MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

scroll

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

scroll

Postautor: seba » 05 grudnia 2005, 16:39

Przeglądarka: Opera/8.0 (Windows NT 5.1; U; pl)

jak zrobić takie małe scrollowane okienko wewnatrz strony?
chodzi o to ze nie chce uzywac ramek w tym celu ani java script.
da sie to jakos wykonac na normalnych znacznikach xhtml?
seba
 

Postautor: athantor » 05 grudnia 2005, 18:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

Obrazek Obrazek
athantor
 
Posty: 911
Z nami od: 24 grudnia 2002, 15:22
Lokalizacja: Białystok

Postautor: seba » 05 grudnia 2005, 18:37

Przeglądarka: Opera/8.0 (Windows NT 5.1; U; pl)

Super. Dziękuję bardzo.

PS w taki sposób uzywa się scrolli zgodnie ze standardami? pytam dla pewności :)

Czy są z tym jakies problemy? W sumie nieczęsto widuje się to rozwiązanie (a przeciez takie scrolle sa super :))?
seba
 

Postautor: athantor » 05 grudnia 2005, 18:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

seba pisze:PS w taki sposób uzywa się scrolli zgodnie ze standardami? pytam dla pewności :)


W tym wypadku same scrole, jako takie, nie są używane, w tego słowa znaczeniu. To mechanizm przeglądarek tak reaguje na fakt, że wnętrze się nie mieści w podanych wymiarach. :-)

Dokument, który zapodałem, jest zgodny syntaktycznie ze standardami, a „skrole” są uzyskiwane ceesesem, który ma nie wielki wpływ na semantykę, czyli tak, są zgodne ze standardami :-)

seba pisze:Czy są z tym jakies problemy?


We współczesnych przeglądarkach pewnie nie.

seba pisze:W sumie nieczęsto widuje się to rozwiązanie (a przeciez takie scrolle sa super :))?


http://www.chrome.pl/ ;-)
Obrazek Obrazek
athantor
 
Posty: 911
Z nami od: 24 grudnia 2002, 15:22
Lokalizacja: Białystok

Postautor: dexter » 06 grudnia 2005, 10:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

dexter
Moderator
 
Posty: 8492
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Postautor: cheli » 10 stycznia 2006, 01:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

Zauwazylem ta dyskusje. Bardzo piekny przyklad z tym object. Mampytanko w zwiazku z tym. Czy jest jakas funkcja xhtml ktora wgrywalaby w sposob dynamiczny strone w miejsce tego znacznika object. Chodzi mi o podobna a wrecz adekwatna rzecz do iframe??
cheli
 
Posty: 7
Z nami od: 10 stycznia 2006, 01:00
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postautor: harp » 10 stycznia 2006, 01:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

Z tego co się orientuję, jeśli chcesz zrobić scrollowane okno to możesz użyć object zamiast iframe. Natomiast jeśli chcesz użyć object do okna bez przewijania (niewidoczny scroll) to będziesz miał problem z IE, który scrolla nie ukrywa przy braku przewijania. W tym przypadku object działa podobnie jak iframe dla przeglądarek takich jak Firefox, Opera. Dla IE pewnie jest jakiś myk, ale ja go nie znam.
Zasadniczo możesz użyć iframe w xhtml transitional.
harp
 
Posty: 8
Z nami od: 22 grudnia 2005, 16:12

Postautor: cheli » 10 stycznia 2006, 19:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

Sorki moze nie sprecyzowalem dokaldnie swojegopytnia. Chodzi mi o to abym mial linki na stronie i za pomoca tych odnosnikow wgrywla by mi sie tresc strony w okresone mijesce. Tak jak w php (include). Pytam o to bo nie dysponuje serwerem php. a taki troche ciezko znalesc za darmo .
cheli
 
Posty: 7
Z nami od: 10 stycznia 2006, 01:00
Lokalizacja: Stargard Szczeciński


Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: