MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Konfiguracja TB na "O2" pomocy!!!

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Konfiguracja TB na "O2" pomocy!!!

Postautor: romano67 » 16 grudnia 2005, 15:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

Po zainstalowaniu programu skonfigurowałem go zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na forum . Mam dwa konta na "tlenie" . Podczas wysyłania wiadomości z TB pojawia mi się okienko z pytaniem o hasło , zastosowałem sie do polecenia zaznaczyłem menedżera pamięci i OK . Po chwili wyskoczyła powtórka , wpisałem ponownie i OK i tak przez kilka razy .Następnie pojawia mi się okienko "Błąd wysyłania wiadomości". Wiadomości przychodzących też nie widzi chociaż na skrzynkę przychodzą . Zaznaczę może jeszcze , że juz
kilka razy usuwałem konta z TB może to ma jakiś wpływ na działanie , rownież ponowna instalacja programu nie pomogła !! Jeżeli ktoś miał podobne problemy proszę o pomoc !! (sys.XP prof.) Jestem już zagotowany!!
:oops:
romano67
 
Posty: 6
Z nami od: 16 grudnia 2005, 14:30
Lokalizacja: rzeszów

Postautor: Grzegorz_P » 16 grudnia 2005, 16:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051212 Firefox/1.5

Witam!
Ja też mam dwa konta, a w sumie na Tb skonfigurowałem chyba z kilkadziesiąt. :D
No to jedziemy po raz kolejny:
POP3 - poczta.o2.pl
w Konfiguracja kont-Konfiguracja serwera-Zaawansowane SMTP wybierasz konto SMTP z z właściwym loginem dla tego konta.
zaznaczasz SSL, tak zeby port przeskoczył na 995
SMTP - poczta.o2.pl
wpisujesz login i zaznaczasz TLS
pozdrawiam
Grzegorz_P
 
Posty: 495
Z nami od: 01 sierpnia 2003, 22:31

Postautor: romano67 » 16 grudnia 2005, 18:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

Dzięki ! Już poczta dochodzi do mnie ale dalej nie mogę wysłać z TB
żadnych wiadomośi tym razem nie prosi o hasło tylko od razu wyskakuje błąd

"Wysyłanie wiadomości nie powiodło się.
podczas wysyłania wiadomości wystąpił błąd:połączenie z serwerem SMTP
poczta.o2.pl boło niemożliwe.Serwer może być wyłączony lub źle skonfigurowany... itd itd !!??

Co robie źle ???? :o
romano67
 
Posty: 6
Z nami od: 16 grudnia 2005, 14:30
Lokalizacja: rzeszów

Postautor: Grzegorz_P » 16 grudnia 2005, 18:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051212 Firefox/1.5

Witam!
A zaznacz w SMTP opcję TLS i sprawdź czy prawidłowo wpisałeś login?
pozdrawiam
Grzegorz_P
 
Posty: 495
Z nami od: 01 sierpnia 2003, 22:31

Postautor: romano67 » 16 grudnia 2005, 19:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

Ciekawostka !!!! Po usunięciu jednego konta drugie pracuje poprawnie !!!
Co jest grane ???? :-?
romano67
 
Posty: 6
Z nami od: 16 grudnia 2005, 14:30
Lokalizacja: rzeszów

Postautor: Grzegorz_P » 16 grudnia 2005, 19:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051212 Firefox/1.5

Witam!
Dla każdego konta jest inny SMTP!!!!!!!!!
Musisz wczesniej wejść w ustawienia Serwer poczty wychodzącej i utworzyć dla każdego konta oddzielne konta SMTP - ponieważ każde konto ma swój login i hasło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przy wersji 1.0.7 - Konfiguracja serwera-Zaawansowane SMTP-wybierasz odpowiednie konto
Przy wersji 1.5 - Konfiguracja konta-Serwer poczty wychodzącej-wybierasz odpowiednie konto
pozdrawiam
Grzegorz_P
 
Posty: 495
Z nami od: 01 sierpnia 2003, 22:31

Postautor: Mesjasz8 » 18 grudnia 2005, 17:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050919 Firefox/1.0.7

Do bra ale ja mam ciekawszy problem. Poczta sie odbiera poprawnie ale niechce sie wysyłać proszac w nieskończoność o hasło mimo iz kaze mu pamiętać przez menagera haseł.

Czyzby i tym razem była to wina serwera ? (sprawdzam od paru dni i ciągle to samo)

Zauwazyłem pewnien szczegół... login konta to jagatek1 a gdy trwa autoryzacjia on żada hasła do urzytkowanika jagatek wiec mozna dlatego niemoze sie połaczyć bo znika ta jedynka :-?
Mesjasz8
 
Posty: 2
Z nami od: 13 grudnia 2005, 22:24

Postautor: romano67 » 18 grudnia 2005, 20:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

Ja mam podobny problem tylko że z jednego adresu mogę wysłać wiadomości a z drugiego nie , poczta dochodzi na obydwa . W konfiguracji przypisałem loginy do serwerów SMTP ale w oknie głównym ( serwer poczty wychodzącej) widzi jednego urzytkownika tego , które konto jest ustawione jako domyślne . Przestawiłem konto 2 i nic się nie zmieniło , a jeszcze w opcji Napisz w oknie Nadawca utworzyło mi 4 adresy nie wiem dlaczego . Na razie sobie odpuściłem z ustawieniami , muszę ochłonąć siedziałem dwa dni i nie ustawiłem . Gdyby ktoś wpadł na genialne rozwiązanie to jestem otwarty na propozycję . Cały czas obserwuję rozwój sytuacji .
romano67
 
Posty: 6
Z nami od: 16 grudnia 2005, 14:30
Lokalizacja: rzeszów

Postautor: Grzegorz_P » 19 grudnia 2005, 10:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051212 Firefox/1.5

Witam!
Zauwazyłem pewnien szczegół... login konta to jagatek1 a gdy trwa autoryzacjia on żada hasła do urzytkowanika jagatek

Prześledź dokładnie ustawienia, bo prośba o autoryzację z loginem innym niż właściwe, nie bierze się znikąd
pozdrawiam
Grzegorz_P
 
Posty: 495
Z nami od: 01 sierpnia 2003, 22:31


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: