MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: Mawrik » 19 marca 2003, 18:02

Przeglądarka: -

W numerze 7 dwutygodnik "Komputer Świat" prezentuje test przeglądarek internetowych. Wyniki testu: 1. Internet Explorer 6, 2. Avant Browser 7.0 (to chyba nakładka na IE :D ), 3. MozillaPL 1.2.1, (zalety-moduł IRC, wady-niedokładne spolszczenie), 4. Opera 7, 5. Netscape 7.0, 6. MyIE 0.6, 7. Phoenix 0.5 :-? (zalety-polska wersja językowa, szybkość działania, wady-nie współpracuje z programem pocztowym). Co Wy na to ?
Mawrik
 

Postautor: lenrock » 19 marca 2003, 18:22

Przeglądarka: -

Wiecie jaki niezaprzeczalny plus ma IE? Powiem wam i się nie zdziwcie , może paru z was skończy wreszczie z tą Gecko fobią i innymi "Wolnymi opr".
Tak więc głownym i niezaprzeczalnym plusem IE , który powoduje że jest na pierwszym miejscu i żadna inna przeglądarka nie może temu dorównać
to ............................... sorry zapomniałem co miałem powiedzieć , chyba o ładnej ikonce miałem wspomnieć. :wink:
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gość » 19 marca 2003, 18:31

Przeglądarka: -

hmmm.... nie chodzi juz nawet o ten test, ale jak dla mnie szkoda papieru na te gazete. lepiej przeznaczyc go na bardziej niezbedne produkty ;)
wszystkie testy w tej gazecie maja jedna charakterystyczna ceche - przerost formy nad trescia. no bo jak tu nie usmiechnac sie kiedy widze test klawiatur gdzie nawet mam wyniki glosnosci KLIKU!!!! (ale bzdura), a obok na nastepnej stronie widze poradnik jak zainstalowac jakis program. wychodzi to w praniu. zupelnie nie moge zrozumiec dlaczego wyrozniono tu nakladki na IE - przeciez to jest nielogiczne. a co mam rozumiec jesli chodzi o phoenix, ze nie wspolpracuje z programem pocztowym?
Gość
 

kś sux

Postautor: athantor » 19 marca 2003, 18:53

Przeglądarka: -

lenrock Nie zalog pisze:Tak więc głownym i niezaprzeczalnym plusem IE , który powoduje że jest na pierwszym miejscu i żadna inna przeglądarka nie może temu dorównać to ............................... sorry zapomniałem co miałem powiedzieć , chyba o ładnej ikonce miałem wspomnieć. :wink:


Ale stwierdzonym i powszechnie uznanym faktem jest to że
101. Giant lizards are cool

Much more exciting than a blue e.


A co do KŚ, to nie ma co nim głowy zawracać. Są bardziej proM$owcy, nawet niż InfoJama :evil:
Obrazek Obrazek
athantor
 
Posty: 911
Z nami od: 24 grudnia 2002, 15:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: Klekot » 19 marca 2003, 18:56

Przeglądarka: -

Mawrik pisze:W numerze 7 dwutygodnik "Komputer Świat" prezentuje test przeglądarek internetowych. Wyniki testu: 1. Internet Explorer 6, 2. Avant Browser 7.0 (to chyba nakładka na IE :D ), 3. MozillaPL 1.2.1, (zalety-moduł IRC, wady-niedokładne spolszczenie), 4. Opera 7, 5. Netscape 7.0, 6. MyIE 0.6, 7. Phoenix 0.5 :-? (zalety-polska wersja językowa, szybkość działania, wady-nie współpracuje z programem pocztowym). Co Wy na to ?


Internet Explorer ma kilka zalet nad mozillą.
Programy Outlook i Iexplorer są od siebie niezależne w sensie takim, iż kiedy jeden się zawiesi, nie powoduje zawieszenia drugiego, co jest moim zdaniem wadą mozilli i to sporą. Drugą zaletą jest to, że nie trzeba go instalować:P I na tym zalety się kończą:)

Takie testy to można sobie w ... wsadzić, gdyż nieznaje są kryteria testu i zapewne są widzimisiem testującego.
pozdrawiam
Klekot
 

Postautor: marcoos » 19 marca 2003, 18:57

Przeglądarka: -

lenrock Nie zalog pisze:Powiem wam i się nie zdziwcie , może paru z was skończy wreszczie z tą Gecko fobią i innymi "Wolnymi opr".


http://wiem.onet.pl/wiem/000ee1.html

:)

BP, NMSP. :)
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: lenrock » 19 marca 2003, 19:08

Przeglądarka: -

Gecko fobia - Doznawane uczucie lęku bywa połączone z takimi przykrymi objawami fizjologicznymi, jak np. silne bicie serca, suchość w ustach, poty oraz "geckaniem" , czyli wydawaniem donośnych dźwięków mylonych zwykle z "bekaniem" a różniących się od tego zjawiska ich wywołaniem na obraz pewnego programu komputerowego zwanego potocznie IE.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: lenrock » 19 marca 2003, 19:19

Przeglądarka: -

No już jako zalogowany to dodam , że IE nasila swoją propagandę w ostatnim czasie ponieważ cierpi na tanatofobię
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: Domel » 19 marca 2003, 21:05

Przeglądarka: -

Mawrik pisze:wady-niedokładne spolszczenie

Ludzie trzynajcie mnie bo pojade tam i nie recze za szkody. "Niedokladne spolszczenie" jak mozna napisac taka glopote? Nie umieja nawet zainstalowac Mozilli i o czym mamy rozmawiac :evil:

Mawrik pisze:wady-nie współpracuje z programem pocztowym). Co Wy na to ?

To samo co wyzej
:evil:
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: qviri » 20 marca 2003, 01:22

Przeglądarka: -

Mawrik pisze:2. Avant Browser 7.0 (to chyba nakładka na IE :D )


Zgadza się. BTW, większość funkcji jest zerżnięta na żywca z Opery.

Gdy wyszło, nazywało się IE Opera 6.5 - no comment, dopiszę tylko że było to w czasach Opery 6.05. Teraz dziwnym zbiegiem okoliczności jest to wersja 7...

PS. Czy mogę się dowiedzieć co napisali o Operze 7?
Jarek Piórkowski
qviri
 
Posty: 32
Z nami od: 08 stycznia 2003, 21:18
Lokalizacja: Waterloo, Ontario, Kanada

Postautor: artkow » 20 marca 2003, 18:56

Przeglądarka: -

Moj brat kupił kś i poczytałem. I powiem że to chyba cud że się zieloni nie przyczepili ich za marnowanie papieru :-) Ich poziom się obniża. Na ich płycie 'Niezbędnik' napisali kiedyś że IE zajmuje 70MB. Tutaj napisali że 12MB. A przecież IE to nie tylko katalog /program files/internet explorer tylko strasznie duzo rzeczy siedzi chociazby w katalogu /windows! Szukanie słów na stronach www w Avant Browser jest bardzo wygodne (6) a w Mozilli standardowe (4). Nie wiem jak jest w AB ale IMO z Mozi jest też bardzo wygodne wyszukiwanie. Jest zarówno sidebar jak i w pasku adresu. Trzeba tylko chcieć obadać :P I jeszcze nie rozumiem dlaczego w Mozilli kopiowanie obrazkó ze strony jest bardzo wygodne (5) a w IE wyśmienite (6)? :-? Ciekawe też jak stwierdzii że IE się nie zawiesza :lol:

Ale żem się rozpisal :-)
...a może by tak maila do nich strzelić? :wink:
Artkow - Registered Linux User #337808
www.artkow.prv.pl (kontakt tamże)
artkow
 
Posty: 82
Z nami od: 14 listopada 2002, 09:49
Lokalizacja: Rzeszow

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: Konrad » 20 marca 2003, 20:25

Przeglądarka: -

Domel pisze:"Niedokladne spolszczenie" jak mozna napisac taka glopote?


Tu masz racje, ale...

Nie umieja nawet zainstalowac Mozilli i o czym mamy rozmawiac :evil:


Obiektywnie podchodzac do sprawy trzeba przyznać rację, że dwujęzyczność Mozilli zle zainstalowanej jest bugiem Mozilli a nie uzytkownika. Podejrzewam, ze redaktorzy KS mieli na pokladzie takze NN7, a w takim wypadku, korzystajac z tego samego profilu w Mozi i NN ta pierwsza bedzie dwujezyczna. KS jest dla lamerow (w jakimkolwiek tego slowa znaczeniu) i tacy wlasnie ewentualnie by sie brali za instalacje Mozi po tym artykule.

Niemniej mogliby jakos nadmienic skad sie ta dwujezycznosc wziela. Nie podejrzewam, aby wielu "lamerow" mialo na pokladzie i NN i Mozie
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: lenrock » 20 marca 2003, 20:40

Przeglądarka: -

artkow pisze:...a może by tak maila do nich strzelić? :wink:

Strzelić czemu nie , tylko po co o mailu wspominasz :wink:
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: Domel » 20 marca 2003, 20:46

Przeglądarka: -

Konrad pisze:
Domel pisze:
Nie umieja nawet zainstalowac Mozilli i o czym mamy rozmawiac :evil:


Obiektywnie podchodzac do sprawy trzeba przyznać rację, że dwujęzyczność Mozilli zle zainstalowanej jest bugiem Mozilli a nie uzytkownika.

Ja bym tego nie nazwal bugiem, zle zainstalowanie a przez co dwujezycznosc wynika z koncepcji profilu. Trudno wiec mowic o bugu. Moze w przyszlosci bedzie to zmienione ale spowojuje konflikty z innymi rzeczami i wtedy inni beda krzyczec ze jest jakis bug. Wiec ja bym nie krzyczal.
A nawet jesli uznamy to za bug to wina lezy po stronie starej przegladarki (bo nie usunela sie dokladnie) a nowa po prostu sie instaluje...

Konrad pisze:Podejrzewam, ze redaktorzy KS mieli na pokladzie takze NN7, a w takim wypadku, korzystajac z tego samego profilu w Mozi i NN ta pierwsza bedzie dwujezyczna.

No wiec wlasnie o to chodzi. Niedojrze ze nie znaja sie na komputerach to jeszcze czytac nie potrafia. Bo wyraznie napisane jest, ze jak ktos zainstaluje na wersje angielska to potem wychodza takie kwiatki.
A tak na marginesie to jak mozna testujac aplikacje instalowac je rownoczesnie, to jest postepowanie amatora. Aby testy byly obiektywne kazdy testowany program instaluje sie w takich samych warunkach (czyli najlepiej kazdy po formacie systemu.) bo inaczej testy beda nie obiektywne.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: qviri » 27 marca 2003, 17:18

Przeglądarka: -

qviri pisze:PS. Czy mogę się dowiedzieć co napisali o Operze 7?


Anyone? Nie chcialbym marnowac pieniedzy na KS, nie mowiac juz o tym ze u mnie byloby go ciezko dostac... :D
qviri
 
Posty: 32
Z nami od: 08 stycznia 2003, 21:18
Lokalizacja: Waterloo, Ontario, Kanada

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: Olhado/256 » 27 marca 2003, 21:07

Przeglądarka: -

Anonymous pisze:Anyone? Nie chcialbym marnowac pieniedzy na KS, nie mowiac juz o tym ze u mnie byloby go ciezko dostac... :D

Może zapytaj na forum Opery? :wink:
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: Mysticus » 18 kwietnia 2003, 03:40

Przeglądarka: -

Domel pisze:
Mawrik pisze:wady-niedokładne spolszczenie

Ludzie trzynajcie mnie bo pojade tam i nie recze za szkody. "Niedokladne spolszczenie" jak mozna napisac taka glopote? Nie umieja nawet zainstalowac Mozilli i o czym mamy rozmawiac :evil:
Weź pod uwagę, że określenie "niedokładne tłuaczenie" nie jest jednoznaczne. Ocena wystawiona przez Komputer świat wydaje się całkiem słuszna, jeśli pod uwagę brać poprawność językową. Czasami można odnieść wrażenie, że tłumaczecze losują, gdzie postawić przecinek lub pauzę, nie mająć pojęcia, czym tak naprawdę jest interpunkcja. Uruchom jakąkolwiek aplikację Micro$oftu i spróbuj znaleźć w niej choćby jeden błąd językowy! Zapewniam, że będzie ciężko, choć nie twierdzę, że jest to niemożliwe. Notabene komunikaty, jakimi częstują nas aplikacje Micro$oftu, bynajmniej nie szanują użytkowników, one są jedynie poprawne gramatycznie, interpunkcyjnie, ortograficznie; służą szybkiemu dostarczeniu informacji, a traci na tym nasza mowa.
Z posępnej, smaganej wichrem krainy wyruszył samopas Mysticus... Po trzech dniach na szlaku Open Source zawitał w miasteczku Mozilla, gdzie ludzie, chcąc uniezależnić się od IE i OE, postanowili komunikować się ze światem w znacznie przyjemniejszy sposób.
Mysticus
 
Posty: 53
Z nami od: 13 grudnia 2002, 20:44
Lokalizacja: Pewna mistyczna kraina ;-)

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: mm » 18 kwietnia 2003, 07:51

Przeglądarka: -

Mysticus pisze:Uruchom jakąkolwiek aplikację Micro$oftu i spróbuj znaleźć w niej choćby jeden błąd językowy! Zapewniam, że będzie ciężko, choć nie twierdzę, że jest to niemożliwe.


Znalazłem okropny bład w menu outlok expresa instalowanym razem z win98se :D

Nie popełnia błędów tylko ten który nic nie robi.
mm
 
Posty: 153
Z nami od: 23 października 2002, 19:23
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ludwik » 18 kwietnia 2003, 07:59

Przeglądarka: -

Ja korzystając z Windowsa znajdowałem wiele idiotycznych błędów. I nadal nie wiem co oznacza opcja "śledź wdowy i sieroty" w wordzie :]
Mozilla wydaje mi się dobrze spolszczona, nawet bardzo dobrze. Komputer Świat natknął się na słynny problem językowy. Ale jak by na to nie patrzeć - to jest bug.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: GmbH » 18 kwietnia 2003, 08:48

Przeglądarka: -

Mysticus pisze:Czasami można odnieść wrażenie, że tłumaczecze losują, gdzie postawić przecinek lub pauzę, nie mająć pojęcia, czym tak naprawdę jest interpunkcja.

W takim razie proszę o zasygnalizowanie gdzie i w którym miejscu są te błędy - postaram się poprawić ;)
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Następna

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: