MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Ale czy warto? Thunderbird daleka droga

Inne tematy społeczności związanej z MozillaPL.org

Moderator: Pomocy?!

Ale czy warto? Thunderbird daleka droga

Postautor: Gajus » 12 maja 2006, 09:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.3

Wiadomo że, wszyscy wyrośliśmy na OE i IE. W związku z tym mamy lepsze lub gorsze doświadczenia z programami Windowsowymi ale i pozostały pewne przyzwyczajenia. Nie koniecznie złe. I o tym tu chciałem właśnie.
Można by było się rozpisywac na kilka stron w róznicach pomiędzy programami których zasada jest ta sama. A skoro spełniac maja te same funkcje, bo zakładam, że programy pocztowe maja za zadanie obsługę poczyty, to musza te programy byc w pewien sposób moze nie do końca ale kompatybilne. Wprzedzę tu Hurraoptymistów ze szkoły Thunderbird by nie trudzili sie wskazówkami w rodzaju "jak ci sie nie podoba..... itd"
Moim zdaniem Thunderbird jest programem w miarę dobrym lecz, no własnie. Lecz.
Nie może byc tak by program , jaki by on nie był, nie miał możliwości ruchu obsługiwanych plików w każdym kierunku, a więc exportu, importu itp do lub z innych tego typu programów. Niestety Thunderbird takiego konfortu nam nie daje.
Nie może byc tak by program, z niewiadomych przyczyn, nagle, gubił adresy i ustawienia kont. I tu Thunderbird sie sprawdza. Od czasu do czasu nagle nie wie co to sa konta itp.
Nie może być tak by z wybranego z list dowolnego adresu nie można byłoby wysyłać wiadomości. Thunderbird w takiej sytuacji zgłasza, że inny niz jako podstawowe, konto jest niedostępne. Bzdura.
I jeszcze wiele wiele innych.
Dlatego mówienie o jakiejś wielkiej przwadze jednego programu nad drugim jest wielka przesadą. Bo wielkość nie polega na odwracaniu sie plecami do przeciwnika, a na trzymaniu go blisko.
Poczytałem troche rózne fora i zauważam odpowiedzi na podobne uwagi w rodzaju, człowieku to wracaj do OE czy bardziej chamskie odzywki. Można i tak. Ale nie zmienia to faktu, ze jak pisałem na początku.
Thunerbid, czemu nie, ale narazie to niemowle.
pozdrawiam całą społeczność.
Gajusz. :lol:
Gajus
 
Posty: 4
Z nami od: 12 maja 2006, 08:51

Postautor: JesperKyd » 12 maja 2006, 10:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; FreeBSD i386; en-US; rv:1.8.0.1) Gecko/20060317 Firefox/1.5.0.1

Gajus pisze:Wiadomo że, wszyscy wyrośliśmy na OE i IE.


To nie prawda! Ja zaczynałem na programach YAM i Voyager! A tak, kiedyś program był programem, nie aplikacją!
Pozdrawiam całe społeczeństwo Amigowców! :)

Gajus pisze:Hurraoptymistów ze szkoły Thunderbird by nie trudzili sie wskazówkami w rodzaju "jak ci sie nie podoba..... itd"


Nikt Ciebie nie zmusza do używania właśnie Tb!

Gajus pisze:Nie może byc tak by program , jaki by on nie był, nie miał możliwości ruchu...


A co byś chciał, aby co jeszcze importował i exportował?

Gajus pisze:Nie może byc tak by program, z niewiadomych przyczyn, nagle, gubił adresy i ustawienia kont.


Nie spotkałem się z czymś takim.

Gajus pisze:Thunerbid, czemu nie, ale narazie to niemowle.


Thunderbird jest chyba najmłodszym programem pocztowym :) No cóż, świat nie jest doskonały.
Obrazek
JesperKyd
 
Posty: 311
Z nami od: 24 stycznia 2006, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ale czy warto? Thunderbird daleka droga

Postautor: Stef » 12 maja 2006, 21:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.0.2) Gecko/20060405 SeaMonkey/1.0.1

Gajus pisze:Nie może byc tak by program , jaki by on nie był, nie miał możliwości ruchu obsługiwanych plików w każdym kierunku, a więc exportu, importu itp do lub z innych tego typu programów. Niestety Thunderbird takiego konfortu nam nie daje.

Pocztę do Thunderbirda można bezprolemowo zaimportować z większości popularnych programów (opracowanie importu z dowolnego nie jest IMO najważniejsze), Thunderbird daje też najdoskonalszą możliwość eksportu: na serwer, więc jeżeli chcesz zaimportować pocztę do dowolnego programu pocztowego to nie ma problemu.
Gajus pisze:[...] Bzdura.
I jeszcze wiele wiele innych.

Thunderbird nie jest wolny od błędów, tak jak każdy inny program. Normalną rzeczą jak spotkasz się z problemem jest że prubujesz go rozwiązać, jednak jak widzę nie Ty - szkoda.
Gajus pisze:Dlatego mówienie o jakiejś wielkiej przwadze jednego programu nad drugim jest wielka [...] nie zmienia to faktu, ze jak pisałem na początku.
Thunerbid, czemu nie, ale narazie to niemowle.
pozdrawiam całą społeczność.

i wszystko jasne, chciałeś tylko przytrolić. Następnym razem popracuj nad logiką wypowiedzi i argumentacją.
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Re: Ale czy warto? Thunderbird daleka droga

Postautor: E2rd » 15 maja 2006, 18:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.8.0.1) Gecko/20060130 SeaMonkey/1.0

Gajus pisze:Wiadomo że, wszyscy wyrośliśmy na OE i IE.

Za wyjątkiem takich starych dziadków jak ja... My, E2rd, wyrośliśmy na Netscape 2.0 :P Thunderbird jest jego odległym potomkiem, więc dla mnie jest on bardzo "intuicyjny", a funkcja Globalnego Inboxa jest herezją...

Gajus pisze:zauważam odpowiedzi na podobne uwagi w rodzaju, człowieku to wracaj do OE czy bardziej chamskie odzywki.

Co jest chamskiego w stwierdzeniu "Skoro uważasz OE za najdoskonalszy program pocztowy, to wprowadź swe poglądy w czyn i go używaj"? Dla mnie to jest zwykłe wzruszenie ramion.

PS. Otwieram z powrotem, niech se trolle trollują.
Masz pytanie? Tu są odpowiedzi :)
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Po czym poznaje trol trola..!!

Postautor: Gajus » 16 maja 2006, 06:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.3

TROLIZM. Co to takiego..?? Ano jest to odpowiedź wszystkich tych którym argumentyka zatkała buzie, lub tych którzy nic nie rozumieja. - Ale to moja dygresja.
Natomiast co sie tyczy wypowiedzi kolegów z Forum.
Na komputerach pracuja nie tylko młodzi ludzie. Ktos tu napisał, ze zaczynał na Amidze. I chwała mu. Ja należę do grupy ludzi, którzy dane do komputera targali na wózku. Tak swoje kroki stawiałem w przy Merze. I jeśli mówimy tu o dziadkach to napewno ja sie do nich zaliczam. Ale tylko wiekowo.W czasach gdy pochwyciła mnie pasja dziwnej maszyny myślącej nikt jeszcze nawet nie myślał, ze kiedyś będzie to coś tak globalnego.
Moja myślą było to, że MT ma przed soba jeszcze kilka dobrych lat rozwoju ale juz teraz widać , że jest na dobrej drodze. I tu prawda kolegi z forum, Globalny Inbox to herezja, chociaż ja bym się przychylał do utopii. Chamstwo. No może faktycznie nieszczęśliwie użyłem tego wyrazu chcąc niejako wykluczyć odpowiedzi w rodzaju kol. JesperKyd`a. Ale jeśli kogos uraziłem. Przepraszam.
Co się tyczy odp. kol. Stef-a. Miałem tu na myśli raczej eksport i to całości bazy MT do OE i to za jednym zamachem a nie eksportem pojedyńczych plików eml. Chętnie bym nad tym problemem popracował. ale wolę oddac pole młodszym i bardziej prężnym no i oczywiście pozbawionym tzw. TROLIZMU.
pozdrawiam wszystkich.
Gajusz
Gajus
 
Posty: 4
Z nami od: 12 maja 2006, 08:51

Re: Po czym poznaje trol trola..!!

Postautor: JesperKyd » 16 maja 2006, 14:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.3

Gajus pisze:Ktos tu napisał, ze zaczynał na Amidze.


Hmmm, wcale nie napisałem że zabawę z komputerami zaczynałem od Amigi. Na Ami miałem pierwszy kontakt z programami do poczty i www.
Tak naprawdę zaczynałem na czymś czego dzisiaj nie można nazwać komputerem i ostatnio słyszałem że coś takiego odnależli archeolodzy w Eipcie :)
Obrazek
JesperKyd
 
Posty: 311
Z nami od: 24 stycznia 2006, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Kolo » 17 maja 2006, 12:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.3

No cóż ja zaczynałem na Pegasusie a pierwszy komputer to ZX Spectrum :lol: :lol: :lol:
Czy ktoś jeszcze je pamięta ?
A w Egipcie odnaleźli Elwro Junior :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kolo
 

ZX Ach... łza sie woku....

Postautor: Gajus » 17 maja 2006, 12:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.3

Kolo pisze:No cóż ja zaczynałem na Pegasusie a pierwszy komputer to ZX Spectrum :lol: :lol: :lol:
Czy ktoś jeszcze je pamięta ?
A w Egipcie odnaleźli Elwro Junior :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


A do tego śrubokręt, cos pieknego... :wink:
Gajus
 
Posty: 4
Z nami od: 12 maja 2006, 08:51

Postautor: Wojciech » 18 maja 2006, 09:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.8.0.1) Gecko/20060130 SeaMonkey/1.0

Jako że dyskusja niniejsza to klasyczny OT, przenoszę do działu Inne.

PS.
Ja też wyrosłem na Netscape.
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk


Wróć do Inne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: