MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Limit wielkości pojedynczego pliku w pamięci podręcznej

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Limit wielkości pojedynczego pliku w pamięci podręcznej

Postautor: lukand » 15 maja 2010, 11:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.22) Gecko/20090605 SeaMonkey/1.1.17

Dzień dobry!

Chciałbym zapytać o ewentualną możliwość modyfikacji ustawień wielkości pliku w pamięci podręcznej. W przypadku przeglądarki Opera nie spotkałem się z ograniczeniami wielkości pliku w pamięci podręcznej. Jednak w SeaMonkey maksymalna wielkość pliku jaką udało mi się zaobserwować nie przekraczała 25 megabajtów. Przypuszczam, że coś o tym decyduje. Czy mógłbym otrzymać wskazówkę jak znieść lub zmaksymalizować wielkości pojedynczego pliku zapisywanego w pamięci podręcznej?
lukand
 
Posty: 35
Z nami od: 06 lutego 2004, 11:41

Odp: Limit wielkości pojedynczego pliku w pamięci podręcznej

Postautor: GLI » 17 maja 2010, 19:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100317 SeaMonkey/2.0.4

Manu -> Edycja -> Preferencje -> Zaawansowane -> Pamięć podręczna -> Rozmiar: MB
Być może zwiększenie rozmiaru (ja mam 1024) coś tu pomoże.

Czy ktoś wie jaka może być maksymalna wielkość pamięci? Dlaczego czasami pliki nie są zapisywane w "Cache-u" SeaMonkey 2.x tylko w folderach systemowych ("Temp") danego użytkownika Windowsa? I to pomimo "wolnego" miejsca w folderze "Cache" (suma wielkości plików mniejsza od ustawionej w preferencjach).
Genuine Lifelike Individual
GLI
 
Posty: 220
Z nami od: 15 maja 2003, 10:38

Odp: Limit wielkości pojedynczego pliku w pamięci podręcznej

Postautor: lukand » 18 maja 2010, 07:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.22) Gecko/20090605 SeaMonkey/1.1.17

Dzięki za podpowiedź! Okazało się, że u mnie domyślnie ustawiona była wartość 50 MB. Wygląda na to, że większe pliki czasami nie zapisywały się z powodu limitu dla całej pamięci podręcznej. Jeżeli więc katalog cache nie był pusty, to powodowało to automatycznie zmniejszenie dopuszczalnej wielkości pliku poniżej 50 MB. Nasuwa się jeszcze pytanie: czy istnieje limit wielkości pamięci podręcznej? Czy na przykład dla Windows 98SE byłoby to teoretycznie 127 GB?
lukand
 
Posty: 35
Z nami od: 06 lutego 2004, 11:41


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: