MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Co lepsze: Opera czy Mozilla?

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Co lepsze: Opera czy Mozilla?

Postautor: venez » 02 lipca 2004, 17:10

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows 98)

Witam. Mam już dosyć IE i chcę coś normalnego.
Kto może mi pomóc i doradzić co jest lepsze: Opera czy Mozilla i dlaczego

Pozdrawiam
venez
 

Postautor: Gość » 02 lipca 2004, 17:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040626 Firefox/0.9.1

masz jeszcze Firefoxa...
Gość
 

Na temat czegoś normalnego.

Postautor: Gość » 02 lipca 2004, 17:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7) Gecko/20040626 Firefox/0.9.1

Po pierwsze to zależy od Ciebie. W pełni darmowe są przeglądarki Mozilla (mozilla.org, mozillapl.org) oraz Firefox (mozilla.org, firefox.pl) - ja osobiście polecam tą ostatnią. Powody:
>> Mniejsza, szybsza etc. od Mozilli (chodzi o cały duży pakiet z przeglądarką SM);
>> Coraz łatwiejsza w obsłudze, wszystkie braki w interfejsie i funkcjonalności można załatać rosnącą ilością rozszerzeń, coraz łatwiejszych w znajdowaniu, instalowaniu, aktualizowaniu oraz użytkowaniu;
>> Zgodność ze standardami chyba największa na rynku przedlądarek;
>> Moim zdaniem nawet najbrzydsze skórki wyglądają lepiej od najładniejszych Opery;
Są minusy, oczywiście. Mozilla dla niektórych może być przeładowana opcjami, za duża i wolna; Firefox jeszcze przez kilka miesięcy jest Technology Preview i może mieć błędy, dowodem czego jest wersja 0.9.1 naprawiająca kilka błędów przedwcześnie wydanej 0.9.
Skórka też wymaga dopracowania, jednak przy takim ich wyborze to nie jest żaden kłopot poza 5 minutami na dostosowanie wyglądu. Plusy Opery:
>> Duża ilość opcji, bardzo mała (bez javy, jeżeli dobrze pamiętam, ok. 4MB przebijając Firefoksa);
>> Wbudowany klient poczty, oparty na nieco innym pomyśle niż ten w Mozilli/ Thunderbird (klient-odpowiednik Firefoksa, czyt. nadchodząca przyszłość);
Całkiem nieźle zgodna ze standardami, chociaż obsługi paru techologii chyba jeszcze brakuje, nie jestem pewien najnowszej wersji;
Wady:
>> Jakiś taki dziwny interfejs, sidebary (paski po boku) itd... trzeba się przyzwyczaić; Bez kilku chwil dostosowania (dłuższych niż pozostałych przeglądarek) nie mógłbym używać.
>> Jest to zawsze przeglądarka płatna (chyba że chcesz oglądać reklamy - w nowej wersji nawet nie przeszkadzają tak bardzo, są jak dodatkowy, wąski pasek narzędzi);

Podsumowanie: Ja wybrałem Firefoksa, Mozilla (SM) jest porządną przeglądarką i polecam, jednak Opera też nie jest najgorsza; polecam zacząć od Firefoksa, jeżeli potrzeba klienta poczty - od Mozilli lub osobno thunderbirda (thunderbird.pl, mozilla.org); Zresztą, na tym forum większość osób poleci jedną z tych przeglądarek...
Gość
 

Re: Co lepsze: Opera czy Mozilla?

Postautor: Domel » 02 lipca 2004, 18:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Udajac sie na forum Mozilli nie oczekuj ze ktos odpowie ze Opera jest lepsza. Dlatego lepiej przetestuj i sam wybierz. Ale napewno po zainstalowaniu Mozilli lub Firefoksa bedziesz bardziej zadowolony niz z IE.
Zamykam.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok


Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: