MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

K-Meleon po polsku + dodatki

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 22 października 2008, 19:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.17) Gecko/20080919 K-Meleon/1.5.1

Z przyjemnością pragnę poinformować, że dostępna jest polska wersja przeglądarki K-Meleon. Najnowszą wersję można pobrać stąd.

Wiele rozszerzeń oraz skórek dla tej przeglądarki jest dostępnych pod tym adresem. Dodatkowo najnowsze skórki są dostepne tutaj.

Sugestie dotyczące tłumaczenia (propozycje zmian, ewentualne błędy itp.) proszę zgłaszać tutaj i/lub na oficjalnym forum K-Meleona w tym wątku.

Mam nadzieję, że użytkowanie K-Meleona będzie dla Was przyjemnością :) .
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2008, 16:58 przez Matt_k-m, łącznie zmieniany 2 razy
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: Grzegorz » 22 października 2008, 21:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.1b2pre) Gecko/20081020 Minefield/3.1b2pre

Hm... ale Kameleon (także po polsku) jest dostępny od dłuższego czasu.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Matt_k-m » 23 października 2008, 07:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.17) Gecko/20080919 K-Meleon/1.5.1

GrzegorzJZD pisze:Hm... ale Kameleon (także po polsku) jest dostępny od dłuższego czasu.


To ciekawe, bo wersja polska została wydana 16 października 2008. W chwili pisania tego posta nie minął cały tydzień. Może masz na myśli stare spolszczenie do wersji 1.0? To było tłumaczenie tylko menu, a nie całości jak teraz.


Użytkownik teK przygotował pasek wyszukiwania dla K-meleona. Różni się on znacznie (oczywiście na plus) pod względem funkcjonalności od dotychczasowego searchbara dla tej przeglądarki. Jego zlokalizowaną wersję (czytaj: polską) można pobrać stąd.
Niniejsza wtyczka jest aktywnie rozwijania, więc postaram się dodawać na bieżąco odnośnik do najnowszej, spolonizowanej wersji.
Zawartość archiwum należy wypakować do katalogu kplugins. Powyższą operację wykonujemy przy wyłączonym K-Meleonie.


Wielu użytkowników narzeka na wygląd K-Meleona. Tymczasem pojawia się coraz więcej skórek :). Poniżej kilka zrzutów ekranu.

skórka Opera6

skórka Knoia

skórka surfari

skórka mezich
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: Matt_k-m » 29 października 2008, 08:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.17) Gecko/20080919 K-Meleon/1.5.1

Wladimir Palant udostępnił na swojej stronie polską wersję Adblock Plusa https://adblockplus.org/en/kmeleon :D.
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2009, 12:19 przez Matt_k-m, łącznie zmieniany 1 raz
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: Matt_k-m » 03 listopada 2008, 18:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.17) Gecko/20080919 K-Meleon/1.5.1

W najnowszej wersji 0.2.1a4 searchbara dla K-Meleona naprawiony został błąd menu paska zakładek.
Zlokalizowana wersja gotowa do pobrania. Enjoy :).
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: Matt_k-m » 06 listopada 2008, 19:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.17) Gecko/20080919 K-Meleon/1.5.1

Szybkie wybieranie dla K-Meleona w akcji.
Nowa, ulepszona, w pełni funkcjonalna wersja czeka na zainteresowanych :) . Zawartość archiwum należy wypakować do folderu instalacyjnego przeglądarki i ustawić jako stronę startową speeddial.htm, znajdującą w folderze "speeddial".

Nowa wersja paska wyszukiwania. KLIK
Zmiany:

- dodano opcję Wklej i idź,
- dodano możliwość zmiany rozmiaru paska wyszukiwania.
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2008, 18:50 przez Matt_k-m, łącznie zmieniany 1 raz
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: Matt_k-m » 13 listopada 2008, 09:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.17) Gecko/20080919 K-Meleon/1.5.1

QuickNote dla K-Meleona, czyli dobrze znane szybkie notatki. Zawartość archiwum tradycyjnie należy wypakować do katalogu instalacyjnego przeglądarki.


Aktualizacja

Wprawdzie K-Meleon posiada wbudowane rozszerzenie NewsFox, które doskonale radzi sobie z kanałami Atom/RSS, ale istnieje też alternatywa: posiadające tylko najpotrzebniejsze funkcje rozszerzenie MicroRSS.
Aby uzyskać dostęp do wiadomości, należy kliknąć ikonkę kanału (można ją umieścić w dowolnym miejscu na pasku narzędziowym) lub z menu K-Meleona wybrać: Narzędzia -> Poczta i wiadomości -> microRSS.

Tak prezentuje się rozszerzenie:

Obrazek


Zlokalizowana wersja MicroRSS dla K-Meleona 1.1.x i nowszych -> http://odsiebie.com/pokaz/970842---b673.html (zawartość archiwum jak zwykle do katalogu z zainstalowanym K-Meleonem).
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: Matt_k-m » 22 listopada 2008, 20:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.17) Gecko/20080919 K-Meleon/1.5.1

Rozszerzenie integrujące Orbit Downloadera z K-Meleonem. Aby móc korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje Orbit, należy ustawić w Grab++ monitorowanie K-Meleona: wybieramy z menu Akcja -> Ustawienia -> zakładka Monitorowanie i zaznaczamy Własny, gdzie ustawiamy ścieżkę do pliku wykonywalnego przeglądarki.

Z powodu dołączenia wcześniejszej wersji rozszerzenia Flashblock, nie działa ono z K-Meleonem 1.5.2. Paczka aktualizująca Flashblocka naprawia ten błąd. Plik embed.jar w folderze instalacyjnym przeglądarki (\K-Meleon\chrome) należy nadpisać tym z archiwum.

Moduł sprawdzania pisowni.
Ostatnio zmieniony 04 października 2009, 18:12 przez Matt_k-m, łącznie zmieniany 2 razy
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: ted » 04 lipca 2009, 12:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Matt_k-m pisze:Szybkie wybieranie dla K-Meleona w akcji.
Nowa, ulepszona, w pełni funkcjonalna wersja czeka na zainteresowanych :) . Zawartość archiwum należy wypakować do folderu instalacyjnego przeglądarki i ustawić jako stronę startową speeddial.htm, znajdującą w folderze "speeddial".

Nowa wersja paska wyszukiwania. KLIK
Zmiany:

- dodano opcję Wklej i idź,
- dodano możliwość zmiany rozmiaru paska wyszukiwania.


Jak to cholerstwo (szybkie wybieranie) ustawić?
Proszę łopatologicznie.
ted
 

Postautor: Matt_k-m » 07 lipca 2009, 18:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

1. Ściągamy SpeedDial najlepiej tam, gdzie jest zainstalowana przeglądarka.

2. Wypakowujemy archiwum - w tym wypadku jest to jeden folder o nazwie speeddial.

3. Włączamy K-Meleona, naciskamy F2 i zmieniamy stronę startową, klikając Przeglądaj...

Obrazek

Obrazek

4. Na koniec z menu wybieramy Widok -> Strona startowa -> Otwórz stronę startową i to wszystko.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: ted » 08 lipca 2009, 10:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Matt_k-m pisze:1. Ściągamy SpeedDial najlepiej tam, gdzie jest zainstalowana przeglądarka.

2. Wypakowujemy archiwum - w tym wypadku jest to jeden folder o nazwie speeddial.

3. Włączamy K-Meleona, naciskamy F2 i zmieniamy stronę startową, klikając Przeglądaj...

4. Na koniec z menu wybieramy Widok -> Strona startowa -> Otwórz stronę startową i to wszystko.


Dziękuje za tak szybką odpowiedz, naprawdę mi pomogła.
Korzystajac z okazji, czy mogę prosić o pomoc w zainstalowaniu 'sprawdzania pisowni'?
Po mojej instalacji mam sprawdzanie pisowni ale nie widzi słownika.
Robię coś nie tak a nie wiem co.
Dziękuje :D
ted
 

Postautor: Matt_k-m » 08 lipca 2009, 12:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Klik prawym przyciskiem myszy, wybieramy Sprawdzanie pisowni...

Obrazek

... następnie polski słownik.

Obrazek

Gdy mamy podkreślone słowo klikamy p.p.m. na Sprawdzanie pisowni i wybieramy poprawną formę.

Obrazek

Uwaga: aby mieć dostęp do sugerowanych wyrazów, mrugający kursor musi się znajdowac na wyrazie.

Obrazek


W razie potrzeby można dodawać lub usuwać słowniki. Stąd można je pobrać. Zapisany plik o rozszerzeniu .xpi zmieniamy na .zip i w środku mamy to, co nas interesuje. Teraz wystarczy tylko przekopiować do folderu \dictionaries K-Meleona.

Jeśli potrzebujesz jakichś dodatków pisz śmiało. Jeśli tylko są to postaram się zamieścić zlokalizowaną wersję.

PS Odchudziłem paczkę wyrzucając angielski słownik i dotłumaczyłem SpellCheck.kmm - link powyżej w tym samym miejscu.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: Gość » 08 lipca 2009, 16:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Matt_k-m pisze:Klik prawym przyciskiem myszy, wybieramy Sprawdzanie pisowni...

... następnie polski słownik.

Gdy mamy podkreślone słowo klikamy p.p.m. na Sprawdzanie pisowni i wybieramy poprawną formę.

Uwaga: aby mieć dostęp do sugerowanych wyrazów, mrugający kursor musi się znajdowac na wyrazie.

W razie potrzeby można dodawać lub usuwać słowniki. Stąd można je pobrać. Zapisany plik o rozszerzeniu .xpi zmieniamy na .zip i w środku mamy to, co nas interesuje. Teraz wystarczy tylko przekopiować do folderu \dictionaries K-Meleona.

Jeśli potrzebujesz jakichś dodatków pisz śmiało. Jeśli tylko są to postaram się zamieścić zlokalizowaną wersję.

PS Odchudziłem paczkę wyrzucając angielski słownik i dotłumaczyłem SpellCheck.kmm - link powyżej w tym samym miejscu.


Coś instaluje wszystko żle !
Po mijej instalacji nawet nie mam podkreślenia.
Prawdopodobnie instaluje wszystko żle, dlatego ośmielam się Ciebie prosić o łopatologiczną instrukcje od podstaw.
Przepraszam że zabieram czas. :oops:
Gość
 

Postautor: ted » 08 lipca 2009, 17:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Wydaje mi się że instaluje wszystko żle, łącznie z modułem sprawdzania pisowni.
Korzystam w tej chwili z K-Ext 110 SpellCheck.
Trochę on mnie zawodzi, dlatego prosiłbym o instrukcje od podstaw.
Oczywiście przepraszam za kłopot :oops:

GrzegorzJZD: Nie dubluj postów ani nie kopiuj całych wypowiedzi i ilustracji, skoro wystarczy przewinąć stronę w górę, aby zobaczyć na co odpowiadasz.
ted
 

Postautor: ted » 08 lipca 2009, 22:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

GrzegorzJZD: masz rację , ciągle się uczę
ted
 

Postautor: ted » 09 lipca 2009, 09:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.20) Gecko/20081217 Firefox/2.0.0.20

Matt_k-m:
Udało mi się zainstalować wszystko co chciałem,dzięki Twojej pomocy.

Serdecznie dziękuje.
Temat uważam za zamknięty.
ted
 

przestawianie sie menu

Postautor: slydago » 29 lipca 2009, 09:44

Przeglądarka: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.2.15 Version/10.00

Ustawilem k-meleona wg wlasnych potrzebale mam pewien problem.
Otoż gdy przestawie tak jak na screenie w pierwszym linku przyciski menu, to po restarcie przegladarki pasek glowny ciagle przestawia mi sie na sam koniec belki:/ tak jak to jest na drugim screenie. dodatkowo jak usunąc zaznaczoną animacje na drugim screenie? Nigdzie nie moge tego znalesc.

Sprawdzalem czy katalog k-meleona nie jest "tylko do odczytu": nie jest:)

dobrze Obrazek

źle Obrazek
slydago
 

Re: przestawianie sie menu

Postautor: Matt_k-m » 29 lipca 2009, 14:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.22) Gecko/20090623 K-Meleon/1.5.3

Na początek sprawdź, czy sytuacja powtarza się przy zablokowanych paskach narzędzi (Widok -> Paski narzędzi -> Zablokuj...) Jeżeli to nie pomaga, klik na F2 -> Przeglądanie w kartach (zakładka "Pasek kart"), tam należy odznaczyć "Dołącz przyciski kart i okien do paska kart".

slydago pisze:jak usunąc zaznaczoną animacje na drugim screenie? Nigdzie nie moge tego znalesc.


Jeśli chcesz usunąć wskaźnik aktywności (throbber) to usuń plik throbber.avi w \K-Meleon\skins\nazwa_skórki, w tym wypadku będzię to Phoenity.


// Edit //

SpeedyKm - modyfikacja dodatku SpeedDial. Plus: ustawienia nie są zależne od ciasteczek, minus: w celu zmiany stron na ekranie wyboru należy edytować w notatniku plik speedykm.html.

Obrazek

Firebug Lite; plik kmfirebug.kmm należy skopiować do \K-Meleon\macros; dostęp poprzez menu Narzędzia -> Firebug Lite.

Stylish; dostęp poprzez menu Narzędzia -> Stylish.

DownThemAll!; dostęp poprzez kliknięcie p.p.m. na linku.

Mozilla Internet Dictionary; dostęp poprzez menu Narzędzia -> Dictionary Plus.

Fasterfox dla K-Meleona; dostęp poprzez menu Edycja -> Konfiguracja -> Zaawansowane.

Dodatek IE Tab. Dostęp poprzez menu kontekstowe Wyślij stronę do oraz Wyślij link do.
Uwaga: proszę się zapoznać z instrukcją dołączoną w pliku readme.txt.
Pobierz

Cztery makra umożliwiające otwieranie stron i linków w Firefoksie, Flocku, Operze i SeaMonkey. Dostęp poprzez menu kontekstowe Wyślij stronę do oraz Wyślij link do.
Pobierz

CookieCuller; dostęp poprzez menu Narzędzia -> Cookie Culler

Obrazek
Pobierz


Menedżer preferencji dla witryn

Rozszerzenie umożliwia tworzenie polityk i dodawanie do nich witryn. W dużym skrócie, dostajemy lepszą kontrolę nad ciasteczkami, obrazkami, wyskakującymi oknami i ustawieniami języka JavaScript.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dostep do rozszerzenie na trzy sposoby:

Narzędzia -> Prywatność albo p.p.m. na stronie lub na linku.
Pobierz

Więcej o rozszerzeniu na stronie domowej autora.


DisplayIP

Dodatek wyświetlający adres IP oglądanej strony w małym pasku. Dodatkowo posiada on przycisk odsyłający do serwisu whois.com, gdzie można znaleźć więcej informacji o oglądanej stronie.

Dostęp poprzez:

1. menu Narzędzia -> Wyświetl IP...
2. p.p.m. -> Właściwości strony -> IP domeny
3. p.p.m. na odnośniku -> Wyświetl adres IP odnośnika...
Pobierz


ImageTab - makro wyświetlające obrazki w nowej karcie, zamiast w nowym oknie. Dostęp: p.p.m. na obrazku.
Pobierz
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2009, 09:34 przez Matt_k-m, łącznie zmieniany 3 razy
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Postautor: Gość » 09 sierpnia 2009, 19:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.21) Gecko/20090331 K-Meleon/1.5.3

Witam

Od jakiegoś czasu używam tej przeglądarki i bardzo przypadła mi ona do gustu lecz brakuje mi wtyczni z F

Czy w k-meleonie jest możliwość dodania pluginu do sprawdzania poczty na gmailu tak jak to jest w F ??
Gość
 

Postautor: Matt_k-m » 09 sierpnia 2009, 20:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.22) Gecko/20090623 K-Meleon/1.5.3

Anonymous pisze:Czy w k-meleonie jest możliwość dodania pluginu do sprawdzania poczty na gmailu tak jak to jest w F ??


http://tnij.com/NdBZN - o to chodzi? Jedyny kontakt z google mam przez wyszukiwarkę i mapy; rozszerzenie nie jest spolszczone. Być może kiedyś zabiorę się za jego lokalizację.

http://odsiebie.com/pokaz/4702237---8378.html - Automatyczna zmiana identyfikacji przeglądarki; dostęp poprzez menu Narzędzia -> Identyfikacja przeglądarki.
Makro sprawdza adresy URL znajdujące się w pliku badlist.txt i automatycznie zmienia ciąg UA na "jedynie słuszny". Po opuszczeniu "złej" witryny ciąg UA wraca na domyślny. Dzięki temu makro można łatwo dodawać witryny i edytować czarną listę (dodałem do niej pewien portal na literę "o", który nie lubi SeaMonkey, K-Meleona i innych geckowatych, tylko Firefoksa).

http://odsiebie.com/pokaz/4702254---d85f.html - Generator krótkich linków; dostęp poprzez menu Narzędzia -> Generuj TinyURL. Plik należy skopiować do \K-Meleon\macros.

http://odsiebie.com/pokaz/4702289---e9dd.html - Makro dla pobierania przy pomocy JDownloadera; dostęp poprzez kliknięcie p.p.m. na linku.
Jeżeli JDownloader został zainstalowany w innej lokalizacji niż w domyślnej, należy podać właściwą ścieżkę w pliku jdownloader.kmm.

http://odsiebie.com/pokaz/4702321---316d.html - restartkm; dodatek umożliwiający wyłączenie i włączenie przeglądarki dzięki kliknięciu na ikonkę.

Jeśli są problemy z wypakowaniem któregoś z plików, program 7-zip powinien je rozwiązać.

Pojawiła się ciekawa skórka http://kmeleon.sourceforge.net/forum/fi ... _1.0.0.zip. Jest to modyfikacja motywu Charamel dla Firefoksa.

Obrazek

Skórka jest dostępna w wersji z małymi i dużymi ikonami oraz posiada własną ikonkę dla dodatku restartkm.


GetFlash - makro wyświetla link przy plikach .swf i umożliwia pobranie w formacie .mp4 z serwisów oferujących bezpośredni link (m.in. YouTube). Dostęp: menu kontekstowe -> Właściwości strony -> Pobierz Flash lub skrót Alt + F.
Pobierz


DrWeb - makro skanuje odnośniki przy pomocy serwisu DrWeb. Dostęp: p.p.m. na odnośniku -> Skanuj odnośnik.
Pobierz


Web Bookmark Plus - makro umożliwia dodawanie zakładek do stron w serwisach digg, google, twitter, delicious, reddit i stumbleupon. Dodatkowo oferuje funkcjonalność rozszerzenia Shareaholic. Dostęp: p.p.m. na ikonie Obrazek lub Narzędzia -> Web Marker.
Pobierz
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2009, 20:48 przez Matt_k-m, łącznie zmieniany 1 raz
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Następna

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: