MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Forum: Wyświetlanie User-Agent

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Czy przy poście powinien wyświetlać się user-agent autora?

tak
47
94%
nie
1
2%
bez różnicy
2
4%
 
Liczba głosów : 50

Forum: Wyświetlanie User-Agent

Postautor: Ludwik » 26 lipca 2003, 10:31

Przeglądarka: -

Na forum LinuxWeb automatycznie przy każdym poście pokazywany jest user-agent autora.
Myślę, że na żadnym innym forum nie przydało by się to tak bardzo jak na tym. Podczas rozwiązywania problemów często zdarzają się nieporozumienia powodowane tym, że nie wiemy jakiej wersji M używa autor pytania, jakiego systemu operacyjnego.
Ułatwiło by to bardzo sprawne porozumiewanie się na forum :)

Pod adresem
http://www.linuxweb.cyb3r.org/viewtopic.php?t=366

jest bardzo przystepnie, prosto i dokładnie opisane jak to zrobić. Wg. autora cała operacja nie powinna zając dłużej niż 5 minut.

Co na to MozillaTeam? :)
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Re: Forum: Wyświetlanie User-Agent

Postautor: Domel » 26 lipca 2003, 11:09

Przeglądarka: -

Tak tez jestem za, nawet kiedys chyba z 1,5 roku temu chcialem napisac podobnego posta ale uwazam ze Twoj pojawil sie w zlym czasie, poniewaz forum zostaje przenoszone na inny silnik wiec teraz Team ma na glowie wazniejsze rzeczy ale jak sie sytuacja ustabilizuje to czemu nie :)
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Forum: Wyświetlanie User-Agent

Postautor: Ludwik » 26 lipca 2003, 11:46

Przeglądarka: -

Domel pisze:uwazam ze Twoj pojawil sie w zlym czasie, poniewaz forum zostaje przenoszone na inny silnik wiec teraz Team ma na glowie wazniejsze rzeczy ale jak sie sytuacja ustabilizuje to czemu nie :)


To rzeczywiście, nie wiedziałem. Chociaż jeśli te forum ma funkcjonować dłużej niż miesiąc, to myślę że warto włożyć te kilka minut pracy.

Nowy silnik to znaczy nowa wersja phpBB czy zupełnie nowy? Stare posty pozostaną?

Pozwolę sobie jeszcze w ramach agitacji za tym rozwiązaniem (również na nowym silniku) napisać, że w tej chwili często się zdarza, że jedni piszą, że u nich działa, a inni że u nich nie. W obecnej sytułacji wiemy z tego, że problem wystepuję u części użytkowników. Gdyby user-agent pojawiał się przy postach łatwo mogli byśmy wybadać, że problem występuje np. tylko w Moilli 1.3.1 pod windowsem :)

Oczywiscie są jeszcze stopki w których mozna trzymać podobne informacje. Tyle że stopka dla wszystkich postów jest taka sama i np. w tej chwili moje archiwalne posty o problemach z moizllą 1.3 beta pod windowsem są opatrzone ciągiem user-agent stabilnej mozilli 1.4 pod linuxem.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Re: Forum: Wyświetlanie User-Agent

Postautor: Domel » 26 lipca 2003, 12:16

Przeglądarka: -

Ludwik pisze:Nowy silnik to znaczy nowa wersja phpBB czy zupełnie nowy?

Zupelnie nowy ale nie zdradzajmy niespodzianki ;)

Ludwik pisze:Stare posty pozostaną?

Oczywisnie...
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Forum: Wyświetlanie User-Agent

Postautor: Konrad » 26 lipca 2003, 13:00

Przeglądarka: -

Domel pisze:Tak tez jestem za, nawet kiedys chyba z 1,5 roku temu chcialem napisac podobnego posta ale uwazam ze Twoj pojawil sie w zlym czasie, [cenzura autor="Konrad"] teraz Team ma na glowie wazniejsze rzeczy ale jak sie sytuacja ustabilizuje to czemu nie :)


BTW: [autocenzura]. Czy cos z tym zrobiliscie? Bo to troche obciach bylby jakby strona, ktora ma za zadanie namowienie uzytkownikow NC4 aby przesiedli sie w koncu na najwnosza wersje tej przegladarki wogole sie nie wyswietlala dla nich :-\

PS. [autocenzura]
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2003, 15:25 przez Konrad, łącznie zmieniany 1 raz
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Forum: Wyświetlanie User-Agent

Postautor: Domel » 26 lipca 2003, 13:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.4) Gecko/20030624

Konrad pisze:BTW: pisałem do Piotrka

Co prawda nie nazywam sie Piotrek ale odpowiem :)

Konrad pisze: że nowa wersja strony wogole sie ni wyswietla w NN4.x. Czy cos z tym zrobiliscie? Bo to troche obciach bylby jakby strona, ktora ma za zadanie namowienie uzytkownikow NC4 aby przesiedli sie w koncu na najwnosza wersje tej przegladarki wogole sie nie wyswietlala dla nich :-\

Powiem tak: Zrob strone bez tabeli, tylko na divach, zeby wygladala jak ta o ktorej mowisz i zeby byla zgodna z W3C. To jest NIEMOZLIWE. Byl problem z Opera 7 a co dopiero mowic o NN4 (ktory ma nawet problemy z bardziej skomplikowanymi tabelami). I chyba nie musze mowic dalej...
Po za tym jest drugi aspekt. NN 6 (i 7) i Mozilla (w tym PL) istnieje na tyle duzo, ze jak by ktos mial zmienic to by zmienil (a ze nie zmieniala to tego sie "nie przeskoczy" bo sa rozne sytuacje np ktos na tyle jest ZU ze nawet nie wie ze korzysta z NN4 - wiec o czym mowimy, lub wymagania sprzetowe nie pozwalaja na przsiadke itp). Ale zeby niebyc taki okrotny, proponuje skrypt przenaczasy uzytkownikow NN4 na strone taka sama (napewno Team nie bedzie mial czasu na zrobienie nowej strony) tylko ze z arkuszem na tyle prostym zeby w NN4 byla strona "w miare" czytelna.

Konrad pisze:PS. uprzedzam wszelkie pytania gdzie jest nowa wersja strony: nie zdradze :) Nawet nei wiem czy powinienem sie przyznawac ze sam znam :)

No mogles z tym na PW ;)
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Pitreck » 26 lipca 2003, 14:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030516 Mozilla Firebird/0.6

Jestem na Tak!

Co do nowej strony, mam 4 pytania:
1) Czy bedzie na niej ramka "ostatnio na forum", tak jak to jest obecnie?
2) Czy zostanie naprawiony system logowania? Chodzi o to zebym byl widziany jako zalogowany na stronie i na forum, a nie tak jak to jest obecnie ze forum mnie widzi, a strona glowna juz nie.
3) Bedzie uzyty CSS?
4) Jest juz ustalona jakas orientacyjna data premiery?

---Update---
Ooo, widze ze juz dodatek zostal wprowadzony w zycie. Tylko drazni mnie to "Mój Internet eksplorer to:". Nie lepiej "Moja przegladarka to:", albo poprostu "User-Agent:"?
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: Ludwik » 26 lipca 2003, 14:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.4) Gecko/20030624

Mój Internet eksplorer to: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030516 Mozilla Firebird/0.6


WOW :) MozillaTeam szybkim jest :)

Mam tylko nadzieję że ten tekst to tylko tak tymczasowo jest :lol:
(i jak nie ma odpowiedniej wartości w db to chyba wcale nie powinien się pokazywac).
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Bags_Bunny » 26 lipca 2003, 14:19

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows 98; Avant Browser [avantbrowser.com])

hmm jakos tak to szpetnie wyglada w tym miejscu :) nie lepuiej dac to po lewo pod nicka i te inne informacje
Bags_Bunny
 
Posty: 4
Z nami od: 25 lipca 2003, 22:14

Postautor: Domel » 26 lipca 2003, 14:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.4) Gecko/20030624

A moze zamiast "Mój Internet eksplorer to" dac porostu UA bo w rozdzielczosciach 800x600 strona sie mocno rozjezdza i bardzo niewygodnie sie czyta.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Forum: Wyświetlanie User-Agent

Postautor: Konrad » 26 lipca 2003, 14:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.5a) Gecko/20030718

Domel pisze:Powiem tak: Zrob strone bez tabeli, tylko na divach, zeby wygladala jak ta o ktorej mowisz i zeby byla zgodna z W3C. To jest NIEMOZLIWE.


Nie niemozliwe tylko nie umiecie :)

http://ljouanneau.com/standards/convert ... x.new.html

To przerobiona strona mozilli.org, bo sie okazalo, ze i ona ma identyczny problem: mozilla.org nie widac pod NN4. Ale tu sie chlopaki jak widac nie wypinaja tak jak Wy (no sorry ale...) tylko biora do roboty

Swoja droga: nie spodziewalbym sie tego akurat po Tobie, sam mnie przekonywales ze xhtml jest po to aby strona wszedzie dala sie odczytac. Poki co wedlug mnie robicie strone tylko dla siebie. NC4 to jedna z najwazniejszych grup do ktorych celowana jest Mozilla, a Wy ja najzwyczajniej chcecie stracic.

Inne strony, które mają według mnie przekonać was, ze da sie zrobic strone na divach, zgodnie z w3c i przy tym aby wszedzie byla widoczna:

www.wired.com - sa bledy ale jedynie brak altow i & - po poprawieniu tego strona bedzie nadala taka sama
http://devedge.netscape.com

Zrobice cos zeby chociaz tekst strony sie wyswietlal w NC. Bo poki co to nie ma kompletnie nic! (poza smoczkiem z tla)


No mogles z tym na PW ;)


Tak wlasnie napisalem do piotrka i nic nie odpowiedzial :[
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Konrad » 26 lipca 2003, 14:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.5a) Gecko/20030718

Pitreck pisze:---Update---
Ooo, widze ze juz dodatek zostal wprowadzony w zycie. Tylko drazni mnie to "Mój Internet eksplorer to:". Nie lepiej "Moja przegladarka to:", albo poprostu "User-Agent:"?


eee, gdzie to jest? ja nie widze czegos takiego :-[
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Pitreck » 26 lipca 2003, 14:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030516 Mozilla Firebird/0.6

Konrad pisze:eee, gdzie to jest? ja nie widze czegos takiego :-[


Nad ikonka profil, jesli nie widzisz to wcisnij CTRL + Shift + R
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2003, 14:34 przez Pitreck, łącznie zmieniany 2 razy
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Forum: Wyświetlanie User-Agent

Postautor: Domel » 26 lipca 2003, 14:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.4) Gecko/20030624

Konrad pisze:Nie niemozliwe tylko nie umiecie :)

I w tym momencie przy wielkim szacunku do Ciebie mowisz bzdury

Konrad pisze:http://ljouanneau.com/standards/convertion/mozilla.org/index.new.html

Zaraz, zaraz
1) Co na mozilla.org do mozillapl.org w sensie budowy?
2) Strona niepoprawnie widzaina jest w Operze :P (w tym takze 7)
3) Uwazasz ze HTML 4.01 Transitional == XHTML 1.1 ?
Sorry ale dawno sie nie usmialem tak z czyjegos postu :D

Konrad pisze:Tak wlasnie napisalem do piotrka i nic nie odpowiedzial :[

Ale nie tak sie umawialismy... :(

Reszty nie komentuje bo to jest zenujace...
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: lenrock bez log » 26 lipca 2003, 14:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.4b) Gecko/20030516 Mozilla Firebird/0.6

O straczylo tylko 10 glosow i zostalo juz wprowadzone, fajnie teraz sobie poczytam co ja zostawiam ;-) .[/list]
lenrock bez log
 

Re: Forum: Wyświetlanie User-Agent

Postautor: Konrad » 26 lipca 2003, 14:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.5a) Gecko/20030718

Domel pisze:Zaraz, zaraz
1) Co na mozilla.org do mozillapl.org w sensie budowy?
2) Strona niepoprawnie widzaina jest w Operze :P (w tym takze 7)
3) Uwazasz ze HTML 4.01 Transitional == XHTML 1.1 ?



Co do opery: fakt, nie sprawdzalem.

Co do (x)html: ja Ci tylko pokazuje, ze da sie zrobic strone na divach zgodnie ze standardami i tak aby NC to widzialo (podejrzewam ze nad Operą jeszcze pracują). O xhtml wspomnialem dopiero pozniej w zupelnie innym kontekscie.

Sorry ale dawno sie nie usmialem tak z czyjegos postu :D


Ciesze sie ze Cie rozbawiam :) proponuje zakonczyc watek bo niepotrzebnie sie obrzucamy blotem. Po co? Skoncentrujmy sie na user-agent. Pitreck: faktycznie jest, nie zauważyłem :)
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2003, 15:23 przez Konrad, łącznie zmieniany 3 razy
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Forum: Wyświetlanie User-Agent

Postautor: Domel » 26 lipca 2003, 14:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.4) Gecko/20030624

Konrad pisze:Co do opery: fakt, nie sprawdzalem.

A co do punktu 1 i 3?

Konrad pisze:Co do (x)html: ja Ci tylko pokazuje, ze da sie zrobic strone na divach zgodnie ze standardami i tak aby NC to widzialo (podejrzewam ze nad Operą jeszcze pracują).

Ale jakich standardach? Jeszcze raz powtarzam Transitional to "zaden" standard. Strict to jest cos...
Pokaz mi strone w XHTML 1.1 tak zaawansowana jak mozillapl.org dzialajaca w NN4.

Konrad pisze:Ciesze sie ze Cie rozbawiam :)

Wolalbym zebys mnie tak nie rozbawial...

Konrad pisze:Zreszta wlasnie dostalem od Piotrka PW, ze to co napisales w poprzednim liscie raczej malo ma wspolnego z Waszym przyszlym roadmapem co do strony :)

O to tak jak ja tylko ze ja dostalem to od Marka i troche wszesniej. Z zulelnie odwrotna informacja.

Konrad pisze:Strona bedzie dzialac pod NC i z tego sie ciesze.

no zobaczymy na jakiej zasadzie...

Konrad pisze:proponuje zakonczyc watek bo niepotrzebnie sie obrzucamy blotem.

Ja nieczyje sie obrazony a jesli Ty tak to przepraszam ale ja tylko pisze prawde
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Forum: Wyświetlanie User-Agent

Postautor: Ludwik » 26 lipca 2003, 14:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.4) Gecko/20030624

Konrad pisze:Skoncentrujmy sie na user-agent.


No właśnie :) Ja bym to umieścił tam gdzie jest na LinuxWeb, czyli na górze. Właśnie na górze wyświetlane są informacje o tym, konkretnym poście. Na dole królują ikonki dające dostęp do informacji o użytkowniku, a lewa strona to miejsce na wybrane dane na temat użytkownika.
Góra jest zarezerwowana na informacje o bieżącym poście :)
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Konrad » 26 lipca 2003, 15:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.5a) Gecko/20030718

Ja bym jeszcze dorzucił, że zgadzam się z tym aby ten user-agent to byl jednak "Moja przeglądarka to" niż tak jak jes teraz :)
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gość » 26 lipca 2003, 15:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.4b) Gecko/20030516 Mozilla Firebird/0.6

Konrad pisze:"Moja przeglądarka to" )

Przecież IE to synonim przeglądarki nie wiem co wam tak nieodpowiada :D
Gość
 

Następna

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: