MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

co wybrać??

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

co wybrać??

Postautor: Mikar » 22 maja 2002, 23:32

Przeglądarka: -

Niech mnie ktoś przekona ażebym wybrał Mozillę a nie tak jak mam i używam IE 6.0.
Mikar
 

IE vs. Mozilla

Postautor: GabrielBaines » 23 maja 2002, 08:26

Przeglądarka: -

W przypadku jakichkolwiek kłopotów z IE (coś nie działa, kłopot z konfiguracją) masz problem.

W przypadku jakichkolwiek kłopotów z Mozillą masz team MozillaPL, który zainteresuje sie Twoim problemem, pomoże znaleźć przyczynę a często i rozwiązanie. Jeśli okaże się, że Twój problem wynika z błędu w Mozilli, również otwarcie to przyznają i dadzą Ci link do opisu błędu w Bugzilli, abyś mogł śledzić stan prac nad nim.

==
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

oraz

Postautor: vasart » 23 maja 2002, 16:03

Przeglądarka: -

w przeciwieństwie do IE6 nie wysyła danych do M$ (choć może gdzieś indziej :D )
vasart
 
Posty: 55
Z nami od: 22 lutego 2002, 17:04

Postautor: Domel » 23 maja 2002, 17:21

Przeglądarka: -

Zadam ci kilka pytań:
1. Czy IE interpretuje MathMLa?
2. Czy IE w nie dalekiej przyszłości będzie interpretował SVG?
3. Czy IE obsłubuje zalecenia W3C?
4. i tak dalej i tak dalej

Na każde pytanie odpowiedź jest NIE a w przypadku Mozilli: TAK
Wniosek: Mozilla jest lepsza
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: dls » 23 maja 2002, 20:34

Przeglądarka: -

Domel pisze:Zadam ci kilka pytań:
1. Czy IE interpretuje MathMLa?
2. Czy IE w nie dalekiej przyszłości będzie interpretował SVG?
3. Czy IE obsłubuje zalecenia W3C?
4. i tak dalej i tak dalej

Na każde pytanie odpowiedź jest NIE a w przypadku Mozilli: TAK
Wniosek: Mozilla jest lepsza


No, jak dla mnie to trochę popłynąłeś - IE nie jest zły i nie wykluczone że będzie lepszy tzn. być może w natępnej wersji będzie obsługa tego i tamtego.

Mi w Mozilli się podoba parę innych rzeczy:

- pracuje mi bardziej stabilnie niż IE
- nowe okna przeglądarki możesz otwierać w panelach "wewnątrz" nawigatora co sprawia że zasoby systemu są miej obciążone i masz więcej miejsca na paseku zadań.
- Kurier też chodzi stabilniej od Outlooka - jest lepsza obsługa większej ilości kont. A maile i wszystkie ustawienia możesz zaimportować wiec przesiadka jest bezbolesna.
- Możesz zmieniać schematy (skiny) wyglądu - teraz jest kilka ale wkrótce będzie pewnie całe stado.
- powinna być bezpieczniejsza od IE
- szybciej renderuje kod html - np. IE czeka aż załaduje się cała tabela (co czasem powoduje denerwujące przestoje), a Mozilla pokazuje od razu to co ściągnęła

Generalnie, moim zdaniem, nie ma się co podniecać tym że mozilla interpretuje coś więcej niż IE (chociaż jest to bardzo dobre), poniewż nikt przy zdrowych zmysłach nie oleje użytkowników IE i nie będzie projektował stron z elementami nie do obejrzenia w IE.
Ale w odległej przyszłosci.... to kto wie?
dls
 
Posty: 215
Z nami od: 12 maja 2002, 20:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: co wybrać??

Postautor: Messer » 02 czerwca 2002, 20:25

Przeglądarka: -

Mikar pisze:Niech mnie ktoś przekona ażebym wybrał Mozillę a nie tak jak mam i używam IE 6.0.


Żeby przekonać do Mozilli użytkownika IE6.0 pokazuję stronę Unpatched IE security holes.

IE 6.0 ma w tej chwili 15 znanych błędów dotyczących bezpieczeństwa, wśród których są takie, które pozwalają zapisać na Twoim dysku, a następnie uruchomić dowolny program.

Zobacz sobie np. to (otwórz stronę w IE 6.0, zjedź na dół, tam są demonstracje działania "dziury" - te są oczywiście bezpieczne, nie uruchomią nic groźnego...)

DS

ps. dziura z przykładu jest częściowo zapatchowana, jeśli ściągnąłeś najnowsze łatki ze strony Microsoftu. Jak na razie załatali 8 dziur z 23 znanych (a niektóre znane są od miesięcy...).

DS
Messer
 
Posty: 9
Z nami od: 27 maja 2002, 00:35

Postautor: Domel » 04 czerwca 2002, 18:29

Przeglądarka: -

dls pisze:Generalnie, moim zdaniem, nie ma się co podniecać tym że mozilla interpretuje coś więcej niż IE (chociaż jest to bardzo dobre), poniewż nikt przy zdrowych zmysłach nie oleje użytkowników IE i nie będzie projektował stron z elementami nie do obejrzenia w IE.
Ale w odległej przyszłosci.... to kto wie?

W tym miejscu to chyba Ty popłynołeś ;) Bo w przypadku MathML-a strony w tym języku były tworzone w czasie gdy żadna znana przeglądarka (nawet Mozilla) nie interpretowała tego języka. Jest to przecież język potrzebny dla matematyków, fizyków, chemików itp. Właśnie oni są zmuszeni do korzystania z tego języka bez względu na to czy IE będzie go interpretować. Mozilla ułatwia tylko pracę z tym językiem wielu ludziom.
A w przypadku SVG, to jest tak jak z Flash'em. Flash'a przecież nie interpretuje żadna przeglądarka, robią to pluginy a mimo to dużo jest stron z Flash'em. Teraz stopniowo wchodzi SVG już są wtyczki (także do IE) a twórcy Mozilli poszli dalej tworząc przeglądarkę interpretującą ten język bez żadnych pluginów (które mają wiele minusów, więcej na 'Native SVG vs. plug-in SVG' - http://mozilla.org/projects/svg/ ).
Nie można też zapominać o zaleceniach W3C bo bez tej organizacji na stronach panowałby chaos. Należy tu potępić IE za nie przestrzeganie zaleceń W3C a przykładem jest np. <marquee>.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: dls » 04 czerwca 2002, 18:58

Przeglądarka: -

Domel pisze: W tym miejscu to chyba Ty popłynołeś ;) Bo w przypadku MathML-a strony w tym języku były tworzone w czasie gdy żadna znana przeglądarka (nawet Mozilla) nie interpretowała tego języka. Jest to przecież język potrzebny dla matematyków, fizyków, chemików itp. Właśnie oni są zmuszeni do korzystania z tego języka bez względu na to czy IE będzie go interpretować. Mozilla ułatwia tylko pracę z tym językiem wielu ludziom.


I bardzo dobrze - w wąskim (np. akademickim) gronie można pozwolić sobie na fanaberie typu: "zainstaluj Mozille (bądź inne coś co to obsłuży) albo spdaj."
Ale zgodzisz się chyba że nikt kto choć trochę liczy się z szeregowymi internautami nie postawi takiego ultimatum.

Domel pisze:A w przypadku SVG, to jest tak jak z Flash'em. Flash'a przecież nie interpretuje żadna przeglądarka, robią to pluginy a mimo to dużo jest stron z Flash'em. Teraz stopniowo wchodzi SVG już są wtyczki (także do IE) a twórcy Mozilli poszli dalej tworząc przeglądarkę interpretującą ten język bez żadnych pluginów (które mają wiele minusów, więcej na 'Native SVG vs. plug-in SVG' - http://mozilla.org/projects/svg/ ).


No i świetnie - chwała im za to - niech robią jak najwięcej - ale ja będę trzymał się swojej tezy - To nie jest coś co skłonie masowego usera do wybrania Mozilli.
Mozilla będzie obsługiwać SVG - super ale kto wie czy IE w następnej wersji też nie zacznie tego standardu obsługiwać. I co - przewaga znika?
Nie. Są inne zalety i o tym pisałem.


Domel pisze:Nie można też zapominać o zaleceniach W3C bo bez tej organizacji na stronach panowałby chaos. Należy tu potępić IE za nie przestrzeganie zaleceń W3C a przykładem jest np. <marquee>.


To jest chlubna idea - ale uważam że na tym etapie rozwoju twórcy Mozilli powinni również uwzględnić takie wnalazki jak np. <marquee>.
Być może założenie typu - "robimy przeglądarkę zgodną z W3C bez żadnych kompromisów" zaprowadzi Mozille na manowce - bo teraz realne standardy wyznaczył IE i nie zmieni tego W3C.
(chociaż z tego co mi sie wydaje np:IFRAME jest wynalazkiem IE a Mozilla to obsługuje, więc może jednak idą na kompromisy?)
dls
 
Posty: 215
Z nami od: 12 maja 2002, 20:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Domel » 05 czerwca 2002, 17:45

Przeglądarka: -

dls pisze: I bardzo dobrze - w wąskim (np. akademickim) gronie można pozwolić sobie na fanaberie typu: "zainstaluj Mozille (bądź inne coś co to obsłuży) albo spdaj."
Ale zgodzisz się chyba że nikt kto choć trochę liczy się z szeregowymi internautami nie postawi takiego ultimatum.


Masz prawo mieć inne zdanie niż ja. Ale w środowisku akadrmickim powstawał także HTML a teraz co mamy :). Myślę, że MathML przyda się nie tylko dla naukowców, przyda się różnym ludziom i ułatwi im życie (nie będzą musieli wstawiać wzory jako obrazki, co ma wiele minusów)

dls pisze: No i świetnie - chwała im za to - niech robią jak najwięcej - ale ja będę trzymał się swojej tezy - To nie jest coś co skłonie masowego usera do wybrania Mozilli.
Mozilla będzie obsługiwać SVG - super ale kto wie czy IE w następnej wersji też nie zacznie tego standardu obsługiwać. I co - przewaga znika?
Nie. Są inne zalety i o tym pisałem.


Narazie Microsoft skupia się na SMIL i chyba nie planuje wprowadzić tej opcji. Ale jeśli w przyszłości zrobią to to będzie dobrze, jednak narazie w tym temacie Mozilla góruje a posiadacze IE muszą instalować pluginy.
Jeśli chodzi o zalety o których pisałeś, masz rację w 100%. Nie wątpliwie Mozilla jest stabilniejsza, bezpieczniejsza itp.

dls pisze: To jest chlubna idea - ale uważam że na tym etapie rozwoju twórcy Mozilli powinni również uwzględnić takie wnalazki jak np. <marquee>.
Być może założenie typu - "robimy przeglądarkę zgodną z W3C bez żadnych kompromisów" zaprowadzi Mozille na manowce - bo teraz realne standardy wyznaczył IE i nie zmieni tego W3C.
(chociaż z tego co mi sie wydaje np:IFRAME jest wynalazkiem IE a Mozilla to obsługuje, więc może jednak idą na kompromisy?)


To nie jest dokońca tak. Po pierwsze Microsoft jest członkiem W3C (tak jak z resztą Netcsape i inni liczący się na rynku). Z tego co mi wiadomo Microsoft wystąpił o wprowadzienie <marquee> ale propozycja została odrzucona jednogłośnie przez innych członków, nie wiem jak jest z <iframe> ale jeśli to był pomysł Microsoftu to chwała im za to, bo <iframe> został włączony do specyfikacji HTML 4.01 i XHTML 1.0 czyli członkowie uznali to za wartościowy znacznik.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: math » 27 listopada 2004, 11:42

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows 98; MathPlayer 2.0)

Znacie jakieś kursy tego Mhtmla bo nie moge nic konkretnego w polskim jezyku znalesc
math
 

Postautor: Domel » 27 listopada 2004, 12:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

math pisze:Znacie jakieś kursy tego Mhtmla bo nie moge nic konkretnego w polskim jezyku znalesc

Chyba MathMLa ;)
Po angielsku:
- 1 (pdf)
- 2
Ale polecam specyfikacje:
- MathML 1.01
- MathML 2.0 (na dizen dzisiejszy 2 wydanie)

PS
Ale wyciagnoles stary watek :)
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok


Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: