MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Koszmarna ikona

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Koszmarna ikona

Postautor: Locus » 10 lutego 2003, 16:15

Przeglądarka: -

Propagowanie... Ok. Wydaje mi się, że jeżeli twórcom mozilli zależy na jej popularności, to powinno się zacząć od zmiany koszmarnej ikony, przedstawiajacej czerwoną głowę jaszczurki, czy czegos podobnego. Jak dla mnie, to na dzień dobry ona odstrasza - mimo jakości tego, co szylduje. Wygląda to dość infantylnie i bez gustu. Mogło by być nawet to koło okrętowe, przeciez chyba nie tak trudno stworzyć coś gustownego (vide IE).

Czy mozna ją zmienić sobie, a jeżeli tak to w jaki sposób?
Locus

Postautor: Nerf » 10 lutego 2003, 17:12

Mi ten dinozaur nawet się podoba... Chociaż przyznam, że coś w kolorystyce zbliżonej do logo Gecko w lewym górnym rogu tej strony bardziej mi by odpowiadało. Może zespół MozillaPL mógłby ją udostępnić jako alternatywę dla standardowej ikony programu?
I believe that all government is evil, and that trying to improve it is largely a waste of time.
H.L. Mencken
Nerf

Z nami od: 14 stycznia 2003, 22:25

Re: Koszmarna ikona

Postautor: Konrad » 10 lutego 2003, 17:26

Locus pisze:Czy mozna ją zmienić sobie, a jeżeli tak to w jaki sposób?

Nie wiem o ktora ikone i chodzi. Jesli prawy gorny rog browsera to mozna ja zmienic zmieniajac temat Mozilli (widok > zastosuj schemat); to zmieni jednak caly interfejs.

Jesli chcesz np zmienic ikony na pulpicie, to musisz takowe znalezc. ja biore ikony z www.kde-look.org - choc sa to ikony dla Linuksa z latwoscia przerobisz je na windowsowe (np programem microangelo). oto jak wyglada u mnie pulpit

http://vivamozilla.civ.pl/karpieszuk/webcam.html

afaik widac tam niestandardowe ikonki Mozi[/url]
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad

Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38

o tak...

Postautor: Janina_Kowalska » 15 lutego 2003, 22:38

ta ikona z dinozaurem nie jest zbyt udana.. fakt.... ale ta z ruską gwiazdą jest jeszcze gorsza, kilkadziesiąt lat ruskiego terroru obrzydziło mi ten symbol... i nie tylko mi... zmieńcie to plis was bardzo.
ps. ciekawe czy tym razem zostanę posądzony o antyrusycyzm... :D
Janina_Kowalska

Postautor: tumba » 16 lutego 2003, 03:10

co racja to racja - to co miga w prawym gornym rogu jest dosc kijowe i zupelnie stylistycznie niedostosowane do calego wygladu mozi - wystarczy spojrzec na design Maca - tam wszystko jest proste i schludne- mozilla jest spoko - ale ta migajaca jaszczurka jest do kitu - juz lepiej by bylo cos w stylu jaszczureczki ktora znajduje sie na ikonach stron intenetowych (w miejscu dawnego "e" kiedy to jeszcze domyslna przegldadarka byla IE - taka jaszczurka chodzaca w kolko w momencie transferu danych bylaby fajna - moze ktos cos z tym zrobi ??? ..
tumba

Postautor: cpu » 16 lutego 2003, 10:48

A mi sie podoba - odczucia subiektywne... znowu :wink: ale takie sa fakty.
:)
cpu

Z nami od: 05 listopada 2002, 22:07

Postautor: Olhado/256 » 16 lutego 2003, 11:34

Ja od czasów 1.0 używam niezmiennie schematu SkyPilot i mam zamiast jaszczureczki/dinozaura pana lotnika :wink: Na szczęście są schematy i nie trzeba oglądać tej kontrowersyjnej gadziny :wink: Nie, żebym jej nie lubił, ale rozumiem, że innym ona może się nie podobać.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator

Z nami od: 26 września 2002, 09:47

Re: o tak...

Postautor: KLAPEK » 17 lutego 2003, 08:11

Janina_Kowalska pisze:ta ikona z dinozaurem nie jest zbyt udana.. fakt.... ale ta z ruską gwiazdą jest jeszcze gorsza, kilkadziesiąt lat ruskiego terroru obrzydziło mi ten symbol... i nie tylko mi... zmieńcie to plis was bardzo.
ps. ciekawe czy tym razem zostanę posądzony o antyrusycyzm... :D

Ej tam ;) nie kojarzcie wszystkich gwiazd z gwiazdą czerwoną :x , nawet USSA mają gwiazdę :P , na niebie jest pełno gwiazd i z pewnością nie są one totalitarno-czerwone ;), no i anarchiści mają swoją czarno-czerwoną gwiazdę..., słowem wiele gwiazd jest i tylko jedną z wielu jest ta czerwona :)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator

Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05

Postautor: marcoos » 17 lutego 2003, 08:41

tumba pisze:juz lepiej by bylo cos w stylu jaszczureczki ktora znajduje sie na ikonach stron intenetowych (w miejscu dawnego "e" kiedy to jeszcze domyslna przegldadarka byla IE - taka jaszczurka chodzaca w kolko w momencie transferu danych bylaby fajna - moze ktos cos z tym zrobi ??? ..

Jeśli chodzi o zieloną Mozillę, taką jak ta:

Obrazek
to ponoć Mozilla.org nie ma praw do wykorzystywania tego (i podobnych) obrazków. O ile mi wiadomo facet, który zaprojektował ten obrazek, odchodząc z wykupionego przez AOL/TW Netscape pokłócił się ze swoją byłą firmą, skutkiem czego ani Netscape ani mozilla.org nie mają praw do zielonych jaszczurek...

Poza tym, mi się czerwony jaszczur podoba bardziej niż zielony.
A jak się komuś ikona nie podoba, to jaki problem ją zmienić?
marcoos
Moderator

Z nami od: 12 października 2002, 10:25

Ikonki

Postautor: Wojciech » 17 lutego 2003, 11:20

Co do czerwonego Tyranosaurusa, można się przyzwyczaić, poza tym symbolizuje on siłę, zdolną jednym kęsem pożreć konkurencję! Ale ikonki zaserwowane w wersji 1.3b są - jak dla mnie - koszmarne! Widzę tu próbę dopasowania do słodko-mdlącego standardu M$ Win XP, co w połączeniu np. z folderami w Linuksie, budzi u mnie odruch protestu. Przecież nie po to śleczę w okruchach wolnego czasu nad Linuksem, żeby mieć w nim Windowsa.
Proponuję umożliwić użytkownikom wybór ikony w prawym rogu okna programu oraz ikon pulpitowych (tu problem jest może mniejszy, przy odrobinie wiedzy można to sobie łatwo zmienić). To piękne M jest doskonałe, a paszczę wzgl. inne symbole, powinno się dać zmienić, i to bez zmiany całego schematu, jeżeli Mozilla Org będzie nadal przy każdej wersji "kombinować".
Poza tym chciałbym zwrócić uwagę na kolosalny błąd marketingowy: nie zmienia się logo dobrze działajacej firmy czy dobrze sprzedającego się produktu! Klienci (w naszym przypadku użytkownicy) bardzo przyzwyczajają się do takich elementów. Poważne firmy sprzedają od dziesiątków lat produkty pod tym samym znakiem firmowym, bowiem zaufanie do produktu i producenta łączy się z zaufaniem do znaku firmowego. Nie inaczej jest w branży komputerowej! Dlatego apeluję o rozsądek i stworzenie swego rodzaju tradycji Mozilli - takiej jak np. w Mercedesie - wszystko się zmienia, poza logo (i jakością :) )!
Wojciech
Moderator

Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32

Postautor: lenrock » 17 lutego 2003, 17:50

Jestem także za zatrzymaniem jednego logo , i powinien nim być jaszczur. Sama nazwa przeglądarki Mozilla kojarzy się z jaszczurem . Ten czerwony jaszczur nawet podoba mi się bardziej niż zielony . A to koło nawigatora powinno pozostać tylko Netscepa i nie powinno być używane przez Mozillę, czy też Phoenixa (P.S czemu jest PhoenixPL a nie FenixPL) . Podsumowując nie podoba mi się logo 1.3b , nie mam nic przeciwko jaszczurom. A czerwone gwiazdy przynajmniej wyglądają awangardowo . Sam nalęzę do tego pokolenia co z komunizmu nic nie pamięta i zna go tylko z filmów , wydaje mi się że nie jestem wcale wyjątkiem a w zasadzie jest nas coraz więcej. Skończmy z kompleksami.
lenrock
Moderator

Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33

Postautor: mm_ » 17 lutego 2003, 19:47

No to jak wszyscy wypowaidaja się na temat ikonek to ja też dołoże swoje 3 grosze.

Choć uwielbiam zmiany, trudno nie zgodzić się z Wojciechem... mozilla powinna miec swój wizerunek i nie powinno się tego zmieniać.

Więcej - ten znaczek powinien być taki sam jak w wersji angielskiej (nie mam pojęcia jak jest w wersji angielskiej bo strasznie dawno nie używałem). Czy w wersji angielskiej też sie zmienia?

Co do czerwieni... to jest świństwo - najczęsciej nierozpoznawanym kolorem jest właśnie czerwień!

Mozilla kojarzy się z jaszczurem... i pozostał bym właśnie przy nim :-) w końcu nazwy na Rex nie zmieniła? No własnie... widział ktoś kiedyś czerwoną jaszczurke?
mm_

Wróć do Promocja