MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

W prasie

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

W prasie

Postautor: piotrek84 » 02 marca 2005, 18:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

... ale komputerowej, bo w tych typu "Wiedza i życie" i komiksy nie widziałem :)

Wczoraj byłem w E-mpiku i trochę sobie poczytałem. Prasa z marca 2005.
- Chip - nieco dłuższa notka o TB 1.0
- PCWK - 3-stronicowy artykuł --|- rozszerzenia, nie pamiętam w którym
- Enter - 4 stronicowy artykuł ---|
- Software 2.0 - praktycznie cały o Mozilli, łącznie z programowaniem w XUL :)
piotrek84

Z nami od: 11 września 2003, 18:48

Re: W prasie

Postautor: marcoos » 02 marca 2005, 19:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050224 Firefox/1.0.1

piotrek84 pisze:- Software 2.0 - praktycznie cały o Mozilli, łącznie z programowaniem w XUL :)

Nie o Mozilli, tylko o Firefoksie. :)
marcoos
Moderator

Z nami od: 12 października 2002, 10:25

Postautor: piotrek84 » 02 marca 2005, 19:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Firefox też Mozilla :P ale ogólnie głównie o programowaniu :)
Gdyby rozdawali za darmo to bym wziął :D, bo 26pln to jak dotąd najwięcej ze wszystkich znanych mi polskich magazynów komputerowych.
I tu muszę pochwalić jedno pismo o Linuksie, tylko nie pamiętam czy Linux Magazine czy Linux+, bo cena była dosyć przystępna :)
piotrek84

Z nami od: 11 września 2003, 18:48

Postautor: Domel » 02 marca 2005, 21:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

W Software 2.0 jakies to krotkie i pobierznie potraktowane liczylem na troche wiecej.
Domel

Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10

Postautor: Gandalf » 02 marca 2005, 23:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Jutrzejszy Przekroj i Wysokie Obroty
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf

Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37

Postautor: Ludwik » 03 marca 2005, 16:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Ludwik
Moderator

Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: artkow » 03 marca 2005, 17:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

FF wygrał plebiscyt czytelników Kś - Złoty Komputer 2005 w kategorii "Programy internetowe".
Mozilla Firefox 1.0 - darmowa, bezpieczna i bardzo funkcjonalna przeglądarka internetowa, groźny konkurent dla Internet Explorera Microsoftu. 7348 głosów
Artkow - Registered Linux User #337808
www.artkow.prv.pl (kontakt tamże)
artkow

Z nami od: 14 listopada 2002, 09:49

Postautor: andol » 03 marca 2005, 21:02

Przeglądarka: Opera/8.0 (Windows NT 5.1; U; pl)

Jestem wręcz zachwycony przedstawioną tam historią przeglądarek. :roll:
Netscape -> IE -> długo, długo nic -> Firefox.

Nawet pakiet Mozilla Suite nie miał znaczenia.
Andrzej,
który zrezygnował z zabawy w tej piaskownicy.
andol

Z nami od: 31 stycznia 2002, 00:08

Postautor: Ludwik » 03 marca 2005, 21:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

andol pisze:Nawet pakiet Mozilla Suite nie miał znaczenia.

No bez przesady, o Mozilla Suite jest bardzo wyraźnie napisane jako o "rodzicu" Firefoksa. Operę rzeczywiście zignorowano.
Ale czego chcesz, przecież to tylko reklama Firefoksa ;)
(żart).
Ludwik
Moderator

Postautor: Olhado/256 » 03 marca 2005, 21:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050225 Firefox/1.0.1 (MOOX M2)

Super :roll: Powód numer jeden, dla którego warto używać FF - weź udział w rewolucji! Firefox przeglądarką buntowników i bojowników o równość i sprawiedliwość społeczną! Naprawdę, zaczynam się wstydzić, że go używam...

To ile kosztuje Opera?
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator

Z nami od: 26 września 2002, 09:47

Postautor: Ludwik » 03 marca 2005, 21:45

Hmmm... nie widzę niczego złego w braniu udziału w rewolucji :roll:

Olhado/256 pisze:To ile kosztuje Opera?

Z opcją podpowiadania powiązanych stron jest zupełnie gratis ;)
Ludwik
Moderator

Postautor: gand » 03 marca 2005, 22:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050226 Firefox/1.0.1

Ehh... obawiam sie, ze niektorzy po prostu lubia ponarzekac.

andol: jest to historia o Firefoksie, co widzisz zlego w tym, ze w tej historii nie jest opisany pakiet, ktory dla koncowego uzytkownika skierowany nie byl? (Mozilla Suite). Ten tekst nie jest kierowany do nikogo z Was, tylko do ludzi, ktorzy o przegladarkach nie wiedza nic albo wiedza bardzo malo.
Jest oczywiste, ze nie zawarto tam wszystkiego i nie napisano dokladnie, precyzyjnie o kazdym aspekcie, no sorry... tyle miejsca nie bylo, zeby wszystkich zadowolic.

Olhado: co w tym zlego? Motorem naszej akcji na swiecie jest "take back the web" tak? Mala rewolucja, na wesolo i z jajem... co w tym zlego? Pomysl przez chwile jak end user, dla niego to wszystko to zabawa. Przeciez on nie spedza zycia nad browserem, to tylko tool, a tu jakas ekipa bawi sie i ma z tego mnostwo radochy ze tworzy cos nowego, fajnego, wygodnego, nowoczesnego. Ze wokol browsera obrasta jakas moda, trend... Przykro mi, ze to dla Ciebie powod do wstydu. Ale jakos nie potrafie Cie zrozumiec.
gand

Postautor: andol » 03 marca 2005, 22:53

gand pisze:Jest oczywiste, ze nie zawarto tam wszystkiego i nie napisano dokladnie, precyzyjnie o kazdym aspekcie, no sorry... tyle miejsca nie bylo, zeby wszystkich zadowolic.

A czasami po prostu naciąga się fakty. ;)
To bardzo ważne, bo dzięki przejrzystej budowie Firefox jest bezpieczny, a to jego największa zaleta. Efekty są widoczne: gdy w Firefoksie odkryto błąd, poprawka pojawiła się w ciągu 10 dni. Zatkanie dziury w IE zajmuje nawet pół roku, a wielu z nich po prostu nie da się naprawić.
Brzmi to trochę dziwnie po lekturze kilku wątków tego forum, np. Fałszywe pozory bezpieczeństwa.
No dobra - nie będę zajmował się tym jajcarskim artykułem.
Andrzej,
andol

Postautor: andol » 03 marca 2005, 22:55

Ludwik pisze:No bez przesady, o Mozilla Suite jest bardzo wyraźnie napisane jako o "rodzicu" Firefoksa

Myślę, że dla czytelnika Przekroju nie jest to tak wyraźne, jak dla nas.
Andrzej,
andol

Postautor: Domel » 03 marca 2005, 23:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Ja sie zgadzam z Gandalfem. Pozwole sobie pojsc droche dalej i wyjasnic andolowi, ze tekst nie byl o historii przegladarek. Tekst byl tylko i wylacznie o FF w kontekscie IE. Wiec wspominanie o innych przegladarkach (w domysle, zepawene chodzi o Opere) jest poprostu nie na temat. Pozwolilem sobie, na te 3 gr bo ostatnio sporo newsow pojawia sie o FF, TB w roznych serwisach internetowych. Sledze to na biezaco i widze, ze _pierwszy_ komentarz artykulu o FF jest o tresci "Opera jest lepsza". Nie wiem kto to pisze, czy to Ty, czy inny operowiec, moze to jedna osoba a moze to grupa osob. Wiem jedno jest (sa) to operowiec. Wiem rowniez, ze to jest zupelnie nie na temat i prowadzi tylko do jednego czyli klutni. Naprawde zawsze mozillowcy i operowcy zyli w zgodzie ale przez ostatnie 2 miesiace widze, ze glownym wrogiem operowcow jest FF i bardzo mnie to smuci :(
Domel

Postautor: andol » 03 marca 2005, 23:10

Domel pisze:Nie wiem kto to pisze, czy to Ty, czy inny operowiec,

Wybacz, ale tym tekstem mnie zabiłeś. Postanowiłem się obrazić i zniknąć z tego forum na tak długo, jak to tylko będzie możliwe. To już przekracza wszelkie granice dobrego smaku.
Andrzej,
andol

Postautor: Domel » 03 marca 2005, 23:16

andol: Nie chcialem Cie "zabic". Proboje napisac, ze operowcy nie powinni miec pretensie do kazdego o to, ze Opera nie jest opisywana. Tak jak napisalem nie wiem kto umieszcza te komentarze na idg.pl, chip.pl, wp.pl itp. Ale przyznasz, ze istnieje taka mozliwosc, ze to jestes Ty, bo przeciez Twoj pierwszy post w tym watku, byl w podobnej konwencji. Jedyna roznica byla w tym taka, ze nie uzyles slowa "Opera".
Bardzo ubolewam, nad tym sie obraziles ale oczywisie ciesze sie, ze zniknoles z forum, bo jak juz wczesniej Ci pisalem, jestem zwolennikiem koncepcji, w ktorej Operowcy nie beda przeszkadzac na forum Mozilli a mozillowcy nie beda przeszkadzac na forum Opery. Pragne jeszcze raz podkreslic, ze w moim przekonaniu jest to naganne i dotyczy rowniez Mozillowcow (bo Wy - operowcy czasami nie doczytujecie zdania do konca wiec moglibyscie blednie zrozumiec, ze czepiam sie Operowcow, podczas gdy ja sie czepiam rowniez Mozillowcow).
Domel

Postautor: Olhado/256 » 03 marca 2005, 23:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050225 Firefox/1.0.1 (MOOX M2)

gand pisze:Olhado: co w tym zlego?

Jestem już przewrażliwiony na tym punkcie - ostatnio na forum coraz więcej fanatyków i ideologów, a mi się szczerze mówiąc niedobrze od tego robi.
gand pisze:Pomysl przez chwile jak end user, dla niego to wszystko to zabawa. Przeciez on nie spedza zycia nad browserem, to tylko tool, a tu jakas ekipa bawi sie i ma z tego mnostwo radochy ze tworzy cos nowego, fajnego, wygodnego, nowoczesnego.

No właśnie cały czas patrzę na ten tekst z punktu widzenia end usera. Patrzę: artykuł o Firefoksie, coś o nim słyszałem, więc poczytam co i jak. O! Jest ładna rameczka z wymienionymi powodami dlaczego warto go używać. Najważniejszy powód to... co? Rewolucja? Ludzie, mówimy tu o przeglądarce internetowej! Ja nie chcę brać udziału w żadnej rewolucji, ja chcę bezpieczeństwa i wygody. Czy ci ludzie nie mają własnego życia? Itp itd.

Innymi słowy: w takiej rameczce oczekuję kilku suchych, rzeczowych faktów i dlatego tak mnie zdziwiło to, co w niej znalazłem. No, ale nie czytam Przekroju, więc może nie jestem przyzwyczajony do ich metod ;)

gand pisze:Przykro mi, ze to dla Ciebie powod do wstydu. Ale jakos nie potrafie Cie zrozumiec.

Oj nie bierz moich słów tak całkiem na serio :) Ja jestem facetem, który lubi sobie ponarzekać na nieistotne sprawy, a szczególnie jestem do tego skłonny gdy mam grypę, a właśnie mam :wink: To jest zresztą jedyne moje zastrzeżenie do tego tekstu, który jest tak naprawdę bardzo sensowny i ciekawy.

A jeśli już mówimy o nieistotnych sprawach, to dla równowagi jedna taka miła: podoba mi się, że piszą "Firefoksa" zamiast "FireFoxa", albo (o zgrozo!) "FireFox'a" :)
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator

Z nami od: 26 września 2002, 09:47

Postautor: gand » 03 marca 2005, 23:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041223 Firefox/1.0 Yoper/FIREFOX_RPM_AM

andol: tekst "falszywe pozory bezpieczenstwa" jest bzdura. Nie wiem po co ja cytujesz jako kontrprzyklad. Nie rozumiem tez czemu jestes tak negatywnie nastawiony, nadal nie widze zadnych powodow, ani Ty mi zadnych nie podales.
gand

Postautor: Ludwik » 04 marca 2005, 00:05

Co do samego tematu to to był tekst o Firefoksie. Jak się pisze na przykłąd biografię pisarza to się pisze o nim, nie trzeba dodawać, "ale jest też 56 innych fajnych pisarzy, wymieniam w kolejności alfabetycznej:" ;P

Natomiast co do tego:
Domel pisze:ciesze sie, ze zniknoles z forum, bo jak juz wczesniej Ci pisalem, jestem zwolennikiem koncepcji, w ktorej Operowcy nie beda przeszkadzac na forum Mozilli a mozillowcy nie beda przeszkadzac na forum Opery.

Bardzo nie podoba mi się to co piszesz. Uważam, że Operowcy nie przeszkadzają na forum Mozilli, czasem przeciwnie - wnoszą świeże spojrzenie. Tak samo mam nadzieję, że ja nie przeszkadzam na forum Opery. Oczywiście trole nie są nigdzie mile widziane, ale nie o trolach tu mówimy. Mówimy o andolu, quirisie, nastym...

Domel pisze:Ale przyznasz, ze istnieje taka mozliwosc, ze to jestes Ty

I dziwisz się, że ktoś się obraża? Ty byś się nie obraził?
Zresztą przyznasz, że to możesz być ty. Jak udowodnisz, że nie jesteś w rzeczywistości tajnym agenetem Operowców?

Bardzo Cię Domelu przepraszam, mam duży szacunek do ciebie i twojej wiedzy, natomiast rzeczywiscie w tej kwestji zupełnie się z tobą nie zgadzam.
Ludwik
Moderator

Następna

Wróć do Promocja