MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Polska Mozilla Planet

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Polska Mozilla Planet

Postautor: Gość » 21 maja 2006, 20:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8.1a2) Gecko/20060512 BonEcho/2.0a2

Jestem stałym czytelnikiem polskiej moziilii planet.
Nazwa "Polska Mozilla Planet" sugeruje że są tam umieszczzne teksty w języku polskim - nic bardziej mylnego.
Prośba do Gandalfa - nie kalkuj angielskich tekstów umieszczanych przez Ciebie na innych anglojęzycznych forach - pisz po polsku - nie wszyscy sa poliglotami.
Gość
 

Re: Polska Mozilla Planet

Postautor: Ancestor » 21 maja 2006, 21:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1a2) Gecko/20060517 BonEcho/2.0a2

Anonymous pisze:Jestem stałym czytelnikiem polskiej moziilii planet.
Nazwa "Polska Mozilla Planet" sugeruje że są tam umieszczzne teksty w języku polskim - nic bardziej mylnego.
Prośba do Gandalfa - nie kalkuj angielskich tekstów umieszczanych przez Ciebie na innych anglojęzycznych forach - pisz po polsku - nie wszyscy sa poliglotami.

A co to ma wspolnego z tym działem? Przenoszę.
Ancestor
Moderator
 
Posty: 1799
Z nami od: 11 czerwca 2005, 20:25
Lokalizacja: Sopot

WTF!

Postautor: Kondzior.P » 05 marca 2007, 01:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.2) Gecko/20070219 Firefox/2.0.0.2

Czy mógłby ktoś z łaski swojej zająć się "Polską Mozillą Planet" Przecież to jakaś kpina że te "Wszystkie" komercyjne serwisy się tam wogóle znalazły, po co mi 6-7 tych samych newsów 2x w tygodniu o tym że ie spada, firefox rośnie, nowa dziura w operze. A dziś jeszcze to ...


TwojePC.pl
S.T.A.L.K.E.R. w przyszłym miesiącu


WTF ?!?!?!

Jeżeli ktoś z "góry" mozillapl.org nie wie na jakiej zasadzie powinna działać polska mozilla planet to proponuje sie przyjrzeć następującym serwisom:
planet.freedesktop.org (ja tam nawet osnews nie widze, a co juz mowic o slashdocie)
planet.gnome.org (...)
planet.mozilla.org (no tutaj to wam chyba najdalej jest ażeby brać z nich przykład)

Kiedyś z "Polskiej" mozilli planet dało się korzystac, obecnie to jakaś prodia jest.
Kondzior.P
 

Postautor: Kondzior.P » 08 marca 2007, 21:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.2) Gecko/20070219 Firefox/2.0.0.2

Widze ze jest zero jakiejkolwiek reakcji :( Żałosne.
Kondzior.P
 

Postautor: marcoos » 09 marca 2007, 16:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9a3pre) Gecko/20070308 Minefield/3.0a3pre

Można by rozważyć rozdzielenie planety na dwie, planetę z blogami i drugą, agregator newsów z portali...

Problem w tym, że aktywne są może trzy blogi (ptaka, gandalfa i mój ;-))

PS.
News o STALKERze wylądował na planecie, bo zawiera słowo "Flock", a to jest jedno ze słów kluczowych, które planeta wyłapuje.
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: kondzior.p » 09 marca 2007, 19:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.2) Gecko/20070219 Firefox/2.0.0.2

No ok, jest mało blogów ale czy np dla planet.ubuntu-pl.org to przeszkadza ? Taka sytuacja ? Chodzi mi głownie o to ze jest dodanych 6 rożnych serwisów które mniejwiecej w tym samym czasie inforumja o tym samym bardzo często nierzetelnie powtarzając informacje tłumaczone z 3 reki. dezeli to ma być faktycznie agregator newsów to tak czy inaczje musicie nad tym popracować. Takie serwisy jak chip, idg, twojpc etc. zajmują sie "outsourcingiem" informacji z zagranicznych serwisow, jakoś dawno nie spotkałem sie z tym aby którykolwiek z nich zrobił wywiad z aviarypl albo pytal sie o cokolwiek was"

Chyba niepotrzebnie strzepie język bo wydaje mi sie ze nie dociera do nikogo to ze jakość tego _agregatora_ jest po prostu mierna. Jeżeli wydaje się komuś ze dodanie prawie dwukrotnie więcej różnej maści serwisów piszących głównie o tym samym poprawia jakość agregatora, to jest w błędzie. Trudno zacznę korzystać z czegoś własnego, w końcu google oferuje świetny agregator.
kondzior.p
 

Postautor: Ancestor » 09 marca 2007, 20:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.2) Gecko/20070219 Firefox/2.0.0.2

kondzior.p pisze:Chyba niepotrzebnie strzepie język bo wydaje mi sie ze nie dociera do nikogo to ze jakość tego _agregatora_ jest po prostu mierna. Jeżeli wydaje się komuś ze dodanie prawie dwukrotnie więcej różnej maści serwisów piszących głównie o tym samym poprawia jakość agregatora, to jest w błędzie. Trudno zacznę korzystać z czegoś własnego, w końcu google oferuje świetny agregator.

Ja również uważam, że warto się zastanowić nad ulepszeniem Planety. Zgadzam się, że można spokojnie wyciąć połowę z tych miernych serwisów informacyjnych.

Tym niemniej, nie podoba mi się twój ton i sposób mówienia. Twój temat początkowo nie znalazł odzewu, więc zgodnie z najlepszymi tradycjami onetowych komentarzy mówisz, że to "żałosne". Kiedy dostałeś odpowiedź, to z kolei piszesz, że nic "do nikogo nie dociera". Czego oczekiwałeś? Że ktoś powie, że od jutra startuje zrewidowana Planeta? Potrzeba tutaj dyskusji.

Innymi słowy, temat jest warty poruszenia, ale robisz to w najgorszym możliwym stylu.
Ancestor
Moderator
 
Posty: 1799
Z nami od: 11 czerwca 2005, 20:25
Lokalizacja: Sopot

Postautor: Adrianer » 09 marca 2007, 22:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.2) Gecko/20070222 MultiZilla/1.8.3.0a SeaMonkey/1.1.1

patrzac na ilosc blogow sadze, ze serwisy informacyjne powinny zostac - conajmniej zawsze widzimy gdzie jaki "dzennikarz" jakie bzdury wypisuje...
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: Kondzior.P » 11 marca 2007, 03:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.2) Gecko/20070219 Firefox/2.0.0.2

Ancestor pisze:Tym niemniej, nie podoba mi się twój ton i sposób mówienia. Twój temat początkowo nie znalazł odzewu, więc zgodnie z najlepszymi tradycjami onetowych komentarzy mówisz, że to "żałosne". Kiedy dostałeś odpowiedź, to z kolei piszesz, że nic "do nikogo nie dociera". Czego oczekiwałeś? Że ktoś powie, że od jutra startuje zrewidowana Planeta? Potrzeba tutaj dyskusji.

A więc w twoim słowniku słowo "żałosne" zostało zarezerwowane tylko do dyskusji związanych z tego typu portalami ? Ciekawe. Czego oczekiwałem ? No cóż oczekiwałem dyskusji, reakcji, odzewu. Wygląda na to że moja prowokacja się udała. Nie miałem zamiaru atakować nikogo personalnie i chyba tego nie zrobiłem.

Hmm po Twoich wnioskach dotyczących tych serwisów widzę jednak że z mojego punktu widzenia nic na lepsze się nie zmieni. Trudno. Jak już wcześniej powiedziałem będę musiał zrobić swój własny agregator. Bo spamiarka informacyjna mi nie potrzebna.
Kondzior.P
 

Postautor: diablownik » 11 marca 2007, 18:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.9a3pre) Gecko/20070308 Minefield/3.0a3pre

Kondzior.P pisze:Czego oczekiwałem ? No cóż oczekiwałem dyskusji, reakcji, odzewu.

Oczekiwałeś raczej, że ktoś w ciągu 2-3 dni natychmiast Ci odpowie. Wybacz, ale nie każdy ma czas zaglądać tutaj na forum codziennie (albo wręcz co chwilę), żeby coś napisać. Zdarza się niektórym przeoczyć ważne tematy, a inni zaś czytają je z zamiarem "odpowiem później" - i, jak to zwykle bywa, zapominają. Uważasz, że to żałosne?
Kondzior.P pisze:Wygląda na to że moja prowokacja się udała. Nie miałem zamiaru atakować nikogo personalnie i chyba tego nie zrobiłem.

Prowokacja się udała - pojawiły się odpowiedzi na twój temat, ale jest też jeden minus - tą prowokacją nastawiłeś niektórych w sposób negatywny do siebie.

Co do Planety MozillaPL - coś należałoby z tym zrobić. Linki do serwisów typu Onet nie są zbyt atrakcyjne i ciekawe (dla mnie to wręcz nieporozumienie), a ciągłe czytanie o błędach, wzrostach i upadkach przeglądarkowych staje się już powoli nudne.
Chociaż z drugiej strony zarzuty można kierować do tych właśnie serwisów - ale zawartość Planety trzeba by faktycznie zrewidować, może znalazłyby się jakieś nowe alternatywy?
Co do blogów pojawiających się tam, to nie mam nic przeciwko ;)
diablownik
 
Posty: 375
Z nami od: 02 sierpnia 2006, 14:10

Postautor: Stef » 14 kwietnia 2007, 15:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.1.3) Gecko/20070414 Firefox/2.0.0.3 Sulfur/0.8.0.99

marcoos pisze:Można by rozważyć rozdzielenie planety na dwie, planetę z blogami i drugą, agregator newsów z portali...

A nie lepiej już zaoferować (dodatkowo) osobne RSSy zamiast zaraz taką rewolucję?
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Re: Polska Mozilla Planet

Postautor: Grzegorz » 19 października 2009, 22:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Nie wiem czy planeta działa jak agregator automatycznie publikujący artykuły ze śledzonych miejsc czy jest moderowana. Jeśli działa automatycznie to leży, bo od kilku dni nie pojawiają się na niej moje wpisy, m.in.: Wydano SeaMonkey 2.0 RC 2, MozCamp09: Firefox.next - Mike Beltzner, Firefox, SeaMonkey i Thunderbird blokują problematyczne dodatki, Tworzenie dodatków staje się prostsze.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Re: Polska Mozilla Planet

Postautor: Stef » 19 października 2009, 23:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2b2pre) Gecko/20091019 Namoroka/3.6b2pre

Automatycznie agreguje filtrując na podstawie słów kluczowych, niestety nowy silnik, Venus, jest do bani.
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Re: Polska Mozilla Planet

Postautor: GmbH » 21 października 2009, 09:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3 (.NET CLR 3.5.30729)

Cache wyczyszczony... Powinny się pokazać brakujące wpisy. Niestety silnik Venus też nie jest najlepszy, ale zużywa o wiele mniej zasobów niż PlanetPlanet (nie mówiąc już o wielkości plików cache, które przy PlanetPlanet były rzędu 100-200MB po miesiącu działania).

PS. Kolejny raz informacja o błędzie nie trafia bezpośrednio do mnie :/
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Odp: Re: Polska Mozilla Planet

Postautor: Grzegorz » 21 października 2009, 11:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

GmbH pisze:Kolejny raz informacja o błędzie nie trafia bezpośrednio do mnie :/

Z prostego powodu, planeta nie ma stopki z informacją jak skontaktować się z jej administratorem. Złożenie buga na Aviarowej Bugzilli dotyczącego planety graniczy z cudem (spędziłem pół godziny na wyborze opcji i w końcu się poddałem, pisząc na forum).
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Re: Polska Mozilla Planet

Postautor: Stef » 21 października 2009, 16:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2b2pre) Gecko/20091020 Namoroka/3.6b2pre

GrzegorzJZD pisze:
GmbH pisze:Kolejny raz informacja o błędzie nie trafia bezpośrednio do mnie :/

Z prostego powodu, planeta nie ma stopki z informacją jak skontaktować się z jej administratorem. Złożenie buga na Aviarowej Bugzilli dotyczącego planety graniczy z cudem (spędziłem pół godziny na wyborze opcji i w końcu się poddałem, pisząc na forum).


Marek, może dodajmy stopkę/info w panelu bocznym z odnośnikiem:
http://bugs.aviary.pl/enter_bug.cgi?pro ... illapl.org
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: