MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

OBIN.org?

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Czy aprobujesz działanie OBIN?

Tak, vlepkii rulezują!
20
56%
Nie, oblepianie murów suxx
16
44%
 
Liczba głosów : 36

OBIN.org?

Postautor: marcoos » 05 sierpnia 2003, 21:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.5a) Gecko/20030718

Wyczytałem coś takiego na MozillaZine. Wygląda na to, że ktoś w Sopocie porozlepiał wlepki i plakaty z logo Mozilla.org.

Linki:
obin.org/...
obin.org/...

W sumie mam mieszane uczucia, bo chyba nie zrobili tego całkiem legalnie (nie wydaje mi się, żeby legalne było oblepianie jakichś rur czy budynków). Z drugiej strony jakaś promocja to to niby jest...

W dodatku z tego, co pisał w komentarzach na MZ Gandalf, wynika, że OBIN.org zrobili to bez jakiejkolwiek próby kontaktu z MozillaPL i Mozilla.org...

Hmm...
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: szczym » 06 sierpnia 2003, 08:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030728 Mozilla Firebird/0.6.1

zasmucił mnie wczoraj post egandalfa

zaznaczam że plakaty miały na celu promowanie mozilli.org jako chasła pomiedzy pracownikami durzych firm IT a nie użytkownikow koncowych.
szczym
 
Posty: 15
Z nami od: 05 sierpnia 2003, 17:54
Lokalizacja: sopot

Postautor: Gość » 06 sierpnia 2003, 08:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; en-US; rv:1.5b) Gecko/20030804 Mozilla Firebird/0.6.1

szczym pisze:zasmucił mnie wczoraj post egandalfa

zaznaczam że plakaty miały na celu promowanie mozilli.org jako chasła pomiedzy pracownikami durzych firm IT a nie użytkownikow koncowych.

nie popieram dzialania OBIN, ale chyba lepiej by bylo promowac Mozille przy udziale MozillaPL.org, przynajmniej firmy mialyby pojecie o jej polskim wsparciu
a tak kto bedzie uzywal wersji angielskiej? moze informatycy a z pewnoscia uzyskodnicy wersji nightly, pani Genowefa z ksiegowosci, szefowa sprzataczek pani Genia czy elektryk Marian beda miec problemy i MozillaEN moze ich zniechecic
Gość
 

Cel?

Postautor: E2rd » 06 sierpnia 2003, 10:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.4) Gecko/20030624

szczym pisze:zaznaczam że plakaty miały na celu promowanie mozilli.org

Na pewno?

Vlepianie murów to dla mnie to samo co ich obsrywanie. Obraża to moje poczucie estetyki. Treści vlepki w ogóle nie zauważam - widzę tylko śmieć. Sorry, to nie jest metoda na nic.

Oblepiony słup ogłoszeniowy - to co innego. On w końcu od tego jest. :)
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Re: Cel?

Postautor: Łukasz » 06 sierpnia 2003, 11:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030728 Mozilla Firebird/0.6.1

E2rd pisze:Vlepianie murów to dla mnie to samo co ich obsrywanie. Obraża to moje poczucie estetyki. Treści vlepki w ogóle nie zauważam - widzę tylko śmieć. Sorry, to nie jest metoda na nic.


A moje poczucie estetyki obrażaja szare musy i mój obleśny różnowy blok, a wlepki uważam za bardzo pozytywną inicjatywę. O tych konkretnych nie zamierzam się wypowiadać, ale nierozumiem, jak można porównywać plakaty z obsrywaniem. Na murach przyklaja się wszelkie możliwe plakaty: od filmowych, przez ogłoszenia o koncertach do Teatralnych czy informujących o wystawach. Także ta akcja nie jest niczym wyjątkowym pod tym względem.
Łukasz
 
Posty: 17
Z nami od: 31 lipca 2003, 17:04

Postautor: Olhado/256 » 06 sierpnia 2003, 12:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.4) Gecko/20030624

IMO skuteczność takiej akcji jest bliska zeru. Raz, że dla większości ludzi to zwykły wandalizm, dwa, że powiązałbym to ze środowiskiem skate i po prostu olał, a trzy - kto chodząc po mieście notuje adresy stron, po czym przegląda je w domu? Taka akcja tylko psuje image Mozilli. Gdybym był zielony w kwestii przeglądarek i ktoś by mi powiedział "weź stary rzuć to IE, przesiądź się na Mozillę, albo Operę" to momentalnie stanęłaby mi przed oczami ta brzydka, skejtowska wlepka i... zassałbym Operę.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Łukasz » 06 sierpnia 2003, 12:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030728 Mozilla Firebird/0.6.1

No cóż :-? wlepki wcale nie musza być skejtowskie, wielu ludzi je lubi. Ostatnio często spotykam się z kampaniami rekalamowymi prowadzonymi w ten sposób(info o koncertach czy wystawach w formie szablonu odbitego na chodniku czy ścianie) Należy rozróżniać wanadlalizm w rtodzaju napisów "Legia Pany" czy tagów bezmyslnie umieszczanych na zabytkach od czegoś wartościowego. O ile mi się dobrze wydaje to panowie od wlepek umieścili je w miejscach, w których jak dla mnie mają pełne moralne uzasadnienie. Do takiego postindustrialnego środowiska wlepki pasują jak najbardziej! Ale wasze opinie mogą przemawiać raczej na niekorzyść tej akcji. Pozostaje tylko kwestia czy byliście grupą docelową :wink:
Łukasz
 
Posty: 17
Z nami od: 31 lipca 2003, 17:04

Postautor: szczym » 06 sierpnia 2003, 12:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030728 Mozilla Firebird/0.6.1

Anonymous pisze:nie popieram dzialania OBIN, ale chyba lepiej by bylo promowac Mozille przy udziale MozillaPL.org, przynajmniej firmy mialyby pojecie o jej polskim wsparciu

uważam że mozillapl jest potrzebna i nie ignoruje projektu (pomimo lekkiego zastania) lecz jeszcze raz zaznaczam że wiekszosc osub, kture widzały plakaty wie co to vi i emac.
mozilla.org jest legendą a mozillapl dla nie którzych (nie dlamnie) to tylko nieudaczny fork.
Anonymous pisze:a tak kto bedzie uzywal wersji angielskiej? moze informatycy a z pewnoscia uzyskodnicy wersji nightly, pani Genowefa z ksiegowosci, szefowa sprzataczek pani Genia czy elektryk Marian beda miec problemy i MozillaEN moze ich zniechecic

i tu pojawia sie na arenie mozillapl.org
o to chyba chodzi tłumaczom i polskiej komunie
szczym
 
Posty: 15
Z nami od: 05 sierpnia 2003, 17:54
Lokalizacja: sopot

Postautor: KLAPEK » 06 sierpnia 2003, 12:54

Przeglądarka: Links (0.98; Linux 2.4.20-xfs i686; 128x48)

Nie przesadzacie za bardzo :-?
Przyznam że nie bardzo rozumiem Wasze ataki na akcję plakatową :|
Taka jest rzeczywistość, że coraz więcej akcji [także komercyjnych] ma taką formę, a z tego co widziałem na stronie grupy plakaty nie były ani na zabytkach, ani na nowych budynkach, tylko na słupach, starych rurach itp ruderach...
W kwestii wandalizmu, to tak podchodząc do tematu to większość kin, teatrów i w ogóle wydarzeń kulturalnych to akty wandalizmu, bo właśnie reklamują się na plakatach rozlepianych w podobnych miejscach :/
A juz zupełnie nie rozumiem zarzutu , iż akcja miała charakter skejtowy - to źle, jakaś obraza, szykana :|
Ja np czasami jak zobaczę coś intrygującego na vlepce, plakacie to zapiszę sobie adres by w domu sprawdzić.
Trochę więcej otwartości Panowie i Panie ;) [jasne że nie można popierać niszczenia zabytków, czy zadbanych elewacji, ale do postindustrialnych, opuszczonych ruder to pasuje ;)]...
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Łukasz » 06 sierpnia 2003, 16:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.4) Gecko/20030624

KLAPEK pisze:Nie przesadzacie za bardzo :-?
Przyznam że nie bardzo rozumiem Wasze ataki na akcję plakatową :|
Taka jest rzeczywistość, że coraz więcej akcji [także komercyjnych] ma taką formę, a z tego co widziałem na stronie grupy plakaty nie były ani na zabytkach, ani na nowych budynkach, tylko na słupach, starych rurach itp ruderach...
W kwestii wandalizmu, to tak podchodząc do tematu to większość kin, teatrów i w ogóle wydarzeń kulturalnych to akty wandalizmu, bo właśnie reklamują się na plakatach rozlepianych w podobnych miejscach :/
A juz zupełnie nie rozumiem zarzutu , iż akcja miała charakter skejtowy - to źle, jakaś obraza, szykana :|
Ja np czasami jak zobaczę coś intrygującego na vlepce, plakacie to zapiszę sobie adres by w domu sprawdzić.
Trochę więcej otwartości Panowie i Panie ;) [jasne że nie można popierać niszczenia zabytków, czy zadbanych elewacji, ale do postindustrialnych, opuszczonych ruder to pasuje ;)]...


Dokładnie :D Już o tym pisałem, ale napiszę jeszcze raz. To najzupełniej normalna akcja reklamowa-tak robią sklepy, kina, teatry, galerie, kluby, serwisy intenetowe. Takie przekształcanie postindustrialnej przestrzeni urasta ostatnio do rangi sztuki 8) Warszawiacy pamiętaja znają zapewne akacje szablonowe Antychryst Będzie Artyst, albo okno z wlepkami na przeciwko uniwerku. Że pozwole sobie jeszcze wspomnieć o Ścianiie Gdzieś w okolicach stoczni Gdańskiej pokrytą fantastycznym murale już od ładnych paru lat :wink: Więc myślę, że argument o wandaliźmie jest conajmniej nie namiejscu. Poza tym to plakaty a nie szablony. Choć gdyby oplakatowali jakis zabytyek sam bym się nimi zajął :wink:
Łukasz
 
Posty: 17
Z nami od: 31 lipca 2003, 17:04

Postautor: Konrad » 06 sierpnia 2003, 17:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.5b) Gecko/20030729

Olhado/256 pisze:kto chodząc po mieście notuje adresy stron, po czym przegląda je w domu?


Np ja. Choć daleko mi do subkultury skejtow to pomysl na ego typu promowanie Mozilli bardzo mi sie podoba. I jestem pewien, ze dotrze do sporej liczby ludzi z Sopotu.
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: szczym » 06 sierpnia 2003, 17:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030728 Mozilla Firebird/0.6.1

dziekuje za pozytywne i troche mnie pozytywne opinie :)

apro po: w kolejce newsów tej strony czeka artykuł o tej skromnej akcji, jeżeli jest pomiedzy wami admin, czy mugłby ewentualnie zdecydować się na publikacje? nie ukrywam że poza promocją mozilli jest dla nas istotne propagowanie akcji bezposrednich oraz mamy (obin.org) nadzieje że przyłączycie się do przyszłych akcji
szczym
 
Posty: 15
Z nami od: 05 sierpnia 2003, 17:54
Lokalizacja: sopot

Postautor: Gandalf » 06 sierpnia 2003, 17:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5b) Gecko/20030717

Nie dotrze. Z wielu powodow. Moge sprobowac je wyliczyc:

1) Akcja reklamuje malo znana marke (Mozilla). *
2) Akcja reklamuje ja w srodowisku "zywym" gdzie do sieci dostep ma moze 20%
3) Akcja reklamuje sama nazwe, bez jakichkolwiek punktow zaczepienia (linki)
4) Akcja nie reklamuje w zaden sposob produktu. Nie przedstawia zadnych zalet, a jedynie suchy logotyp.

Moge wymieniac dalej, ale mi naprawde nie o to chodzi. Z tego co zrozumialem akcja miala na celu promocje wolnego oprogramowania jako takiego, a nie konkretnie przegladarki Mozilla. Zatem z cala pewnoscia nie bylo bledem promowanie marki Mozilla zamiast MozillaPL.

Chodzi mi raczej o to, ze wierze w sile polaczonych umyslow. Ze razem mozna wymyslic cos lepiej niz samemu. Dlatego nie rozumiem czemu szczym nie zwrocil sie do nas, grupy ktora z mila checia by mu pomogla....

Niemniej jasne jest dla mnie, ze akcja warta jest kontynuowania. Przede wszystkim jednak, reklamowalbym ja pod semi-officjalnym haslem reklamowym Mozilli - "Ignite the Web". Angielska wersja moim zdaniem brzmi bosko - zarowno pod wzgledem tresci jak i leksykalnym jak i brzmieniowym. Proboje cos znalezc na Polski w stylu:
1) "Podpal siec"
2) "Odpal siec"
3) "Rozruszaj siec"

itp., ale nadal angielska forma brzmi dla mnie o niebo lepiej.
Po drugie proponuje zmienic logotyp z "Mozilla" na "Mozilla.org" albo "MozillaFirebird" - tu zalezy co chcemy promowac.
Po trzecie proponuje zamiast kominow dac cos innego...
I po czwarte proponuje poprzestac na plakatach. Sprayowanie scian mimo, ze efektowne i orginalne (w skali swiatowej) moze poprowadzic nasza marke w zla strone - skate/hip-hop/mlodziez/zabawa/deska/grafitti. Nie sadze aby to byly skojarzenia jakie chcemy wywolac.
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gandalf » 06 sierpnia 2003, 17:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5b) Gecko/20030717

* - Mozilla to bardzo malo znana marka. Przejdzcie sie po ulicy i zapytajcie ile osob zna marke "Mozilla". Albo zeby wymienili 100 znanych marek - ile osob z nich wymieni mozille?
Jestesmy (i jeszcze dlugo bedziemy) produktem niszowym. Dotarcie do odbiorcy musi opierac sie na jasnym, prostym i maksymalnie latwym dla odbiorcy ulatwieniu mu pobrania Mozilli i sprobowania jej. W tym celu reklamowac trzeba

a) strone
b) na stronie musza byc 2 zdania tlumaczace CZYM JEST Mozilla, oraz latwy link do sciagniecia jej.

W tym momencie MozillaPL nie posiada takiej strony, dlatego lepiej promowac Mozille.org
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Konrad » 06 sierpnia 2003, 17:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.5b) Gecko/20030729

Gandalf pisze:reklamowym Mozilli - "Ignite the Web". Angielska wersja moim zdaniem brzmi bosko - zarowno pod wzgledem tresci jak i leksykalnym jak i brzmieniowym. Proboje cos znalezc na Polski w stylu:
1) "Podpal siec"
2) "Odpal siec"
3) "Rozruszaj siec"


(p)odpal sieć? Ewentualnie tak troche makowo pOdpal Siec, ale to juz nie wyglada dobrze graficznie
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gandalf » 06 sierpnia 2003, 17:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5b) Gecko/20030717

Mysle tez, ze wypadaloby wydac jakies poloficjalne stanowisko w komentarzach do watku w sprawie dalszych dzialan podjektych wewnetrznie przez nas. Na ircu padaja pytania czy ktos to wogule kontroluje.
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gandalf » 06 sierpnia 2003, 17:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5b) Gecko/20030717

Mi podchodzi "(p)odpal sieć". Sproboje cos nabazgrac swojego, ale glownie licze na grafikow naszych :) Yano? :)
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gandalf » 06 sierpnia 2003, 17:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5b) Gecko/20030717

Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: szczym » 06 sierpnia 2003, 17:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030728 Mozilla Firebird/0.6.1

Gandalf pisze:W tym momencie MozillaPL nie posiada takiej strony, dlatego lepiej promowac Mozille.org

szanowni wszyscy. oferuje swoją pomoc jako architekt informacji (sic.)
przekształcimy strone mozillapl by była splaszem dla początkujących (jak strona fundacji), blogiem/zinem (mozillazine), forum komuny i czyms jak texturizer. ale nie by była cholernym portalem z czcionką 10 px i blokiem nowych postów po prawej.
szczym
 
Posty: 15
Z nami od: 05 sierpnia 2003, 17:54
Lokalizacja: sopot

Postautor: Gandalf » 06 sierpnia 2003, 18:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5b) Gecko/20030717

easy szczym (czy nowi zawsze maja tendencje to bycia przekonanym, ze w ciagu 5 sekund wszystko trzeba poprawic?) - strona jest w trakcie modernizacji i czekamy wlasnie na nowa wersje :) Ktora powinna spelniac.
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: