MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Gratuję p. Karpieszukowi wyczucia w kontakcie z Gemiusem...

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Ludwik » 28 marca 2005, 13:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Strona ok, tylko tlo tego - http://aviary.pl/site/img/wtop.jpg - to dla mnie jakiś koszmarek, szczególnie pomarańczowa część.
Ludwik
Moderator

Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Olhado/256 » 28 marca 2005, 13:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050328 Firefox/1.0.2 (MOOX M2)

Layout brązowy przypomina mi blog dwudziestoletniej, piszącej poezję rysowniczki mangi, ale może mam jakieś skrzywienie :wink: Co nie znaczy, że jest brzydki - po prostu jakoś nie kojarzy mi się z Fx/Tb. Niebieski lay jest całkiem miły, choć to tło faktycznie trochę dziwne.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator

Z nami od: 26 września 2002, 09:47

Postautor: KLAPEK » 28 marca 2005, 19:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Co to za font, u Was zawsze mam na linuksie strasznie postrzępiony... :o
Wszystkie inne strony mają ładne fonty...
Obrazek
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator

Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05

Postautor: marcoos » 28 marca 2005, 22:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Macintosh; U; PPC Mac OS X Mach-O; en-US; rv:1.8b2) Gecko/20050323 Camino/0.8+

KLAPEK pisze:Co to za font, u Was zawsze mam na linuksie strasznie postrzępiony... :o

Typowy problem dla Gecko pod GTK 1, że niektóre czcionki renderuje b. dziwnie. Upgrade do wersji GTK 2 powinien pomóc. :)

Czcionki są takie:
Kod: Zaznacz cały
font-family: verdana, vera sans, luxi sans, sans-serif;

Znając życie, problem sprawia u Ciebie luxi sans, której ZTCP Gecko pod GTK 1 nie kocha za bardzo...
marcoos
Moderator

Z nami od: 12 października 2002, 10:25

Postautor: riddle » 29 marca 2005, 13:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050317 Firefox/1.0.2

Ludwik pisze:Strona ok, tylko tlo tego - http://aviary.pl/site/img/wtop.jpg - to dla mnie jakiś koszmarek, szczególnie pomarańczowa część.

To Wasza strona i nic mi do tego, ale chciałbym zauważyć jedną rzecz. Czyste, schludne i zgodne z w3c strony na css nie muszą oznaczać paru bloków, pokolorowanych 3-4 odcieniami, w tym wypadku, niebieskości.

Najprawdopodobniej strony są bardzo dobrze napisane, lecz brakuje im tego czegoś - a to tło jest właśnie krokiem w stronę ładnych i poprawnych designów.

Ascetyzm nadaje się dla systemu zgłaszania błędów albo Wiki jakiegoś projektu. Dla ludzi, dla mas strony powinny być szybkie, poprawne i ładne. Wbrew pozorom te cechy ze sobą nie kolidują.

Dodam jeszcze na koniec, że od dawna zajmuję się webdesignem, nie wiem jak Ty Ludwiku i nie rozumiem naprawdę czemu uważasz tło za koszmarkowate. Jeśli byłbyś chętny powiedzieć czemu, to byłoby super. :-)
riddle

Z nami od: 24 maja 2004, 17:43

Postautor: Konrad » 29 marca 2005, 18:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050319

Na początek (choć to już chyba koniec wątku) chciałbym podziękować za umieszczenie mnie w temacie wątku ;) Ale i ochrzanić twórców nowej strony mozillapl, ze na stronie głównej nie ma top10 z forum (kto pamieta stara strone, to pewnie wie o czym mowie). Gdyby nie gandalf na jabberze to pewnie nie wiedzialbym ze taka dyskusja sie toczy :)

Ale co moge napisac:
- przede wszystkim wypowiadajac sie dla Gemiusa doskonale wiedzialem, ze starym wyjadaczom moja wypowiedz sie nie spodoba, ale mimo to napisalem im tą wypowiedz, przeczytałem jeszcze raz, dodałem na końcu "mam nadzieje, ze sie myle" i podeslalem. Potem mi podeslali do autoryzacji i nadal uwazalem, ze napisalem to co chcialem :)
- jak juz chyba marcoos wspomnial nie jestem dzialem PR Fundacji i wole otwarcie pisac o tym, co mi sie nie podoba.
- ze to sie nie podoba ("zaprzestanie" rozwoju Mozilli Suite) innym zwyklym userom wiem z emailowej korespondencji z nimi :) niektorzy mi nawet zarzucaja, ze oszukalem ich polecajac im moją stroną Mozillę, a teraz Fundacja zmienia plany :)
- PR-owy problem popelnla Fundacja, a nie ja :( O tym jest wlasnie moja wypowiedz
- nie mialem obowiazku w wypowiedzi pisac, ze inne produkty beda nadal rozwijane, ani ze Mozilla Suite byc moze tez bedzie rozwijana - jest o tym w pozostalej czesci biouletynu. Mnie jedynie pytano co o tym sadze i to napisalem.
- Gemius pyta sie mnie o Mozille glownie dlatego, ze znam tam osobe, ktora pisze te biuletyny, wiec jak ma cos napisac o Mozilli to wali zawsze do mnie. Gemius nie zna innych osob ze swiata Mozilli (poza Gandalfem, ktory tez juz za moim poleceniem zostal wciagniety na liste "spokemanów" dla Gemiusa). Bede wdzieczny jesli podacie mi mail kogos, kto moglby pelnic role rzecznika prasowego polskiej Mozilli - chetnie przekaze, bo uwierzcie, ze fatalnie sie czuje w roli "gwiazdki medialnej" (Gemius pisal juz wiele razy o Mozilli i za kazdym razem prosil mnie o jakis komentarz. skusilem sie chyba gora ze trzy razy)
- wiecej na razie nie napisze, bo zaraz zaczyna sie Drew na tvn7 ;)

acha postaram sie aby w ktoryms biuletynie wspomnieli o tym, ze sa jednak zainteresowani dalszym rozwojem Mozilli (tylko juz pod nowa nazwa) :) Jakos media na razie o tym nie donosza, wiec zachece Gemiusa tym, ze bedą pierwsi z tą "sensacją" :)
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad

Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38

Poprzednia

Wróć do Promocja