MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Mozilla Wyborcza - działanie

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Mozilla Wyborcza - działanie

Postautor: Ludwik » 23 lutego 2004, 13:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8

Mikołaj zgłosił na forum pomysł stworzenia wersji Mozilli na 15 lecie "Gazety Wyborczej" (8 maja).
Pomysł generalnie zyskał aprobatę, ale nie zgłosil się nikt, kto chciałby go poprowaidzić. Dlatego postanowiłem poprowadzić koordynację prac. Moja wizja to zmiany bardzo proste, nie ingerujące głęboko w przeglądarkę. Opisze to bardziej szczegółowo:

Pomysł: Przygotowanie lekko zmienionej wersji przeglądarki na 15-lecie "Gazety".

Cel: Storzenie małym nakładem pracy przeglądarki zintegrowanej z portalem gazety.pl i zainteresowanie nim "gazety". Celem nie jest stworzenie oficjalnej przeglądarki portalu, lub przeglądarki wspieranej przez Agorę. Jest to jednorazowa akcja mająca pokazać możliwości Mozilli i wywołać zainteresowanie największej gazety w polsce. Jeśli gazeta.pl zapragnie rozwijać projekt, to świetnie, ale nie jest to naszym założeniem.

Środki: Jako, że chodzi o prezentację możliwości, użyte zostaną w większości opcje, których może użyć każdy użytkownik. Z tą różnica, że nasza "gazetowa" przeglądarka będzie skonfigurowana z myślą o gazeta.pl "z pudełka".

Jako, że chcemy dotrzeć do "ZU" powinniśmy użyć adresowanego do nich projektu. Mam na myśli oczywiście Mozilla Firefox, pzeglądarkę lekką, przyjazną i nie obciażoną modułami nie mającymi żadnego związku z gazeta.pl. Dodatkowo, co w tym wypadku jest nie bez znaczenia Firefox bardzo ładnie integruje się z wyszukiwarkami.

Konkretne rozwiązania:
1. Animowany Throbber z logo portalu (kwadrat z 3x3 kropkami. Jedna kropka innego koloru).
2. Zakładki ze wszystkimi serwisami gazeta.pl
3. Każda zakładka ma wpisane "słowo kluczowe" - nazwę serwisu. Dzięki temu możemy się reklamować, że po wpisaniu w pasku adresu nazwy serwisu gazeta.pl (np. "forum") ten serwis natychmiast się pokazuje.
4. Pasek Narzedzi Nawigacyjnych z podstawowymi usługami portalu
5. Na pasku narzędzi nawigacyjnych przycisk do sidebaru portalu (na razie nazwałem go "Wiadomości", ma ktoś lepszy pomysł?)
6. W searchpugins tylko trzy pozycje: "Polski Internet", "Gazeta.pl", "Katalog WWW".
(..)
8. UA z dopisanym "(wyborcza)" na końcu
9. Zmiana nazwy na jakąś gazetową (konieczność), przy czym będziemy podkreślać że "projekt oparty na technologii <a>Mozilla Firefox</a>
10. Strona domowa domyślnie ustawiona na gazeta.pl

Co możesz zrobić?
1. (...)
2. (...)
3. Czekam na propozycję jakiś fajnych, gazetowych nazw.
4. Potrzebna jest prosta strona WWW projektu. Jakiś prosty, ale profesjonalny design. Może być nawet jednym plikiem, bez podstron. Musi się na niej zmieścić jakiś krótki opis, duży link do pobierania i duuuużo screenów z podpisami.
5. Zgłosić inne pomysły na integrację Firefoxa z przeglądarką.

Plany: chce w krótkim czasie zebrać te elementy, wydać paczkę opartą o Firefoxa 0.8 (Gandalf obiecał zbudować) i zainteresować nią "gazetę". Później wydać końcową wersję przeglądarki opartą o Firefoxa 0.9.

Czekam oczywiscie na wszelkie sugestie i propozycje. Na przykład dodatków (oczywiście TYLKO takich, które pozwolą na integrację z portalem).
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2004, 23:11 przez Ludwik, łącznie zmieniany 7 razy
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Ludwik » 23 lutego 2004, 14:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8

Zrobiłem wstępny zbiór bookamrków. Jest pod adresem http://www.bednarska.edu.pl/~ludwik/gazeta.html
Proszę o sprawdzenie czy o czymś nie zapomniałem, a także zwrócenie uwagę na literówki (w tym w polu "słowo kluczowe").
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: marcoos » 23 lutego 2004, 16:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7a) Gecko/20040221 Firefox/0.8.0+ (marcoos)

7. Splashscreen - jeśli ktoś zrobi jakiś fajny


W Firefoksie nie ma splasha, splash był tylko w morskiej małpie.
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Ludwik » 23 lutego 2004, 16:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (wyborcza)

marcoos pisze:W Firefoksie nie ma splasha, splash był tylko w morskiej małpie.


A... sorry :] Mi się z powodu skryptu nie wyświetlał w Mozilli, więc myślałem że w fx nie wyswietla mi się z tego samego powodu. Może lepiej, mniej pracy ;)
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Re: Mozilla Wyborcza - działanie

Postautor: Olhado/256 » 23 lutego 2004, 16:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Ludwik pisze:Jako, że chcemy dotrzeć do "ZU" powinniśmy użyć adresowanego do nich projektu. Mam na myśli oczywiście Mozilla Firefox (...)

No tu to trochę pojechałeś. Od kiedy to niekompletny, potencjalnie niestabilny zwiastun technologiczny jest skierowany dla ZU? :o
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mozilla Wyborcza - działanie

Postautor: Ludwik » 23 lutego 2004, 18:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (wyborcza)

Olhado/256 pisze:No tu to trochę pojechałeś. Od kiedy to niekompletny, potencjalnie niestabilny zwiastun technologiczny jest skierowany dla ZU? :o


Przypominam ci, że to będzie wersja 0.9 - "Feature Complete". Po tym forum zupełnie nie widać żeby z Firefoksem było więcej problemów niż z Mozillą. A to że Firefox jest tworzony pod ZU widoczne jest na pierwszy rzut oka.
No i nie chcę w sprawę mieszać programu pocztowego, edytora WYSIWYG, klienta irc...
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Ludwik » 23 lutego 2004, 19:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (wyborcza)

Zrobiłem super-wstępną wersję Throbbera.

Duży: statyczny, animowany (podczas ładowania).

Mały: statyczny, animowany (podczas ładowania).

(wszystkie na przezroczystym tle).

Wariat obiecał spróbować dorobić cieniowanie kropek - podobne do tego występujcych w inncyh elementach domyślnej skórki.

Oczywiście po kliknięciu na taki Throbber będzie ładować się gazeta.pl

Wszystkie sugestie jak zwykle mile widziane.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: lenrock » 23 lutego 2004, 20:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Firefox/0.8

Gratuluję pomysłu na akcję , mam nadzieje że sie uda i że pewnego dnia do wspomnianej Gazety zostanie dołączona płytka z Gazetonetem ;) (to moja propozycja nazwy)
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludwik » 23 lutego 2004, 21:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (wyborcza)

Pod http://www.bednarska.edu.pl/~ludwik/gaz ... ugins.html są searchpulgins do testowania. Ikonki ulegną zmianie.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Re: Mozilla Wyborcza - działanie

Postautor: Mikolaj » 23 lutego 2004, 22:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Ludwik pisze:Przypominam ci, że to będzie wersja 0.9 - "Feature Complete".


To nie w tym rzecz. User nie może dostać produktu prototypowego, choćby z tym produktem nie było żadnych problemów. Tutaj chodzi o kwestie marketingowe, zresztą rzuć okiem do tamtego wątku po argumentację.

Ludwik pisze:Po tym forum zupełnie nie widać żeby z Firefoksem było więcej problemów niż z Mozillą.


Nie pasują do niego wszystkie dodatki, które są dostępne dla Mozilli, już to jest problemem. Resztę problemów wymieniano w poprzednim wątku.

Ludwik pisze:No i nie chcę w sprawę mieszać programu pocztowego, edytora WYSIWYG, klienta irc...


Tylko że ZU musi dostać coś, co mu kompletnie zastąpi duet IE/OE, inaczej tego nie zainstaluje, albo zainstaluje, obejrzy i wyrzuci. Niekoniecznie musi dostawać IRC, ale edytor może dostać, w nim zmian IMO nie będzie żadnych.

Poza tym akcja niekoniecznie musi być jednorazowa, ja bym się nie obraził, gdyby Wyborcza pragnęła stałej współpracy i stale promowała Mozillę.
Mikolaj
 
Posty: 66
Z nami od: 06 lutego 2003, 22:34
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mozilla Wyborcza - działanie

Postautor: Ludwik » 23 lutego 2004, 22:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (wyborcza)

Mikolaj pisze:To nie w tym rzecz. User nie może dostać produktu prototypowego, choćby z tym produktem nie było żadnych problemów. Tutaj chodzi o kwestie marketingowe, zresztą rzuć okiem do tamtego wątku po argumentację.


User dostanie "Gazeta Browser 0.9 (oparty na technologii Mozilla Firefox)". Nie widzę problemu.

Mikolaj pisze:Tylko że ZU musi dostać coś, co mu kompletnie zastąpi duet IE/OE, inaczej tego nie zainstaluje, albo zainstaluje, obejrzy i wyrzuci.

Nie widzę żadnego racjonalnego wyjaśnienia. To są oddzielne programy i nie znam ZU (a znam ich dużo), który by uważał ze jak zmienia jedno to odrazu musi zmienić drugie.
Dodawanie tych wszystkich programów pod hasłem integracjiz portalem gazety uważał bym za strasznie naciągane. Myślę, że użytkownicy tez by tak uznali.
Nie mówiąc o tym że Firefox jest mniejszy i łatwiej go ściagnąć i przetestować.

Mikolaj pisze:Poza tym akcja niekoniecznie musi być jednorazowa, ja bym się nie obraził, gdyby Wyborcza pragnęła stałej współpracy i stale promowała Mozillę.

Wtedy i tak Firefox wejdzie w skład pakietu Mozilli (rocznica przypada mniej więcej na datę wydania Firefoksa 1.0 beta). A seamonkey już nie będzie dalej rozwijane pod zwzględem interface.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Re: Mozilla Wyborcza - działanie

Postautor: Mikolaj » 24 lutego 2004, 02:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Ludwik pisze:User dostanie "Gazeta Browser 0.9 (oparty na technologii Mozilla Firefox)". Nie widzę problemu.


Ty problemu nie widzisz, bo rozróżniasz te rzeczy i wiesz, że 0.9 nie musi oznaczać niedoróbek. Szary user nie może dostać niczego, co jest oparte na wersji 0.x, choćby to była wersja 0.9.999 - on i tak będzie widział "niedorobioną wersję 0.9x" i będzie zadawał głupie pytania, czemu to nie jest np. wersja 1.0. Zwykła psychologia - ZU musi czuć, że produkt jest skierowany do niego i że nie jest on królikiem doświadczalnym. Pierwsze osiągniemy dowolną przeglądarką, drugiego nie osiągniemy Firefoxem.

Ludwik pisze:
Mikolaj pisze:Tylko że ZU musi dostać coś, co mu kompletnie zastąpi duet IE/OE, inaczej tego nie zainstaluje, albo zainstaluje, obejrzy i wyrzuci.

Nie widzę żadnego racjonalnego wyjaśnienia. To są oddzielne programy i nie znam ZU (a znam ich dużo), który by uważał ze jak zmienia jedno to odrazu musi zmienić drugie.


Jeżeli chcesz dotrzeć do człowieka, który nie odróżnia IE od Mozilli, to musisz mu wszystko wyjaśnić od podstaw i krótko. Wyjaśniać i przekonać można jedynie pokazując na prostych przykładach kiepską jakość IE/OE i przeciwstawić temu chłamowi doskonały produkt, trzymajacy się standardów etc. Taki człowiek ma w d... W3C i standardy stron, beznadziejny silnik IE i jego wiek - on tego nie widzi, nie ma o tym pojęcia i takich tłumaczeń nie zrozumie.
Zwykłego, szarego człowieka możesz przede wszystkim przekonać tym, że jego komputer będzie bardziej zabezpieczony przed wirusami i z jego punktu widzenia to jest główny atut Mozilli.
Biznesmenów możesz przekonywać, że ichnie transakcje będą w Mozilli bezpieczniejsze, ale także oni zareagują pozytywnie na mniejsze zagrożenie wirusami. Same bezpieczne transakcje nic nie dadzą, bo MS opublikował już poprawkę do IE...
Przy okazji każdego nowego wirusa czy dziury w IE Wyborcza może przypominać, że dobrym zabezpieczeniem jest używanie ich programu. Dziury w IE są dużo rzadsze niż wirusy, a szczególnie dziury takie, jak ostatnia, zatem trzeba w promocji "postawić na wirusy" i na niedorobionego OE.

Ludwik pisze:Dodawanie tych wszystkich programów pod hasłem integracjiz portalem gazety uważał bym za strasznie naciągane. Myślę, że użytkownicy tez by tak uznali.
Nie mówiąc o tym że Firefox jest mniejszy i łatwiej go ściagnąć i przetestować.


A kto mówi o ściąganiu? To musi się pojawić na płycie razem z gazetą, inaczej to nie ma wielkiego sensu i będzie taką samą promocją Wyborczej, jak ichni sidebar - interesujące, ale dla garstki ludzi i to na ogół tych, którzy i tak już Mozilli używają.
To promowanie Mozilli ma sens tylko wtedy, gdy użytkownicy nie tylko przeglądarkę przetestują, ale przy niej pozostaną. Zostarczenie przeglądarki bez mailera zaowocuje tym, że kupa osób powie - może to i fajne, ale po co mi to, skoro OE z IE dobrze działa...

Ludwik pisze:
Mikolaj pisze:Poza tym akcja niekoniecznie musi być jednorazowa, ja bym się nie obraził, gdyby Wyborcza pragnęła stałej współpracy i stale promowała Mozillę.

Wtedy i tak Firefox wejdzie w skład pakietu Mozilli (rocznica przypada mniej więcej na datę wydania Firefoksa 1.0 beta). A seamonkey już nie będzie dalej rozwijane pod zwzględem interface.


Rozwiązania z Wyborczą mogą być bardzo różne i przyszłością nie ma co się zajmować. Nie jest to też żaden argument za Firefoxem, bo na kolejnych płytkach można dawać nie tylko przeglądarkę, ale obok także mailera, pojemności CD wystarczy...
Mikolaj
 
Posty: 66
Z nami od: 06 lutego 2003, 22:34
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: wariat » 24 lutego 2004, 02:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.6) Gecko/20040113

Z ta Mozilla suite kontra firefox ...
Jesli projekt sie powiedzie to obojetnie co tam nie damy to spowodujemy burze ... bo GG bedzie odpalao linki w IE :)
Ja widze to tak ... Ludwik stwierdzil ze chce mu sie koordynowac gazetowa pande i dobrze ... jesli to zly pomysl potrzebny jest ktos kto na tej samej zasadzie zbydyje gazetowa gadzine ... bedziemy mieli dwa pakiety do wyboru.
Teraz sprawa ZU i jego przesiadki ... mnie sie wydaje ze o ile przecietnego ZU w miare latwo da sie przekonac do zmiany browsera, bo to przesiadka w miare beproblemowa o tyle kogos kto kocha swoje oe moze byc trudno przyzwyczaic do kuriera poczty. nie wiem dlaczego tak jest ale przecietny ZU miewa z tym straszne klopoty ... szczegolnie jak sie go do tego namawia...

Tak czy inaczej ... pozostaje przy wersji zmontowania drugiego Teamu i sprawdzenia kto zdazy, jesli w odpowiednim momencie bedziemy mieli gotowe obydwa projekty zastanowimy sie co lepsze lub zaproponujemy gazecie obydwa rozwiazania.
- maly szybki browser w wersji 0.9
- kompletny pakiet internetowy w wersji 1.7
dajac im wybor zwiekszamy szanse ze im sie to spodoba ... ludzi ejuz tak maja ze lubia sami decydowac co dla nich najlepsze ...

to tyle ...
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Adrianer » 24 lutego 2004, 02:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113 MultiZilla/1.6.2.0c

wariat pisze:kogos kto kocha swoje oe moze byc trudno przyzwyczaic do kuriera poczty.

Tu masz rację, ja na Kuriera przesiadem się dopiero ponad rok po przesiadce na Nawigatora (a w sumie 3 lata po przesiadce na Operę ;) ). W tej chwili dziwię się, dlaczego tak dugo zwlekalem... chyba glownym powodem bylo rozdzielenie kont, a mialem ich wtedy z 7 ;) (imho, w Mozilli 1.7 będzie możliwość umieszczenia kont we wspólnych folderach - kolejny krok w kierunku ZU...)
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: Ludwik » 24 lutego 2004, 08:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (wyborcza)

1. Nie mam zamiaru promować czegoś co właśnie znika, bo to bez sensu.
2. ZU nie uważają programu pocztowego i przeglądarki za całość. Osobno rozważają zmiane jednego i drugiego. To że mailto: z Mozilli otwiera się w Kurierze może ich co najwyżej zniechęcić, bo oni zmieniali tylko przeglądarkę.
3. Dodawanie innych produktów niż przeglądarka pod hasłem integracji z portalem zostanie odebrane jako naciąganie.
4. Możemy sobie mażyć o czym chcemy. Nawet o wielkim Mozillowym koncercie Britney Spiears w Białymstoku z tysiącami płytek lecących w publiczność. Ale na tym etapie jest to równie nie możliwe jak dodanie płytek do "Gazety". Trzeba liczyć siły na zamiary.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Ludwik » 24 lutego 2004, 16:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (wyborcza)

Wersja 3d Throbbera przygotowana przez wariata:

Duże: statyczny, podczas ładowania.
Małe: statyczne, podczas ładowania.

Oczywiście proszę o przysyłanie uwag i ewentualnych poprawek.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Adrianer » 24 lutego 2004, 16:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113 MultiZilla/1.6.2.0c

nie orientuje się akurat kiedy przypada 15 lecie wyborczej, ale gazeta powinna wiedzieć o naszym projekcie (a najlepiej zobaczyć gotowy) najpóźniej 2 miesiące przed tym dniem, gdyż znając czasopisma, gazety, oni już teraz kombinują nad tamtym wydaniem ;)
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: Ludwik » 24 lutego 2004, 16:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (wyborcza)

Adrianer pisze:nie orientuje się akurat kiedy przypada 15 lecie wyborczej, ale gazeta powinna wiedzieć o naszym projekcie (a najlepiej zobaczyć gotowy) najpóźniej 2 miesiące przed tym dniem, gdyż znając czasopisma, gazety, oni już teraz kombinują nad tamtym wydaniem ;)


8 maja. Zaraz powinno być skończone (chyba że kto wreszcie zgłosi jakieś pomysły ;) ) i zacznę trudniejszą część pracy, czyli kontakty z "gazetą" :]
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Ludwik » 24 lutego 2004, 19:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (wyborcza)

Zakładki zostały zaktualizowane.
Wygląda na to że kończymy.
Proszę o zgłaszanie swoich pomysłów i sugesti. A przedewszystkim propozycji nazwy!

Ja zgłaszam propozycję nazwy "gazella".

Update: No i jeszcze jak ma się nazywać przycisk wywołujący sidebar "gazety"?
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: stas » 24 lutego 2004, 19:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

imo gazella jest swietna! oby się spodobało.
btw. 8 maja mam imieniny. muszą sie zgodzić.
stas
Moderator
 
Posty: 140
Z nami od: 20 czerwca 2003, 20:30

Następna

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: