MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Windows 7: Integracja Firefoksa z systemowym paskiem zadań

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Windows 7: Integracja Firefoksa z systemowym paskiem zadań

Postautor: newi » 18 listopada 2009, 08:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2b2) Gecko/20091108 Firefox/3.6b2

Witam!

Od wersji 3.5 pojawiła się pewna innowacja (tak sądzę w 3.0 tak nie było), która nie dokońca przypadla mi do gustu.. chodzi o pasek startu w Windows 7, wcześniej grupowaly się w nim okienka firefoxa, teraz grupują się zakladki co jest uciązliwe jak pracuje na 3 oknach po 5 zakladek. Czy da się zrobić tak aby po kliknięciu na grupę pokazywały się tylko miniatury okien a nie wszystkich zakładek każdego okna?

Chyba wyraziłem się jasno, jeżeli nie to postaram się o screeny.

Pozdrawiam!

// Zmieniłem tytuł i w drugiej odpowiedzi objaśniłem nowe funkcje związane z integracją z nowym paskiem zadań pod Windows 7 - Grzegorz
newi

Re: [Win7] FF 3.5 a pasek zadań

Postautor: Grzegorz » 18 listopada 2009, 10:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2b3) Gecko/20091115 Firefox/3.6b3

Nie grupują Ci się zakładki tylko karty i okna. Jest to funkcja systemu Windows 7 (obsługiwana przez Firefoksa), w starszych wersjach Windows nie ma podobnych „udogodnień”. W wolnym czasie poszukam rozwiązania, choć wydaje mi się, że nie da się tego włączyć w Firefoksie.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator

Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Re: [Win7] FF 3.5 a pasek zadań

Postautor: Grzegorz » 18 listopada 2009, 16:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2b3) Gecko/20091115 Firefox/3.6b3

Zmień wedle uznania i potrzeb ustawienia w about:config:
  • browser.taskbar.previews.enable - włącza/wyłącza podgląd miniatur wprost z systemowego paska zadań
  • browser.taskbar.lists.enabled - włącza/wyłącza jumplistę
  • browser.taskbar.lists.frequent.enabled - włącza/wyłącza listę elementów (okna i karty)
  • browser.taskbar.lists.maxListItemCount - określa maksymalną liczbę elementów na tej liście
  • browser.taskbar.lists.recent.enabled - włącza/wyłącza ostatnio używane (dokumenty, adresy)
  • browser.taskbar.lists.tasks.enabled - włącza/wyłącza podgląd lub listowanie kart na pasku zadań
  • browser.taskbar.previews.cachetime - określa odstęp pomiędzy kolejnymi pobraniem miniatury
  • browser.taskbar.previews.enable - włącza/wyłącza podgląd miniatur dla okien
  • browser.taskbar.previews.max - określa maksymalną liczbę okien w podglądzie
Przed przystąpieniem do modyfikacji upewnij się, że kopia profilu została wykonana. W razie problemów przywróć domyślne wartości ustawień lub skorzystaj z kopii zapasowej.

P.S. Część z powyższych ustawień działa tylko w Firefoksie 3.6 lub nowszych.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator

Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Wróć do Przeglądarka Firefox