MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

K-Meleon po polsku + dodatki

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Re: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: C77 » 07 października 2009, 23:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

W poprzednim poście podałem miejsce, gdzie można ustawić automatyczne usuwanie ciasteczek (także historii, historii paska adresu, zapamiętanych haseł oraz pamięci podręcznej) przy zamykaniu przeglądarki.


Dzięki,cofnęłam się do tego postu i odhaczyłam tą opcję :) Nie zauważyłam wcześniej,teraz już będę wiedzieć. Pozdrawiam!
C77
 

Re: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: hanif » 21 października 2009, 20:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

zacząłem ostanio uzywać K-Meleona, bo potrzebowałem małej szybkiej przeglądarki i jest RE-WE-LA-CYJ-NY
mam tylko pytanie o moduł sprawdzania pisowni, gdzie i jak mam go po ściagnięciu zainstalować?
i pytanie czy Session Menager z Firefoxa będzie działał wK-Meleonie?
hanif
 

Re: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Gość » 22 października 2009, 17:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 SeaMonkey/1.1.18

Jak ściągniesz sprawdzanie pisowni wypakuj w folderze K-Meleona wtedy zawartość wszystkich folderów automatycznie zostanie skopiowana w odpowiednie miejsce tylko wcześniej wyłącz przeglądarkę. Potem usuń z K-Meleon\components dwa pliki compreg i dat, oba mają rozszerzenie .dat i włącz K-Meleona. Od teraz możesz korzystać ze sprawdzania pisowni.
K-Meleon ma własnego menedżera sesji.
Gość
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 11 grudnia 2009, 17:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 K-Meleon/1.5.3 http://www.geckoisgecko.info/

Jak pewnie niektórzy wiedzą, proces instalowania/odinstalowania dodatków został zautomatyzowany dzięki
Menedżerowi Dodatków, który jest w wersji dla win9x oraz NT - instrukacja i download w linku. Koniec z koniecznością ręcznego kopiowania, usuwania compreg.dat i xpi.dat itp :).
Po zainstalowaniu menedżera wystarczy już tylko odwiedzić http://kmext.sourceforge.net/ i wypróbować (część dodatków jest w języku polskim a z czasem dotyczyć to będzie większości z nich; również sama strona będzie po polsku, ale to wymaga czasu).

PS Serwis na którym wcześniej udostępniałem dodatki był tylko tymczasowym rozwiązaniem, więc nie ma się czym martwić ;). Od teraz wszystko jest w jednym miejscu.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Grzegorz » 11 grudnia 2009, 18:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20091208 Minefield/3.7a1pre

Fantastyczna sprawa, widać trochę się jednak dzieje wokół K-Meleona ;)
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 14 grudnia 2009, 15:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 K-Meleon/1.5.3

Dodam tylko, że dodatki instalowane wcześniej działają, lecz nie są widoczne w menedżerze. Powodem jest brak plików .ini w poprzednich wersjach dodatków. Teraz wszystkie dostępne na http://kmext.sf.net/ w pełni współpracują z menedżerem. Warto je też pobrać ze względu na nowszą strukturę makr.

Poniżej krótka instrukcja korzystania z Menedżera Dodatków.

Klikamy na ikonę na pasku narzędzi

Obrazek

lub wybieramy z menu Narzędzia > Menedżer Dodatków. Przy pierwszym uruchomienia okno powinno wyglądać jak poniżej:

Obrazek

Będąc na stronie z dodatkami należy kliknąć p.p.m. na odnośniku i z menu wybrać KM Extension.

Obrazek

Dodatek zostanie pobrany, zainstalowany, a K-Meleon ponownie uruchomiony i to wszystko :). Cały proces trwa dosłownie kilka sekund. Można również instalować dodatki z dysku; w menedżerze klikamy włącz instalator i wskazujemy interesujący nas plik (wszystkie mają rozszerzenie .7-zip).

Co zrobić, aby odinstalować dodatek? Z rozwijanej listy w menedżerze wybieramy nazwę i klikamy odinstaluj.

PS Jeżeli nie można włączyć menedżera lub pobrać dodatków, należy sprawdzić czy zapora sieciowa nie blokuje kmextman.exe.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Grzegorz » 16 grudnia 2009, 18:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1.7pre) Gecko/20091215 Ubuntu/9.10 (karmic) Shiretoko/3.5.7pre

Właśnie przeczytałem, że K-Meleon będzie dostępny w ekranie wyboru przeglądarki w systemach Windows XP, Vista i 7.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 16 grudnia 2009, 20:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 K-Meleon/1.5.3

Safari, Chrome, Opera, Firefox, and IE will each get a vertical strip in the center of the screen. The other seven browsers - AOL Explorer, Maxthon, K-Meleon, Flock, Avant Browser, Sleipnir, and Slim Browser - will only be visible when the user scrolls the list sideways.


Gdzieś zgubiono SeaMonkey, a Lunascape byłaby IMHO lepszym wyborem niż Sleipnir. Ale dobre i to. Szczerze powiedziawszy, nawet się tego nie spodziewałem. Grzegorz, dzięki za informację :).
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Grzegorz » 16 grudnia 2009, 20:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1.7pre) Gecko/20091215 Ubuntu/9.10 (karmic) Shiretoko/3.5.7pre

Mnie się Sleipnir nawet podoba. Lunascape mogli dać zamiast zaśmieconego do oporu Avanta.

Cóż z tego, że lista dość długa, skoro 1/2 przeglądarek to nakładki na IE.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 27 stycznia 2010, 21:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 K-Meleon/1.5.3

Zapraszam do testowania K-Meleona 1.5.4 RC oraz Menedżera Skórek, który w finalnej wersji będzie mówił po polsku. Wszelkie zgłoszenia błędów mile widziane.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 16 lutego 2010, 21:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20091010 K-Meleon/1.5.4

Menedżer Skórek już jest dostępny w wersji wielojęzycznej - w tym w polskiej - dla systemów 9x (95, 98, ME) oraz NT (2k, XP, Vista, 7).
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 05 marca 2010, 12:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

Właśnie został wydany K-Meleon 1.5.4. W przeciwieństwie do poprzednich wersji z linii 1.5.x, ta - oprócz tradycyjnej aktualizacji silnika Gecko i poprawek błędów w systemach Vista i 7 - wnosi kilka nowości.
W panelu preferencji (F2) pojawiła się m.in. opcja wyświetlania przycisku zamykania na kartach (wielu nowych użytkowników narzekało na jej brak) a plugin gestów myszy wzbogacił się o cztery akcje użytkownika. Dodatkowo w menu Edycja i w menu kontekstowym pól tekstowych (p.p.m.) widoczne są komendy Przywróć/Powtórz.

Pełną listę naprawionych błędów można obejrzeć tutaj.

W połowie marca zostanie wydany Thunderbird 2.0.0.24 i mniej więcej w tym czasie należy spodziewać się wydania SeaMonkey 1.1.19, które będzie jednocześnie zakończeniem linii 1.1.x.
O ile do tego czasu w Gecko 1.8 nie zostaną wykryte luki, to K-M 1.5.4 będzie ostatnią wersją bazującą na tej wersji silnika.

Bywalcy Forum K-Meleona pewnie już testują rozwojowe wersje 1.6 (Gecko 1.9); jeśli ktoś nie wie, to zapraszam na http://kmeleon.sourceforge.net/wiki/kmeleon16 - należy pamiętać, że mają prawo działać niestabilnie i powodować problemy.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Grzegorz » 05 marca 2010, 19:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.3a3pre) Gecko/20100302 Minefield/3.7a3pre

Masz/będziesz miał informacje czy ekran wyboru przeglądarki w Windows przełożył się jakoś na wzrost pobrań K-Meleona?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 06 marca 2010, 09:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

Szczyt z 26 lutego, ten z 5 marca dotyczy już 1.5.4 - źródło, statyskytka pobrań wszystkich zlokalizowanych wersji. Patrząc na szczegółowe wyniki widać, że znaczący wzrost pobrań odnotowały wersja hiszpańska, niemiecka, francuska a w najmniejszym stopniu en-US.

Serwis cnet.com napisał o ekranie wyboru i reakcjach twórców poszczególnych przeglądarek z drugiego rzędu. Ogólnie rzecz biorąc, nastroje są kiepskie. Dlatego też wysłano petycję do Neelie Kroes - chodzi oczywiście o krytykę wyglądu okna wyboru z poziomym paskiem przewijania. Tylko trzeba to było zrobić wcześniej; teraz jest już za późno.

Obecnie jest stanowczo za wcześnie na wyciąganie wniosków. Zobaczymy, czy po kilku miesiącach któraś z mniej znanych przeglądarek zdoła zwiększyć udział w rynku. W dotarciu Flockowi, Sleipnirowi i spółce do świadomości przeciętnego internauty, na pewno pomogłyby np. artykuły czy uwzględnianie w różnego rodzaju testach. Na reklamę nie mogą sobie pozwolić.

Dla mnie sporym zaskoczeniem był fakt, że słabo znany K-M został zakwalifikowany do finału konkursu serwisu about.com na najlepszą niezależną przeglądarkę i wygrał.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Grzegorz » 06 marca 2010, 12:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.3a3pre) Gecko/20100302 Minefield/3.7a3pre

Matt_k-m pisze:W dotarciu Flockowi, Sleipnirowi i spółce do świadomości przeciętnego internauty, na pewno pomogłyby np. artykuły czy uwzględnianie w różnego rodzaju testach. Na reklamę nie mogą sobie pozwolić.

Dla mnie sporym zaskoczeniem był fakt, że słabo znany K-M został zakwalifikowany do finału konkursu serwisu about.com na najlepszą niezależną przeglądarkę i wygrał.

Na pewno jest za wcześnie na podsumowywanie i ocenę, ale wystarczająco na sprawdzenie czy cokolwiek drgnęło ;)

Co do artykułów, to chyba nikt nie pisze o czymś czego nie zna chociażby ze słyszenia. To swego rodzaju pętla: nie napiszą o tobie jak cię nie znają, a nie znają cię bo o tobie nie piszą.

Dzięki za informację (link) do konkursu about.com, wykonałem przedruk po polsku (Najlepsza przeglądarka, dodatek i motyw zdaniem czytelników About.com) i pozwoliłem sobie umieścić na naszej planecie Mozilli.

Mam nadzieję, że pamiętasz, że chętnie udzielę Ci miejsca na gościnny artykuł (a nawet ich serię) na moim blogu (mogę to także dodać do kanału agregowanego przez polską planetę Mozilli). Wiem, że chciałeś założyć własnego bloga, ale minęło sporo czasu, a ja chętnie wspomogę promocję K-Meleona, choćby w ten skromny sposób (kilkaset czytelników kanałów RSS i Atom oraz 50 000+ wizyt miesięcznie).
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Grzegorz » 03 kwietnia 2010, 13:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.3a4pre) Gecko/20100402 Minefield/3.7a4pre

Przygotowałem niewielki artykuł promujący K-Meleona i wyjaśniający podstawy użytkowania tej przeglądarki (dostępny na moim blogu i polskiej planecie Mozilli) - K-Meleon — „zwinna” przeglądarka z silnikiem Gecko dla Windows.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 24 sierpnia 2010, 17:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl-PL; rv:1.9.1.10pre) Gecko K-Meleon/1.6.0

Pora odświeżyć wątek.

Sprawy wreszcie ruszyły do przodu. Dostępna od maja wersja 1.6a4 miała jeszcze sporo niedoróbek. Od sierpnia trwają prace nad ich wyeliminowaniem, czego owocem są kolejne wersje testowe. Na chwilę obecną K-Meleon1.6a4cp3 (alias preBeta) - archiwum można wypakować w dowolnym miejscu i od razu używać; dotychczasowa instalacja nie zostanie naruszona - ma już w pełni działający panel preferencji. Zostało jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, w tym lokalizacja.

Poniżej polska lokalizacja dla K-Meleona 1.6a4cp3. Rozpakowane archiwum należy przenieść do katalogu głównego K-Meleona. Nie jest to rzecz jasna wersja ostateczna. Wszelkie zgłoszenia błędów i sugestie mile widziane. Zapraszam do testowania!

K-Meleon1.6a4cp3 (alias preBeta)
polski pakiet lokalizacyjny

Zainteresowanych szczegółowymi informacjami odsyłam do forumowego wątku.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Grzegorz » 25 sierpnia 2010, 07:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8

Z ciekawości, co oznacza 'cp3' w nazwie kodowej/numerze wersji?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 29 sierpnia 2010, 10:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl-PL; rv:1.9.1.10pre) Gecko K-Meleon/1.6.0

K-Meleon 1.6 preBeta - w celu uniknięcia problemów nie zaleca się nadpisywać wcześniejszych wersji tylko wypakować archiwum w innym miejscu.

polski pakiet lokalizacyjny dla K-Meleona 1.6 preBeta - dodałem I10n.js i search.xml i dotłumaczyłem opcje Flashblocka w menu kontekstowym.


Obrazek

Nie będę tu przytaczał nowości tylko tradycyjnie odsyłam na forum.

@Grzegorz
Nie wiem i jakoś mnie to niespecjalnie interesuje. Najważniejsze, że projekt przyspiesza.

PS Wiem, że już dawno temu obiecałem zająć się lokalizacją witryny z dodatkami, ale po prostu nie mam na to czasu. Powiem tylko, że powstają coraz to nowe dodatki i ich liczba przekroczyła już 400.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 01 września 2010, 20:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl-PL; rv:1.9.1.10pre) Gecko K-Meleon/1.6.0

Nowa preBeta wprowadza tylko kosmetyczne zmiany. Pobieranie z tego samego adresu jak w moim poście wyżej. Na forum jest też mirror.

polski pakiet lokalizacyjny v0.3 a w nim sporo nowości.

Zmiany:
- dodałem lokalizację Konsoli błędów i dotłumaczyłem kilka linijek,
- przetłumaczyłem nowe linijki w k-meleon.exe:

Kod: Zaznacz cały
Full Zoom: %.0f=Pełny Zoom: %.0f

External application required=Wymagana zewnętrzna aplikacja

The link you're trying to open require an external application, but there is no application installed that can open \"%s\" links.=Odnośnik, który próbujesz otworzyć, wymaga zewnętrznej aplikacji, ale nie masz zainstalowanej aplikacji obsługującej odnośniki z rozszerzeniem \"%s\".

Always open \"%s\" links with \"%s\"=Zawsze otwieraj odnośniki z rozszerzeniem \"%s\" zapomocą \"%s\"

An external application must be launched to handle \"%s\" links. Do you want to open this link with \"%s\"?\n\nIf you were not expecting this request it may be an attempt to exploit a weakness in that other program. Cancel this request unless you are sure it is not malicious.=Aby otworzyć odnośniki z rozszerzeniem \"%s\" ,musi zostać uruchomiona zewnętrzna aplikacja. Chcesz otworzyć ten odnośnik za pomocą \"%s\"?\n\nJeśli to żądanie pojawiło się niespodziewanie, może to być próba wykorzystania luk w tej aplikacji. Odrzuć to żądanie, chyba że masz pewność co do jego wiarygodności.

Grzegorz (o ile to przeczytasz ;-)), daj znać czy coś ewentualnie należałoby zmienić w tym tłumaczeniu.

- w angielskim tłumaczeniu opcji Flashblocka poprzedniej preBety w menu kontekstowym była literówka, która została wyeliminowana, przez co zmieniłem tekst na poprawny w kmeleon.kml.
Ostatnio zmieniony 02 września 2010, 07:54 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy
Powód: Mirrorcreatro jest blokowany przez niektóe filtry antyreklamowe, dlatego podaję odnośnik do pakietu hostowanego na MediaFire: http://www.mediafire.com/?8412fqfbxsmk8vt
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: