MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

101 rzeczy, które można zrobić w Mozilli

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Domel » 22 grudnia 2003, 20:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.4; MultiZilla v1.5.0.2j) Gecko/20030624

Gandalf pisze:Reszta mnie nie obchodzi.

Nie wiem czy trzeba to komentowac.

Gandalf pisze: Ja nie znam waszych warunkow, i nie musze ich znac.

Nieznajomosc, nie zwalnia Cie ro ich przestrzegania. Tak jest wszedzie. Oczywiscie nie podpisywales ze mna zadnej umowy bo waga przedsiewziecia tego nie wymaga ale to nie znaczy ze mozesz to wykorzystywac.

Gandalf pisze:A proba podwazania moich intencji moze miec tylko jedna reakcje - na przyszlosc 3 razy zastanowie sie zanim Ci w czymkolwiek pomoge.

Gandalf, widze ze Cie to poruszylo, byc moze jestes na mnie zly dlatego naswietle cala sprawe bo mam wrazenie, ze o kilku rzeczach nie wiesz i stad wynika nasza roznica zdan.
Chodzi o to ze zglaszanie bledow zostalo zalonczone czyli czas sie skonczy, niezdarzyles, nie zmiesciles sie w czasie, przykro mi. Naprawde nie moge cofnac czasu. Dlaczego wazny jest termin prenie chcesz zpytac. Podopiedz jest prosta: Umowilem sie z Teamem, ze zostanie zrobione to przed swietami i samo obiecalem innym dlatego jakos nie wyobrazam sobie styuacji takiej ze mowie "Sorry Piotrek ale nie potrzebnie zalatwiales domene bo musimy pozmieniac tlumaczenie wiec pracowales na prozno" a do innych "pamietacie jak Wam obiecalez 101 rzeczy przed swietami - to byl zart :D ". Naprawde Gandalf nie moge czegos takiego zrobic.

Gandalf pisze:Po raz drugi mam okazje zauwazyc, ze idee przyswiecajace projektowaniu produktow open-source widzisz zupelnie inaczej niz ja skoro pozwalasz sobie na taki ton.

Gandalf, oczywiscie moglem Cie sklamac i powiedziec, ze Twoje propozycje zostaly odrzucone i wtedy calej sprawy by nie bylo. Ale ja kat nie potrafie i dlatego mowie Ci jak bedzie. A mozliwosci sa dwie: 1. albo Twoje wpisy nie beda brane pod uwage i tylko niepotrzebnie straciles czas i ja nie potzrebnie bede tracil czas na kasowanie. 2 albo wezmiemy pod uwage Twoje propozycje i trzy osoby beda musialy sie "spotkac" (czy to mailowo czy jabberowo) omowic Twoje propozycje, po czym ja mam wszystko pozmieniac, odmowic Team (bo z czasem sie nie zmiescimy - patrz wyzej). I teraz pytanie ktora opcje wybrac? Poniewaz nie ma dobrego wyjsca z tej sytuacji dlatego wybieram mniejsze zlo. I naprawde przykro mi ze akurat dotyka to Ciebie najbardziej.


Gandalf pisze:10 miesiecy - 45 punktow da sie opracowac przez jedna osobe w jeden dzien. Sprawdzilem. czyli 2,5 dnia + 2 dni na redakcje.

Ale tutaj juz jedziesz nie tylko po mnie ale takze po Marcoosie i Cpu :( naprawde nie wiem po co.

Gandalf pisze:Skasuj wszystkie moje poprawki i wycofaj poprzednie, zeby mi pokazac kto tu rzadzi.

Nie Gandalf, tu nie o to chodzi, zeby pokazac kto tu rzadzi jak napisalem wyzej spozniles. Ale moze wersja "2.0" (ktorej nie planowalismy ale jak widac moze okazac sie ze bedzie potrzebna, chetnie skorzystamy z Twoich propozycji)

Gandalf pisze:Udowodnij, ze termin jest wazniejszy od jakosci

Patrz wyzej.

Gandalf pisze: jak cos mowisz to wszyscy maja sie sluchac.

Jak bys przyja moja propozycje wspoltlumaczenia to jej nie przyjoles. A jak bys t zrobil to by Ciebie "mieli sie sluchac".

Gandalf pisze: Dlatego nie musisz sie obawiac ze w przyszlosci bede Ci przeszkadzal w jakichkolwiek Twoich projektach...

Jeszcze raz, powtarzam ze odwaliles dobra robote bo naprawde kilka Twoich propozycji zostalo zimplentowanych. Po oficjalnej publikacji mam zamiar podziekowac wszystkim oficjalnie i wymienic najbardziej aktywnych w tym Ciebie. I naprawde nie chodzi o to ze wszystko co zrobiles bylo zle - wrecz przeciwnie bylo swietne ale chodzilo o ostatnie punkty ktore mam nadzieje rozumiesz dlaczego nie moga zostac zimplentowane.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gandalf » 22 grudnia 2003, 21:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031217 Firebird/0.7+

Domel pisze:]
Nie Gandalf, tu nie o to chodzi, zeby pokazac kto tu rzadzi jak napisalem wyzej spozniles. Ale moze wersja "2.0" (ktorej nie planowalismy ale jak widac moze okazac sie ze bedzie potrzebna, chetnie skorzystamy z Twoich propozycji)


I o to mi chodzi.
Nie mam Ci w zadnym wypadku za zle ze nie zmiescisz, nie zdarzysz tego wrzucic. To jest Twoj projekt i jedyne co moge to w wolnym czasie postarac sie zwrocic uwage na bledy. Koniec.
Nie moge nic wiecej i w zadnym wypadku nie moge oczekiwac, ze zmiany zostana wlaczone. Dlatego nie musisz mi sie tlumaczyc, ze pozno itp. itd. Wiem ze pozno. Trudno.
Robie co moge, kiedy moge zeby pomoc. Ty prowadzisz ten projekt i jak uznajesz ze czas to wydac to wydajesz...
Natomiast nie pisz mi o jakis umowach ktorych nie dopelnilem i ktorych nieznajomosc nie zwalnia mnie z obowiazku... Nie pisz mi, ze jestem zenujacy, nie pisz mi ze to ze wyslalem te poprawki jest zenujace, nie atakuj w taki sposob, nie pisz mi ze przeszkadzam... Rozumiesz?

Sytuacja analogiczna, jakby ktos dzisiaj zglosil blockera do Mozilli 1.6 final a Asa napisal mu, ze zachowal sie zenujaco, bo on chcial juz 1.6 wydac... I to mnie szalenie zdenerwowalo...
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gość » 22 grudnia 2003, 22:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.5) Gecko/20031021

O! znowu kłótnia :)
Gość
 

Postautor: wariat » 22 grudnia 2003, 22:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031208

Panowie ... ja wiem ze w takiej sytuacji trudno jest przeniesc dyskusje na kanal prywatny, ale moze jednak. Przeciez i tak wiadomo ze bedziecie razem wspolpracowac przy jeszcze dziesiatkach kawalkach mniejszych i wiekszych kawalkow czegos co ogolnie nazwac mozna "ruchy dookola Mozilli". I to jest prawda bo co by sie nei dzialo i tak sie z czasem wyrowna ... zcas ma te genialna wlasciwosc (poza parszywa druga wlasnoscia ze sie paskudnik nie zatrzymuje ;-).
Jest plan na to zeby sie koniecznie wydac 101 teraz to nalezy je wydac. Cala dyskusja jest bez sensu (IMO) bo nie ma takiego projektu ktory nie moze sie pojawic w wersji 1.01... no chyba ze calosc ma sie pojawic w papierowym wydaniu encykopedii, ale to tez nie wielki problem bo znowu sie okaze ze w necie jest nowsza wersja i tyle ;-)
Sprawa nie jest warta prowadzenia wojenki ... naprawde, szczegolnei wojenki w stylu amerykanskim czyli publicznie.
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: nutado » 23 grudnia 2003, 10:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Caly problem wyniknal z jedego tylko bledu: upublicznienia.
Mysle ze takie sprawy powinno sie zalatwiac na privie. Nie jest zbyt dobrze by goscie zainteresowani Mozilla, wchodzacy na to forum, czytali takie teksty.
nutado
 
Posty: 190
Z nami od: 18 grudnia 2002, 13:45
Lokalizacja: małopolska

Postautor: Domel » 23 grudnia 2003, 10:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.4; MultiZilla v1.5.0.2j) Gecko/20030624

wariat pisze:Jest plan na to zeby sie koniecznie wydac 101 teraz to nalezy je wydac. Cala dyskusja jest bez sensu (IMO) bo nie ma takiego projektu ktory nie moze sie pojawic w wersji 1.01...

Dokladnie tak uwazam dlatego pierwszy wyciagam dlon ku pojednaniu. Ida swieta i czas sie pogodzic, szczegolnie ze bardzo cenie wypowiedzi Gandalfa. No to jak Gandalf, zgoda? :)
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gandalf » 23 grudnia 2003, 12:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031217 Firebird/0.7+

pewnie Domel! :)
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

POP3 SMTP

Postautor: Qbson15 » 23 grudnia 2003, 12:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; PL; rv:1.5) Gecko/20031007

Jak ma ustawic serwer poczty wychodzącej? Jak wpisuje POP3 tio mi sie wyswietla ze nie mozna nawiązac polaczenia z serwerem POP3. Nie wiem cio mam zrobic bo nie chce mi sie wlazic za kazdym razem na stronke onetu zeby sprawdzic maile. :cry:
Qbson15
 

Re: POP3 SMTP

Postautor: Ludwik » 23 grudnia 2003, 19:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Qbson15 pisze:Jak ma ustawic serwer poczty wychodzącej? Jak wpisuje POP3 tio mi sie wyswietla ze nie mozna nawiązac polaczenia z serwerem POP3. Nie wiem cio mam zrobic bo nie chce mi sie wlazic za kazdym razem na stronke onetu zeby sprawdzic maile. :cry:


To zależy od rodzaju konta. Zwykle to jest "pop3.poczta.onet.pl" - dla kont w domenie @poczta.onet.pl

PS: Nie ma to jak pisanie na temat ;]
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Re: POP3 SMTP

Postautor: Domel » 23 grudnia 2003, 21:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.4; MultiZilla v1.5.0.2j) Gecko/20030624

No i wreszcie koniec: oficjalna wersja, oficjalny adres: http://mozillapl.org/101
Wielkie dzieki dla wszystkich, ktorzy maja wklad w rozwijanie "101 rzeczy". Mam nadzieje, co fajny prezent na swieta ;) i mam nadzieje rowniez, ze dajemy wam kolejna bron do reki, ktora mozecie wykorzystac do walki z IE.

PS Wyglad odrobine sie zmieni, poniewaz Piotrek jest w trakcie dostodsowywania tekstu do CMS-a.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: marcoos » 17 stycznia 2004, 00:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7a) Gecko/20040108 Firebird/0.8.0+ (marcoos)

Oryginalna wersja "101 rzeczy..." od jakiegoś czasu linkuje do naszej. :)
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: POP3 SMTP

Postautor: andol » 17 stycznia 2004, 19:55

Przeglądarka: Opera/7.50 (Windows NT 5.1; U) [pl]

Domel pisze:No i wreszcie koniec: oficjalna wersja, oficjalny adres: http://mozillapl.org/101
Wielkie dzieki dla wszystkich, ktorzy maja wklad w rozwijanie "101 rzeczy".


Hm... tak się zastanawiam, czy przyciski myszy nadal nazywane są klawiszami dlatego że: ja jestem użytkownikiem Opery, czy też dlatego, że zgłosiłem uwagę w tym wątku zamiast w formularzu...

To samo tyczy się zdania:
Format Macintosh Sherlock jest obsługiwany, więc można korzystać z każdej wyszukiwarki go stosującej.
Andrzej,
który zrezygnował z zabawy w tej piaskownicy.
andol
 
Posty: 83
Z nami od: 31 stycznia 2002, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: POP3 SMTP

Postautor: Domel » 17 stycznia 2004, 20:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5) Gecko/20031007

andol pisze:Hm... tak się zastanawiam, czy przyciski myszy nadal nazywane są klawiszami dlatego że: ja jestem użytkownikiem Opery, czy też dlatego, że zgłosiłem uwagę w tym wątku zamiast w formularzu...

Ani z jednego ani z drugiego (chodz z drugiego moze bardziej). A jedynie dla tego ze nie raczysz przeczytac watku...
Dlatego nie zastanawiaj sie wiecej tylko poprostu przeczytaj odpowiedz, poniewaz trzy razy juz na nia udzielilem odpowiedzi.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: POP3 SMTP

Postautor: andol » 17 stycznia 2004, 20:52

Przeglądarka: Opera/7.50 (Windows NT 5.1; U) [pl]

Domel pisze:Ani z jednego ani z drugiego (chodz z drugiego moze bardziej). A jedynie dla tego ze nie raczysz przeczytac watku...
Dlatego nie zastanawiaj sie wiecej tylko poprostu przeczytaj odpowiedz, poniewaz trzy razy juz na nia udzielilem odpowiedzi.


No więc przeczytałem cały wątek i:
1. Nie wiem na jaką odpowiedź udzieliłeś odpowiedzi ;)
2. Zauważyłem, że wielokrotnie podałeś link do formularza zgłaszania błędów (więc może o to chodzi?)
3. Rozbawiła mnie kłótnia w połowie tego wątku ;) i teraz już wiem, że żaden błąd (choćby najgorszy) nie ma szans na poprawienie jeśli nie zgłosi się go w formularzu (a tym bardziej, jeśli zgłosi go nieodpowiednia osoba).

Korzystając z systemu notatek dostępnego w Operze zachowałem sobie oto takie zdanie (wytłuszczenie moje):

Tlumaczenie doslownie - tlumaczenie jaknajbardziej zblizone do oryginalu ale z zachowaniem zasad polskiej gramatyki .

Jak najbardziej się zgadzam z Autorem tej wypowiedzi.
Andrzej,
który zrezygnował z zabawy w tej piaskownicy.
andol
 
Posty: 83
Z nami od: 31 stycznia 2002, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: POP3 SMTP

Postautor: Domel » 17 stycznia 2004, 21:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5) Gecko/20031007

andol pisze:No więc przeczytałem cały wątek i:

Super nareszcie wiesz o czym rozmawiamy :D

andol pisze:1. Nie wiem na jaką odpowiedź udzieliłeś odpowiedzi ;)

Sam sobie odpowiedziales w e punkcie 2.

andol pisze:3. Rozbawiła mnie kłótnia w połowie tego wątku ;) i teraz już wiem (...)

Musze Cie zasmucic, bo nie o to chodzilo w klotni.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: POP3 SMTP

Postautor: andol » 17 stycznia 2004, 21:30

Przeglądarka: Opera/7.50 (Windows NT 5.1; U) [pl]

Domel pisze:Musze Cie zasmucic, bo nie o to chodzilo w klotni.


Jak to nie? Czy nie wynika z niej, że jesteś gotowy poświęcić jakość tłumaczenia z jakichś niezrozumiałych (często dziecinnych) powodów? Cytuję jeden z przykładów: Skoro nie musze to wszystkie Twoje wpisy kasuje.
Ktoś robi coś niedokładnie po Twojej myśli -- więc wolisz zignorować jego uwagi, zamiast ulepszyć tekst. Powinieneś sobie odpowiedzieć na dwa pytania:
1. Dlaczego zabrałeś się za tłumaczenie?
2. Czy to tłumaczenie jest dla Ciebie, czy dla innych użytkowników?
Andrzej,
który zrezygnował z zabawy w tej piaskownicy.
andol
 
Posty: 83
Z nami od: 31 stycznia 2002, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Domel » 18 stycznia 2004, 13:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5) Gecko/20031007

andol pisze:
Domel pisze:Musze Cie zasmucic, bo nie o to chodzilo w klotni.

Jak to nie?

To dobra przyznaje sie Ty wiesz lepiej co ja mowilem, co robile i co myslalem... :D

andol pisze:Czy nie wynika z niej, że jesteś gotowy poświęcić jakość tłumaczenia z jakichś niezrozumiałych (często dziecinnych) powodów?

Nie. Te niezrozumiale powody to powody, ktore wszyscy rozumieja czyli czas, ktory sie skonczyl na zglaszanie.

andol pisze:Cytuję jeden z przykładów

Tylko po co skoro kazdy to ma wiec moze sobie przcytac (szczegolnie ze taki cytdat jest wyrwany z kontekstu).

andol pisze:Powinieneś sobie odpowiedzieć na dwa pytania:

Jak slusznie zauwazyl Gandalf, niczego nie musze. Dla mnie EOT, nastepnym razem jak odgrzemiesz temat sprzed kliku tygodni - nieaktualny i/lub masz do mnie (prywatne) pretensje to skorzystaj z PW.
I na zakonczenie powtorze (ale to powinienes wiedziesz skoro zapoznales sie z tematem) : Twoje propozycje zmian moga (bo akurat nie ja za ta czesc tlumaczenia odpowiedzialny jestem) byc zaimplementowanej wersji 1.01 (czy jak by sie tam ona nazywala) w przyszlosci.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: marcoos » 18 stycznia 2004, 16:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7a) Gecko/20040108 Firebird/0.8.0+ (marcoos)

Zgadzam się z andolem.

Tekst to nie jest program, nie ciążą nad nim żadne konkretne terminy, tu nie ma konfliktów łatek, zmiana jednego punktu nie powoduje niedziałania całości (bo tekst i tak nie działa) itp, dlatego jeśli ktoś widzi błąd w tekście, to trzeba go poprawić natychmiast, a nie bawić się w jakieś dziwaczne "w wersji 2.0 będzie, poprawki trzeba było zgłaszać do dnia XX miesiąca YY". Dlatego kompletnie nie rozumiem, dlaczego usilnie chcesz traktować to jak megapakiet aplikacji.

Takie postępowanie miałoby zapewne sens w wypadku publikacji papierowej. Ale to jest do jasnej cholery tylko tekst w formie elektronicznej, która ma tę zaletę, że poprawia się ew. błędy szybko.

A już to Twoje, Domel, "napisałeś mi mejla, zamiast zgłosić w formularzu" jest po prostu kuriozalne...
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Domel » 18 stycznia 2004, 16:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5) Gecko/20031007

marcoos pisze:nie ciążą nad nim żadne konkretne terminy

Alez ciaza, poniewaz generalnie nie odpowidales na moje maile postanowilem sie umowic z Piotrkiem sam. Termin zostal ustalony i zostal dotrzymany.
Oczywiscie moglismy nie wyznaczac terminow jednak wtedy jeszcze dzis nikt by na oczy nie zobaczyl tego tekstu.

marcoos pisze: to trzeba go poprawić natychmiast

Marcoos zgodzilbym sie z Toba, jednak nie uwzgledniles kilku waznych rzeczy, np to, ze tylko Team ma do tego dostep i oczekuja oni od nas, jak najzadszych aktualizacji, bo maja wazniejsze rzeczy na glowie (np wydanie wersji 1.6), niz codzienne aktualizacje tekstu. Zauwaz, ze Team nie ma czasu nawet podpiac tego do CMS-a... [i wcale im sie nie dziwie]

marcoos pisze:A już to Twoje, Domel, "napisałeś mi mejla, zamiast zgłosić w formularzu" jest po prostu kuriozalne...

Marcoos, nastepnym razem Ty bedziesz kordynowal a ja bede Ci podsylal na maile (na rozne maile), na forum, na jabbera, na PW rozne bledy zobaczymy jak uda Ci sie zapanowac na tym wszystkim. Po za tym, nie mozesz zalatwic tego ze mna jabberem? Ile razy sie do mnie odezwales, zeby cos zaproponowac? O ile sobie przypominam to ja Cie scigalem i blagalem na kolanach, zebys swoja czesc sprawdzil...
PS. Garatujuje refleksu, to 5 miesiacach mowisz mi, ze system jest zly (wczesniej jakos wszystko bylo OK)... to moze zacznijmy od poczatku?
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: marcoos » 18 stycznia 2004, 17:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7a) Gecko/20040108 Firebird/0.8.0+ (marcoos)

nie uwzgledniles kilku waznych rzeczy, np to, ze tylko Team ma do tego dostep i oczekuja oni od nas, jak najzadszych aktualizacji


najRZadsze

Dlatego uważam, że należy rozdzielić funkcje twórców pakietu MozillaPL od obsługi i redagowania serwisu. To, co od dawna proponował Gandalf.
To, co od dawna działa przy oryginalnej Mozilli (podział MozillaZine / Mozilla.org).

To, że taki podział jest konieczny, najlepiej widać po tym, ile trwa (o ile trwa, bo może ten pomysł poszedł do /dev/null) wprowadzenie nowego layoutu i cms'a.

PS. Garatujuje refleksu, to 5 miesiacach mowisz mi, ze system jest zly


W sumie nie chodzi o system. Zirytował mnie styl Twoich wypowiedzi w tym wątku.
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: