MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

K-Meleon po polsku + dodatki

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Gość » 14 sierpnia 2009, 19:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Miałem na myśli coś takiego tylko że do kameleonika

http://mozillapl.org/baza_rozszerzen/ob ... il_manager

P.s dzięki za dodatki Pobieranie przez JD super sprawa :)
Gość
 

Postautor: Matt_k-m » 15 sierpnia 2009, 20:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.22) Gecko/20090623 K-Meleon/1.5.3

Rozszerzenia wymagające overlay Firefoksa nie działają w K-Meleonie. Tak właśnie jest w przypadku gm.

CustomizeGoogle
Z tego co widzę nie działa np. wyświetlanie favikon i numeracji pozycji, pewnie jeszcze coś ;). Zainteresowanych zapraszam do testowania.
Dostęp: Narzędzia -> CustomizeGoogle.


Nuke image
Dostęp: p.p.m na obrazku -> Usuń obrazek.


Tamper Data
Dostęp: Narzędzia -> Tamper Data.
Więcej o rozszerzeniu w PBR.


SecurePassword Generator
Dostęp: Narzędzia -> Generator bezpiecznych haseł.
Więcej o rozszerzeniu w PBR.


addfeed - makro automatycznie wysyła kanały RSS do NewsFox, wbudowanego czytnika Atom/RSS. Mała rzecz, a cieszy :). Dostęp poprzez menu kontekstowe -> Dodaj kanał RSS.


FireFTP - klient FTP pod K-Meleonem. Dostęp: Narzędzia -> KM FireFTP. Więcej o rozszerzeniu w PBR.


Bandwidth Tester - dostęp: Narzędzia -> Tester szybkości łącza. Więcej o rozszerzeniu w PBR.


K-Meleon Sms - rozszerzenie umożliwiające darmowe wysyłanie wiadomości SMS na (prawie) cały świat.
Dostęp: Narzędzia -> Usługi sieciowe -> Usługa SMS.

Obrazek
Pobierz


oGet - dodatek umożliwiający integrację różnych menedżerów pobierania z K-Meleonem.

Obrazek

Po dokonaniu wyboru w menu Narzędzia -> Menedżery pobierania można cieszyć się pobieraniem za pomocą ulubionego menedżera :).
Pobierz


Walidator w3c

Obrazek


GreaseMeleon; dostęp: Narzędzia -> GreaseMeleon oraz p.p.m. na mordzie małpy. Uwaga: proszę się zapoznać z dołączoną instrukcją.

Obrazek


LiveHTTPheaders; dostęp: Pomoc -> Podgląd Nagłówków HTTP. Więcej o rozszerzeniu w PBR.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: Matt_k-m » 09 września 2009, 19:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 K-Meleon/1.5.3

Nieoficjalna aktualizacja do Gecko 1.8.1.23 dla użytkowników, którzy nie chcą czekać na oficjalne wydanie (ale pamietaj: use at your own risk ;)). U mnie aktualizacja przebiegła bezproblemowo, co nie znaczy, że u Ciebie też tak musi być.
Dlatego przed przystąpieniem do aktualizacji zaleca się wykonanie kopii zapasowej profilu albo przynajmniej samego pliku I10n.js znajdującego się w \K-Meleon\defaults\pref i przeniesienie go z powrotem do tej lokalizacji po zakończonej operacji. Jeżeli nie wiesz dlaczego, sprawdź zawartość tego pliku.

Dodatki dla K-Meleona (makra, rozszerzenia, pluginy). Część z nich jest już dostępna w polskiej wersji na bieżącej i poprzedniej stronie tego wątku.

// Usunąłem część formatowania, które utrudniało czytanie - Grzegorz.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: Grzegorz » 09 września 2009, 20:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

Fajnie, że wróciłeś i dodajesz nowe wiadomości. K-Meleon i spółka są praktycznie nie obecne w polskiej sieci. Ten wątek na forum to dobry początek dla użytkownika chcącego poznać tę przeglądarkę.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

super stronka

Postautor: Taterka » 11 września 2009, 20:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

super stronka ale ja mam problem

pomyślałem że zainstaluje sprawdzanie pisowni skopiowałem wszystko jak zawsze klikam ppm na sprawdzanie pisowni jak na ilustracji następnie ppm ale tu już nie mogę wygrać słownika jak na ilustracji :/

Co mogę robić źle??

Wszystko skopiowałem do katalogów + utworzyłem discti... bo takiego nie miałem
Taterka
 

zapomialem

Postautor: Taterka » 12 września 2009, 14:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Zapomiałem dodać że kamleona posiadam zaisnatlowanego w innym folderze niż standardowo

może to jest poroblem ?/
Taterka
 

Postautor: Matt_k-m » 12 września 2009, 15:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 K-Meleon/1.5.3

Taterka pisze: ale tu już nie mogę wygrać słownika jak na ilustracji


Wydaje się, że wszystko jest w porządku - jeżeli masz tylko polski słownik w \dictionaries, to nie ma możliwości wyboru. Jest on domyślny i wtedy sprawa wygląda w ten sposób:

Obrazek

Zainstalowanie w lokalizacji w innej niż standardowa nie ma żadnego wpływu - sprawdziłem u siebie na kilku przenośnych wersjach.
Dla pewności sprawdź jeszcze raz, czy skopiowałeś całość do folderu z zainstalowanym K-Meleonem. (Następnym razem nie musisz kopiować oddzielnie ich zawartości tylko całe foldery, wtedy unikniesz konieczności tworzenia nowych, jak np. dictionaries).

GrzegorzJZD pisze:Fajnie, że wróciłeś i dodajesz nowe wiadomości.


Nie było mnie aż tak długo? ;) Często edytowałem post z 15 sierpnia i stąd mogło się wydawać, że temat się przykurzył.

GrzegorzJZD pisze:K-Meleon i spółka są praktycznie nieobecne w polskiej sieci.


"Kilka" osób go jednak używa ;), a projekt radzi sobie niezgorzej od 2001 roku.

Przy pomocy nieoficjalnej aktualizacji - wybierając opcję "Update only Gecko engine" - istnieje możliwość zaktualizowania przeglądarek K-Ninja (projekt przestał być rozwijany, ostatnia wersja nosi numer 2.1.4.7) oraz KM Lite - również podzieliła los K-Ninji, ostatnia wersja to 1.1.2.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

yy

Postautor: Taterka » 13 września 2009, 17:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Tylko że ja mam tylko takie coś :/

http://www.fototube.pl/obrazek,15698.jpg.html


i nic więcej ... ani nie podkreśla ani nie ma możliwości wyboru słownika jak podałeś na ilustracji


Paczkę zassałem z Twojego linka stronę wcześniej
Taterka
 

Re: yy

Postautor: Matt_k-m » 13 września 2009, 21:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 K-Meleon/1.5.3

Taterka pisze:ani nie podkreśla ani nie ma możliwości wyboru słownika


Masz wyłączone sprawdzanie pisowni. Kliknij je i włącz.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: Taterka » 14 września 2009, 17:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Nie zrozumieliśmy się

Ja klikam oczywiście ale to nic nie daje /zmienia . I tu jest właśnie problem.

Już zassałem ang słownik kopiowałem pliki chyba z 5 razy i dalej to samo :/
Taterka
 

Postautor: Matt_k-m » 14 września 2009, 19:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 KMLite/1.1.2

Jeżeli błędnie napisane wyrazy nie są podkreślane, to sprawdzanie jest wyłączone. Gdy klikniesz "Sprawdzanie pisowni" jak na twoim zrzucie ekranu, wtedy ujrzysz:

Obrazek

Wyświetla się u ciebie to okno? Jest jeszcze możliwość, że kopiowanie poszło nie tak, bo nie napisałeś nic, czy wszytkie komponenty znajdują się we właściwych folderach. Albo masz błąd w nazwie folderu ze słownikami; ma być dictionaries. Jeśli jest literówka, to sprawdzanie nie działa.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

dzięki

Postautor: :/ » 16 września 2009, 17:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Okno się nie pojawia ...
Pliki są skopiowane sprawdzałem a nawet próbowałem instalować przeglądarkę od nowa ...
Yyy nazwa katalogu wygląda na poprawną




Dzięki wielkie za pomoc ale chyba dam sobie już spokój jak na razie bo nie jest mi to aż tak konieczne a problemów z tym ze szok

Pozdrawiam <piwo>
:/
 

Postautor: Matt_k-m » 18 września 2009, 15:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 K-Meleon/1.5.3

Sprawdź jeszcze F2, z panelu po lewej Macro Extension i czy masz na liście spellcheck i czy jest zaznaczony. Jeżeli to nie pomaga to zostaje sprawdzenie na nowym profilu; Edycja -> Zarządzanie profilami...
Nieco innym rozwiązaniem jest tinySpell, który sprawdza poprawność pisowni w każdym programie działającym pod systemem Windows 98/Me/2000/XP/Vista. Brak polskiego słownika w paczce można łatwo obejść np. pobierając polski słownik dla ispella. Wewnątrz archiwum znajduje się plik polish.sup, który kopiujemy do folderu z zainstalowanym tinySpellem. I to szystko.

A teraz wracamy do dodatków ;).

Edytor Ciasteczek

Obrazek

Obrazek

Dostęp: Narzędzia -> Prywatność -> Edytor Ciasteczek.
Wygląda na to, że rozszerzenie nigdy nie zostało przetłumaczone, więc to taka kolejna, mała premiera ;).

Więcej o rozszerzeniu na addons.mozilla.org.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Szybkie wybieranie w K-Meleon

Postautor: C77 » 29 września 2009, 20:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Witajcie,od niedawna używam tej przeglądarki i ściągnęłam sobie speeddial,wszystko chodzi w porządku ale strony nie zapisują mi się tak jak w Firefoxie,kiedy wyłączę i włączę przeglądarkę ponownie, mam od nowa 12 pustych okienek.Nie jest to zbyt wygodne ;) Da się coś z tym zrobić?
C77
 

Re: dzięki

Postautor: bibek1983 » 01 października 2009, 16:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

:/ pisze:Okno się nie pojawia ...
Pliki są skopiowane sprawdzałem a nawet próbowałem instalować przeglądarkę od nowa ...
Yyy nazwa katalogu wygląda na poprawną


od niedawna używam k-meleona i jestem nim coraz bardziej zachwycony :-)
ale do rzeczy też miałem podobne problemy do Ciebie, z tym że czły czas próbowałem włączyć słownik na niepoprawnie napisanych wyrazach i nic, raz wcisnąłem sprawdzanie pisowni na poprawnie napisanym wyrazie i od razu zadziałało :mrgreen: więc może u Ciebie też to pociągnie ;-)

mam pytanie, z jakiej strony mogę ściągnąć skórki do k-meleona, bo z oficjalnej wyskakuje mi jakiś komunikat i brak skórek

i jeszcze do ludzi którzy oddają się tej pracy, wykonujecie kawał dobrej i solidnej pracy, brawo!
bibek1983
 
Posty: 1
Z nami od: 01 października 2009, 16:18

Re: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: C77 » 01 października 2009, 16:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Ja na szczęście nie mam takich problemów bo nie włączyłam sobie opcji sprawdzania pisowni ;) I też się zgadzam z użytkownikiem powyżej,fajnie,że jest strona o tej przeglądarce,można łatwiej się uczyć.Już doszłam do źródła mojego problemu bo doczytałam,że ze speeddial kasuje się wszystko po usuwaniu ciasteczek.Chyba zainstaluję SpeedyKm.
C77
 

Re: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: C77 » 01 października 2009, 17:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Ze SpeedyKm jest coś nie tak,nie chce mi się wypakować.
Jeszcze jedna sprawa,ustawiłam sobie usuwanie cookies automatycznie po wyłączeniu przeglądarki,niestety nie pamiętam gdzie to było i nie wiem jak to odkręcić :D
C77
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 01 października 2009, 21:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 K-Meleon/1.5.3

Ustawienia stron w SpeedDial są przechowywane w ciasteczkach, dlatego gdy je usuniesz, to okienka są puste. Możesz użyć rozszerzenia CookieCuller w celu ochrony wybranych ciasteczek przed usunięciem lub przetestować IMHO wygodniejsze rozwiązanie SpeedyKM; ustawienia są przechowywane w pliku speedykm.html i są niezależne od ciasteczek oraz można zdefiniować 16 stron. Jeśli chcesz zmienić domyślnie ustawione strony, wtedy otwórz speedykm.html w notatniku i wklej adres witryn(y) w miejsce domyślnej/domyślnych.

bibek1983 pisze:mam pytanie, z jakiej strony mogę ściągnąć skórki do k-meleona, bo z oficjalnej wyskakuje mi jakiś komunikat i brak skórek


Link z pierwszego postu tematu działa.

C77 pisze:Ze SpeedyKm jest coś nie tak, nie chce mi się wypakować.


W razie problemów wypakuj programem 7-zip, bo nim są pakowane wszystkie dodatki.
Co do automatycznego usuwania ciasteczek: Narzędzia -> Prywatność -> Wyczyść dane -> Wyczyść automatycznie...
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Re: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: C77 » 01 października 2009, 23:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Dziękuję za odpowiedź tylko,że ja już wcześniej wyłączyłam sobie cookies i to ustawiłam tak,że są automatycznie usuwane po każdym zamknięciu przeglądarki.Później doczytałam,czemu nie zachowują mi się strony na speeddial i teraz nie pamiętam gdzie ja ustawiałam to usuwanie (nie mogę tego znaleźć).Ale wiesz co,może prędzej skorzystam ze SpeedyKm i z tego programu 7-zip także pomoc nie jest niezbędna choć zawsze to warto wiedzieć ;-)
C77
 

Odp: Re: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 04 października 2009, 08:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 K-Meleon/1.5.3

C77 pisze:wcześniej wyłączyłam sobie cookies i to ustawiłam tak, że są automatycznie usuwane po każdym zamknięciu przeglądarki (...) teraz nie pamiętam gdzie ja ustawiałam to usuwanie (nie mogę tego znaleźć)


F2 -> Prywatność & Zabezpieczenia (lista z lewej strony) i w zakładce Ogólne są szczegółowe ustawienia ciasteczek. Albo na szybko: Narzędzia -> Prywatność i tu odhaczamy opcję Blokuj ciasteczka. W poprzednim poście podałem miejsce, gdzie można ustawić automatyczne usuwanie ciasteczek (także historii, historii paska adresu, zapamiętanych haseł oraz pamięci podręcznej) przy zamykaniu przeglądarki.

Wracając do sprawdzania pisowni; po zainstalowaniu niektórych dodatków konieczne jest usunięcie plików compreg.dat i xpti.dat znajdujących się w \K-Meleon\components i ponowne uruchomienie przeglądarki. Oba pliki zostaną automatycznie wygenerowane podczas włączania K-Meleona.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: