MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Standardowa Diagnostyka i inne na nowo

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Standardowa Diagnostyka i inne na nowo

Postautor: Tomek » 28 czerwca 2009, 19:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1) Gecko/20090620 Ubuntu/9.04 (jaunty) Shiretoko/3.5

Witam.
Nie tylko ja chyba zauważyłem że niektóre nasze FAQ/przyklejone wątki są albo nieaktualne w jakiś częściach albo zawalone niepotrzebnymi informacjami.
Przykładowo SD - instrukcje są podane dla Fx 2.0 -w 3.0 i 3.5 np. czyszczenie danych prywatnych wygląda ciut inaczej. Niby łatwo się połapać - ale niektórzy mają z tym problemy.
Mam propozycję więc dla aktywnych userów i dla aktywnych moderatorów - poprawmy to. przedyskutujmy w tym wątku zmiany jakie chcemy wprowadzić, opierając się na swoim doświadczeniu.
ps. przy okazji zauważyłem że Grzegorz ma chyba dość fajne skryptozakładki... owszem - ludzie narzekają na nie - ale są one dość treściwe... może je udostępnisz? Chyba że są na licencji ;)

Może warto wykorzystać zmianę silnik aforum na zrobienie mega porządków?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Grzegorz » 28 czerwca 2009, 21:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090624 Firefox/3.5

Jutro je wrzucę, okej? Korzystam z Paste E-Mail Plus i kilku userjs i skryptozakładek. Co do aktualizacji wiki i stałych porad, jak znajdę trochę więcej czasu to przejrzę i coś na pewno poprawię.

Myślałem o tym, aby dodać więcej ilustracji. Widzę, że na forum się to sprawdza. Nieraz można napisać 10 razy łańcuszek Firefox > Narzędzia > Opcje, a i tak mają niektórzy problem ze znalezieniem, a jak się załączy zrzut ekranu ze strzałeczkami wszystko staje się jasne ;)
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Tomek » 29 czerwca 2009, 05:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1) Gecko/20090620 Ubuntu/9.04 (jaunty) Shiretoko/3.5

No chyba że się załącza zrzut z wersji beta ;)
Trzeba by przygotować kilka zrzutów z obowiązujących linii - 1 (czyli obecnie już z 3.5, 3.0 i 2.0) i w zależności od UA pokazywać odpowiednie.
Jakbyśmy popracowali jeszcze nad jednakowym wyglądem, udostępnili to w części dla moderatorów czy nawet tutaj to by było miodzio.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Grzegorz » 29 czerwca 2009, 18:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090624 Firefox/3.5

To ma mam w tej chwili to upomnienia: "Skorzystaj z gotowych rozwiązań", "Standardowa diagnostyka" i "Usuń paski lub wadliwe rozszerzenia". Miałem jeszcze kilka innych, ale po awarii pendrive'a nie chciało mi się ich odzyskiwać, a nie były to aż tak częste przypadki, żeby bez nich nie dać sobie rady.

Całość świetnie się sprawuje z dodatkiem Paste E-Mail Plus, wystarczy pobrać mój plik pasteemailplus.dat i wkleić do katalogu profilu.

Wstawiam też treści do wykorzystania ze skryptozakładkami lub w innych rozszerzeniach:

===============================================

Kod: Zaznacz cały
[img]http://mozillapl.org/forum/templates/fisubtext/images/topic_lock.gif[/img] Przed założeniem tematu należy poszukać gotowych rozwiązań na forum. Dzięki istniejącym poradom można uporać się z większością problemów, bez angażowania innych osób. Ponawiające się zapytania, na które od dawna znane są odpowiedzi zaśmiecają forum. A odpowiadanie po raz kolejny na to samo pytanie jest po prostu męczące.

[img]http://i43.tinypic.com/e97tsn.jpg[/img]
Skorzystaj z [url=http://mozillapl.org/forum/search.php]wyszukiwarki[/url]. Zapoznaj się z gotowymi odpowiedziami. Jeśli nie potrafisz zastosować się do proponowanych porad, napisz z czym masz problem w jednym z istniejących wątków na ten sam temat.


===============================================

Kod: Zaznacz cały
Na początek wyczyść pamięć podręczną przeglądarki: Firefox > Narzędzia > Wyczyść dane prywatne, jeśli nie pomoże wykonaj [url=http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_Diagnostyka:_Firefox]Standardową diagnostykę[/url].

Czytaj ze zrozumieniem i upewnij się, że wykonałeś [url=http://mozillapl.org/wiki/FAQ:_Firefox#Kopie_zapasowe:_Jak_wykona.C4.87_kopi.C4.99_zapasow.C4.85_swoich_danych.3F]kopię profilu[/url]. Jeśli problem(y) nie ustąpi(ą) poinformuj, o przebiegu diagnostyki. Napisz, co wniosło stworzenie nowego profilu oraz uruchomienie przeglądarki w trybie awaryjnym?


===============================================

Kod: Zaznacz cały
Poczytaj  [url=http://grzglo.jogger.pl/2007/08/08/jak-usunac-zewnetrzne-paski-narzedziowe-w-przegladarkach-ie/]jak pozbyć się niechcianych pasków[/url] oraz [url=http://grzglo.jogger.pl/2007/06/26/usuwanie-zewnetrznych-lub-uszkodzonych-rozszerzen-z-firefoks/]jak usunąć zewnętrzne lub uszkodzone rozszerzenia z Firefoksa[/url].


===============================================

Jest jeszcze kilka typów tematów, które powracają jak bumerang, na nie też mogłbym przygotować gotowe odpowiedzi, bo naprawdę nie ma sensu wkładać wysiłku i odpisywać leniwym użytkownikom, którzy zamiast przeszukać forum czy wiki wolą rzucać nieuzasadnionymi roszczeniami.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: zitto » 15 lipca 2009, 16:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090624 Firefox/3.5

Jeśli pozwolicie dorzucę swoje trzy grosze. Na początek to:

Rozwiązywanie problemów

Standardowa Diagnostyka Firefoksa
  • Jak już wspomniał tomasiek – poprawki w tekście, aby było tak jak jest w rzeczywistości w programie.
  • Pkt. 4 SD:
    - Safe Mode a tryb awaryjny - analogicznie do uwag w punkcie Przydatne Artykuły
    - Odnośnik do problematycznych rozszerzeń – Czy podać do strony angielskiej, która jest o wiele bogatsza? Czy do aktualnej, ale uzupełnionej o odnośnik do anglojęzycznej?
  • Pkt. 6 SD
    Odnośnik do polskiego Mozbackup w kopiach zapasowych profili jest nieaktualny. Zamiast tego podać odnośnik do plików lokalizacyjnych.
  • Pkt. 7 SD
    Czy w informacjach o deinstalacji podać odnośnik do pełnej deinstalacji lub uzupełnić artykuł o tę informację?
Przydatne Artykuły
  • Tryb awaryjny - http://mozillapl.org/wiki/Safe_Mode
    Nazwa „safe mode” może być myląca. Wszędzie mówi się o „trybie awaryjnym”. W Windowsie też ten tryb występuje jako awaryjny.
    „Safe mode” występuje w nazwie odnośnika oraz treści artykułu.
    W artykule brakuje zrzutów okna trybu awaryjnego dla Fx 2, 3, 3.5
  • Przywracanie utraconych danych – warto zaznaczyć, że artykuł dotyczy SeaMonkey.
  • Problematyczne rozszerzenia
    Lista tych rozszerzeń jest dość uboga w porównaniu do anglojęzycznej. Może dodać choć odnośnik do niej?


Grzegorzu, wydaje mi się, że zakończenie znakiem zapytania zdania "Napisz, co wniosło stworzenie nowego profilu oraz uruchomienie przeglądarki w trybie awaryjnym?" jest niezbyt zręczne, skoro to raczej polecenie niż pytanie.
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Postautor: Grzegorz » 16 lipca 2009, 14:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090624 Firefox/3.5

Przygotowałem ilustrowaną instrukcję standardowej diagnostyki dla Firefoksa 3.5, muszę ją jeszcze przejrzeć, wrzucę na bloga, a jak zbierze kilka pozytywnych komentarzy (nie będzie w niej błędów) to zaktualizuję Wiki.

Od przyszłego miesiąca będę miał więcej czasu, mogę wtedy przygotować SD dla pozostałych wersji Firefoksa.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Tomek » 16 lipca 2009, 18:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1) Gecko/20090630 Ubuntu/9.04 (jaunty) Shiretoko/3.5

Rozpocząłem temat a sam nie mam czasu się wziąć do roboty.
Grzegorzu - może ustalmy jakieś podstawowe wspólne wytyczne co do części "graficznej" - to znaczy jak opisujemy grafiki itp itd - jednolity styl ułatwi życie wszystkim.
Rozważmy też co jeszcze poza SD - którą fakt faktem musimy przygotować dla kilku wersji Fx (wszak 2.0, 3.0 i 3.5 są obecnie na rynku).
Na 100% trzeba przelecieć tematy w stylu "zablokowałem obrazki", "podwójny pasek zakładek", i to co ostatnio zauważyłem - troszkę więcej o userchrome/userstyle...
Przedstawienie tego graficznie ułatwia życie szeregom... bezpiśmiennych (wiecie o jakim typie mówię)....
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Grzegorz » 16 lipca 2009, 18:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090624 Firefox/3.5

tomasiek pisze:może ustalmy jakieś podstawowe wspólne wytyczne co do części "graficznej" - to znaczy jak opisujemy grafiki itp itd - jednolity styl ułatwi życie wszystkim.

Jednolity styl to na pewno dobry pomysł, nie wiem tylko, co tutaj może nie być jasne? Kiedy opisuję uruchomienie Firefoksa w trybie awaryjnym, pokazuję po dwa sposoby dla Windowsa (poprzez uruchomienie z parametrem za pomocą "Uruchom" z Menu Start i odpowiednio przygotowanego skrótu) i Linuksa (z terminala i za pomocą odpowiedniego aktywatora). Pod zrzutami umieszczam stosowny opis 0krok po korku, jak to zrobić.

Przykładowy tekst:

Szkic Standardowej diagnostyki - GrzegorzJZD pisze:I. Standardowa Diagnostyka

1.1 Co to jest Standardowa Diagnostyka?

Standardowa Diagnostyka to procedura pozwalająca każdemu użytkownikowi dokładnie zbadać zachowanie przeglądarki, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie problemów z wadliwie działającymi dodatkami lub wtyczkami, przywrócenie fabrycznych ustawień Firefoksa, usunięcie uszkodzonych elementów profilu i wiele innych.

Solidnie przeprowadzona Standardowa diagnostyka pozwala bez zasięgania porady na forum ustalić przyczynę oraz wyeliminować ogromną większość problemów z Firefoksem.

1.2 Czy muszę wykonać całą procedurę, jeśli problem ustąpi wcześniej?

Standardowa diagnostyka to kompleksowa procedura. Niejednokrotnie wystarczy wykonać kilka jej kroków, aby wyeliminować przyczynę problemów. Niemniej jednak w przypadku poważnych problemów zaleca się wykonanie od A do Z. Często zdarza się, że uszkodzenia profilu dotyczą więcej niż jednej kwestii i prędzej czy później problemy wrócą bądź pojawią się nowe. Dlatego jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie swoich danych (jak zakładki czy zapamiętane hasła) wykonaj Standardową Diagnostykę do końca.

1.3 Nie umiem wykonać któregoś z kroków Standardowej Diagnostyki

Standardowa diagnostyka jest napisana zrozumiałym językiem oraz opatrzona serią ilustracji, aby uprościć jej wykonanie nawet laikom komputerowym.

(...)

III Tryb awaryjny

3.1 Co to jest tryb awaryjny?

(krótkie wprowadzenie)

3.2 Jak uruchomić przeglądarkę w trybie awaryjnym?

Aby uruchomić Firefoksa w trybie awaryjnym niezbędne jest dodanie specjalnego parametru (...) W tym celu z Menu Start wybierz "Uruchom" i wpisz ścieżkę dostępu do pliku firefox.exe ([url=#kluczowe-pliki-i-lokalizacje]gdzie znajdę ten plik[/url]) oraz -safe-mode.

Jeśli Firefoksa zainstalowano w domyślnej dla systemu Windows lokalizacji, ścieżka jest następująca:

[image]

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode


I tak dalej... Wszystko opatrzone zrzutami ekranu z Windows XP oraz Vista, Ubuntu (GNOME). Wydaje mi się, że całość wygląda solidnie. Mam nadzieję, znaleźć trochę czasu w sobotę, dokończyć i wrzucić na bloga, po czym poproszę o rewizję tekstu w celu wychwycenia ewentualnych błędów i sugestie merytoryczne.

Nie ma i nie będę miał Mac OS ani KDE, więc nie napiszę ani nie porobię zrzutów ekranu dla tych systemów. Nie wiem czy nie będzie potrzebna także skrócona wersja tekstu lub skrypt pokaż/ukryj teorię - tak, żeby widoczne były tylko fragmenty z praktycznymi poradami, bez teorii ;)

Nazbierało mi się w tym miesiącu sporo zadań do zrobienia, stąd lekkie opóźnienie. Jestem też w krakcie tłumaczenia anglojęzycznego wpisu na wiki dotyczącego problematycznych rozszerzeń, choć na forum było tego typu zgłoszeń więcej (może ktoś poszuka i podeśle mi na PW?). Pochwalę się jeszcze tłumaczeniem FAQ i dokumentacji dla NoScript, pierwsze jest ukończone w jakiś 70%, drugie 20%. Będzie to chyba pierwsze poważne opracowanie dotyczące blokowania skryptów za pomocą NoScript. Także sporo pracy, a wakacje temu nie sprzyjają :P
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: zitto » 17 lipca 2009, 00:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090624 Firefox/3.5

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad przetłumaczeniem instrukcji tworzenia reguł filtrów w Adblocku. Może warto by było, do kompletu z "NoScript", przetłumaczyć i to? Spojrzę jutro, czy poradzę sobie z tym. Jakby co, to mogę się tym zająć.

Wygląda ciekawie. Skoro była zachęta do konstruktywnych uwag, to zgłaszam następujące:

pkt 1.1
"zbadać zachowanie przeglądarki" - nie tylko zbadać ale i naprawić błędy działania. "zbadać i naprawić (błędne) działanie przeglądarki"?
"z wadliwie działającymi" - wadliwe może być rozszerzenie; jeśli działanie to np. błędne
"dodatkami lub wtyczkami" - w pojęciu dodatków mieści się pojęcie wtyczki
"przywrócenie fabrycznych ustawień Firefoksa" zmieniłbym na "przywrócenie domyślnych ustawień"
"Solidnie przeprowadzona Standardowa diagnostyka" - jakoś mi to nie brzmi zbyt dobrze. Może "dokładnie przeprowadzona"?
pkt. 1.2
"Niemniej jednak w przypadku poważnych problemów" - "Niemniej jednak, w przypadku poważnych problemów,"
"zaleca się wykonanie od A do Z" - kolokwializm + brak podmiotu (?)- "zaleca się wykonanie jej w całości"?
"i prędzej czy później problemy wrócą bądź pojawią się nowe" - interpunkcja: "i prędzej, czy później problemy wrócą, bądź pojawią się nowe"
"(jak zakładki czy zapamiętane hasła)" - j.w. "jak zakładki, czy zapamiętane hasła)"
pkt. 3.2
"wybierz "Uruchom" i wpisz ścieżkę dostępu do pliku firefox.exe" - przecież nie trzeba wpisywać ścieżki, wystarczy samo "firefox -safe-mode". Wpisywanie ścieżki może okazać się zbyt "trudne"
Warto dopisać (screen?) uruchomienie poprzez Start>Wszystkie programy>Mozilla firefox

I jeszcze jedno. Tomasiek wspominał o przedstawianiu odpowiednich screenów na podstawie UA. A jak ktoś ma błędnego UA? Chyba Lepiej by było rozbić to na poszczególne systemy, żeby każdy mógł wybrać odpowiednio. Może poprzez rozwijane menu "Wybierz swój system"?
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Postautor: Tomek » 17 lipca 2009, 05:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1) Gecko/20090630 Ubuntu/9.04 (jaunty) Shiretoko/3.5

zitto pisze:Tomasiek wspominał o przedstawianiu odpowiednich screenów na podstawie UA.

gdzie? kiedy? jakby to powiedzieć... czytaj ze zrozumieniem i upewnij się ;)
A na powagę - oczywiście że nie możemy ze względu na UA - powinna być jedna strona z wyborem na podstawowe 3 wersje Fx/seamonkey/thunderbirda.
Potem w poszczególnych punktach powinniśmy mieć np. W systemie Windows XP profil znajduje się tu a tu... W systemie Linuks tu a tu.

Ja dziś wieczorem zajmę się artykułem o tworzeniu i odtwarzaniu kopii zapasowej pod windows/linuksem z zastosowaniem kilku popularnych narzędzi. Postaram się też opisać "w jakim pliku fx przechowuje".
Poprawię też przywracanie UA.

Przy okazji - w wiki musimy b. dokladnie oznaczać fragmenty kotwicami - żeby potem z forum szybko przywoływać np. punkt 6 SD, punkt 5 kopii, punkt 3 Noscript....

(ps - na jaki serwer wrzucamy grafiki? na imagehacks? to chyba najpewniejsze.... pewnie Grzesiek jako nasz blogger techniczny znajdzie coś lepszego)....
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Grzegorz » 17 lipca 2009, 09:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090624 Firefox/3.5

zitto: Z propozycjami musisz się jeszcze trochę wstrzymać ;) Wrzucę cały tekst na bloga to możesz zgłaszać do woli. Niestety w weekend mnie nie ma, chyba nie dam rady tego dokończyć w tym tygodniu.

tomasiek: imagehacks? a nie miałeś na myśli ImageShacks? Jakoś nie jestem przekonany do tego pomysłu. Długo go testowałem i zawsze były problemy, a to z Adblock Plusem a to z NoScriptem.

Najsensowniejszy wybór dla hostowania grafiki to Flickr lub TinyPic.

Kotwice powinny być przy każdym podpunkcie, ułatwi to nawigowanie za pomocą spisu treści i odsyłanie do konkretnych porad. Zastanawiam się nad tylko nad wtłoczeniem JS i CSS to tego. Tutaj forum i wiki niedomagają.

A przydałyby się <code></code> w jednej linii z tekstem, JS do ukrywania zbędnych informacji i serwowania tekstu dotyczącego wybranego programu (Thunderbird, Firefox (wszystkie wersje), SeaMonkey). Niby można to załatwić osobnymi dokumentami i odnośnikami do nich, ale skoro już nad tym trzy osoby pracują to można by to przygotować profesjonalnie i nowocześnie.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Tomek » 17 lipca 2009, 10:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090715 Firefox/3.5.1

no literówka - mam tam konto i shutter tam od razu ładuje - stąd pomysł.
Ale faktycznie - flickr to niezły pomysł - możnaby nawet utworzyć osobne konto na potrzeby naszego forum ;)
Co do js i css - to faktycznie - ani forum ani wiki nie dają nam tego co chcielibyśmy uzyskać... chyba żeby utworzyć normalne, statyczne strony i po prostu je podpiąć - ale wtedy tracimy zalety wiki... Więc chyba pozostaje wiki - a na forum tylko odnośniki do wiki.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Tomek » 17 lipca 2009, 17:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1) Gecko/20090630 Ubuntu/9.04 (jaunty) Shiretoko/3.5

GrzegorzJZD pisze:Nie ma i nie będę miał Mac OS ani KDE

Mam dokładnie ten sam problem - nie będę instalował całego KDE ;) A na Mac'a ciągle pracuję.
(ps - swoją propozycję przygotuję w pdf - bloga jak wiecie nie prowadzę, ale coś wymyślę...)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Tomek » 18 lipca 2009, 06:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1) Gecko/20090630 Ubuntu/9.04 (jaunty) Shiretoko/3.5

Rozmawiałem z GMBH (odpowiedzialnym za nasze forum) - oprzemy to wszystko o wiki - nie jest tak źle jak myślałem - da się wiele rzeczy uzyskać. Obrazki będziemy wstawiać na serwer mozillapl - nie ma z tym żadnego problemu (jak tylko dostaniemy odpowiednie uprawnienia).\
Co do wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia: ... azk%C3%B3w
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia: ... _Wikipedii
itp itd.
Mam propozycję nie do odrzucenia - ustalmy co jeszcze chcemy zrobić - czy tylko te 3 tematy (SD,kopie,rozszerzenia - jako najczęściej pojawiające się na forum), czy też więcej (myślę o naszej klasie, myślę o odklejeniu przyklejonych wątków i zrobienie z nich faq)?


Wczoraj padła jeszcze propozycja żebyśmy się zajęli SUMO (czyli przetłumaczeniem oficjalnego supportu) -ale tam jest niesamowita ilość roboty.
Jest też sugestia żeby do wiki przenieść MDC - nie do końca się z tym zgadzam - 2 różne targety - za duże zamieszanie się wprowadzi....
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: zitto » 18 lipca 2009, 13:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090715 Firefox/3.5.1

1. Z innych spraw, to wydaje mi się, że można przejrzeć przyklejone wątki. Proponował to już Grzegorz w związku z "paskiem adresu", który zapchany jest niemiłosiernie. Wiele z wątków nich jest zaśmieconych dublującymi się postami, podziękowaniami itp.
2. Przeniesienie przyklejonych wątków do faq moim zdaniem sprawi, że tematy zginą zupełnie. Teraz choć niektóre osoby zwracają na nie uwagę.
3. Dwa tematy o toolbarach można by chyba połączyć? To samo z tematem "Dla osób nielubiących nowego paska" i "Firefox 3 - pasek adresu"
4. Czy można by było poprosić poprawienie kodów, które wstawił Grzegorz? Rozjechało mi się forum a przy 1280 ledwo literki widzę :wink:
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Postautor: Grzegorz » 18 lipca 2009, 13:46

Przeglądarka: Opera/9.50 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.2.13918/308; SonyEricsson K550i; U; pl;)

zitto pisze:1. Z innych spraw, to wydaje mi się, że można przejrzeć przyklejone wątki. Proponował to już Grzegorz w związku z "paskiem adresu", który zapchany jest niemiłosiernie.

Próbowałem go czyścić, z tym że wątek jest chyba za długi i skrypt forum sobie nie radzi. Nie da się wydzielać i przenosić wybranych postów do /dev/null czy jako osobne wątki. Można jedynie permanentnie kasować posty w omawianym wątku. Dlatego usunąłem tylko duplikaty zapytań i jakieś kompletne bzdury (skracając wątek o 2 strony). Do usunięcia nadaje się więcej, ale skoro najpopularniejsze tematy znajdą się w zaganianiach na wiki, to nie ma sensu się z tym męczyć.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Tomek » 24 lipca 2009, 20:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl_Pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090716 Ubuntu/9.04 (jaunty) Firefox/3.5.1

Poprawiłem na szybko SD - http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_D ... a:_Firefox jeszcze bez zrzutów ale na chwilę obecną jest to bardziej aktualne niż to co mieliśmy.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: zitto » 25 lipca 2009, 22:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090715 Firefox/3.5.1

Ładnie wyszło. A jeszcze ze screenami będzie, ho, ho! :)
(Mam tylko nadzieję, że w rejestrze nie będzie kasowane za dużo.. Może jakieś ostrzeżenie o możliwych skutkach działania na rejestrze i wytłuszczenie samych kluczy w ścieżkach?)
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Postautor: Tomek » 26 lipca 2009, 06:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl_Pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090716 Ubuntu/9.04 (jaunty) Firefox/3.5.1

yhm...
screeny mam prawie gotowe, są nawet wrzucone na serwer... tylko muszę jakoś tekst podpasować żeby weszły. Tak myślałem żeby nie wciskać ich w główny teekst - tylko porobić odnośniki...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: zitto » 26 lipca 2009, 06:35

Przeglądarka: Opera/9.60 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.1.11320/504; U; pl) Presto/2.2.0

A może stworzyc alternatywną, rownorzędną stronę "SD w screenach". A w aktualnej SD dac jak mówisz odnosniki do kotwic obrazkow?
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Następna

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: