MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

OGG/Vorbis

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

OGG/Vorbis

Postautor: saepia » 08 czerwca 2006, 20:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.4) Gecko/20060508 Firefox/1.5.0.4

Witam,

chciałbym napisać takie rozszerzenie do FF, które objawia się tym, że a) będzie figurować jako toolbar, b) po np. kliknięciu przycisku na tymże toolbarze zacznie pobierać via HTTP i odtwarzać plik ogg/vorbis. Czy czeka mnie C++ i robienie własnego komponentu który będzie za to odpowiadać czy istnieją już jakieś gotowe rozwiązania w Gecko które pozwolą mi to zrobić mniejszym kosztem?
saepia
 
Posty: 9
Z nami od: 26 kwietnia 2005, 18:46
Lokalizacja: Szczecin/Kraków

Postautor: Stef » 12 czerwca 2006, 03:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.0.2) Gecko/20060405 SeaMonkey/1.0.1

To co opisałeś to niemalże banał..
Zakładając że chcesz tylko stworzyć przycisk który będzie otwierał jakiś plik i go odtwarzał w oknie aplikacji.
MDC - Custom Toolbar Button
Do odtwarzania plików nie obsługiwanych przez przegladarkę używamy wtyczek (ang. plugins), z vorbis nie powinno być problemu.
Chyba że chodzi jednak o coś innego, bo to póki co nie wiele różni się od dodania zakładki do Folderu zakładek osobistych..
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: saepia » 25 czerwca 2006, 14:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.4) Gecko/20060508 Firefox/1.5.0.4

Hmmm dzieki za sugestię, na 100% się przyda chociaż miałem na myśli coś ciut innego.

Przycisk ma być dodany do toolbara. Po kliknięciu, w tle ma się odtwarzać muzyczka streamowana skądśtam. Czyli: mam otwartą przeglądarkę, przeglądam sobie WWW a w tle mi gra. No i z tego co zobaczyłem przykład (faktycznie, banał) to on mi pozwoli tylko stworzyć toolbar. Nie znam sposobu, by z poziomu JS otworzyć plik Vorbis i go otworzyć. Z tego co napisałeś rozumiem, że jeśli będę mieć odpowiednią wtyczkę to będę mieć dostęp do niej z poziomu tego JS?

Póki co znalazłem tylko coś takiego:
http://www.zdnet.com.au/news/software/p ... -10000002c (opensource więc może wydłubałbym z tego dekoder)
i http://audiere.sourceforge.net/features.php
(niby to o co mi chodzi ale mimo długoletniej praktyki w IT nie wiem jak się od tego zabrać)

Czy te rzeczy które znalazłem do czegoś się nadadzą?
saepia
 
Posty: 9
Z nami od: 26 kwietnia 2005, 18:46
Lokalizacja: Szczecin/Kraków


Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: