MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

własne biblioteki/programy zewnętrzne a XPCOM/Firefox

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

własne biblioteki/programy zewnętrzne a XPCOM/Firefox

Postautor: Witkacy » 06 sierpnia 2006, 18:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.6) Gecko/20060728 Firefox/1.5.0.6

Witam,

Mam takie pytanie czy istnieje możliwość dołączenia mojego programu napisanego w C++ z Firefoxem. Czyli np. chciałbym generować funkcją beep() dźwięk w firefoxie gdy kliknie się jakiś przycisk.
Czytałem o XPCOM ale chce wiedzieć czy możliwe jest coś takiego jak integracja Firefoxa z aplikacją C++.
Z tego co się dowiedziałem to pisze się komponenty XPCOM w C++ natomiast brakuje mi ciągle odpowiedzi 'TAK' lub 'NIE' na wyżej postawione pytanie.
Wiem że można wywoływać program *.exe przez nslProcess i czy to by wystarczyło ? I kolejne pytanie jak zintegrować aplikacje zew. tak aby istniał przepływ informacji między Firefoxem a *.exe programem.

dzięki za wszelkie info.
Witkacy
 
Posty: 1
Z nami od: 06 sierpnia 2006, 18:33
Lokalizacja: Świdnica

Postautor: Gandalf » 21 sierpnia 2006, 00:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686 (x86_64); pl; rv:1.8.0.4) Gecko/20060508 Firefox/1.5.0.4

tak mozesz. Ale wowczas uzyskasz aplikacje jednoplatformowa.

Korzystajac z XPCOM mozesz ja skompilowac na kazda platforme obslugiwana przez XPCOM
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: