MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Informacje o wydarzeniach Sunbirda

Tematy specyficzne dla kalendarza Sunbird i Lightning

Moderator: Pomocy?!

Informacje o wydarzeniach Sunbirda

Postautor: marek1000 » 01 lutego 2010, 09:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

Witam !

Mam następujący problem chciałbym, aby na starcie mojego komputera pokazywało się przypomnienie o świętach i imieninach. Zainstalowałem sobie sunbirda i utworzyłem kalendarze. Dodatkowo zainstalowałem sobie ReminderFox. Przy wejściu do Sunbirda jestem powiadamiany o wydarzeniach, ale jak nie chce ciągle odpalać sunbirda. Odpalam codziennie Forefoxa, do którego też zainstalowałem RemoinderFOx. Niestety ReminderFox, zainstalowany w przeglądarce FireFox, nie widzi ReminderaFox z Sunbirda.

Pytania są następujące:

1)Jak zmusić ReminderaFoz z przeglądarki żeby siadał wydarzenia z Sunbirda (synchronizował je) ?

2) Alternatywne pytanie, jak zrobić, aby na starcie komputera uzyskać informacje o wydarzeniach bez uruchamiania Firefoksa czy Sunbirda. Może jest jakiś program, który na starcie sprawdzałby wydarzenia zapisane w Sunbirdzie.
marek1000
 

Odp: Informacje o wydarzeniach Sunbirda

Postautor: Grzegorz » 01 lutego 2010, 10:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20100123 Minefield/3.7a1pre

Jeśli ReminderFox pozwala podpiąć kalendarz, dodaj do niego Polskie święta (odpowiedni kalendarz (nie napisałeś jakie święta obchodzisz) znajdziesz za pomocą Google lub na forum).
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Informacje o wydarzeniach Sunbirda

Postautor: markxiii » 01 lutego 2010, 11:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

GrzegorzJZD pisze:Jeśli ReminderFox pozwala podpiąć kalendarz, dodaj do niego Polskie święta (odpowiedni kalendarz (nie napisałeś jakie święta obchodzisz) znajdziesz za pomocą Google lub na forum).


Chciałbym być powiadamiany o wszystkich zdarzeniach jakie mam ustawione w Sunbirdzie (mam aktywnych kilka kalendarzy) imieniny, święta, urodzimy kolegów urodziny rodziny itp. Chciałbym synchronizacji ReminderaFoxa z Sunbirdem. Wiem, że mogę ręcznie eksportować kalendarze z Sunbirda, i podmontowywać do ReminderaFoxa, ale
to jest uciążliwe, po każdej zmianie w kalendarzach Sunbirda ręcznie motować zmienione kalndarze.

pozdrawiam

Marek1000
markxiii
 
Posty: 1
Z nami od: 01 lutego 2010, 09:10

Odp: Informacje o wydarzeniach Sunbirda

Postautor: Grzegorz » 01 lutego 2010, 11:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20100123 Minefield/3.7a1pre

Możesz w Sunbirdzie zapisywać wydarzenia w zdalnym (a nie lokalnym) kalendarzu (kalendarzach) i te podpiąć pod ReminderFox.

P.S. Nie wiem czy wiesz, ale Sunbird jest martwy - Mozilla zrezygnowała z jego dalszego rozwoju, w ramach projektu Mozilla Calendar rozwijany jest już tylko Lightning (rozszerzenie dla Thunderbirda).
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Informacje o wydarzeniach Sunbirda

Postautor: Gość » 01 lutego 2010, 12:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

GrzegorzJZD pisze:Możesz w Sunbirdzie zapisywać wydarzenia w zdalnym (a nie lokalnym) kalendarzu (kalendarzach) i te podpiąć pod ReminderFox.

P.S. Nie wiem czy wiesz, ale Sunbird jest martwy - Mozilla zrezygnowała z jego dalszego rozwoju, w ramach projektu Mozilla Calendar rozwijany jest już tylko Lightning (rozszerzenie dla Thunderbirda).


Nie wiedziałem korzystam z Sunbirda od 5 dni :(. Z Thunderbirda nie korzystam bo czytam pocztę zdalnie.
Czy jest jakiś program co go zastąpił ? Może niepotrzebnie się niego wpakowałem:(

Marek1000
Gość
 

Odp: Informacje o wydarzeniach Sunbirda

Postautor: Grzegorz » 01 lutego 2010, 12:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20100123 Minefield/3.7a1pre

Być może powstanie jakiś hak na Lightninga i będzie można z niego korzystać w osobnym oknie, np. za pomocą Mozilla Prism.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33


Wróć do Kalendarz Sunbird i Lightning

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: