MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Uruchamianie MMB na nowej karcie w tle.

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Uruchamianie MMB na nowej karcie w tle.

Postautor: Anonimowy Anonim » 04 kwietnia 2010, 11:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100317 SeaMonkey/2.0.4

Zainstalowałem sobie SeaMonkey i mam wrażenie, że jest lżejszy od Firefoxa (placebo?). Skonfigurowałem go sobie, dodałem parę rozszerzeń i jest prawie dobrze, nurtują mnie jeszcze dwie rzeczy:

1. Najważniejsze, ustawiłem sobie żeby wszystko się uruchamiało w kartach, nie w oknach i brakuje mi tylko możliwości ustawienia tak, żeby MMB (środkowy przycisk myszy) otwierał w karcie w tle. Da się to jakoś ustawić grzebiąc w konfigach lub ewentualnie za pomocą rozszerzenia.
2. Z tym jakoś będę żyć, przywyknę, ale może przy okazji spytam: jest jakiś dodatek przenoszący krzyżyk zamykający karty z prawej strony na samą kartę? Nie mogę się jakoś czegoś działającego doszukać :(

PS. Widać, że na addons.mozilla.org przeglądarka Seamonkey jest traktowana po macoszemu. Nie chodzi mi już o ilość dostępnych dodatków, bo zdaję sobie sprawę, że to kwestia społeczności, czy się ktoś znajdzie chętny do zrobienia jakiegoś dodatku czy nie. Mam na myśli działanie samej bazy, gdzie wybieram jakiś dodatek, a on okazuje się nie działać z tą wersją Seamonkey. Skoro wybrałem w filtrach z boku pokazywanie dodatków tylko dla wersji 2.0 to nie powinienem go w ogóle mieć na liście... heh... Na stronie z dodatkami dla Firefoxa zamiast zainstaluj od razu ewentualnie jest zamiast "zainstaluj" tekst w stylu "To dodatek dla starszej wersji". (eh, no tak musiałem komuś napisać swoje żale ;) )
Anonimowy Anonim
 

Odp: Uruchamianie MMB na nowej karcie w tle.

Postautor: Grzegorz » 04 kwietnia 2010, 12:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.3a4pre) Gecko/20100403 Minefield/3.7a4pre

Anonimowy Anonim pisze:Zainstalowałem sobie SeaMonkey i mam wrażenie, że jest lżejszy od Firefoxa (placebo?).

Obok SeaMonkey, ciekawą alternatywą dla Firefoksa, jest także K-Meleon.

Skonfigurowałem go sobie, dodałem parę rozszerzeń i jest prawie dobrze, nurtują mnie jeszcze dwie rzeczy:

Anonimowy Anonim pisze:ustawiłem sobie żeby wszystko się uruchamiało w kartach.

Niestety wszystkiego się nie da ;) Obecnie nie da się uruchomić Kuriera poczty, Kompozytora stron i Książki adresowej w karcie.

Anonimowy Anonim pisze:brakuje mi tylko możliwości ustawienia tak, żeby MMB (środkowy przycisk myszy) otwierał w karcie w tle. Da się to jakoś ustawić grzebiąc w konfigach lub ewentualnie za pomocą rozszerzenia.

Aby otwierać z zewnątrz karty w tle polecenie musi mieć następujący kształt:
Kod: Zaznacz cały
seamonkey -remote "openurl(%u,new-tab)"

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=425879
https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=445054

Aby otwierać zakładki i odnośniki w kartach w tle w about:config zmień wartość zmiennych browser.tabs.loadInBackground i browser.tabs.loadDivertedInBackground na true.

Anonimowy Anonim pisze:jest jakiś dodatek przenoszący krzyżyk zamykający karty z prawej strony na samą kartę? Nie mogę się jakoś czegoś działającego doszukać :(

Sea TabX lub w about:config ustaw wartość zmiennej browser.tabs.closeButtons na 1.

Anonimowy Anonim pisze:Widać, że na addons.mozilla.org przeglądarka Seamonkey jest traktowana po macoszemu.

Czy twórcy dodatków pokochają SeaMonkey 2 tak jak Firefoksa?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Uruchamianie MMB na nowej karcie w tle.

Postautor: Anonimowy Anonim » 04 kwietnia 2010, 15:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100317 SeaMonkey/2.0.4

Dziękuje GrzegorzJZD za zainteresowanie i szybką odp.

GrzegorzJZD pisze:Obok SeaMonkey, ciekawą alternatywą dla Firefoksa, jest także K-Meleon.


Też go mam :) Fajny, ale jak na razie zostanę raczej na SeaMonkey. Zobaczymy jak będzie z 1.6.0 na nowym gecko. Wiem że na upartego można nowy silnik wcisnąć w obecną wersję, ale sobie przynajmniej na razie to darowałem.

GrzegorzJZD pisze:Niestety wszystkiego się nie da ;) Obecnie nie da się uruchomić Kuriera poczty, Kompozytora stron i Książki adresowej w karcie.


No tak, tak, mi to w sumie obojętne, bo z niczego oprócz samego browsera w SeaMonkey nie korzystam. Mówiąc wszystko miałem na myśli wszystko związane z uruchamianiem stron www.

GrzegorzJZD pisze:Aby otwierać z zewnątrz karty w tle polecenie musi mieć następujący kształt:
Kod: Zaznacz cały
seamonkey -remote "openurl(%u,new-tab)"

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=425879
https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=445054

Aby otwierać zakładki i odnośniki w kartach w tle w about:config zmień wartość zmiennych browser.tabs.loadInBackground i browser.tabs.loadDivertedInBackground na true.

Sea TabX lub w about:config ustaw wartość zmiennej browser.tabs.closeButtons na 1.


Miodzio! Działa, dzięki wielkie :) Jeszcze jedno, bo w sumie wcześniej o tym zapomniałem. Znasz może jeszcze jakiś patent żeby się nowa karta otworzyła po dwukliku w wolnym obszarze na pasku kart? Lub ewentualnie, chociaż żeby przenieść button "Otwórz nową kartę" na koniec, zaraz za ostatnią otwartą kartą?
Anonimowy Anonim
 

Odp: Uruchamianie MMB na nowej karcie w tle.

Postautor: Grzegorz » 04 kwietnia 2010, 19:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.3a4pre) Gecko/20100404 Minefield/3.7a4pre

Przycisk można przenieść za pomocą userChrome.css, jak będę miał więcej czasu to postaram się coś napisać, chyba że sam znajdziesz/napiszesz?

Otwierania nowej karty dwuklikiem w wolnym miejscu i nie tylko dostarcza Tab Clicking Options (tłumaczenie zawiera błędy, ale rozszerzenie robi swoje).
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: