MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Pasek kart - wielorzędowość, położenie, zmiana strony myszką

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Pasek kart - wielorzędowość, położenie, zmiana strony myszką

Postautor: Radek68 » 15 czerwca 2010, 21:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100317 SeaMonkey/2.0.4

Witam.
Zainstalowałem Seamonkey 2.0.4 i oprócz zadowolenia z programu mam kilka pytań.

1. Chciałbym aby pasek kart był na dole, a nie na górze. Czy jest to wykonalne? Jeśli tak, to jak?

2. Chciałbym również aby pasek kart był wielorzędowy. W momencie otwarcia wielu kart (nie pamiętam dokładnie, ale już około 40 - 50) nie dość, że zupełnie nie wiadomo jaka strona jest na jakiej karcie, to (co ważniejsze!) nie ma dostępu myszką do nowych kart, bo otwierają się gdzieś "za ekranem" z prawej strony. To niedorzeczne. Co zrobić, aby po przekroczeniu np. 16 kart tworzyła się nowa linijka (tak jak np. w Avant Browserze?)

3. Czy można (znów przywołam jako przykład przeglądarkę Avant Browser) przełączać się pomiędzy otwartymi kartami kółkiem myszy, trzymając wciśnięty PPM? To takie wygodne, że aż niemożliwe, że tego nie ma. A może jest?

4. Sprawa ostatnia: po zamknięciu karty chciałbym, aby przeglądarka wracała do karty poprzednio oglądanej, a nie do jakiejś innej (chyba nieoglądanej, albo tej obok, jeśli wszystkie były oglądane). Jak to zmienić?

Bardzo proszę o rady, bo przeglądarka naprawdę mi się podoba a nie chciałbym z niej rezygnować z powodu tych niedogodności.
:)
Radek68
 

Odp: Pasek kart - wielorzędowość, położenie, zmiana strony m

Postautor: Grzegorz » 16 czerwca 2010, 07:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.4) Gecko/20100611 Firefox/3.6.4

Dodatków szukaj pod tymi adresami:
- http://www.tom-cat.com/mozilla/extensions.html
- http://xsidebar.mozdev.org/modifiedmisc.html
- https://addons.mozilla.org/pl/seamonkey/recommended

Za pomocą Stylish i odpowiedniego UserCSS ustawisz wielorzędowy pasek kart oraz zmienisz jego położenie, stylów szukaj pod adresem:
- http://userstyles.org/styles/browse/app ... ction=desc
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Pasek kart - wielorzędowość, położenie, zmiana strony m

Postautor: Radek68 » 16 czerwca 2010, 22:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100317 SeaMonkey/2.0.4

Dzięki za odpowiedź, ale... nie pytałem o to gdzie można znaleźć dodatki do SeaMonkey, bo to wiem.
Odsyłanie mnie do angielskich stron z tysiącami dodatków, to tak jakby komuś pytającemu się jak dojść do ulicy X mówić, że są sklepy w innych krajach, z planami miast, także BYĆ MOŻE tego miasta i tam sobie sam szukaj.

Ponawiam zatem pytanie: czy ktoś WIE jak zrobić to, o co pytam w pierwszym poście i mógłby się tą wiedzą ze mną podzielić?

:)
Radek68
 

Odp: Pasek kart - wielorzędowość, położenie, zmiana strony m

Postautor: Grzegorz » 17 czerwca 2010, 07:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.4) Gecko/20100611 Firefox/3.6.4

Radek68 pisze:Chciałbym aby pasek kart był na dole, a nie na górze.

Nie mam w tej chwili dostępu do SeaMonkey, dlatego polecam Ci sprawdź za pomocą DOM Inspectora ID paska kart (najprawdopodobniej będzie to #content > tabbox), a następnie ostylować go tak:
Kod: Zaznacz cały
#content > tabbox { -moz-box-direction: reverse; }


Radek68 pisze:Chciałbym również aby pasek kart był wielorzędowy.

Znów sprawdź ID i ostyluj następująco:
Kod: Zaznacz cały
.tabbrowser-tabs .tabbrowser-arrowscrollbox,
.tabbrowser-tabs .tabbrowser-arrowscrollbox > scrollbox,
.tabbrowser-tabs .tabbrowser-arrowscrollbox > scrollbox > box {
  display: block !important;
}

.tabbrowser-tabs .scrollbutton-up,
.tabbrowser-tabs .scrollbutton-down {
  display: none !important;
}

.tabbrowser-tabs .tabs-container {
  padding-top: 2px;
}

.tabbrowser-tabs .tabs-container > * {
  margin: 0 0 4px !important;
}

.tabbrowser-tab {
  margin: 0 !important;
  padding: 2px !important;
  border-width: 1px !important;
  vertical-align: top !important;
}

.tabbrowser-arrowscrollbox + .tabs-newtab-button {
  display: -moz-box !important;
  visibility: visible !important;
}


Z kolei o wielorzędowym pasku zakładek poczytasz tutaj Multiple row bookmark toolbar.

Radek68 pisze:nie pytałem o to gdzie można znaleźć dodatki do SeaMonkey, bo to wiem.

Nie odesłałem Cię tam dla zabawy, tylko dlatego, że odpowiednie dodatki mogą pomóc na Twoje bolączki. Zatem albo słabo wiesz, albo słabo szukasz :)

Radek68 pisze:Czy można (...) przełączać się pomiędzy otwartymi kartami kółkiem myszy, trzymając wciśnięty PPM?

Przeróżne cuda z paskami można robić za pomocą dodatków Prefbara, Tab Wheel Scroll i/lub Tab Clicking Options. Wybór nie jest tak duży jak w przypadku Firefoksa, ale daj znać cz wyżej wymienione rozszerzenia dostarczają oczekiwanych opcji. Pamiętaj też, że nową kartę możesz zawsze otworzyć za pomocą Ctrl+T.

Tak w ogóle to, po co zmieniałeś przeglądarkę na program, w którym nie odpowiada Ci większa część interfejsu?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Pasek kart - wielorzędowość, położenie, zmiana strony m

Postautor: Radek68 » 17 czerwca 2010, 20:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100317 SeaMonkey/2.0.4

Bardzo dziękuję za powyższe rady.
Postaram się przetestować to wszystko, ale na początek odpowiem na dwa pytania ;)

Pierwsze w domyśle:
Grzegorz pisze:Zatem albo słabo wiesz, albo słabo szukasz


Słabo wiem. :D

Drugie:
Grzegorz pisze:po co zmieniałeś przeglądarkę na program, w którym nie odpowiada Ci większa część interfejsu?

Bo to tylko interfejs, który - mam nadzieję - można zmienić (poprawić).
Reszta bardzo mi odpowiada, a wielu funkcji Avant Browser (z którego nie rezygnuję) po prostu nie ma.

A teraz "do rzeczy"

PrefBar - zainstalowałem i zaraz się "pobawię".
Tab Clicking Options - Not available for SeaMonkey 2.0.4 :(
Tab Wheel Scroll - też zobaczę.


Grzegorz pisze:polecam Ci sprawdź za pomocą DOM Inspectora ID paska kart (najprawdopodobniej będzie to #content > tabbox), a następnie ostylować go tak:


No sorry, naprawdę nie wiem o czym piszesz...
Ale chętnie dowiem się, jak byś mógł mnie jakoś naprowadzić... :)

Pozdrawiam :)
Radek68
 

Odp: Pasek kart - wielorzędowość, położenie, zmiana strony m

Postautor: Radek68 » 14 września 2010, 08:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.12) Gecko/20100825 SeaMonkey/2.0.7

Niestety nie wiem jak zrobić, aby pasek kart był wielorzędowy.

Coś takiego w firefoxie załatwia dodatek Tabberwocky, jest tam po prostu pole do kliknięcia myszką "pasek kart w wielu rzędach" i wybór ile ich ma być.
Niestety dla dla Seamonkey takiego nie znalazłem.

Dlatego myślałem, że może uda się to zrobić przez edycję jakichś plików (jakich?), ale zupełnie nie rozumiem tego co napisałeś.
Co to znaczy "sprawdź za pomocą DOM Inspectora ID paska kart" - nie mam pojęcia o co chodzi. Jak to zrobić, gdzie...
Potem piszesz:
"Znów sprawdź ID i ostyluj następująco:"
Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi... co to znaczy "ostyluj" czym i gdzie? Jak?

Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu wielorzędowego paska kart.
Radek68
 


Wróć do Rozszerzenia dla pakietów SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: