MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Logowanie na MozillaPL.org

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Logowanie na MozillaPL.org

Postautor: njczyziu » 09 kwietnia 2010, 12:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100315 Firefox/3.5.9

Witam,
jeżeli można tu zgłaszać wszelkie poprawki odnośnie forum, to chciałbym zakomunikować, że logowanie do serwisu jest trochę kłopotliwe.
Jak wiadomo opcja typu "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie" nie zawsze działa (szczególnie gdy jest obsługiwana ta opcja na innych forach internet. z których korzystamy) i trzeba na nowo się logować.
Czasami zapominam, że jestem wylogowany z serwisu i przy pisaniu posta, muszę wszystko kopiować to co napisałem, nacisnąć przycisk zaloguj u góry ekranu, znowu zaloguj, zostaję przeniesiony wtedy do strony głównej forum, muszę na nowo otwierać dział/działy, żeby zobaczyć co kto napisał w moim temacie...
Trochę dużo tego, może to być czasami bardzo irytujące, a wystarczyłoby zapobiec temu, tworząc okienko loginu nad/pod okienkiem pisania posta, lub zrobić tak by po zalogowaniu z przycisku zaloguj u góry ekranu, nie przenosiło użytkownika do strony głównej forum (indexu), tylko by przeniosło do strony na której się ostatnio przebywało, w tym wypadku do okienka treści (pisania nowego posta [tematu]).
Można by zrobić jeszcze inaczej i sprawić by po napisaniu posta (nawet gdy nie jest się zalogowanym), nacisnąć Wyślij i dopiero wtedy by pojawiało się okienko logowania, zalogować się i by wiadomość została wysłana.

Na pewno ułatwiłoby to wszystkim użytkownikom zadanie w związku z tym kłopotliwym logowaniem.

Pozdrawiam
njczyziu
 
Posty: 299
Z nami od: 06 stycznia 2010, 17:50

Odp: Logowanie na MozillaPL.org

Postautor: Tomek » 09 kwietnia 2010, 13:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3

njczyziu pisze:Jak wiadomo opcja typu "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie" nie zawsze działa (szczególnie gdy jest obsługiwana ta opcja na innych forach internet. z których korzystamy) i trzeba na nowo się logować.

1. ta opcja działa w 100% dobrze... do czasu aż nie wyczyścisz ciasteczek czy aktywnych logowań. Po wyczyszczeniu nie działa - co jest w sumie oczywiste. Ja od dawien dawna nie usuwałem ciasteczek na domowym komputerze - i od dawna się nie logowałem.
2. To czy ta opcja jest włączona na innych forach nie ma żadnego znaczenia. Fora i informacja o zalogowaniu są niezależne od siebie.
njczyziu pisze:Czasami zapominam, że jestem wylogowany z serwisu i przy pisaniu posta, muszę wszystko kopiować to co napisałem, nacisnąć przycisk zaloguj u góry ekranu, znowu zaloguj, zostaję przeniesiony wtedy do strony głównej forum, muszę na nowo otwierać dział/działy, żeby zobaczyć co kto napisał w moim temacie...

Jest prostsze rozwiązanie - jeśli nie jesteś zalogowany - otwórz stronę z logowaniem w nowej karcie, zaloguj się i odśwież pozostałe karty.
njczyziu pisze:Można by zrobić jeszcze inaczej i sprawić by po napisaniu posta (nawet gdy nie jest się zalogowanym), nacisnąć Wyślij i dopiero wtedy by pojawiało się okienko logowania, zalogować się i by wiadomość została wysłana.
Na pewno ułatwiłoby to wszystkim użytkownikom zadanie w związku z tym kłopotliwym logowaniem.

Utrudniłoby to życie osobom niezarejestrowanym.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: