MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

seamonkey mail - filtr antyspamowy

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

seamonkey mail - filtr antyspamowy

Postautor: Paluch » 30 lipca 2009, 12:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.22) Gecko/20090605 SeaMonkey/1.1.17

Witam,

Mam najnowsza Seamonkey, skonfigurowanego klienta poczty, ale niestety filtr antyspamowy nie dziala.
Gdy wybiore tools -> Run junk mails controls on folder, to dlugo mysli (bo mam kilka tysiecy wiadomosci), ale po uruchomieniu ponownym programu nie dziala. W opcach jest tez wlaczony.

Jest jakis sposob na to?

Pozdrawiam
Paluch
 

Postautor: KLAPEK » 30 lipca 2009, 12:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.22) Gecko/20090606 SeaMonkey/1.1.17

Sprecyzuj jak to nie działa.

U mnie na kilku różnych maszynach (głównie linux, ale też kilka z windows) działa bezproblemowo (polska wersja).

Spróbuj założyć sobie nowy folder i wrzucić kilka dobrych mejli i kilka ze spamu i wtedy uruchomić (bo jak jest bardzo dużo wiadomości to trochę to trwa).
Spam wrzuca w locie do folderu niechciane.

A i by wszystko ładnie działało najpierw trochę musisz pouczyć program samodzielnie określając jakiego typu wiadomości uważasz za spam.
Ja trafi Ci się taki to zaznacz wiadomość i oznacz ją jako spam (ikona w pasku narzędzi lub pole spam w linii wiadomości) - wtedy w zależności od ustawień albo zostanie tylko oznaczona jako spam, albo oznaczona i automatycznie przeniesiona do folderu Niechciane.
Później wszelkie podobne wiadomości będą automatycznie w trakcie ściągania oznaczane jako spam i wrzucane do folderu Niechciane (jeśli tak sobie ustawisz).
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Paluch » 02 sierpnia 2009, 22:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.22) Gecko/20090605 SeaMonkey/1.1.17

No po prostu nie dziala. Te same maile przychodzą kilkanascie razy, zadnego nie usuwa automatycznie, a wszystkie na bierząco odznaczam jako junk.
Paluch
 

Postautor: KLAPEK » 04 sierpnia 2009, 07:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.22) Gecko/20090606 SeaMonkey/1.1.17

Być może uszkodzeniu uległ profil.
Załóż nowy profil i wtedy spróbuj.
Przeczytaj także Standardową Diagnostykę dla SeaMonkey.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Paluch » 04 sierpnia 2009, 11:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.22) Gecko/20090605 SeaMonkey/1.1.17

A to calkiem prawdopodobne, bo zalozony jeszcze bylo pod mozillą thunderbird, tylko pliki przenosiłem.
A jak zalozyc nowy profil i przeniesc maile?
Paluch
 

Postautor: KLAPEK » 04 sierpnia 2009, 14:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.22) Gecko/20090606 SeaMonkey/1.1.17

W linku powyżej są linki do kopii profilu, tworzenia nowych etc...

Ja osobiście robię wszystko ręcznie i nie tak jak należy ;)
Kopiuję sobie z profilu katalog Mail, następnie w nowym profilu dodaje konta w takiej samej kolejności i o takiej samej nazwie jak to miałem w starym profilu, a następnie kopiuję sobie katalog Mail.
Jeśli użyta została inna nazwa, wtedy trzeba przekopiować pliki: Inbox, Sent, Drafts i co tam jeszcze potrzebujesz.
Jeśli coś działa nie tak - kasuję pliki z rozszerzeniem msf, które to program sam sobie odbuduje.

Generalnie jednak polecam Ci stosować się do wiki-diagnostyki ;)

Przede wszystkim przeczytaj uważnie link który podałem Ci wyżej - masz tam wszystko dokładnie wyjaśnione!
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: