MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

tłumaczenie Multizilli

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

tłumaczenie Multizilli

Postautor: hADeSik » 07 marca 2003, 22:48

Przeglądarka: -

jako że lamer jestem to mam lamerskie pytanie - co i gdzie trzeba poustawiać oraz jak używać polskich liter w tłumaczeniu?

sprawa wygląda tak: wreszcie się skusiłem na zainstalowanie multizilli (najpierw walnąłem sobie Tabbrowser'a później multi - przy okazji troszkę mi się chyba pogryzły, ale to już inna sprawa...) i nie spodobało mi się to QPref na pasku - postanowiłem zmienić... (menu po polsku na prawokliku w tabbrowserze już ktoś na forum udostępnił to pomyślałem, że to będzie dość proste).

dogrzebałem się do odpowiedniego pliku i mam teraz ładnie Preferencje zamiast tego QPref, ale pomyślałem, że zmienię coś więcej czyli np. menu które się rozwija - i tu mam problem - chciałbym użyć polskich znaków, ale jak to zrobiłem to za 1 podejście rozwaliłem całą mozillę, a w kolejnych wyświetlał mi się na czerwono komunikat o błędzie i trochę się sypało...

nadmienię jeszcze, że polską wersję robię nadpisując bezczelnie angielską, a nie tworząc coś dodatkowego (najpierw o tym pomyślałem - utworzyłem katalog 'pl-PL' skopiowałem wszystko z 'en-US' i w nim chciałem nadpisywać, ale efekt kasował mi multizillę (albo ją chował) i zrezygnowałem)

sorry za tyle bazgrołów, ale nie wiedziałem co się przyda do udzielenia mi podpowiedzi - z góry dzięki za wskazówki
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Re: tłumaczenie Multizilli

Postautor: prefiks » 08 marca 2003, 00:33

Przeglądarka: -

hADeSik pisze:chciałbym użyć polskich znaków, ale jak to zrobiłem to za 1 podejście rozwaliłem całą mozillę, a w kolejnych wyświetlał mi się na czerwono komunikat o błędzie i trochę się sypało...


Standardowo tekst musi być zakodowany w utf-8. W standardzie określono że możesz również na początku podać deklarację postaci
Kod: Zaznacz cały
<?xml version="1.0" encoding="sytem-kodowania" ?>
więc myślę że mozilla powinna to łyknąć. Jeśli robisz to pod windowsem, może ci się zdarzyć że pliki zapisane jako utf-8 na początku otrzymują 3-bajtową preambułę. Mozilla tego nie obsługuje.
prefiks
 
Posty: 179
Z nami od: 30 grudnia 2002, 01:45

Postautor: hADeSik » 08 marca 2003, 17:23

Przeglądarka: -

Dzięki Prefiks.

Obecnie częściowo spolszczona (bez polskich znaków) multizilla 1.3 dla windows do pobrania jako plik XPI - proszę pobierać przez polecenie 'Zapisz element docelowy jako' i instalować później jak zwykłą MultiZillę czyli otwierając pobrany plik w Mozilli.

UWAGA!
Przed instalacją zalecam wykonanie kopii bezpieczeństwa profilu...
Ostatnio zmieniony 10 marca 2003, 23:39 przez hADeSik, łącznie zmieniany 1 raz
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Postautor: cpu » 08 marca 2003, 18:39

Przeglądarka: -

Dzieki za taki dodatek :D
Milo jest zassac cos po Polsku!

Gdzie mozna zglaszac ew bledy tlumaczenia?
:)
cpu
 
Posty: 254
Z nami od: 05 listopada 2002, 22:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Postautor: hADeSik » 08 marca 2003, 18:57

Przeglądarka: -

może tutaj? ewentualnie bezpośrednio do mnie...

obecnie przetłumaczyłem tylko część - wszelkie poprawki i propozycje tłumaczenia reszty (najlepiej w postaci: jest -> proponuję aby było) mile widziane ;)
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Postautor: Olhado/256 » 08 marca 2003, 20:25

Przeglądarka: -

A z którymi wersjami Mozilli działa ta twoja Multizilla? Bo chciałem sobie dziś zainstalować tą oryginalną, a tam mi piszą, że działa z wersją z 2003 roku jakąś, czyli nie z NAJNOWSZĄ stabilną wersją Mozilli... dla mnie to niepojęte :o :o :o
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: hADeSik » 08 marca 2003, 20:32

Przeglądarka: -

ta 'moja' multizilla to v1.3 for Windows (Note: Requires Mozilla build 2003020200 and up) z http://multizilla.mozdev.org/installation.html - częściowo przerobiona na polski...

PS: Ja używam jej na 1.3 Beta - nie wiem jak wygląda sprawa z innymi wersjami, ale powinna działać tak samo jak oryginał...
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Postautor: e404e » 09 marca 2003, 12:53

Przeglądarka: -

hADeSik pisze:ta 'moja' multizilla to v1.3 for Windows (Note: Requires samo jak oryginał...


a mozeie mi powiedzec czym rozni sie mozilla od mltizilli ???

na innym watku spotkalem sie z linkiem do dodatku do mozilli --czy waarto instalowac te dodatki ?? http://www.xulplanet.com/downloads/prefbar/
e404e
 

Postautor: lenrock » 09 marca 2003, 13:16

Przeglądarka: -

e404e pisze:
a mozeie mi powiedzec czym rozni sie mozilla od mltizilli ???

na innym watku spotkalem sie z linkiem do dodatku do mozilli --czy waarto instalowac te dodatki ?? http://www.xulplanet.com/downloads/prefbar/

Multizilla upraszcza w znaczącym stopniu działania na panelach, dodatek integruje się mocno z mozillą sprawiając wrażenie że mamy doczynienia z nową przeglądarką. Dzięki niemu rozwinięte jest menu pod myszką jak i pojawia się pasek z ikonkami upraszczjący: zamykanie innych panelów (można ze względu na srtrony ustawić) , odświerzanie ich , zapisu przy wyjściu jakie strony były otworzone i wgranie ich pry wejściu i wiele innych. Jak lubisz mieć wszystkow oddzielnych oknach a nie panelach to dodatek nie dla cebie .
Istnieje też podobny dodatek TabBrowser on się jednak tak mocno nie integruje tylko rozwija menu pod myszką i wprowadza możliwość zdefiniowania trybów (panelowy-tylko , okienkowy na żadanie lub okienkowy i itp)

Dodatek prefbar ze strony Xulplanet , wprowadza dodatkowy pasek który możesz sobie dostosować co na nim ma być i np:
oznaczenie czy przeglądarka ma używać :java , java script , popups(wyskakujące okienka) , cookies, pipeling; opcja kil flash ; czyszczenie cache ;zmiana wpisu UA-string i inne. Wszytko za pomocą jednego klika można sobie zaznaczyć , odznaczyć włączyć.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hADeSik » 09 marca 2003, 20:15

Przeglądarka: -

chciałbym dodać, że MultiZilla robi postępy - nauczyła się już poprawnie mówić po polsku (czyt. są polskie czcionki) i poszerza swoje słownictwo (przetłumaczyłem kolejną porcję opcji) - niestety ponieważ znamy się (znaczy ja ją spotkałem na swojej drodze i się poznajemy obecnie) dopiero od 2 dni mogą występować pewne trudności z wzajemnym zrozumieniem (znaczy mogłem coś zdecydowanie źle przetłumaczyć).
MZ może mieć również trudności z poprawnym wysławianiem się (wiadomo - polska język trudna język) - z góry dziękuję za wszelkie uwagi oraz pragnę zaznaczyć, że będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie sugestie...
Tymczasem polecam pobranie zaktualizowanej wersji...

PS: Postaram się w najbliższych dniach uruchomić jakieś miejsce do wymiany uwag oraz zgłaszania sugestii...
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Postautor: hADeSik » 10 marca 2003, 23:47

Przeglądarka: -

Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda następująco:

mini forum dyskusyjne dla spolszczonej MultiZilli

temat dotyczący wydania 1.3

spolszczona wersja 1.3 do pobrania - proszę pobierać poleceniem 'Zapisz element docelowy jako'.
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Postautor: cpu » 12 marca 2003, 15:16

Przeglądarka: -

Kurcze Multizilla 1.3 spolszczona a tu mamy MultiZilla v1.4.0.0 Requires Mozilla build 2003030500 ... co hADeSik na to? :D :wink:
:)
cpu
 
Posty: 254
Z nami od: 05 listopada 2002, 22:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Postautor: hADeSik » 12 marca 2003, 16:06

Przeglądarka: -

wysłałem wczoraj artykuł (może Team opublikuje), w którym napisałem czemu nie ma spolszczenia nowszych wersji...
(tzn. 1.4.0.0 działa z Nightly od 05.03.2003., dodatkowo nie mam w tej chwili czasu - ale postaram się o spolszczenie jak ukaże się oficjalna Mozilla 1.3...)

Obecnie prosiłbym o poprawki i propozycje do obecnej wersji - wtedy kolejna będzie lepsza ;)
Uwagi najlepiej wysyłać tutaj...
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Postautor: hADeSik » 15 marca 2003, 02:27

Przeglądarka: -

Słowo się rzekło - wyszła Mozia 1.3 final a ja przygotowałem spolszczenie MultiZilli v1.4.0.0

Tutaj można pobrać odpowiedni plik XPI - plik należy pobierać używając polecenia 'Zapisz element docelowy jako' i instalować później jak zwykłą MultiZillę czyli otwierając pobrany plik w Mozilli.

Ta wersja współpracuje z wydaniami Mozilli od 05.03.2003 i została przetłumaczona na bazie MultiZilli v1.4.0.0.
Strona instalacyjna projektu przywitała mnie komunikatem 'You need mozilla 1.4 (build 2003030500+) for MultiZilla v1.4.x.x!' ale na Mozilli 1.3 final (build 20030312) MultiZillaPL v1.4.0.0 działa u mnie całkiem przyzwoicie...

Wersję oryginalną można pobrać ze strony projektu - http://multizilla.mozdev.org

Wszelkie uwagi, propozycje i sugestie dotyczące tej wersji proszę zgłaszać tutaj :P
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

MultiZillaPL v1.4.0.0 a Mozilla 1.3

Postautor: At124 » 16 marca 2003, 04:31

Przeglądarka: -

Witam!

Mam pytanie dotyczące spolszczonej Multizilli (MultiZillaPL v1.4.0.0) i Mozilli 1.3 pl. Właśnie zainstalowałem jedno i drugie i po wszelkich przewidzianych restartach Mozilli nic się nie stało. To znaczy nie zauważyłem, by coś się zmieniło w Mozilli, by przybyły jej jakieś nowe funkcja. Nie ma też w ustawieniach, widokach czy preferencjach śladów Multizilli.
Możliwe jest, że nie wiem jak "to" włączyć :) ; to mój pierwszy kontakt z tym dodatkiem. Proszę o podpowiedź.

/Mozillę zainstalowałem po deinstalacji wersji 1.3b, ręcznym wycięciu jej resztek z katalogu. Pracuje na profilu z wersji 1.3b/

Pozdrawiam, At124
Pozdrawiam,
At124
At124
 
Posty: 247
Z nami od: 22 września 2002, 21:31

Postautor: hADeSik » 16 marca 2003, 14:00

Przeglądarka: -

spróbuj zainstalować jeszcze raz MultiZillę (plik -> otwórz plik..)

jak nie pomorze to przy wyłączonej Mozilli znajdź plik multiviews.jar - powinien być w katalogu chrome zlokalizowanym w katalogu instalacyjnym Mozilli (ścieżka to [katalog instalacyjny Mozilli]/chrome/multiviews.jar) - jeśli go tam nie ma to pewnie pobiegł sobie do katalogu z Twoim profilem (xxxxx.slt) - skopiuj plik do katalogu chrome i odpal Mozille...

możliwe jest również zachowanie odwrotne - jeśli ten plik jest w katalogu chrome to skopiuj go do katalogu z profilem (xxxxx.slt)

nie wiem czemu tak się dzieje - u siebie też to zaobserwowałem, ale nie za każdym razem - ponieważ mam zainstalowane 3 wersje Mozilli i utworzone 4 profile to przyjąłem, że jest to przyczyna...

ktoś jeszcze ma jakieś dziwne zachowania?
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Multizilla

Postautor: At124 » 16 marca 2003, 14:37

Przeglądarka: -

Dziękuję, już działa.

Plik multiviews.jar był rzaczywiście w moim profilu. Po skopiowaniu do chrome (przy wyłączonej Mozilli) i starcie nic się nowego nie działo. Pomogła czwarta instalacja multizilli (poprzednio próbowałem trzy razy). Po tej instalacji i restarcie mam już Multizillę, która nawet działa :) Tylko te ikony, lekko nie pasują do schematu nowoczesnego :(

Zabieram sie do testów...

P.S. Tak przy okazji mam małą refleksje, a nawet kilka lekko nie w temacie ;)

1) Przydałoby sie, by każdy dodatek mógł być "odinatalowywalny". Obecnie jeśli człowiek założy coś, co mu się finalnie nie spodoba... to czeka go reinstalacja Mozilli i komponentów, które miał przedtem.

2) Nawet instalując Mozillę na czysto, i tak w profilu pozostają wpisy o ustawieniach innych dodatków, co śmieci - znowu potrzeba deinstalatora, gdyż profil sie powoli zaśmieca, a to rzecz cenna.

3) Gdyby tak katalog dla poczty miał własny profil i był niezależny od profilu głównego... można by było go umieścić na dysku sieciowym, łatwo archiwizować... ale to zdaje się nierealne. Może chociaż narzędzie do przenoszenia maili/profilów/importu listów... zdaje się, że wiele osób by sie ucieszyło


Dziękuję za pomoc, sorry za marudzenie (u mnie 8:30, właśnie wstałem i potrzeba mi kawy) At124
Pozdrawiam,
At124
At124
 
Posty: 247
Z nami od: 22 września 2002, 21:31

To Jest To!!!

Postautor: At124 » 16 marca 2003, 14:55

Przeglądarka: -

Po 20 minutach testów musze powiedzieć donośnym głosem - TO JEST TO, czego właśnie mi brakowało w Mozilli przy pracy z wieloma panelami!!!

Mam nadzieję, że spolszczona Multizilla z czasem doczeka się miejsca w dziale "pobierz" mozillapl.org (podobną nadzieję mam związaną z projektem Calendar).

Hej! At124
Pozdrawiam,
At124
At124
 
Posty: 247
Z nami od: 22 września 2002, 21:31

Postautor: cpu » 16 marca 2003, 16:34

Przeglądarka: -

Popieram w calej rozciaglosci - to o calendarku tez...!

At124 - moze zglosisz swoje pomysly na bugzille?
:)
cpu
 
Posty: 254
Z nami od: 05 listopada 2002, 22:07
Lokalizacja: Zielona Góra


Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: