MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

przeskakiwanie kursora z paska szukaj do wyszukiwarki w

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

przeskakiwanie kursora z paska szukaj do wyszukiwarki w

Postautor: arnold » 08 lutego 2010, 21:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

sprawa wyglada tak:
strona startowa onet.pl
główny dostawca wyszukiwania google.pl

jesli wpisuje jakas fraze w pasku narzędzi wyszukiwania google a miedzy czasie otwiera mi sie np.onet (przy wp.pl jest to samo), kursor automatycznie przeskakuje mi do okna wyszukiwania w onet.... jak to wylaczyc bo dostaje szalu... ;)
takie zachowanie pojawilo sie od wersji 3.6

pozdrawiam
arnold
 

Odp: przeskakiwanie kursora z paska szukaj do wyszukiwarki w

Postautor: damian1985222 » 11 marca 2010, 22:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Mam to samo! Moze ktos pomoc?
damian1985222
 

Odp: przeskakiwanie kursora z paska szukaj do wyszukiwarki w

Postautor: Grzegorz » 13 marca 2010, 21:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.3a3pre) Gecko/20100306 Minefield/3.7a3pre

Prawdopodobnie jakiś skrypt JS przechwytuje kursor i umieszcza go w uaktywnianym polu wyszukiwania. Wystarczy go zablokować lub zabronić przechwytywania focusa.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: przeskakiwanie kursora z paska szukaj do wyszukiwarki w

Postautor: Mroovek » 14 kwietnia 2011, 04:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.16) Gecko/20110319 Firefox/3.6.16

Grzegorz pisze:Prawdopodobnie jakiś skrypt JS przechwytuje kursor i umieszcza go w uaktywnianym polu wyszukiwania. Wystarczy go zablokować lub zabronić przechwytywania focusa.


Dla mnie to przeskakiwanie kursora do Onetowskiej wyszukiwarki było wyjątkowo uciążliwe więc wypracowałem takie rozwiązanie:

1) Zainstalować dodatek do firefoxa o nazwie Stylish

2) Utworzyć styl:

Kod: Zaznacz cały
@-moz-document url("http://www.onet.pl/") {
#srchBarForm{display:none;}
#srchBarFS{display:none;}
#suggOpenBottomLong{display:none;}
}

srchBarForm


i po następnym uruchomieniu zniknie onetowska szukajka i kursor nie będzie przeskakiwał...

Pozdrawiam
Mroovek
 


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: