalem Gazeta.pl i Agorą.
2) Głową projektu jest od strony GazetyPL Tomasz Bienias, a od naszej ja.
3) Irek i ja zajmujemy się przygotowaniem i planowaniem projektu
4) Irek zarządza pracami nad wykonaniem produktu. Irek jest osobą decyzyjną tutaj i nie wyobrazam sobie absolutnie, aby ktokolwiek prowadzil z nim polemike na tematy pryncypialne.
5) Irek wybierze sobie zespół kilku osób, które poprosi o pomoc w tworzeniu produktu. Interesują nas osoby znające budowę firefoksa, umiejące przygotować instalator, znające zagadnienia budowy langpacków, programiści zaznajomieni z Gecko, osoby znające tematyke rozszerzeń i motywów Firefoksa. Decyzja należy do Irka i patrz punkt 4.
6) Projekt jest wykonywany za wiedzą i zgodą Mozilli Europe i za komunikację z nimi odpowiadam ja
7) W razie potrzeby/goniacych terminow/problemow bedziemy angazowac w to reszte grupy AviaryPL, niezaleznie od skladu grupy pracujacej nad produktem. Taki wlasnie model przyjelismy i jesli z jakichkolwiek powodow zrodza sie problemy, wprowadzimy ten plan jako awaryjny

Licze na wasza wyrozumialosc. Produkt ten ma byc naszym startem w tej wspolpracy, bardzo nam zalezy zeby go nie zawalic poniewaz ewentualny sukces otworzy nam szeroka droge do kolejnych projektow przy wspolpracy z Agora.

Wszelkie pytania nalezy kierowac do Irka lub do mnie.

FAQ:

Q) Czy planowany jest takze wydanie Sunbirda/NVU/Suite/Thunderbirda dla gazety?
A) Nie

Q) Jak długo beda trwaly prace?
A) Prawdopodobnie okolo 2-3 tygodni. Dokladny roadmap zostanie opracowany po wyborze ludzi do pracy

Q) Jak ten projekt ma sie do Gazelli?
A) Technicznie - nijak.

Q) dlaczego AviaryPL a nie MozillaPL?
A) Po pierwsze dlatego, ze AviaryPL nawiazalo wspolprace, po drugie dlatego, ze nasza struktura, w co wierzymy, jest lepiej przygotowana do takich prac.

Q) Ja chcialbym sie zglosic! Ja! Ja!
A) Zglos sie tutaj. Napisz co umiesz, jaka jest twoja znajomosc Firefoksa i czym chcialbys sie zajmowac. Jesli Irek wybierze Cie, dostaniesz email :)

To tyle na dzis. Licze sie z tym, ze wielu z Was nie spodoba sie taka forma, wierze jednak, ze wielu z Was nas zrozumie...
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: zwierz » 08 grudnia 2004, 09:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Mam 9 dni wolnego czasu. W związku z tym zabieram się za powiadamiacza poczty na bazie GMail Notifier. Teraz ważna uwaga. Ponieważ nigdy nie pracowałem nad żadnym rozszerzeniem - moją deklarację należy traktować tak:
1. Spróbuję, jeśli będę miał z tym problem, napiszę o tym najpóźniej w piątek wieczorem. Powinienem wtedy napisać: "gotowe, testujcie" albo "nie zrobię tego w rozsądnym czasie" albo "tyle jestem w stanie zrobić"
2. Osoby zainteresowane zrobieniem tego rozszerzenia niech nie zwracają na mojego posta uwagi - i niech nadal zgłaszają się do Irka. Do piątku należy mnie traktować jako rezerwowego.
zwierz
Moderator
 
Posty: 1914
Z nami od: 31 sierpnia 2003, 10:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Firefox - Edycja Gazeta.pl

Postautor: piecu » 08 grudnia 2004, 12:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041107 Firefox/1.0

irekc pisze:8') Projekt posiadałby własną nazwę (Firefox - edycja Gazeta.pl? Firefox z Gazeta.pl?) - tutaj piłka jest raczej po stronie portalu

Tu pytanie (chyba do Gandalfa albo Marcoosa). Może taka nazwa zostać (jak te propozycje wyżej)? Chodzi o licencję...

irekc pisze:Jak widzicie potrzebny będzie ktoś do dostosowania tematu graficznego, oraz pomoc speców od dodatków. Proponuję na początku zająć się dodatkiem do poczty i integracją pozostałych - lerock, piecu - czy ktoś z was może pomóc?

W ramach mojego (krótkiego) wolnego czasu, spróbuję się wziąż za to rozszerzenie do blogów. Max dzisiaj wieczorem powiem czy coś z tego wyjdzie.

Jeżeli coś ktoś potrzebuje w sprawie rozszerzeń, to służę pomocą, oczywiście na ile mi wiedza starczy ;) Jeżeli trzeba coś przetłumaczyć, to też się oferuję...
Bartosz Piec
piecu
Moderator
 
Posty: 809
Z nami od: 17 kwietnia 2003, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Firefox - Edycja Gazeta.pl

Postautor: lenrock z daleka od domu » 08 grudnia 2004, 14:06

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0)

irekc pisze:. Proponuję na początku zająć się dodatkiem do poczty i integracją pozostałych - lerock, piecu - czy ktoś z was może pomóc?

Oczywiście chętnie pomogę przy dodatkach , rozpoczynając od pocztowego , mogę pomóc zwierzowi (czytałem co napisałeś ale całkowite dublowanie prac jest IMO bez sensu , oprocz poczciwego Gmaila zobacz jeszcze http://mail2knotifier.mozdev.org/ )
lenrock z daleka od domu
 

Re: Firefox - Edycja Gazeta.pl

Postautor: zwierz » 08 grudnia 2004, 14:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

lenrock z daleka od domu pisze:Oczywiście chętnie pomogę przy dodatkach , rozpoczynając od pocztowego , mogę pomóc zwierzowi (czytałem co napisałeś ale całkowite dublowanie prac jest IMO bez sensu

Napisałem tak, bo obawiałem się, że nie uda mi się tego zrobić. No i się nie pomyliłem. Nie trzeba czekać do piątku - już wiem, że sobie z tym nie poradzę
lenrock z daleka od domu pisze:oprocz poczciwego Gmaila zobacz jeszcze http://mail2knotifier.mozdev.org/ )

Mail2Notifier jest dużo prostszy. Zauważyłem, że do GMaila można się zalogowac używająć GET, a jeśli chodzi o Gazetę - POST.
Popatrzę jeszcze na mail2notifier, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Za mało wiem :)
zwierz
Moderator
 
Posty: 1914
Z nami od: 31 sierpnia 2003, 10:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Firefox - Edycja Gazeta.pl

Postautor: Domel » 08 grudnia 2004, 15:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

A co z druga opcja - pomoc w dostosowaniu gazeta.pl do standardow?

Zglaszam sie do projektu.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Firefox - Edycja Gazeta.pl

Postautor: lenrock » 08 grudnia 2004, 16:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; rv:1.7.3) Gecko/20041001 Firefox/0.10.1

zwierz pisze: nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Za mało wiem :)

Ja też jeszcze się tego typu rzeczami nie zajmowałem , ale jakoś damy radę (dobra odezwę się jabberowo)
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gandalf » 08 grudnia 2004, 17:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041107 Firefox/1.0

Panowie - prosze, nie bierzcie sie na wlasna reke za prace.
Mam wrazenie, ze nie zrozumieliscie tego co napisal Irek i ja. Nie chcemy zrywu, masowego powstania.
Nie chcemy ludzi ktorzy rzuca sie w wir pracy, a za tydzien zabraknie im czasu, odlacza im net, czy cos...
Nie piszcie czym sie zajmiecie, tylko czym MOZECIE sie zajac. Nie zajmujcie sie tym jeszcze, poniewaz nikt nie powiedzial, ze wlasnie wy bedziecie sie tym zajmowac. Napiszcie na czym sie znacie, Irek wybierze grupe, z ktora spotkamy sie i ustalimy roadmap i podzial prac.
Krzyczenie "Ja sie biore za GMail" jest niepowazne. Ludzie, nawet nie wiecie co chcemy osiagnac i jak wedle naszych planow ma dzialac ten dodatek... To za co chcecie sie brac? Poza tym nie chcielibysmy aby sie okazalo ze wasza praca pojdzie na marne. Wstrzymajcie sie wiec lepiej - pospolite ruszenie nie ma tutaj sensu.
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gandalf » 08 grudnia 2004, 17:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041107 Firefox/1.0

Piecu: Kwestie nazwy zalatwiamy na linii Gazeta.pl - Aviary.pl - Mozilla Europe i tym na razie nie musicie sie zajmowac. Na pewno nie uzyjemy nazwy bez zgody Mozilla Europe.

Domel: Zaproponowalem im taka ewentualnosc, napisali, ze wrocimy do tego po pierwszym etapie.
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: wariat » 08 grudnia 2004, 18:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

Gandalf pisze:Krzyczenie "Ja sie biore za GMail" jest niepowazne. Ludzie, nawet nie wiecie co chcemy osiagnac i jak wedle naszych planow ma dzialac ten dodatek... To za co chcecie sie brac? Poza tym nie chcielibysmy aby sie okazalo ze wasza praca pojdzie na marne. Wstrzymajcie sie wiec lepiej - pospolite ruszenie nie ma tutaj sensu.

Mysle ze mozesz przyjec iz jesli ktos 'bierze sie za gmail' przeczytawszy uprzednio poczatek watku ma swiadomosc ze byc moze zrobi to tylko dla siebie i jedyne co osiagnie to nowa wiedze. To wcale nie jest takie zle, bo zmniejsza szanse 'obudzenia sie z reka w nocniku'. Jesli dodatek uda sie przerobic to mozliwosci sa dwie:
- zostanie uzyty
- nie bedzie sie zgadzal z zalozeniami i nie zostanie uzyty a w jego miejsce trafi inna wersja zrobiona przez kogos innego.
Za to nie ma szans na sytuacje:
- deadline, dodatek byc musi tylko ... nie ma nikogo kto chocby probowal go zrobic.
tak bokiem ...
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Gandalf » 08 grudnia 2004, 18:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041107 Firefox/1.0

Ok :) To tylko zwracam uwage, ze piszecie "biore sie za to" zamiast "mam doswiadczenie z tym i z tym" co utrudnia wybor :(
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Domel_ze_stratami » 08 grudnia 2004, 18:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

No wlasnie chcem sie dolaczyc do tego co powiedzial Gandalf: Panowie (i Panie ;) ) wyluzujcie, wiecej spokoju ;). Wszystko trzeba omowic, przygotowac plan, rozdzielic zadania i dopiero wtedy dzialac. Wbrew pozorom nie mamy zbyt wielu ludzi (znajacych sie na XUL, JS, dokladniej rozszerzenia, motywy) dlatego trzeba madrze rozdzielic sily.
Domel_ze_stratami
 

Postautor: zwierz » 08 grudnia 2004, 18:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Spokojnie Gandalf :) My po prostu sprawdzamy, jakie są nasze możliwości. Teraz po kilku godzinach spędzonych nad dwoma rozszerzeniami, wiem co mogę, a co nie. I mogę powiedzieć, że nie jestem najlepszą osoba do zajęcia się Notifierem.

To chyba lepsze niż zgłoszenie się do projektu i po dwóch tygodniach stwierdzenie: "ups, nie wyszło".
zwierz
Moderator
 
Posty: 1914
Z nami od: 31 sierpnia 2003, 10:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ludwik » 08 grudnia 2004, 21:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Ja się zgłaszam jeśli byłbym do czegoś przydatny. Chociaż moja wiedza i umiejętności są niewielkie. Znam strukturę plików, umiem robić wersje instalacyjne linux/windows (to znaczy rozkładać, modyfikować i składać z powrotem), XUL baarrdzo pobieznie. Doskonale nadaję się do prostych prac fizycznych ;)
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: irekc » 10 grudnia 2004, 10:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Mineło trochę czasu i chyba już pora wybrać osoby do pomocy. Dzięki za wszystkie zgłoszenia, na razie moja propozycja jest taka - lenrock jako spec od dodatków, Ludwik jako osoba robiaca instalator, do tego wszystkiego moja osoba i wsparcie Gandalfa w sprawach organizacyjnych. Myslę że na razie wystarczy, być może będzie potrzebny jeszcze ktoś z graficznym zacięciem do zrobienia skórki (ktoś na forum tworzy/modyfikuje motywy?). Na razie tyle - najlepiej będzie spotkać się na ircu w tej sprawie - proponuję krótkie spotkanie w niedzielę wieczorem (dziś ja nie mogę, a jutro gandalf i ja będziemy w Gliwicach - na wykładzie Gandalfa oczywiście :) )

pozdrawiam

Irek
irekc
 
Posty: 257
Z nami od: 12 lipca 2002, 12:41
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Wojciech » 10 grudnia 2004, 12:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.7.2) Gecko/20040803

...a ja tradycyjnie mogę przyjść jak już będzie gotowe i poznajdywać trochę robaków. :)
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Postautor: lenrock » 10 grudnia 2004, 23:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

irekc pisze:... lenrock jako spec od dodatków..

to biorę się do roboty za rozgryzanie działania poczty na Gazecie, tak aby mieć coś do zaoferowania w niedzielę ,tzn. ja moge być na spotkaniu dopiero gdzieś od godz. 22:00 , mam nadzieję ze nie będzie to stanowiło problemu .
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Domel » 11 grudnia 2004, 10:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

lenrock pisze:spotkaniu

Czy na spotkaniu moga byc osoby nie z zespolu?
Jesli tak to o ktorej jest spotkanie?
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Cleriic » 11 grudnia 2004, 13:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Wojciech pisze:...a ja tradycyjnie mogę przyjść jak już będzie gotowe i poznajdywać trochę robaków. :)


Ja również, jeśli będzie taka potrzeba :)
Wybierz Firefoksa i podbij Internet! :)
Cleriic
Moderator
 
Posty: 659
Z nami od: 09 stycznia 2004, 16:04
Lokalizacja: Polska :)

Następna

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: